mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:03:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 135515 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #600 : sreda, 21.04.2010 : 16:40:07 »

Kako pa je s psicami, ki se začnejo gonit šele po enem letu?
Ker zdajle ko spremljam pri naši pasmi malo psarne in vzreditelje opažam, da se nekatere psice začenjajo zelo pozno gonit (po enem letu starosti.. ). Kaj potem narediš in do kdaj se sploh čaka na prvo gonitev?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #601 : sreda, 21.04.2010 : 21:22:32 »

Nič ne narediš. Srečen si, da nimaš težav  Grin Grin Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #602 : četrtek, 22.04.2010 : 16:05:20 »

No kot vzreditelj ta opcija ni sprejemljiva, sploh če pripelješ psico iz xy in zanjo daš xxy Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #603 : četrtek, 22.04.2010 : 16:46:01 »

Aja, ce si vzreditelj, zacnes dajat Ovulfix? Tongue Wink  (hec)

Mislim da nimas kaj dosti za naredit. Pac cakas, da se zacne gonit.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #604 : četrtek, 22.04.2010 : 18:43:27 »

Ne vidim, v čem je problem. Psice se pri enem letu nima kaj za parit, vzrejnega pa se itak lahko dela šele pri pri 15 mesecih oz. odvisno od pasemskih pravil. Zakaj je torej vzrediteljem tako hudo, če se psica iz xy za xxy€ ne goni pred enim letom starosti?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #605 : četrtek, 22.04.2010 : 18:55:52 »

No zato, ker se lahko ne goni tudi pri 2 letih in poznam tak primer. Psica pa se pri 2 letih že lahko pari in že ima vzrejni izpit, če je za to namenjena (kar pri vzrediteljih načeloma je Wink ).
Zato pa sem tudi vprašala, do kdaj se naj bi čakala 1 gonitev, moja se je gonila pri 1 letu, kar se mi zdi čist ok in se goni na 6-8 mesecev. Za "pet" psico me ne bi motilo, če se bi gonila tudi na več časa Cheesy

Normalno, da psice ne pariš še pri enem letu ampak vedno vsi govorijo, da naj gonitev pričakujemo med 6m in 1 letom.. Wink


Aja, ce si vzreditelj, zacnes dajat Ovulfix? Tongue Wink  (hec)

 Grin Grin Grin Cool
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #606 : četrtek, 22.04.2010 : 19:32:33 »

Stopiš do kakšnega takega veterinarja, ki se spozna na reprodukcijo.
Se pa pogosto neredne gonitve malo kasneje uredijo, sploh če živi skupaj več psic in se druge gonijo normalno.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #607 : četrtek, 22.04.2010 : 22:10:13 »

Se pa pogosto neredne gonitve malo kasneje uredijo, sploh če živi skupaj več psic in se druge gonijo normalno.

Tega pa nisem vedela. Smiley Smiley Hvala Smiley
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #608 : nedelja, 26.09.2010 : 20:03:29 »

živijo! tudi jaz imam eno vprašanje na tole temo.
pri nasi psički stari zdaj že skoraj 8 mesecev sem opazila krvaveči izcedek .. zdaj 3 dan .
ok. nekaj se že prebrala na temu forumu zanima pa me če se njeno obašane v tem času spremeni npr. prej smo jo pustili samo v njenem prostoru kjer spi , a zdaj začne kar cvilit in lajat sploh noče biti sama. Ima to kak vpliv?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #609 : nedelja, 26.09.2010 : 20:06:05 »

Naša je bila pri prvi gonitvi zelo zmedena, in na sploh popolnoma drugačna, res jo je slabo prenašala. Ni vedela kaj se dogaja in ja iskala našo pozornost in nekako "pomoč" da ji razložimo kaj se dogaja. Tongue
Logiran
bbosstjan
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #610 : ponedeljek, 14.02.2011 : 11:09:46 »

Pozdravljeni.

Naša Kavalirka Sheela se je zdaj že pri komaj 7 mescih začela gonit. Po točno treh tednih ima še vedno izcedek. Pred hišo imamo sicer ograjen travnik a je ne pustimo ven brez povodca. Upam da jo bo kmalu minilo ker nam že zmanjkuje zaloge vložkov...hehe...Včeraj je čisto zmešala enga Jorkširskega terierja...Je zlezu skoz ograjo in hotel kar z nami na sprehod, smo ga komaj spravli nazaj čez ograjo...lol...  Cheesy

lp
Bostjan
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #611 : ponedeljek, 14.02.2011 : 12:15:10 »

Ja, to morate biti zdaj še posebej previdni, zaradi tujih psov. Ok, Yorki še dvigneš in spodiš stran, sao kaj pa kaki velik pes? Prav je, da je na povodcu, ker so vse psice med gonitvjo malo "zmešane" in nikoli se ne ve, kaj je naslednja stvar, ki jo bodo storile.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #612 : sreda, 23.02.2011 : 15:43:14 »

Kako pa je s psicami, ki se začnejo gonit šele po enem letu?
Ker zdajle ko spremljam pri naši pasmi malo psarne in vzreditelje opažam, da se nekatere psice začenjajo zelo pozno gonit (po enem letu starosti.. ). Kaj potem narediš in do kdaj se sploh čaka na prvo gonitev?

Pri nas sta se dve psici zaceli goniti skupaj, obe stari 13 mesecev. Nic takega, odvisno od psice.
Vcasih se pa ne gonijo in ne gonijo, razglistis in se zacne gonit. Se mi je pa z Jazbecarko zgodilo.

Pa da ne bo kdo mislil da je to pravilo, vsaka psica je svoj svet.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #613 : nedelja, 15.04.2012 : 14:47:51 »

Ker je ta tema kar obsežna, se opravičujem če je bilo to že kje zapisano. Torej naša se sedaj prvič goni. Danes je 11. dan. Prej je imela normalno rdečkast izcedek (kapljice) ki so počasi zadnja dva dni pojemale. Danes pa smo opazili vodenkast izcedek, prozorne barve (oz.morda bi lahko malo povleklo na rumeno ali rdeče), ni sluzast in nima nekega izrazitega vonja. Je to normalno ali ne? Če je, koliko časa se bodo še pojavljali?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #614 : ponedeljek, 16.04.2012 : 09:08:35 »

Je normalno. Zdaj so zelo verjetno nastopili ta "nevarni dnevi". Koliko časa bo trajalo je odvisno od vaše psičke. Verjetno še kakšen dan, ampak ni nujno. Pol pa sledi še zadnji del gonitve, ko so načeloma  "nevarni dnevi" že mimo...
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines