mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:20:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 135585 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #45 : torek, 13.05.2003 : 21:06:16 »

Samo obvescam....

Ocitno je tudi spraycek pomagal. Thoru ni vec tako hudo:))))) Samo vcasih se kej oglasi, ce res kej zelo zapiha in do njega prinese. Ampak matra se pa ne vec.

Hvala Yo za posredovanje pri sprayu:)))


Tanja

p.s.: drzte pesti, zjutraj gremo rodit.... ahahahha
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #46 : sreda, 14.05.2003 : 21:58:59 »

Živio,
samo hormonskih injekcij ne!
Mi smo imeli šnavcerko in dva samca. Da ne bi imeli problemov, smo ji dajali injekcije, s tem pa tako škodovali, da me še danes stisne pri srcu, ko se spomnim. Namreč, psička je dobila najprej hormonske motnje-izpadanje dlake, debelost itd, iz tega pa se je razvila huda sladkorna bolezen, da je skoraj leto dni bila na inzulinskih injekcijah. Žal, smo jo morali uspavati pri komaj 8 letih.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #47 : torek, 27.05.2003 : 12:01:59 »

Čestitke Tanji - sicer z zaostanko, ampak bolš zaj kot pa nikol.

No mene pa zanima nekaj drugega.
Zadnjih par dni opazam pri Beli da je zacela markirat ko greva na sprehod. Prej se je samo enkrat oz. dvakrat polulala pa fertik, zaj pa se sicer takoj polula ko prideva ven, ampak pol se se sigurno kakih 3-4 krat po malem kje polula. Vceraj sva srecale tudi enga rotija starega leto in pol. Igrala sta se kot nora, ko pa je postal prevec vsiljiv, pa ga je posteno okregala - prav presenetla me je. Kr do sedaj je vzela vse za igro in vsaj zgledlo je tak da ne ve da ni vse samo igra  Wink. No pred kratkim je tut na enem svojem stalnem prijatlu (7-letnem kuzku, ki jo jemlje kot mladicka) zacela izvajat neke naskoke (zaj pa ne vem al samo ponavlja za drugimi kuzki al..).
Zanima me ce so to prvi znaki spolnega "dozorevanja" in ce mogoce to pomeni da bo cez kak mesec postala vroca. Al bi to blo prehitro? No sicer pa je Bela seveda velik otrok, ki ji ne zmanjka lumparij  Grin.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #48 : torek, 27.05.2003 : 12:07:29 »

Sedaj pa cakaj, in psicka se bo zacela gonit.

Nabavi klorofil, da ne bos imela tezav. Wink
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #49 : torek, 27.05.2003 : 14:10:02 »

Pa ni vseeno malo prehitro. Al so zaj to samo prvi znaki, ki se bodo pol stopnjevali? No vrjetno se ne zgodi vse v enem dnevu - včeri se je se spilala, dans pa bo ze rit nastavljala  Grin Grin Grin - sam ce pa se mi zdi da je to se takoo hitro. Sej to lulanje ni tako ocitno, to je sicer zacela delat zadnje 3-4 dni. To pa da se je na rotija kregala pa je blo prvic. No pa glede higiene lulike Wink je tut zacela malo bolj pazit. Hm  Huh.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #50 : torek, 27.05.2003 : 19:27:29 »

Bela01, jaz sem že večkrat prebrala, da psi naskakujejo eden drugega, ker hočejo pokazat dominanco (izvzeto je obdobje gonitve!!)! Ko npr. vidiš psa, ki naskakuje drugega psa (ali psička psičko), ni rečeno, da ima homoseksualna nagnjenja Grin. Moja mlajša psička je stara 3,5 meseca in naskakuje vse pse po vrsti že odkar sva jo dobila oz. tam nekje od 2.meseca dalje. Je ful dominantna-oz. poskuša biti. Še posebej naskakuje pse, ki so "šibkejši" od nje (se ji pustijo grizt in komandirat Grin) in pa tiste, ki se po kakem naključju znajdejo na tleh, na hrbtu Grin.
Glede markiranja pa takole : moja starejša psica se je  dooolgooo časa izmikala vsem "vsiljivim, dominantnejšim" psom. Zdaj, ko je starejša (stara je 10 let in to počne že nekje od 7. leta dalje), pa lula ene 20krat v 45 min sprehoda. Opazila sem, da ponavadi označi vedno isti prostor, označi tudi, če smo dlje časa s kakim pasjim prijateljem in ko pes gre, ona hitro pusti svoj podpis Grin. Če psička še ni dovolj stara za "ženitev", sem prepričana, da odrašča in poskuša pokazat svojo dominantnost. LP
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #51 : sreda, 28.05.2003 : 10:41:01 »

Vedenje tvoje psičke kaže, da ni več mladiček, ampak odrašča. Z markiranjem in naskakovanjem se sicer hoče uveljavljati, se pa tako vedenje pojavi ob spolnem dozorevanju, tako da verjetno lahko kmalu pričakuješ tudi gonitev. Mimogrede, prva gonitev okrog 6 meseca pri samojedkah ni nobena redkost.  Kot kaže, bo Bela kar precej dominantna gospodična, saj samo take psice markirajo.
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #52 : sobota, 14.06.2003 : 17:12:55 »

Ojoj ojoj...  :-XLiza se bliža koncu prve gonitve... :-/ Liza je moja prva psička (stara 9 mesecev) in iz izkušenj drugih sem pričakovala, da bo hudo...ampak tako hudooo pa spet ne.Dajala sem ji klorofilove tablete, nabavila sem tudi sprej...in je deloma pomagalo.(Hvala Simi) Razlog pa težavam ni bila toliko gonitev sama, kot pa nevestni lastniki spuščenih cuckov bred blokom, ki se kljub prošnjam in celo kakšni jezi niso dali motiti...tako, da je že sam izstop iz hiše za naju predstavljal kup težav. Poleg tega so zadnjih 14 dni temperature grozljive, tako da ni bilo mogoče, da bi Lizo naložila v avto in kam odpeljala...taka vročina je za buldoga prehuda  Cry...zvečer, ko se je pa shladilo pa je že temni in na odročnih krajih ni kaj početi, če ne vidiš pol metra pred sabo...tako, da sva bili kar stalno doma...ven sva šli le na potrebo...
No in v tem času se je Lizino obnašanje močno spremenilo...postala je precej boječa, do ljudi je bila nekoč skoraj preveč zaupljiva...sedaj je "podredljiva". Uboga me skorajda ne več... nikoli ni bila dominantna, je zeloo nežna kužika... :-*ta njena nežnost pa se je v zadnjem času povečala. Ali je možno, da so to znaki navidezne brejost?  :oAli pa je posledice pustila "karantena" v kateri sva že skoraj tri tedne.  :-/naj povem, da sva prej veliko hodili naokrog in je bila vedno obkrožena z različnimi ljudmi..v zadnjem času videva pa le mojega fanta in prijateljico.  Naj povem še to, da si ne dela gnezda, ne nosi igrač na kup, ne je ne več ne manj... malo me skrbi kaj se dogaja.  sram sram A ima kdo kakšno idejo ali podobne izkušnje?  Huh


LP, Eva
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #53 : sobota, 14.06.2003 : 21:02:49 »

Eva brez panike, ponavadi so psicke tocno taksne, kot poisujes svojo Lizo.
Pocakaj da bo vsega konec in bo spet tvoja stara psicka. Wink
Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #54 : ponedeljek, 01.12.2003 : 13:58:26 »

Zanima me, kdaj se samičke prvič gonijo.
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #55 : ponedeljek, 01.12.2003 : 14:38:20 »

Cisto odvisno: ene pri sedmih mesecih, ene pri 9 mesecih ali vec.

LP, Simona
Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #56 : ponedeljek, 01.12.2003 : 15:16:28 »

Ali je morda možno, da se začnejo goniti pri 4 mesecih?
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #57 : ponedeljek, 01.12.2003 : 16:25:26 »

Tudi to se dogaja, pa niti ne tako redko.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #58 : četrtek, 25.12.2003 : 21:39:02 »

Živjo!
Mene pa samo nekaj zanima.
Če daš psičko sterilizirati že pred prvo gonitvijo, ali potem zagotovo okoli hiše ne bodo letali samci? Huh
Lp Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #59 : četrtek, 25.12.2003 : 22:17:23 »

Živjo!
Mene pa samo nekaj zanima.
Če daš psičko sterilizirati že pred prvo gonitvijo, ali potem zagotovo okoli hiše ne bodo letali samci? Huh
Lp Wink

Ja, načeloma naj bi to držalo. Če se psičko sterilizira, potem se ne goni in zaradi gonitve ne privlači samcev. Mogoče pa pridejo samci zaradi drugačnih razlogov  Wink Grin Shocked Grin?

Lp Jana
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines