mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:51:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Je pes zame?  (Prebrano 28806 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #90 : torek, 04.10.2005 : 16:08:17 »

Ne da so smrdeli, ampak mogoce pac niso imeli tapravega vonja. Ze kak pralni prasek lahko unici ljubezen do otrok Wink
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #91 : torek, 04.10.2005 : 17:42:45 »

Jaz priporočam čivavo , ker so majhne in lušne pa še zakon so ....
Civava ni primerna za familje z otroci!!
Plus, pusca kar precej dlake, govorim iz prve roke ..
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #92 : torek, 04.10.2005 : 17:51:28 »

Vsak pes je primeren za družino z otroci le če se starši zavedajo da NIKOLI ne smejo pustiti otroka in psa skupaj brez nadzora in kako ravnati s psom ter osveščati otroka... In nobeden pes ni primeren za družine kjer se ne zavedajo kakšno odgovornost pes prinaša.
Glede puščanja dlak pa.. heh..  veliko vzrediteljev trdi da njihov pes ne pušča dlake... Geri (papillon) pušča dlako. Sicer ne veliko in jo lahko hitro odstranim ker je svilnata, Žan (whippet) pušča veliko več dlake pa še prav nadležno jo je odstranjevati iz npr. oblek ker se prav zapiči noter in ne gre dol če obleko stresem, moram dlako po dlako ven jemat.. Je pa vse odvisno od volje lastnika. Meni ni problem večkrat posesat in odstranjevat dlak iz obleke, še veliko več bi naredila za psa. Nekomu pa je to lahko velika obremenitev- pač ni volje. Tako da je pomembna tudi vrsta dlake.
Če je pa kdo iz družine alergičen na dlako pa je najbolje "testirati" pse- hoditi k raznim vzrediteljem raznih pasem in tam preživet po par ur pa se vsaj nekaj vidi ali bo reakcija ali ne. Najbolje je še prostit te vzreditelje če vsaj tisti dan ne posesajo, da je malo več dlake naokoli.

Lp, Mojca
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #93 : torek, 04.10.2005 : 18:32:59 »

Ne da so smrdeli, ampak mogoce pac niso imeli tapravega vonja. Ze kak pralni prasek lahko unici ljubezen do otrok Wink

Dvomim Wink..  ponavadi nimata problemov  s sveže opranim perilom.... večkrat tudi na mojo jezo  Roll Eyes Wink Smiley


Glede družin, katere iščejo  majhnega kužka primernega za otroke, da ne pušča dlak, in je čist.  Pa  en  nasvet.  Vsaka trgovina  z  igračami  jih ima Wink  Lahko izbirajo  velikost, podobnost  z pasmo, barvo, ne kakajo, ne lulajo, nimajo bolh, ne povzročajo alergij, ne lajajo( razen tisti malo dražji na baterije), so zelo  ekonomični za  vzdrževanje, ni jih potrebno šolat, mirne duše jih lahko puščajo same z otroci.....  in zelo higienični so-   večino se jih da  celo  oprati v pralnem stroju.
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #94 : torek, 04.10.2005 : 18:48:55 »

Uff....damayanti krasno si zadela bistvo! Wink Saj zato so pa starši (pretiravam), da preprečijo, da bi se kužku kaj zgodilo (ali otroku). Tisti, ki ni pripravljen sprejemati vseh teh pogojev, ni pripravljen tudi na psa. Oz. na skrb za psa.... Roll Eyes Smiley Zdaj se mi zdi, da je Tosca še veliko, velikoooo več kot "samo družinski pes", je kar nekaj najlepšega kar sem kdajkoli doživeli (in bom doživela Cool Smiley ). Šele, ko imaš to živo bitje v resnici spoznaš, kaj vse ti pomeni...da niti ne bom naštevala stvari zakaj imam jaz živali veliko rajši, kot ljudi. Tako je in tako bo ostalo. Wink
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #95 : torek, 04.10.2005 : 18:49:59 »

Popravljam..."samo družinski član"... Smiley
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #96 : nedelja, 11.12.2005 : 16:37:03 »

moj prvi pasji prijatelj je bil prav takšen kot opisuje damayanti  Grin Cool bil je bel in majhen, podobnost z maltežanom je bila več kot očitna, bil je na povodcu, kjer si tud mel nekakšnega dalinca:) je hodil in lajal, kar si naštimal . čeprav ni potreboval nobene nege in skrbi sem ga jaz vseeno česala in vodila na sprehode. pač domišljala sem si da je pravi in marsikdo je misli da imamo res kužka pri hiši ko sem vneto razlagala o njem.
starši-priporočam!
se opravičujem ker je offtopic
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #97 : ponedeljek, 12.12.2005 : 12:49:07 »

Meni je še vsak tamagoči ali kaj podobnega kar so mi podtaknili crknil v rekordnem času.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #98 : ponedeljek, 12.12.2005 : 12:57:00 »

pišuka Sad meni  tudi( sem že mislila, da sem edina)....  pomoje  gre  tole  za  kakšno prefrigano  finto preprodajalcev.

ta-plišastih ( dolgodlakih), sem pa tudi imela  kar  lepo  zbirko....  potem me je pa tam nekje  pri  neki  starosti zagrabila  želja  po frizerstvu..  in sem jih  vse  postrigla...  od psov, punčk do  medvedov . Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines