mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:32:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 135520 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #555 : nedelja, 09.11.2008 : 14:46:10 »

Potrebujem nasvet...

Dina se je 2. gonila konec septembra cca. 3-4 tedne. Potem ni bilo nobenega izcedka ali česarkoli več. Prejšnji teden sem opazila tako rdečkasto sluz, vendar nisem mogla bolj podrobno pogledat kaj bi bilo, ker je mogla hitro "pospravit". O tem sem opozorila veterinarja (tam smo bile prejšnjo nedeljo zaradi visoke temperature, ki jo je spremljala apatičnost in zavračanje hrane in vode), ki mi je rekel, da ni nič takšnega in da se mogoče še vedno ali pa že spet goni. Potem je bil spet cel teden mir oz. brez kakšnih posebnosti, danes pa pridem zjutraj h njej ima pa spet en čuden, malo lepljiv izcedek, in to v takšni količini, da je imela čisto mokro dlako po repu in po zadnjih tacah.

Ne vem kaj lahko naredim, niti kaj bi to lahko bilo...ima mogoče kdo kakšne podobne izkušnje?

lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #556 : nedelja, 09.11.2008 : 14:55:43 »

Bister sluzast izcedek lahko pomeni predhodno okužbo maternice, smrdljiv ali krvav izcedek (po gonitvi) pa lahko pomeni gnojno vnetje maternice..

Nočem vas strašit, ampak veterinar bi moral bolj podrobno pregledati vašo psico.. Angry Shocked
Logiran
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #557 : nedelja, 09.11.2008 : 15:25:58 »

Izcedek je tak rjavkast in nima vonja sram
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #558 : nedelja, 09.11.2008 : 15:35:02 »

Se strinjam z nezzek ... obvezno k veterinarju, takemu, kateri ne bo zamahnil z roko. Lahko gre za vnetje maternice, lahko za navidezno brejost. Ne eno ne drugo ni nedolžno. Če gre za vnetje maternice, je sploh stanje zelo resno!
Logiran
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #559 : nedelja, 09.11.2008 : 15:46:07 »

Kakšni pa so drugače simptomi vnetja maternice? Sorry, če je vprašanje "neumno", ampak to je moja prva psička - prej sem imela psa.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #560 : nedelja, 09.11.2008 : 15:51:32 »

Mislim, da razen izcedkov in mogoče slabega počutja (ali vročine?) ni drugih bolj očitnih znakov..
Naj me kdo dopolni/popravi, če sem kaj zamutila..
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #561 : nedelja, 09.11.2008 : 15:52:28 »

Poišči malo po googlu, vnetje maternice se drugače imenuje piometra (odprta ali zaprta). Simptom odprte piometre je običajno bel (ni pa nujno), sluzast izcedek, izguba apetita, žeja ... Pri zaprti piometri, pa se pojavijo simptomi takrat, ko vnetje že precej napreduje in se pojavi apatičnost, vročina ...

Nekaj se je že tukaj pisalo: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3011.0.html in tukaj: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4002.0.html
Logiran
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #562 : nedelja, 09.11.2008 : 15:56:11 »

prejšnji teden smo ble pri vetu, ker je imela vročino 40,7 in za moje pojme in glede na njeno običajno obnašanje hudo apatičnost. zavračala je hrano in vodo...imela je tak sluzast rdečkast izcedek, ki ga je "pospravla"po hitrem postopku. sem omenila vetu tudi piometro, pa je rekel, da je za kaj takšnega še premlada in da se mogoče še/že spet goni. dobila je 2x inekcijo antibiotika in tablete Synulox za en teden po dva na dan.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #563 : nedelja, 09.11.2008 : 16:01:51 »

Sama sicer nimam psičke, samo po vsem napisanem bi jaz še danes poklicala veterinarja in mu povedala, kako je stanje. Kako je možno, da se 2. goni tako hitro, če je šele prvo gonitev tik za njo?! Vse, akr si opisala meni bolj kaže na piometro, ki je zelo nevarna, res nevarna. Ali je sploh kaj bolje po antibiotikih?

Ne vem, že res, da sem panik, ko gre za psa, ampak mene bi zelo zaskrbelo in bi res še danes klicala dežurnega.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #564 : nedelja, 09.11.2008 : 16:05:07 »

Jaz bi zganjala paniko, definitivno.
Pa tudi če bi mi potem pri vetu rekli, da ni nič hujšega.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #565 : nedelja, 09.11.2008 : 16:06:56 »

sem omenila vetu tudi piometro, pa je rekel, da je za kaj takšnega še premlada in da se mogoče še/že spet goni.


Kaj se to pravi, da se mogoče že/še spet goni? Kakšen odgovor veterinarja pa je to?  Undecided -In da je za piometro premlada, kje je pa to prebral?  Sad
Resda sem popoln laik, ampak jaz s takimi odgovori ne bi bila zadovoljna. Od piometre ti psička lahko pogine v hudih mukah, zato jo je nujno treba ugotoviti (če gre seveda za to) in ne kar za vsako vročino predpisovati Synuluxa.

Jaz bi šla po drugo mnenje. Še danes, ali pa takoj jutri zjutraj. Priznam sicer, da sem paničarka po naravi, kadar gre za pse - zase ne grem k dohtarju, dokler nisem na pol mrtva - ampak bi me preveč skrbelo. Če ti bo drugi veterinar povedal enako, boš vsaj mirno spala.

Srečno!
Pa sporoči, kaj se dogaja.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #566 : nedelja, 09.11.2008 : 16:08:28 »

Za piometro ni premlada, lahko jo "fašejo" že pred prvo gonitvijo oziroma ob prvi gonitvi, tak da le idi k veterinarju.
Logiran
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #567 : nedelja, 09.11.2008 : 16:52:51 »

Vsekakor gremo po čimkrajšem postopku h vetu. ampak me pa vseeno zanima-a obstaja možnost, da tista gonitev oktobra v resnici ni bila prava gonitev in da bo to sedaj? sram psička bo stara 17 mesecev. prvič se je gonila aprila.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #568 : nedelja, 09.11.2008 : 18:51:29 »

Z vidika česa bi pa bilo možno, da tisto ne bi bila prava gonitev? Mislim na podlagi česa bi to sklepalo, a je bila v kakšnem koli smislu čudna tista oktobrska gonitev ali je bila takšna kot prva?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #569 : nedelja, 09.11.2008 : 19:44:36 »

Mislim, da tole, kar se dogaja zdaj tvoji psički, ni gonitev. Nekaj je narobe. Od gonitvenega izcedka psice niso vse mokre in od gonitve nimajo vročine. Čimprej k vetu, in to k drugemu, boljšemu.

(Benti, nas znajo skubit in antibiotike talat, namesto, da bi delali...)
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines