mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 14:15:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 136614 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #165 : ponedeljek, 11.10.2004 : 15:15:29 »

Klorofil ne vpliva na količino krvavitve. Klorofil le veže nase vonj in zato psica "manj smrdi". Na začetku so krvavitve manjše, potem pa se pojačajo, počakaj še par dni in boš videla kako in kaj je s krvavitvijo.

Simi, nič bolj ne krvavi Angry Undecided Očitno se bom morala sprijazniti s tem, da je Bina med manj "krvavimi" psicami Grin Grin Čeprav se ne bo težko sprijazniti s tem Grin Grin

Uf, mi smo že preživeli najhujše dneve 2. gonitve Tongue Moram pa priznat, da je bilo malo težje kot 1. gonitev, ker je Bero že 10. dan začel cvilit in zato je Bina (in s tem tudi jaz Lips Sealed) odšla v vikend. Tam je ostala 5 dni in pol (se pravi do danes Grin). Ves ta čas je hodila v pasjo šolo in kot da se nič ne dogaja. Sploh nobeden samec v pasji šoli ni ugotovil, da se goni Shocked Shocked Bero je bil pa čisto živčen doma  Grin

Ok, sedaj bo pa mir 6 mesecev Grin Grin Grin

Lp Jana
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #166 : sreda, 13.10.2004 : 22:33:40 »

Nasa krasevka se zgleda tudi ze prvic goni, ceprav je bila ravno par dni nazaj stara sele 5 mesecev... pa se to veterinarki in instruktorici v mali soli ne zdi nic nenavadnega, ceprav se meni vseeno zdi, da je kar zgodaj, ker krasevci niso kaksna majhna pasma. Krvavitve so pa tudi majhne, mislim, da vse sproti polize, vidi se samo okoli lulike in po trebuhu ostanki krvavitev, zato sem bila najprej v dvomih. Na sreco v okolici se ni bilo kaksnih nadleznih psickov, samo par dni nazaj se je star jazbecar malo vznemiril in jo poskusal malo naskakovati, pa sem ga lahko skoraj frcnila dol... traja pa taksno stanje ze okoli 12 dni, pa ne vem, ce nisem se prej kaksnega dneva spregledala. Psicka tudi se vedno lula v okolici hise, pa to ocitno se nobenega psa ne vznemirja, tako da spet nisem prevec prepricana, ali se sploh goni.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #167 : torek, 26.10.2004 : 20:32:09 »

Zivjo Manetka!

Ti raje kar tukaj odgovarjam  Wink

Jaz sem Bini dajala tablete Femm tabs. Dobila sem jih v Market Preis-u v Ljubljani. Imajo pa tudi www trgovino in jih lahko naročič po preko interneta. Cena je dobre 3 jurje za 50 tablet in jih imaš za eno gonitev in pol (približno računano za Bino).

Jaz sem z Bino jeseni stalno hodila v pasjo šolo. Instruktor je vedel, da se goni, ampak noben pes ni nič reagiral nanjo (in na ostale psice), tako da sem kar stalno hodila Grin Grin Bila sem npr. v pasji šoli 13. dan in potem 15. dan, pa ni noben pes sploh pokazal, da se goni Grin Grin Grin

Aja, okoli hiše pa nobenega psa-to mi je pa najlepše Cool Cool

LP Jana
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #168 : torek, 26.10.2004 : 21:09:22 »

Hvala!!!

Grem takoj pogledat za internet trgovino,

To bi bilo pa res olajšanje.

Pozdravi pasje glave Grin

LP Manca
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #169 : četrtek, 28.10.2004 : 11:07:04 »

Bagi bo kmalu dopolnila 14 mesecev in se se vedno ne goni! Huh Gonitve sigurno nisem spregledala. Prepricana sem, da cetudi bi zelo malo krvavela, bi kaksen flek opazila na postelji ali pa bi me na gonitev opozorili okoliski cucki. Ima kdo podobne izkusnje s svojo piscko? lp
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #170 : četrtek, 28.10.2004 : 11:11:11 »

Hvala!!!
Grem takoj pogledat za internet trgovino,
Na link, da ne boš preveč iskala Wink
http://www.trgovec.net/zoo-preis/

Kaja, mogoče imaš pa samo srečo Undecided Mi je Slavi v temi o nemških dogah odgovorila, da se njene "babe" tudi zelo pozno gonijo in tudi presledke med gonitvami imajo velike Shocked Tako da, jaz bi na tvojem mestu še malo počakala  Wink in ne delala panike

Lp jana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #171 : četrtek, 28.10.2004 : 11:16:04 »

Bina, to je bilo pa brzinsko.  Wink Sicer pa enkrat za spremembo ne delam panike.  Grin Ampak ne vem, ce lahko primerjas tiste "slone" od Slavi z naso 4 kilogramsko misko?  Grin
V vsakem primeru bomo cakali....lp
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #172 : četrtek, 28.10.2004 : 11:18:21 »

Ok, mogoče res ni primerjave med dogami in tvojo miško  Grin, ampak moj point je bil, da se ne gonijo vse psice pri 6-tih mesecih in nimajo gonitev na 6 mesecev Wink Grin

Kaj pa Arieb pravi? A si veterinarja ze kaj vprasala?

Lp jana

P.s Kdaj bo Bagi stara 15 mesecev?
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #173 : četrtek, 28.10.2004 : 11:28:27 »

Kaja brez skrbi oz. bodi vesela. Tudi pri ne takih "slonih" kot so doge se psice lahko prvič gonijo tudi pri 17 mesecih (borderji). Mama od naše psičke se je prvič gonila pri 15 mesecih, pol sestra pri 14, druga pol sestra jih ima 12 pa se še ni, naša se je že pri 7 in se vsakih 6 mesecev, njena mama pa enkrat na leto.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #174 : četrtek, 28.10.2004 : 11:40:58 »

Ja, bina saj to vem. Kaja se ze vse zivljenje goni na 8 mesecev, pa tudi na 10 se je ze. Vini se goni "po potrebi". Vcasih na 6, vcasih na 9, vcasih se kar vmes zacne, ko se goni Kaja. Smo navajeni vsega hudega, samo za prvo gonitev se mi je zdelo to malo pozno.

Arieb pravi, da se je sigurno ze gonila, pa nismo opazili! Veterinar pa bi najraje naredil se preventivno slikanje glave, za vsak slucaj! Grin Grin In jasno, sterilizacijo, ker ima lahko tumor na maternici!  Roll Eyes
Bagi bo dopolnila 15 mesecev v zacetku decembra.

Simon, hvala za odgovor. Ocitno pozna gonitev res ni nenavadna. Sama poznam ogromno psic in vse so se gonile med 6. in 12. mesecem, zato se mi je zdelo malo cudno, da nasa Bagi se nic ne miga v to smer. No, saj meni je prav! Upam, da se ne bodo skupaj s Kajo zacele gonit, ker bo doma veselica. Sigurno se jima bo pridruzila se Vini! Grin lp
Logiran

Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #175 : četrtek, 28.10.2004 : 11:50:39 »

Sosedovi imajo 2-3 mesece mlajšo psičko (husky), pa se je obakrat ko se je naša gonila začela gonit tudi njihova (nekje 10 dni za nami) tako, da imajo zdej alarm narjen: ko se začne naša so malo kasneje oni na vrsti Grin.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #176 : četrtek, 28.10.2004 : 11:58:46 »

Veterinar pa bi najraje naredil se preventivno slikanje glave, za vsak slucaj! Grin Grin
Čigavo: tvojo ali od Bagi  Grin Grin Grin Grin Grin

LP Jana
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #177 : četrtek, 28.10.2004 : 12:08:43 »

Kaja brez panike.
Glede na to, da Bagi živi še z dvema psicama, ki očitno nimata najbolje poštimano katera je numero uno v bajti (enkrat se najprej goni Vini, drugič Kaja), pač čaka s svojo gonitvijo. Poznam en kup psic, ki so se prvič gonile šele pri 18 ali več mesecih, vse pa so živele z ostalimi psicami.
Bo že še prišel njen čas  Grin

Pri nas se je Tax prvič gonila pri 17 mesecih, Phoebe pri 18, Ika pa pri 23!!!!
Phoebe je vedno imela gonitve na 9-10 mesecev, enako Ika. Ko pa je Tax začela zganjati svojo ordnungo na 7 mesecev, se je Phoebe pri 9 letih začela goniti na 6 mesecev, samo zato, da jo je "prehitela" in s tem obdržala alfa vlogo  Roll Eyes

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #178 : četrtek, 28.10.2004 : 15:20:46 »

Citat
Čigavo: tvojo ali od Bagi  

Verjetno od obeh! Mojo zato, ker mora biti nekaj narobe z menoj, ker psice ne bom sterilizirala, od Bagi pa, ker je sigurno zmesana, ce se se ni gonila. Grin

Sirtaki, tudi tebi hvala za odgovor. Jap nase punce imajo malo "tezav", ker se morajo kar precej prilagajati spremembam in se  nenehno seliti iz enega stanovanja v drugega ali tretjega. Se se nismo cisto ustalili, kaj ces! In cisto mozno, da se Bagi ne goni zaradi Kaje. Ce bo vse po nacrtih se bo Kaja naslednjic gonila januarja...bomo videli, ce se bo tudi Bagi. Sicer pa se vedno potihem upam, da bo prisla v meno! Grin Grin Grin lp
Logiran

manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #179 : četrtek, 11.11.2004 : 20:53:12 »

Bina!
No sedaj sem dobila tabletke. Ampak na žalost se slabo vidi doziranje in uporaba. Ker so bile po vsej škatlici prelepljene.

Bom napisala doziranje in prosim če pregledaš s tvojo škatlo ali je pravilno?

nad 25kg
1-3.dan -3 tablete na dan
4-15.dan-2 tablete na dan
15-do konca 1,5tablete na dan

Jaz sem dobila 24 tablet  na škatli piše 28 tablet. Huh Lips Sealed

V vsakem primeru pa je to premalo, če sešteješ koliko jih moraš dati Huh.

Po koliko si jih ti dajaka Bini?

Lp Manca
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines