mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:02:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 135640 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #90 : četrtek, 01.04.2004 : 14:27:17 »

Kako je pa s temi tabletami? A spremenijo vonj psičke, da samcev na zanima več ali kaj?

Te tablete naj bi prekrile vonj goneče psičke. Sem zadnje dni jo že špricala s sprejem (zaradi domačega samca) in moram priznat, da je delovalo in pomagalo. Ji vsaj ni več čas sledil kot senca  Tongue Grin

TinaZ, bom poročala, kako bo potekala gonitev in koliko bodo pomagale tablete.

LP Jana
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #91 : četrtek, 01.04.2004 : 14:38:39 »

Citat
Me pa nekaj zanima: meni se je Bina začela danes prvič gonit. Ali naj jo prijavim na Cac Grosuplje (18.4)? Ker to pomeni, da od prvega dneva do razstave mine 18 dni. To je pa nekam malo, a ne? Uf, škoda, da bom ravno to razstavo izpustila.
Tudi meni se je zacela gonit vceraj in ne bom prijavila...vsekakor pa upam da bo konec do 25.4., ker sem jo prijavila na specialko in glede na prejsnje gonitve je bilo v tem casu ze vec ali manj konec. Je pa tudi meni zal za Grosuplje Undecided Izgleda da mi ta zadnji ubogi CAC ni naklonjen ker gre zmeraj nekaj narobe Cry Aja bina kako sta se odrezali v Lj.? Sem vaju ujela s kotickom ocesa a sem mogla letet v ring pisat..
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #92 : četrtek, 01.04.2004 : 15:05:33 »

Aja bina kako sta se odrezali v Lj.? Sem vaju ujela s kotickom ocesa a sem mogla letet v ring pisat..

No, saj sem tudi jaz že kar odpisala to razstavo  Undecided Pa mi je res žal, ker sem hotla it mal moj stari kraj pogledat.

Kako se je odrezala? Dobila je oceno prav dobro, samo zato, ker je še mlada in malo presuha. Drugače sem pa fuuuuuullll zadovoljna z njeno predstavitvijo, ker mi je super tekla, stala, sploh če primerjam z Vrtojbo  Tongue, kjer je dobila PRM. Torej: ocena malo slabša, nastop pa fantastičen!

Lp jana
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #93 : četrtek, 01.04.2004 : 15:29:56 »

Bina, čestitam ob prvi gonitvi  Grin
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #94 : nedelja, 04.04.2004 : 19:57:11 »

Zanima me po kolikh dneh po menstruaciji je psička najbolj plodna.In kdaj je samec sposoben oploditi samičko?Bi pri 9 mesečnem samčku blo možno da oplodi samičko?

papa MYMY
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #95 : ponedeljek, 05.04.2004 : 15:22:49 »

Res bi odgovor nujno rabila;)

hvala
papa Mymy
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #96 : ponedeljek, 05.04.2004 : 15:26:38 »

Mymy,
ja, vem za več primerov, ko so samci mlajši od 10-ih mesecev uspešno oplodili samičke.
Vem celo za primer, ko sta se sparila 8-mesečna brat in sestra, ko ju je naivni lastnik pustila same na dvorišču.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #97 : ponedeljek, 05.04.2004 : 16:42:10 »

TinaZ,

evo, da ti poročam, kako potega gonitev pri nas. Danes se Bina goni 5. dan. In vse poteka brez problemov. Dajem ji tablete Femm tabs in to je to. Nikjer nobenega psa, res pa je, da smo bolj na samem doma, ampak sem vseeno pričakovala, da se bo kakšen pes prikazal iz sosednje vasi.

Izcedka pa tudi nima veliko, tako da je kar stalno brez hlač (tudi v moji sobi).

MyMy še zate odgovor. Kdaj je psica najbolj godna? Sem pregledala to temo za nazaj, pa sem prebrala, da so nevarni dnevi 9-15. Tudi jaz še ne vem, kdaj bom dala psico v hišo (ker drugače je zunaj). Verjetno pa okoli sedmega dneva.

Lp Jana
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #98 : ponedeljek, 05.04.2004 : 17:01:48 »

Hvala Dunja in Bina;)

papa MyMy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #99 : torek, 06.04.2004 : 09:47:03 »

Jana,

hvala za poročilo  Wink Me veseli, da vse poteka brez problemov. Kje imaš pa Berota v tem času?

En snežen pozdravček,
Tina
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #100 : torek, 06.04.2004 : 10:20:50 »

Kje imaš pa Berota v tem času?

Bina je stalno zunaj, razen če ne pride v mojo sobo (v zgornjem nadstropju) ali v pisarno (v srednjem nadstropju). Bero se prosto sprehaja po hiši. Ko sta skupaj zunaj, jo sicer voha, vendar ne kaže nobenega navdušenja, da bi jo rad naskakoval  Tongue Tako da se mi zdi, da z njim ne bo prevelikih problemov (da si imel kakšno željo po parjenju). Je očitno že malo prestar (5 in pol let) in ga samice ne brigajo (saj ga nikoli niso).

Ko bodo pa nevarni dnevi, bo pa Bina verjetno v kleti (vsaj ponoči-zaradi tujih psov).

Lp jana
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #101 : torek, 06.04.2004 : 14:10:53 »

Je očitno že malo prestar (5 in pol let) in ga samice ne brigajo (saj ga nikoli niso).


 Huh prestar  Huh
uf jst mam trenutno doma celi kazin s 5,5 letnim samcem in 10-letno psico, ki je trdno odlocena, da hoce seksat ze na 6. dan s čimer se seveda strinja tudi samec Roll Eyes
pustmo ob strani, da je ta psica ponavadi godna na 16-18 dan in da samec v stilu pravega plemenjaka ne mrda dokler psica ni godna Shocked
ok vsaj do zdaj je bila praksa taka...


Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #102 : torek, 06.04.2004 : 14:30:07 »

hm, Bina, jaz bi namestu vseeno zelo spremljala kaj pocneta vasa psa... Predvsem naj ne bosta sama...
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #103 : torek, 06.04.2004 : 15:20:13 »

se strinjam - previdnost na kvadrat ni nikoli odveč.
Bina, a si prebrala tisti moj post o bratu in sestri...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #104 : nedelja, 11.04.2004 : 19:22:54 »

Zivjo!

Ja, Dunja sem vse prebrala  Wink. Danes je Binin 11. dan gonitve in sem malo opazovala dogajanje med njo in Berotom. Ona stoji, se mu nastavlja, odmika rep, Bero pa nič.... Samo voha jo in hodi okoli nje. Uboga Bina pa stoji in čaka, pa ne ve, da je napačen samec Grin Wink. O ostalih psih pa še vedno ni ne duha ne sluha  Grin Grin!

Me pa še nekaj zanima. Kako je s krvavitvijo? Ali krvavi skozi celo gonitev enakomerno? Ali sploh krvavi celo gonitev? Ali je kakšna povezava med tem, koliko se psica med gonitvijo čisti in med tem, kako dobra mama je?

Hvala za vse odgovore! Pri naslednji gonitvi bom že profi  Wink Grin

LP Jana
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines