mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:03:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 134707 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
judoka
gost
« : torek, 26.11.2002 : 08:17:40 »

Pozdravljeni pasjeljubci.

Morda tema, ki me zanima res ne spada med bolezenske pojave, pa bi jo vseeno načel na tem mestu. Imam skoraj sedem mesecev staro labradorko in seveda pričakujem, da se bo v kratkem gonila. Bojim se kako bo, ko se bodo okoli hiše zbirali "zaljubljeni" samčki iz bližnje in daljne okolice. Neprijetno je predvsem zaradi sosedov, ki niso ravno navdušeni nad psmi.

Zanima me, če se dobi kakšno sredstvo, ki bi prekrilo vonj goneče se psice, oziroma kaj, kar bi odganjalo druge pse.

Logiran
yo
gost
« Odgovor #1 : torek, 26.11.2002 : 09:49:29 »

Jaz imam doma gonečo psičko in enega pasjega pubertetnika. Simi (HVALA HVALA HVALA) mi je priskrbela tablete Dog Stop in super pomagajo. Psa sta skupaj v stanovanju in naš ljubimec sploh ne zaznava, da se pol metra od njega sprehaja godna psička  Grin Sicer pa obstaja tudi spray Dog Stop. V stanovanju uporabljam tudi hlačke, da ne kaplja naokoli, ker je zelo moteče.

Lp, Yo
Logiran
judoka
gost
« Odgovor #2 : sreda, 27.11.2002 : 06:35:00 »

Hvala Dani, hvala Simi za izčrpna odgovora (privat pošta)in podrobna pojasnila. Vsekakor se oglasim, ko se bo zgodilo.

Lep pozdrav iz sončne Primorske (so mi naročili, da moram ljubljančanom vedno povedat, da imamo na Obali sonce, tudi če ni res, da so malo ljubosumni  Grin Grin Grin).
Logiran
Donna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


« Odgovor #3 : sreda, 27.11.2002 : 08:11:07 »

Živjo Yo...

Prosila bi te, če bi lahko napisala malo več o teh tabletih oz. kje bi se dale kupiti. Hvala...

Donna
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #4 : sreda, 27.11.2002 : 08:41:48 »

Sama sem zaradi pomankanja cas kupila stop dog pri veterinarju, ko pa sem prebrala navodila sem najprej ugotovila, da bom bankrotirala psica pa bo pojedla vec klorofila kot hrane.
V navodilu namrec pise, da more pojesti 3X na dan po 3 tablete, kar v 20 dne znese 180 tablet. V eni skatli jih je 50, to pomeni, da jih morm kupiti 4 in me to pride skoraj 10.000,00 SIT.
Prej sem kupovala klorofilove tablete Femme Tabsv pet shopu. Prve tri dni mora vzeti po 3 na dan, od 4-17 dneva 2 od 17 do 20 pa 1,5. Vse skupaj poje 50 teblat, v skatlici jih je 100 stanejo pa 3.580,00 SIT. Pri Stop dogu me je zmotilo tudi to, da je priporocljivo uporabljati tudi sprej. Razlika v doziranju pa je tudi ocitna.

Zato sem ze 4 gonitve prezivela brez samcev in prisegam na klorofil.

Doziranje, ki je opisano je za NO.
Logiran
snowylady
gost
« Odgovor #5 : sreda, 27.11.2002 : 08:50:20 »

Mene pa zanima, če ima kdo že kakšne izkušnje s tbl Stop dog v primeru, da jih pričneš dajati kužiki že teden ali dva pred gonitvijo, in če to res vpliva na rahlo zakasnitev gonitve.

LP,

Romy
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #6 : sreda, 27.11.2002 : 10:15:18 »

romy,

Poslusaj Simi. Enake izkusnje sem imel sam.
Doma imamo, poleg psicke, njezinega dveletnega sina in desetletnega basseta, ki je kastriran (zdravstveni razlogi).

Poleg klorofilnih tablet, smo, od osmega do petnajstega dneva, Coco drzali odvojeno od Arthurja. (kljub tabletam, mu je privlacno disala)

Poizdrav
Darko L.

150 tablet Huh - se mi zdi krepko prevec ali gre za neucinkovite tablete.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #7 : sreda, 27.11.2002 : 10:20:04 »

Klorofil je naravna preprat, ki jo ima vsaka razstlina v sebi, da lahko raste. Nima nobene hormonske vrednosti, zato ne prestavlja gonitve.
Naj opozorim, da klorofil ni kontracepcija, ampak zasno nevtralizira vonj po gonitvi!!!!!

Darko, ves kaj je pri Dog stopu smesno, da je za samce in samice v primeru ustnega zadaha.

Tudi jaz sem podvomila o ucinkovitosti, ker jih mora pojesti 180, zato sem kupila tiste, ki sem jih imela prej.
Logiran
snowylady
gost
« Odgovor #8 : sreda, 27.11.2002 : 10:46:29 »

olja simmi,

če pa so te tbl res na osnovi klorofila, potem je jasno, da to niso hormoni....lol, če hočeš izvedeti še kaj več o klorofilu, me povprašaj....bye,

romy
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #9 : sreda, 27.11.2002 : 10:50:40 »

Tudi pri nas uporabljamo za naše psice Dog stop pa tudi Rüden-Fernhalte-spray od Trixie....samo moram povedat, da če pride tud tko "zaščitena" psica samcu direkt pod nos, vse skup nič kaj dosti ne pomaga.... :-/

Hlačke so odlična rešitev, če je psica v stanovanju. Dobi se jih po številkah, tako da sploh ni problema. Pri nas imajo psice bombažne hlačke, ki so - vsaj po mojih izkušnjah -  najmanj moteče. V plastificiranih je prihajalo do srbenja in vnetij pa tud psice so ble čist histerične (rajš ne povem, koliko plastičnih hlačk so razstavile na prafaktorje ob prvi priliki  Huh), usnjene hlačke pa so se navzele zoprnega vonja pa še težko jih je dobro oprat.

jodoka...upam, da boste v redu prestali gonitev...prvič zgleda včasih vse skupi mal komplicirano, potem se pa navadiš.  Wink

LP
Logiran
yo
gost
« Odgovor #10 : sreda, 27.11.2002 : 11:00:07 »

Tudi jaz priporočam bombažne hlačke. Mi imamo črne za črno psičko in je super, se nič ne vidi. So nam pa v trgovini ponujali tudi živo rdeče usnjene, pa nekako nisem bila zato - saj veste  Grin Grin Grin Grin

Lp, Yo
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #11 : sreda, 27.11.2002 : 11:00:31 »


Citat

olja simmi,

če pa so te tbl res na osnovi klorofila, potem je jasno, da to niso hormoni....lol, če hočeš izvedeti še kaj več o klorofilu, me povprašaj....bye,

romy


Ne poznam te in ne vem s cim se ukvarjas v svojem zivljenju. Verjetno pa mnogi ne vedo, kaj klorofil tocno je in njim je bilo namenjeno opozorilo, da to ni kontracepcija.

Za to obstajajo hormonske terapije, ki pa jih sama odsvetujem. pri nas so prepovedane hormonske injekcije, ki lahko sprozijo abortus v primeru sparitve, ampak ker se jih da dobiti cez mejo, delajo ljudje tudi to.
Kako pa s tem skodujejo psicki, pa ni moj problem.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #12 : sreda, 27.11.2002 : 11:19:46 »

Se strinjam s simi, ki odsvetuje hormonske terapije. Tablete in injekcije so dostikrat vzrok za vnetje maternice. Pa tudi preprečitev brejosti s tbl ali injekcijo - ko se enkrat že zgodi - ni 100 %. Preverjeno!  Sad

Lp, B.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #13 : sobota, 30.11.2002 : 17:33:40 »


No ja pri nas se poslužujemo le "pasje mode", tj psičke nosijo hlačke v času krvavitve. In pri temu si damo duška, tako da imamo zalogo hlačk oziroma kopalk s trakci še iz naših otroških let, pa kake stare otroške spodnje hlačke itd (ok verjetn bi kakim večjim psicam prav prišle tudi hlačke, ki so jih kdaj nosile zajetne babje riti:)
Naštimaš še vložek in that's it... S plastičnimi hlačkami imamo slabe izkušnje, so zelo hitro končale v prafaktorjih...

Nikoli nismo uporabljali tudi kakih sprejev ali tablet, kljub temu da smo nekaj let imeli zraven še samca. Enostavno je po 2-3 gonitvah pogruntal, da se mu ne splača praskat okol zapeljivk razen tistih 72 ur ko so ga same iskale...tako da je praktično bil ves čas z njimi in celo jedli so skupaj, le une 3 dni smo malo igrali policaje in vratarje... Proti raznim osvajalcem, ki kampirajo dneve in noči pred vrati pa tako itak nič ne pomaga...že vedo zakaj raje zmrzujejo in nič ne jejo kot pa so siti na toplem doma...

Zdaj pa eno vprašanje za tiste, ki imate več psičk - ali so uskladile gonitve sčasoma?
Pri nas opažam zanimiv primer, ko je recimo psica, ki je 8 let imela gonitve na 8-9 mesecev letos prestavila ciklus na 6 mesecev samo zato, ker se tako goni psička, ki je prišla tazadnja k hiši... In mamo tako ponavadi cel mesec "zabavisce", ker najprej začne najmlajša, kak teden kasneje se priključi ta najstarejša in z malo sreče se odloči tako še "tasrednja" (z malo sreče zato, ker če ne se zabava podaljsa tudi na 3 mesece zaradi ciklusev).



Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #14 : sobota, 30.11.2002 : 19:25:18 »


Tudi pri nas imamo 2 babi na kupu in moram rečt, da je starejša psica prilagodila gonitev mlajši, tako da je zdaj vmes samo slab mesec. Najboljše bi bilo, če bi se gonili skupaj...sam kot kaže se ne moreta zmenit.  Roll Eyes

Lp, B.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines