mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:05:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 135589 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #75 : nedelja, 29.02.2004 : 13:19:37 »

Bina, starost je ravno pravšnja za prvo gonitev. Večina psičk se prvič goni pri 9-ih mesecih. Vedenje psičke se pred gonitvijo lahko zelo spremeni. Moja recimo, rata bolj nežna, nekako zasanjana in se vsakič, ko me vidi, vrže na hrbet, da jo čoham. Temu botrujejo hormonske spremembe. Povsem možno je, da imalo le-ti takšen efekt na tvojo psičko, da je malo razdražena, zakaj pa ne...

(Če je izcedek po kratkem času izginil in ni bil obarvan, nimaš kaj skrbeti. Če bi bil zelenkast, bi šlo za vnetje.)

Pomoje se tvoja psička pripravlja na prvo gonitev. To lahko traja tudi 2, 3 mesece. Začni spremljati njeno "luliko"- ko bo malo zatekla, lahko v 3-4 tednih pričakuješ gonitev. Takrat pa se zabava šele začne!  Wink

Moraš pa tudi sprejeti dejstvo, da je nemalokatera psiča netolerantna do drugih predstavnic istega spola...

čau,

Dunja

Joj Bina, šele sedaj sem opazila datum tvojega post-a (mesec in pol nazaj). A se že goni?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #76 : nedelja, 29.02.2004 : 13:23:20 »

ojla.
Nasa Spela je (upam) na visku gonitve in me zanima kolko casa traja ta najhujsi del (ko je psica voljna in bi se pustila naskocit vsakomu in vsemu...). Vceraj sva imeli kar veliko tezavo z enim od psov, ki naju je dohitel na koncu sprehoda. Za en ovinek do hise sva porabili vsaj pol ure, jaz sem doma padla dol od "pretepanja" z Jonom, Spela je samo zalostno gledala, Jon pa je izgubil ovratnico. Zdaj se je ne upam sama peljat na sprehod in hodiva z Lukatom na sprehod oba, pa se to samo zato, ker na vrtu noce kakat... Razni spreji verjetno zdaj ne bojo vec pomagali  Sad . Mi je totalno zal, da se nisem prej opremila z njimi...
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #77 : nedelja, 29.02.2004 : 13:42:23 »

maja01,
vrhunec ciklusa traja sam 3 dni, vendar se bo psička hotela pariti tudi par dni pred in po teh dneh. Tako, da traja čas, ko moraš res paziti na psičko, okoli 10 dni.
Definitivno se v tem času poskušaj izogibati potem, kjer lahko srečaš pse brez vodstva. In če se le da, psičke ne spuščaj s povodca, ker imajo včasih lahko prav "zanimive" ideje...
Ko se bo polulala in pokakala, ji daj gor hlačke. Vendar je problem v tem, ker psice, ko se gonijo ponavadi markirajo, tako da na sprehodu stalno lulajo.
Vsekakor pa priporočam Gimbornov spray in klorofilne tabletke, ki jih je treba začeti dajati takoj na začetku gonitve.

LP,

Dunja
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #78 : nedelja, 29.02.2004 : 14:01:23 »


Joj Bina, šele sedaj sem opazila datum tvojega post-a (mesec in pol nazaj). A se že goni?

Dunja, ker je to naša prva psica, se še učim glede njenega vedenja pred, med in po gonitvi. In ne, psica se še ni gonila. Stara je pa 10 mesecev in 1 teden  Grin Mi je vzreditelj rekel, da lahko gonitev pričakujem okoli enega leta (mogoče malo prej, malo kasneje).

Očitno je bila takrat samo malo razdražena, ker je potem še srečala samice, pa jih je lepo sprejela.

Maja01: ti kar kupi sprej. S sprejem pošpricaš psico takrat, ko greš na sprehod. Tablete pa ji res začneš dajati prvi dan gonitve.

LP Jana
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #79 : nedelja, 29.02.2004 : 20:00:40 »

Izgleda je res imela samo slab dan  Wink. Gužva, pa to...
Logiran
zalus
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #80 : sreda, 03.03.2004 : 22:53:27 »

Pozdravček!

Kar groza me je, ko berem, kaj vse me spet čaka! Že od februarja se počasi pripravljamo na drugo gonitev, pa nismo povsem prepričani kdaj mora priti.  Undecided
Naša Zala je vlekla prvo gonitev čez cel september! Ja je trajalo in bilo je zelo pestro, ker je edina psička v družbi vsaj petih bližnjih pasjih sosedov, ki niso nikoli pod kontrolo!!! sram

Prosim vse ki imate več izkušenj, kdaj dejansko lahko pričakujemo drugo gonitev Huh? Huh

lep pozdrav! Huh
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #81 : sreda, 03.03.2004 : 23:29:51 »

@Dunja in Bina: hvala za nasvet. Spray res pomaga in zdaj lahko vsaj zvecer hodimo normalno na sprehod. Saj, se par dni in bo mimo.
lp, m.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #82 : nedelja, 07.03.2004 : 22:39:00 »

Vprasal bi samo, kateri so tisti najbolj kriticni dnevi (kateri dan od zacetka gonitve).
Je mogoce, da se psicka goni 1 mesec kot pise Zalus? Ne traja gonitev priblizno 3 tedne?
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #83 : ponedeljek, 29.03.2004 : 17:54:33 »

Ojla...saj ne vm, če bom tole napisala pod pravo temo... Undecided
Torej...ali, kdaj in koliko vaše psičke markirajo? Namreč Liza je začela markirati malo pred prvo gonitvijo, po njej se je tudi markiranje končalo. Pred drugo gonitvijo je spet začela markirati...ampak je "vse hudo" minilo že pred več kot mesecem dni, gospodična pa še kar pušča kapljice po vogalih  Shocked Undecided...še malo pa bo nogo začela dvigovat... Roll Eyes Pa se že počasi sprašujem ali menja spol ali je to normalno??  Huh Shocked
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #84 : ponedeljek, 29.03.2004 : 18:31:04 »

Normalno  Smiley
Ene psičke markirajo več, druge manj, tretje pa sploh ne. Jaz ima doma markerko - hi, hi, hi, ki markira tudi, ko se ne goni... Shocked
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #85 : ponedeljek, 29.03.2004 : 21:31:46 »

Uhhh...hvala Dunja...si me kar potolažila... Cheesy Me je že skrbelo, da si ji kaj "dogaja".. To bo najbrž zato, ker se samo s štirinožnimi fanti druži pa se od njih uči..  Roll Eyes samo da res ne začne še noge dvigovat... Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #86 : torek, 30.03.2004 : 08:59:16 »

Vidim, da imas podoben "problem" kot jaz. Ena od nasih psic je med gonitvijo prav obsedena s tem kaj bo se polulala. Seveda po kapljicah, je treba sparat!  Roll Eyes Tudi nogo dviguje ko lula, pa ne samo med gonitvijo, temvec vsakic ko zavoha tocno doloceni psici, ki ju ne mara. Drugo psico, ki je precej lahka (kaksne 4 kilogramcke ima), pa vcasih kaksen vonj tako omami, da najprej dvigne eno nogo in potem se drugo in kaksno sekundo ali dve stoji le na sprednjih.  Grin Upam, da mi jo bo kdaj uspelo slikat v tem polozaju, ker izgleda prav vesoljska! Wink lp
Logiran

Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #87 : torek, 30.03.2004 : 11:46:53 »

 Grin Grin Grin smotke
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #88 : četrtek, 01.04.2004 : 11:25:30 »

Ena Afna, poznam psičko (rottiko), ki je bila sterilizirana, pa je vedno markirala za našim samcem. oz. bilo je tako: najprej je markiral naš samec, potem ona čez, pa spet naš samec, pa spet ona...potem smo pa našega samca odvlekli stran  Grin

Me pa nekaj zanima: meni se je Bina začela danes prvič gonit. Ali naj jo prijavim na Cac Grosuplje (18.4)? Ker to pomeni, da od prvega dneva do razstave mine 18 dni. To je pa nekam malo, a ne? Uf, škoda, da bom ravno to razstavo izpustila.

LP jana

P.s. sem ji pa ravno prejle dala prvič tablete Femme tabs in bom poročala glede okoliških psov (in seveda domačega samca).
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #89 : četrtek, 01.04.2004 : 12:39:51 »

Bina,

se priporočam za nasvete, ko bo tole doletelo tudi našo Bubo  Wink

Kako je pa s temi tabletami? A spremenijo vonj psičke, da samcev na zanima več ali kaj?

Lp in da bi čim hitreje minilo  Wink
Tina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines