mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:05:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: RAK IN BIOTERAPIJA
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: RAK IN BIOTERAPIJA  (Prebrano 2268 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vodar
novinec
*
Sporočil: 2



« : torek, 10.08.2004 : 16:59:53 »

Pozdravljeni, sem nova na forumu.Prosim za vaša mnenja: imam psičko staro 10 let. Pred mesecem
je bila operirana. K veterinarju smo jo peljali, ker se ji je pojavila na trebuhu za pest velika bula, ki jo je bolela. Najprej je veterinar rekel, da je to hematom, ki se ji je pojavil po odstranitvi bezgavke pred 3 meseci.Slikali so ji pljuča in ker ni bilo metastaz so jo operirali. med samo operacijo pa je prišel iz operacijske in pojasnil, da ta bula ni hematom ampak tkivo sestavljeno iz mesa, ki vsebuje veliko vode.Rekel je da je to rak in da je potreben zelo radikalen poseg. Strinjala sem se, da se odstrani. Ko se je psička zbudila iz narkoze, pa mi je pojasnil, da se bodo tumorji še pojavljali in da ji najbrž ne bo več pomoči. Dal ji je še kaka 2 meseca.
Psička je bila po operaciji precej zašita, bolelo jo je, dobivala je antibiotike na 12 ur. po 10 dneh so ji odtranili šive, notranji pa se ji bodo sami razgradili.Sedaj si je mesto šivov izlizala, tako, da ji spet teče kri. Nadeti ji bo treba ovratnik, v katerem pa je zelo žalostna. Drugače pa je v redu, normalno je, le živahna ni tako kot prej.
Na forumu sem brala, da se da z bioterapijo pomagati. Ali menite, da je vredno poskusiti? Ali pa je bolje, da je ne mučim več in jo pustim, da preživi kar še ima pred seboj? Že sedaj se bojim trenutka, ko jo bo treba uspavati, za kar sem se definitivno odločila, ker smo jo že preveč namučili. Čeprav po drugi strani, pa je pozitivno, da ni metastaz na pljućih in tudi srce je v redu. Kaj mislite?
LP Darja
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #1 : torek, 10.08.2004 : 18:10:49 »

Z bioterapijo se da marsikdaj pomagati, marsikdaj pa je tudi ze prepozno in lahko le ublazis bolecine. Odvisno koliko je bolezen napredovala. Nihce ti ne more obljubiti cudeza, lahko pa se razvoj bolezni zelo upocasni ali ustavi, pospesi se celjenje rane, izboljsa se - kljub bolezni - imunski sistem, zmanjsa ali popolnoma odstrani bolecine, ipd.
Prav nič je ne bi mucila, ce bi ji poskusala pomagati z bioterapijo. Iz lastnih izkusenj ti lahko povem, da psi to obliko izredno dobro sprejemajo in jo bolje "razumejo" kot vecina ljudi. V mnogih primerih sva z mozem tako pomagala in so psi ozdraveli, pri nekaterih se je stanje izboljsalo, a ciklicno prihaja do poslabsanja (po ponovni terapiji se spet izboljsa), nekaterim psom pa zal nisva mogla vec pomagati in sva jim lahko le olajsala prehod na drugo stran.
Ce te kaj vec zanima, mi pisi na privat mail.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : torek, 10.08.2004 : 19:28:03 »

Nekaj tem, kamor se lahko pokukas in kjer lahko nadaljujemo tole debato:

- Izkusnje - rak
- Bioterapija
- Veterinarji homeopati

vodar, tebi in tvojemu kuzku zelim se cim vec prijetnih skupnih trenutkov.
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: RAK IN BIOTERAPIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines