mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:17:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 134698 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BulldogSpike
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #615 : petek, 21.09.2012 : 08:44:20 »

Imam problem, ki je nastal ob koncu gonitve (domnevam vsaj). Pri psički se je vse začelo 4. septembra, najprej se je prvih cca. 7-10 dni kri stopnjevala, nato se je za par dni precej umirilo - zgolj tu pa tam kakšna kapljica, hkrati je bila barva krvi malce svetlejša, a zgolj malce. Sklepam, da so takrat nastopili gonitveni dnevi (a spet zgolj domnevam). Par dni nazaj se je spet pojavilo več krvi, a je le-ta sedaj izginila, nastopil je pa problem: sluzast izcedek (kot mastna slina), ki precej smrdi (podoben smrad kot pri krvnem izcedku - po "železu", a bolj izrazit).

Je ta smrdeč izcedek normalen? Opazi se ga zgolj občasno, ko recimo kje dlje časa sedi.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #616 : petek, 21.09.2012 : 08:50:11 »

Ni normalen. Sploh, če je vonj izredno izrazit.
Lahko gre za vnetje maternice.
Jest bi šla s punco do veterinarja.  Undecided
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #617 : petek, 21.09.2012 : 08:53:09 »

Pojdi k veterinarju in to čimprej! Najprej bi pomislila na (odprto) piometro - gnojno vnetje maternice.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #618 : petek, 21.09.2012 : 09:25:13 »

Se strinjam, cimprej k veterinarju.
Logiran
BulldogSpike
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #619 : petek, 21.09.2012 : 09:26:58 »

Hvala za zelo hitre odgovore! Sem tudi sam domneval, da ne bi bilo slabo, saj obstaja možnost vnetja/infekcije.

Je pa zaenkrat precej blago, res zgolj malo tu pa tam, hkrati gre za bolj prozorno tekočino. Če ne bi bilo razmeroma močnega vonja, sploh ne bi pomislil na ničesar alarmantnega, oz. bi imel pač za del gonitvenega ciklusa (ki je njen prvi). Tako pa pač ... better safe than sorry. Smiley
Logiran
pnavi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #620 : nedelja, 21.06.2015 : 15:26:42 »

Pozdravljeni,

mogoče nisem prav zadel teme ampak, bom vseeno poizkusil tukaj:)

Imam deset tednov staro psičko pasme whippet in večkrat sem že opazil, da ji iz nožnice počasi priteče belo - rumenkast izloček bolj viskozne strukture. Količinsko tega ni veliko, ampak ker imam prvič samičko, me zanima ali je to naravno ali ji spodaj poleg vode nebi smelo priteči nič kaj drugega?

hvala!
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #621 : nedelja, 21.06.2015 : 18:49:34 »

Vprašanje definitivno ni v pravi temi, saj 10 tednov stara psička še ne more biti spolno zrela  Huh

Kolikor se spomnim, ima vaša psička po/ob prihodu v nov dom kar nekaj težav  Sad, zato bi bilo res pametno, da jo natančno pregleda
dober veterinar in, če bo treba, naredi tudi kakšno laboratorijsko analizo.  Vprašanja in odgovori preko spleta, žal, težav ne bodo rešili,
veterinarska pomoč pa sigurno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #622 : nedelja, 21.06.2015 : 19:03:33 »

Verjetno gre za vnetje nožnice, pri mladičih pogosto, ponavadi sicer ni nič hudega, je pa dobro da vidi veterinar.
Logiran
pnavi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #623 : nedelja, 21.06.2015 : 21:19:13 »

gospa čarka, potem pa kar zaprimo forum, ker tak al tak je tule gor 70% stvari, ki so povezane direktno z veterinarji.

In da vas pomirim, še isti dan smo obiskali veterinarja in zgleda ga bomo tudi zaradi tega, ker je kot lanabela rekla, da lahko gre za vnetje nožnice....




Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #624 : nedelja, 21.06.2015 : 21:36:58 »

No, saj to sem napisala, do veterinarja bo treba. In upam, da bo to pomirilo predvsem vas, kot lastnika psičke  Smiley
Logiran
pnavi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #625 : ponedeljek, 22.06.2015 : 06:50:12 »

No, samo jedro foruma je debata, v tem primeru, da bi kot laik prepoznal znake na katere je potrebno biti pozoren.

Tak al tak, pa je lahko človek še kako strokoven, vedno spregleda kak simptom, nanj pa najlažje opozori lastnik, ki je največ s psom.

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #626 : ponedeljek, 22.06.2015 : 09:15:06 »

Tudi če greš na kakršenkoli tečaj o prvi pomoči psu ali karkoli drugega  vedno slišoš: potem pa pojdi do veterinarja. Nihče ne more samo na podlagi napisanega postaviti zanesljive diagnoze, še veterinar ne. Forumi niso namenjeni temu, da bi bralci postavljali diagnoze in predpisovali (po možnosti domača ali vsaj brez recepta) zdravila. Od foruma ni za pričakovati, da bo bralcem zmanjšal strošle za veterino. Edini način, da si sam zmanjšaš stroške za veterino je, da kupiš zdravega psa in da potem paziš nanj.
Logiran
pnavi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #627 : torek, 23.06.2015 : 07:39:36 »

fórum  -a m (navadno s prilastkom)

2. javno mesto, kjer se o čem razpravlja, odloča: na vseh mednarodnih forumih se bojujemo za ekonomsko pomoč državam v razvoju / na tem visokem forumu je treba razpravljati tudi o gospodarstvu

vir: http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression=forum

Razpravljanje je jedro, odločanje pa pustimo drugim...

Psa smo pa kupili pri psarni, ki je promovirana tudi na tem forumo, tako da kje zdaj tici zajec
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #628 : torek, 23.06.2015 : 10:09:20 »

Ja ne vem, kaj bi rda s tem povedala. Dobila si informacijo, za kaj bi lahko pri psički šlo in da naj si zadevo pogleda tudi veterinar. Zadeva nima nobene zveze s tem, kje je bila psičla kupljena, saj (če ni nekaj zelo eksotičnega) ni dedno in nima zveze z pogoji, v katerih je odraščala psička. Je pa načeloma soliden vzreditelj boljši vir informacij kot forum.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #629 : torek, 23.06.2015 : 10:33:07 »

Zajec tiči tam, da se tukaj načeloma ne poznamo in eden o drugemu, oz. o dogajanju, vemo le toliko, kot je napisano in ni pomembno samo koliko, ampak tudi način.

Recimo, da bi pisalo: "Psa sem kupil pri vzreditelju, o mojih dilemah sem povprašal tudi njega, sem na vezi z veterinarjem, zanimajo pa me vaše izkušnje."?  Roll Eyes

Večinoma pa se napiše samo tisto kar kdo rabi, brez neke podlage, za katero se je v preteklosti pokazalo, da je v bistvu res ni. In se posledično zgodi, da se kakšna stvar predpostavi, čeprav ni vedno res. JE pa žal res v večini primerov.

Zato ne bit užaljeni, če sami ne podate vseh podatkov Wink To pišem za vse, ki tole berejo, ne samo za vpletene. Pisoči nismo avtomati  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines