mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:37:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Je pes zame?  (Prebrano 28807 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #75 : nedelja, 02.10.2005 : 12:33:48 »

Citat
99% majhnih psov ne samo da NI primernih za otroke, ampak otrok NE marajo!

Oprostite, da se vmešavam, ampak ne morem držati jezika za zobmi... Smiley Grin

...Ufff Yo, si pa res krepko mimo usekala! 99%? Čudno...Recimo za primer-Japonski chin, Metuljček, Tibetanski španjel...to so tri majhne pasme, ki OBOŽUJEJO otroke. Bolj je nevarno, da bi otrok kaj naredil psu, kot pa pes otroku. Tosca naprimer, je kot rit in hlače z Meto (starost: 2 leti) in ju je včasih potrebno, kar narazen dati, ko se hočeta začeti lupčakti in take fore... Grin

Naj ljudje mislijo tako, kot tale:
Citat
Kot vse ostale male pasme.....niso primerni za družine z majhnimi otroci.

Toda, nekateri pa vseeno veno, kaj je resnica Wink

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #76 : nedelja, 02.10.2005 : 12:37:36 »

...Ufff Yo, si pa res krepko mimo usekala! 99%? Čudno...Recimo za primer-Japonski chin, Metuljček, Tibetanski španjel...to so tri majhne pasme, ki OBOŽUJEJO otroke.

Natanko in samo 3 majhne pasme si naštela. Pa še te so lahko v nevarnosti ob majhnih otrocih. Pa le nisem tako zelo usekala mimo, a ne?
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #77 : nedelja, 02.10.2005 : 12:49:42 »

 Grin Pa saj ni 30 milijonov malih pasem, ane? Lips Sealed Roll Eyes Ok še več...Lhasa apso, Shih-Tzu, Mops, Coton de Tulear, Kitajski goli pes, Valižanski ovčar-Pembroke in Cardigan,... no a še vedno ni dovolj? Grin

Citat
Pa še te so lahko v nevarnosti ob majhnih otrocih.

In poleg tega, ti si napisala, da otrok NE marajo in ne, da so lahko otroci do njih nasilni Roll Eyes

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #78 : nedelja, 02.10.2005 : 12:52:25 »

Brez komentarja.
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #79 : nedelja, 02.10.2005 : 12:56:19 »

Poleg tega me pa zanima, kaj bi o tem dejala, če bi ti imela eno skupinico malih in ne velikih pasem doma...samo primerjava Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #80 : nedelja, 02.10.2005 : 13:04:20 »

Poleg tega me pa zanima, kaj bi o tem dejala, če bi ti imela eno skupinico malih in ne velikih pasem doma...samo primerjava Wink

To, kar sem dejala. Ne bi podala komentarja, če ne bi imela izkušenj z malimi psi in otroki.
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #81 : nedelja, 02.10.2005 : 13:08:57 »

Ja....jaz pa ga ne bi podala, če ne bi imela izkušnje z velikimi psi in otroki. Imam izkušnje na sebi....brez skrbi Wink Aha še to-namesto tega...

http://viringo.moj-album.com/album/1157500/?os=1157510

to... http://tosca.moj-album.com/album/772455/?os=773643

Verjemi, če bi bilo tako, se midve o tem sploh ne bi debatirale Wink Sicer pa, nekateri psi se ne razumejo z otroci, drugi pa. Ni vse odvisno samo od pasme in blablabla...velika večina je odvisna od tega, kako psa vzgojiš. Osebno imam izredno rada velike pasme in jih spoštujem, da je kaj. Samo resnično obožujem pa samo Tibetanske španjele in naj reče kdorkoli karkoli. Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #82 : nedelja, 02.10.2005 : 13:16:51 »

Tosy, tema ni namenjena nama in najinim odločitvam, tako da je debatiranje v tej smeri popolnoma brezpredmetno. Vsaka je podala svoje mnenje glede na vprašanje, ki je bilo zastavljeno.
Za hec pa tole:
http://viringo.moj-album.com/slike/160374/ortf1fCS7_XHTCQE.v.jpg
http://viringo.moj-album.com/slike/160374/5cYLqW0UO8YcIvOB.v.jpg
 Wink

Lp, Yo
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #83 : nedelja, 02.10.2005 : 13:28:52 »

Ja....se strinjam. Grin Drugače pa Sonja, vse iskrene čestitke za zdravo in kvalitetno leglo, pa za Kunturja in Laylo in za srečno mamico in očka. Wink (ok...že spet sem zašla iz teme Grin ). Pa še moj mali hec:

http://tosca.moj-album.com/album/772455/?os=773582
http://tosca.moj-album.com/album/772496/?os=773590
http://tosca.moj-album.com/album/772496/?os=773596

 Grin

Pa lp... Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #84 : ponedeljek, 03.10.2005 : 14:09:20 »

joj ... zdaj bo (predvidoma) spet debata - že kar vidim Mel-ine poste ... Grin

Joj Sammy, saj nisem tako tečna  Wink Iskreno povedano raje vidim, da se tako piše, kot pa gledam male pasme  Cool, v rokah x letnega otroka, ki je brez občutka...

LP,
Diana
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #85 : ponedeljek, 03.10.2005 : 14:36:54 »

Res so majhni otroci brez občutka...ravno danes, je bil na obisku moj 4-letni bratranec ki ima zelo rad Loto, le da njej to ni všeč. Roll Eyes....stokrat sem mu lepo razložila, naj bo nežen z njo, ker ji ne paše, da jo kar naprej nekaj crklja in to, ampak sem na koncu morala povzdigniti glas, da jo je pustil pri miru.  Angry Roll Eyes Saj je včasih zelo nežen, ampak to so majhni otroci in se ne zavedajo da včasih pa le niso dovolj nežni.  Smiley

Se je pa zgodilo tudi to, da je ena vzrediteljica, ko smo se zanimali za maltežana, najprej vprašala mojo mami po telefonu, koliko so otroci stari in ko je mami povedala, da sva-takrat bila-
11 in 12 let je rekla da v redu in da sprašuje zato, ker ne proda maltežanov družinam z majhnimi otroki.  Smiley

lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #86 : ponedeljek, 03.10.2005 : 15:30:19 »

točno to ,ko jaz trdim, da mali psi niso primerni za male otroke to tudi takomislim- male otroke , ne velike (šolske npr) in če niso primerni ni samo to ,da jih ne marajo, pač pa tudi da jih morda tudi marajo, a so v večji nevarnosti zaradi poškodb svojega drobnega telesca. Poleg tega so dovolj lahki, da jih otroci dvigajo- sveda napačno , pa še padejo jim lahko z naročja. In če mali človeček,ki š enestabilno hodi pade ali stopi na papilona,je to zagotovo za psa slabše kot če pade na labradorca ali buldoga.
To ne pomeni, da ne moreš imet katrega koli psa zraven otroka oz dojenčka, ampak pri mali psih moraš še toliko bolj pazit ,da ne pride do nesreče, ki pa se res večkrat slabo konča za psička kot malčka .Ali pa za oba..
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #87 : torek, 04.10.2005 : 08:23:54 »

točno to ,ko jaz trdim, da mali psi niso primerni za male otroke to tudi takomislim- male otroke , ne velike (šolske npr) in če niso primerni ni samo to ,da jih ne marajo, pač pa tudi da jih morda tudi marajo, a so v večji nevarnosti zaradi poškodb svojega drobnega telesca. Poleg tega so dovolj lahki, da jih otroci dvigajo- sveda napačno , pa še padejo jim lahko z naročja. In če mali človeček,ki š enestabilno hodi pade ali stopi na papilona,je to zagotovo za psa slabše kot če pade na labradorca ali buldoga.
To ne pomeni, da ne moreš imet katrega koli psa zraven otroka oz dojenčka, ampak pri mali psih moraš še toliko bolj pazit ,da ne pride do nesreče, ki pa se res večkrat slabo konča za psička kot malčka .Ali pa za oba..

Se strinjam!

LP,
Diana
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #88 : torek, 04.10.2005 : 09:18:40 »

Nasplošno:  Prav vsi otroci pač niso primerni za psa. Pa naj bo to majhen pes ali velik pes.
Moja psa imata   rada otroke, nista napadalna,   nihče ne renči nanje in ne skače v njih.  Ampak za  igro- druženje   jima  pa ni vsak  dober.Sicer ne vem po kakšnem kopitu jih izbirata,  ampak pred nekaterimi se  prav lepo počasi odstranita.
Ravno prejšnji teden (  sicer  vsako lepo vreme) so  šli  mimo našega dvorišča->  na  povodcu Grin  malčki(  vrtec).
In ker smo bili zunaj je  vzgojiteljica  vprašala , če jim lahko  malo pokažem "kužke"  in povem kako se morajo obnašati, ker se jih nekateri bojijo in cvilijo, predvsem pri večjih psih.  Po razlagi in  božanju pod nadzorom(  psa na  prostoru in na povodcu) smo nadaljevalii  , "demonstracijo  št.2 Wink".  psa sta bila izpuščena tako ,da so  se otroci  lahko igrali z njima.(  brez divjanja psov, in brez lizanja  obrazov)  in se je točno videlo  pri  psih  , da vsi  otroci jima niso bili zanimivi, čeprav so nekateri od teh otrok imeli  ravno tako doma pse. .....  prav lepo  flegma  sta se odstranila    od nekaterih, tudi , ko so jih hoteli samo  božat. Čeprav  nobeni od nas( ne meni ne  vzgojiteljicam  ) ni bilo jasno zakaj se nekaterim odmikata.  Otroci niso prav nič divjali, ali silili v njih, niso kričali, in niso jima nagajali......  pa vendar Huh
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #89 : torek, 04.10.2005 : 15:14:01 »

mogoče so otroci smrdel pa so psi bežail  Shocked ?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines