mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:11:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Je pes zame?  (Prebrano 28808 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 11.10.2004 : 19:59:10 »

SIBIRSKI HUSKY:
Če se odločimo za sibirskega huskyja, se moramo zavedati, da je to pes z močno osebnostjo, ki se je razvil v naravnem, svobodnem in zelo hladnem okolju. Z družino, ki ga "posvoji", naveže odličen stik; zelo rad ima otroke, potrebuje pa točno določeno hiearhijp: uboga le ljudi, ki jim zaupa, drugim se ne podreja. Je zelo živahne narave, včasih nekoliko vihrav in celo divji, zato potrebuje skrbno vzgojo. Kljub moči ni dober čuvaj, ker nima občutka za obrambo posesti. Zelo redko laja, sicer pa je njegov lajež bolj podoben zavijanju. Ne zahteva posebne nege. Navajen je na svobodo in na odprt prostor; dobro se prilagodi tudi življenju v mestu, potrebuje pa veliko gibanja in določeno svobodo. Vročino slabo prenaša.

PRIPOMBA:
Po naravi sovraži mačke. Nekateri huskyji težko prenesejo ograjen prostor, zato si, kadar je le mogoče, sami poiščejo svobodo.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #16 : torek, 12.10.2004 : 20:22:42 »

Na tej povezavi oddajajo mešančke s huskyjem
http://www.mojpes.net/modules/oglasi/index.php?pa=viewannonces&lid=1861
Logiran
poggy
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #17 : nedelja, 17.10.2004 : 16:57:15 »

Lep pozdrav, sem nov na formu. Zanima me, kateo pasmo, če sploh katero, mi priporočate. Smo 3 člasnka družina na obrobju celja, imamo tudi hišo. Ampak je tudi en problem. Oče je v službi vsak dan od 7ih do 15ih, mami pa dela v banki, in se včasih iz službe vrne komaj zvečer, ob 19ih, jaz pa sem dijak gimnazije. Ali mislite, da bi kljub temu pes lahko pri nas lepo, predvsem pa udobno živel? Ljubezni mu vsekakor nebi manjkalo. Vaše mnenje?


Pa lep pozdrav
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #18 : nedelja, 17.10.2004 : 18:19:57 »

Moje mnenje...
Ce se boste potrudli in si vzeli nekaj casa, vam bo to tudi zneslo. Vzemite si pa kaksno pasmo, ki je manj zahtevna za nego in ne rabi veliiiiko gibanja. Zdej je pa vasa odlocitev.
Logiran
poggy
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #19 : nedelja, 17.10.2004 : 18:22:41 »

in takšna pasma je katera?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #20 : nedelja, 17.10.2004 : 22:05:25 »

Poggy!

Preden odpres novo temo, je potrebno pogledati, ali je tema o tem ali podobnem ze bila odprta .. in ja ... najdes jo tukaj!

Preglej si celotno nit Nakup psa in preberi vse, kar je povezano s tvojim vprasanjem!

Ker pa sprasujes o pasmah, pa najdi na www.mojpes.net rubriko pasme (zgoraj najdes "klik" O psih, pod (v) tem pa Pasme) in si o vsaki posebej preberi lastnosti! Ko bos priblizno vedel kaj zelis od psa, pa se oglasi!
Povej koliko casa ste pripravljeni psu nuditi, koliko se mislite z njim ukvarjati in kako, velikost, bivanje (zunaj, notri), ... )
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #21 : ponedeljek, 18.10.2004 : 07:08:53 »

Jaz se bom osredotocila le na tvoje zadnje vprasanje  ali bo za psa dovolj casa: osebno mislim, da ce se cela druzina zaveda kaj vse potegne za sebo nakup psa in ste se vsi pripravljeni temu prilagoditi - mislim da ne bo nobenega problema! Vseeno je veliko veliko lazje, ce je druzina vecclanska in si skrb razdelite. Jaz imam skrb za mojo kuziko prakticno sama na plecih - pa se da! Kljub sluzbi in ostalim neizogibnim zivljenskim zadevam. In vem, da je tukaj, na forumu, kar nekaj forumasev, ki so ravno tako sami odgovorni za svoje kuzke. Pa znese, verjemi! Seveda s predpogojem da se zavedas odgovornosti, ki jo nakup psa potegne za sabo.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #22 : ponedeljek, 18.10.2004 : 08:09:47 »

Tudi jaz mislim, da boste z dobro voljo in veseljem vse rešili.  Cheesy A boste imeli prvega psa? Če bo pes prvi, bi vam jaz predlagala kakšno manjšo pasmo, npr. maltežana, ker je z manjšimi pasmami manj dela in boste lažje shajali. Oglasi se še kaj in povej, kako ste se odločili. LP, branka  Smiley Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #23 : ponedeljek, 18.10.2004 : 08:24:23 »

Uff, tale z maltezanom pa ni glih tako "lahka" ... ja, po kilazi Wink
Nikakor vam ne priporocam maltezana ... je zahteven pes! In ni res, da je z manjsimi pasmami manj dela!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #24 : ponedeljek, 18.10.2004 : 09:53:08 »

Uff, tale z maltezanom pa ni glih tako "lahka" ... ja, po kilazi Wink
Nikakor vam ne priporocam maltezana ... je zahteven pes! In ni res, da je z manjsimi pasmami manj dela!
Ups, a res? Oprostite mi vsi pri pomoti. Ja, sklepala sem po njegovi veličini, da ni toliko dela z njim, ampak kot vidim sem se uštela. Oprostite še enkrat. LP, Branka  Lips Sealed Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #25 : ponedeljek, 18.10.2004 : 10:01:47 »

Ups, a res? Oprostite mi vsi pri pomoti. Ja, sklepala sem po njegovi veličini, da ni toliko dela z njim, ampak kot vidim sem se uštela. Oprostite še enkrat. LP, Branka  Lips Sealed Wink

Ni panike! Poznas pregovor: "Strup je v majhnih flaskah?", pa "Ni vse v velikosti?"! Wink Wink Wink

Maltezan je zahteven tako pri vzgoji, kot pri negi! Terierji so po mojem mnenju tudi bolj zahtevni! Undecided

Kaj pa vem ... naj si najprej prebere o pasmah, pa pove kar sem ga ze zgoraj sprasevala, pa bomo lazje svetovali! Wink
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #26 : ponedeljek, 18.10.2004 : 12:51:22 »

Moje skromno mnenje: nikakor ne bi priporocila terierja! So strasno trmasti in ce bo res 1. pes, znabiti, da bodo imeli probleme z vzgojo...  Sad No, zgolj ugibam!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #27 : ponedeljek, 18.10.2004 : 14:18:31 »

Ni panike! Poznas pregovor: "Strup je v majhnih flaskah?", pa "Ni vse v velikosti?"! Wink Wink Wink

Maltezan je zahteven tako pri vzgoji, kot pri negi! Terierji so po mojem mnenju tudi bolj zahtevni! Undecided

Kaj pa vem ... naj si najprej prebere o pasmah, pa pove kar sem ga ze zgoraj sprasevala, pa bomo lazje svetovali! Wink
Hehe, ja poznam ta dva pregovora, držita kot pribito  Cheesy Grin

Ja, jaz bi tud predlagala, naj si temeljito preberejo o vseh pasmah, si v glavi začrtajo približne želje, in se šele potem odločijo, kakšno pasmo bi vzeli.
Kaj pa kakšnega mešančka? Ja seveda  Cheesy sedaj sem se spomnila, da bi bilo mogoče še najbolj priporočljivo, če grejo v zavetišče, ter si izberejo enega (al pa dva, tri...  Grin) lepega mešančka, ki ne bo zahteven in bo srečen, da ste ga vzeli domov. Ja, tako bi jaz naredila, če bi si izbrala prvega psa. Pa še občutek je super, ko rešiš eno živalco. Ja, mešančka bi šla iskat defenitivno. Cool
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #28 : ponedeljek, 18.10.2004 : 18:33:55 »

Živjo!
Sama imam maltežanko in je moj prvi pes pa nimam z njo nikakršnih posebnih težav je zelo pridna in ubogljiva v stanovanju nam ni zgrizla niti ene stvari je pa res ,da rabi veliko nege ,še posebej če ima dolgo dlako.Mi smo našo postrigli in s tem  skrajšali čas nege.Sedaj bi mi rekli tisti ki imajo maltežane,da potem to ni tapravo a nam je tako všeč kakor koli že je.Najbolj všeč pa mi je ker ne pušča dlake.Na dušo pa polagam vsem ,ki kupujejo psa naj le dobro premislijo kaj si želijo in po dobrem premisleku kupijo psa primernega za njihov način življenja, saj le tako jim nikoli ne bo žal da so se odločili kupiti psa. Znanec si je kupil psa samojeda o njem in vzgoji prebral nekaj knjig a je čez nekaj mesecev psa oddal stran ,saj ga je motila dlaka vsepovsod v stanovanju(pred nakupom je vzrediteljico vprašal kako je z dlako pa je rekla,da niti ne izpada preveč ,kar se je kasneje izkazalo za neresnično ),razgrizel je kar nekaj stvari ,itd . Očitno si ni vzel dovolj časa za premislek in zgodba nima ravno srečnega konca. Pozanimajte se kako in kaj je z željeno pasmo vprašajte čimveč rejcev psov le tako bo vse vredu in boste zadovoljni vi in vaš kuža.Vse lepo vam želim! Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #29 : torek, 19.10.2004 : 13:32:15 »

Živjo!
Sama imam maltežanko in je moj prvi pes pa nimam z njo nikakršnih posebnih težav je zelo pridna in ubogljiva v stanovanju nam ni zgrizla niti ene stvari je pa res ,da rabi veliko nege ,še posebej če ima dolgo dlako.Mi smo našo postrigli in s tem  skrajšali čas nege.Sedaj bi mi rekli tisti ki imajo maltežane,da potem to ni tapravo a nam je tako všeč kakor koli že je.Najbolj všeč pa mi je ker ne pušča dlake.Na dušo pa polagam vsem ,ki kupujejo psa naj le dobro premislijo kaj si želijo in po dobrem premisleku kupijo psa primernega za njihov način življenja, saj le tako jim nikoli ne bo žal da so se odločili kupiti psa. Znanec si je kupil psa samojeda o njem in vzgoji prebral nekaj knjig a je čez nekaj mesecev psa oddal stran ,saj ga je motila dlaka vsepovsod v stanovanju(pred nakupom je vzrediteljico vprašal kako je z dlako pa je rekla,da niti ne izpada preveč ,kar se je kasneje izkazalo za neresnično ),razgrizel je kar nekaj stvari ,itd . Očitno si ni vzel dovolj časa za premislek in zgodba nima ravno srečnega konca. Pozanimajte se kako in kaj je z željeno pasmo vprašajte čimveč rejcev psov le tako bo vse vredu in boste zadovoljni vi in vaš kuža.Vse lepo vam želim! Wink
Hehe, mogoče se pa tudi nisem veliko zmotila, ko sem predlagala  maltežančka  Grin  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines