mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 05:45:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 346678 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« : petek, 13.08.2004 : 16:21:28 »

Najlepša hvala vsem za informacije o Norwich-u. Zanima me pa še ena pri nas dokaj redka pasma. Čeprav vem, da primarki teh psov pri nas obstajajo. Pasma se imenjuje Schipperke. V osnovi pasmo poznam, bi pa bila zelo vesela, če bi se oglasil kakšen lastnik in mi malo povedal svoje izkušnje s psičkom......

[spremenjen naslov teme; Jana]
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : petek, 13.08.2004 : 19:24:29 »

Ory, o siperkah smo nekaj malega govorili ze v temi o belgijskih ovcarjih, lahko pa nadaljujemo kar tukaj. Na forumu smo trije lastniki siperk, arieb, biscuit in moja malenkost, tako, da lahko dobis informacije iz prve roke. V Sloveniji je pasma res redka, vsega skupaj imamo 4 samcke in dve samicki. Nekaj o pasmi si lahko preberes tukaj: http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=63, nekaj pa v julijski stevilki revije **

Moje osebno mnenje pa je, da je siperka pes, ki potrebuje nenehno zaposlitev, veliko cimbolj zanimivih sprehodov, zgodnje solanje, predvsem temeljito ucenje odpoklica, ker bo v nasprotnem primeru usla za prvim metuljem, ki bo priletel mimo ali pa bo obsojena na vecno sprehajanje na vrvici. Je tudi izredno nezaupljiva do tujcev, kar zna vcasih povzrocati preglavice, saj bi jo zaradi majhnosti in ljubkosti vsak rad pobozal. Je tudi izreden cuvaj in kljub svoji majhnosti zna pokazati kdo je sef teritorija, ki ga v tistem trenutku cuva. Pri nas je to izkusil tast, ki je poskusal vstopiti v stanovanje, nasemu malemu vragcu pa se je to zdelo nesprejemljivo. Pa se poznata od prvega dne, ko je prisla psicka k hisi in sta drugace velika prijatelja. Zelo se tudi naveze na enega cloveka, ki ga potem skrbno cuva pred vsemi navideznimi sovrazniki! Grin Do ljudi, ki jih pozna je izredno ljubeca, vendar ni vsiljiva. V stanovanju nikoli ne laja po nepotrebnem, zunaj pa (ce govorim o svoji psici) pa je prava klepetulja. Ponavadi tudi med igro z drugimi psi, spusca nenavadne zvoke. Nasemu vragcu recem tudi kar mesanec med macko in opico. In ko jo clovek enkrat spozna se strinja z menoj: zivahna, zivahna in se enkrat zivahna. Grin

Tole pa je moja Bagi

http://foto.volja.net/user_galleries/kaja00/mucki/midi_dsc01211.jpg

http://foto.volja.net/user_galleries/kaja00/mucki/midi_dsc01418.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #2 : petek, 13.08.2004 : 21:47:13 »

E, pa ste končno dobile svojo temo!! Čestitke pa  Kiss za male vragce, pa še en  Kiss za našo frizerko!
Whisky in Bajki že sprašujeta, kdaj se lahko naročita! Grin
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3 : sobota, 14.08.2004 : 08:33:13 »

Najlepse se zahvaljujem za izčrpen odgovor. Moram rečt, da mi je ravno ta živahnost pri pasmi všeč (predvidevam, da so zelo uporabni tudi v Agilitiju).
Upam samo, da mi kakšnega predstavnika te pasme uspe videti tudi v živo....
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : sobota, 14.08.2004 : 10:53:53 »

Citat
Whisky in Bajki že sprašujeta, kdaj se lahko naročita!

Od zdaj naprej ne bo vec zastonj strizenja. Imam namrec potem prevec dela s ciscenjem zob med katerimi je polno dlak! Grin


Ory, ce zelis videti siperko v zivo potem pridi ( s polnim zepom hrenovk  Grin) na razstavo v Trbovlje (29.8.) ali v Maribor (19.9.). Ce bo vse po sreci bodo na obeh razstavah vsaj tri siperke, mogoce celo 4!
Je pa pasma res primerna za agility, vsaj v tujini jih je kar nekaj, ki tekmujejo. Midve z Bagi sva malo ze poskusili v soli in Bagi je navdusena. Ze pri 10 tednih je brez strahu preizkusila vse ovire! Kasneje pa je kar sama izvajala preskoke....iz cistega veselja. Le gugalnice in slaloma ji se nismo predstavili. Ce bo slo vse po nacrtih greva jeseni nazaj v solo in zacneva  malo bolj resno. lp
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #5 : ponedeljek, 16.08.2004 : 15:47:10 »

Uuuu  Shocked  Shocked  Shocked
Kaj res še koga zanima ta vražja pasma Wink Jaz sem pa mislila da nas je teh par primerkov v Sloveniji vse, kar se zanima okrog malih črnih vragcev Wink

Kaja je "novopečena" skrbnica (no, 10 mesecev tudi ni od muh), a je na hitro zelo, zelo dobro opisala glavne karakteristike, tako da je dodati samo to:
ker je "baraba" tako brihtna, da si človek mislit ne more, je pri vzgoji potrebna DOSLEDNOST. Prav hitro si zapomni ko samo enkrat dovoliš ali popustiš Shocked

In res, živahnost je njena vrlina, vse jo zanima in vsemu se prilagodi, hoja po hribih, tek ob kolesu, rolanje, vse bi naredila, da ti ustreže, da ti pokaže ljubezen in pripadnost; čustven kuža (pa naj mi oprosti vsak ki pravi, da žival nima čustev Angry) ki se neizmerno naveže na svojo družino, še posebej pa na enega v njej...

Arieb, dovolj za danes, da te spet ne zanese, ker tako ne znaš nehat, in misliš da vse zanimajo te tvoje štorije.... Bodi tiho, če te kdo vpraša pa odgovarjaj  Wink

V Trbovlju bodo najmanj 4 šiperke (po mojih inf.) in to kar pestra struktura:
- samec - zreli, šampion;
- samička - veteranka, Multi Ch ( Wink po vseh merilih je pikica Multi-Ch: Ch.J-SLO, Ch-SLO, Ch-A, Ch-I, Ch-HR, Ch-INT, EU-Win 02)
- samička - mlada in
- samček - mladi
Dva z repom in dva brez repka, vsi najlepši in prekrasni!

Bajki, v Trbovlju bomo (veze) še zrihtali zastonj (frizer Bon), v Bosni se pa že plača.
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #6 : ponedeljek, 16.08.2004 : 19:00:28 »

Arieb, saj če v Trbovljah Bon in Bagi sfrizirata vsak enega, potem bomo kot iz škatlice za razstavo v Italiji in Bosni! Grin
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #7 : ponedeljek, 16.08.2004 : 21:35:14 »

Hvala za odgovor Arieb! Me čist nič ne moti če se razgovoriš o svojem kužku. Jest sem temo začela, ker me pasma izredno zanima (zaradi karakteristik in tudi izgleda). Moram rečt, da me po tvojih opisih še bolj privlači......kar se pa tiče živahne narave pa moram priznat, da sem jo že navajena.

Zanima me še ena stvar...... ali Schipperkom repke režejo? Tega namreč nisem vedla.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : torek, 17.08.2004 : 08:25:57 »

Ja, ory, siperkam se repki rezejo oz. so se rezali. Cheesy Nasa mamica Beira in prijatelj Giove sta brez repkov, mi "tamladi" pa imamo repke. In definitivno nam repki pasejo! Kiss Nic ni lepsega kot pokonci postavljena uhlja in od razburjenja 2X zavihan repek! Smiley

http://foto.volja.net/user_galleries/kaja00/mucki/midi_dsc01391.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #9 : torek, 17.08.2004 : 15:17:09 »

Kaj se bo samo Bagi hvalila z dopusta.... Evo nas:
http://foto.volja.net/user_galleries/kaja00/mucki2/midi_2004-06-30_036.jpg
(Kaja, pobiram stare gor, ker mi NE uspe dati na voljo NIČ slikic - bom morala vzeti privat inštrukažo)

Ory, a prideš v Trbovlje? Od kje pa si? Glede repkov ti moram to povedat: ko sem gledala "ritkico" brez repka (in vedela, da bodo mladički repke imeli, pa tudi če bi nabavila novo šiperkico kje drugje, bi tudi želela repek!), ki jo ima Beira, sem vedno rekla "Pa tako lepe  ritke nihče ne more imeti Cheesy" - veš kako je srčkana. Pa lahko povem, da sedaj, ko geldam to mladino z repki vidim, da je veliko, veliko lepše z repkom - tako bolj simpatično Grin.

Ravno v soboto sem v Italiji govorila z eno gospo, ki ima dve šiperki, parček, in bo verjetno imela enkrat leglo, je rekla, da bo repke odstranila Lips Sealed ker da šiperka je brez repa. Fuj! Če si brala Moj pes-št. 7 si videla, kaj pravi legenda, zakaj so jim repe rezali... In ker naši niso taki lumpi Wink, bodo imeli repke Tongue
Ory, če hočeš še nekaj simpatičnih na račun te pasme, si lahko preberš v Moj pes-št.8 (med bevskanjem).

Bajki, včeraj smo prali zobe (po dolgem času), z zobno ščetko in zobno pasto, to bomo naredili še enkrat drugi teden in potem..... Najuriš v Trbovlje, gremo delat frizure haskijem. Kaja, a prijavimo grupo Huh v Trbovlju ali v Bosni Grin Grin Grin

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #10 : torek, 17.08.2004 : 21:49:16 »

Še enkrat hvala za takšne luškane dopustniške slikice. Vsi so srčki in bom se zelo potrudila, da pridem 29. v Trbovlje. Sicer bom ta vikend zelo zasedena (prva Agility tekma  z mojo psičko), ampak ker si psičke res želim ogledat v živo si bom vzela čas. Prihajam pa z Ljubljane.

Kar se repkov tiče pa moram rečt, da mi je všeč eno in drugo. Nimam nobenih preferenc. Skratka kužki so srčkani in očitno imajo veliko karakteja, ker me tako privlači.....





Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #11 : torek, 17.08.2004 : 21:54:12 »

ups....napake se dogajajo, še posebno, če hitro tipkaš. Nameravala sm napisat....KAR me tako privlači.

No, pa še pozabla sm omenit, da očitno drži kar pravijo o Schipperkih in čolnih..... kot riba v vodi (tvojedva zgledata popolnoma srečna)....
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #12 : sreda, 18.08.2004 : 15:02:30 »

Hi, hi, hi, šiperke so v čolnu res kot riba v vodi, a v vodi pa (vsaj moji) niso preveč radi - do komolčkov Wink. Načeloma pa naj bi oboževali vodo; morda je pri mojih kriva "tiha vzgoja", ne maram, da bi se v vsako lužo usedli in povaljali, kot se tibetanka od moje sestre Angry ker ti potem sploh ni jasno, kaj bi - ali bi jokal, se smejal, brisal...

Evo, to je očka od naših diamantkov, XOX, več o njemu tudi na http://www.ofkingdomcome.be/
http://home2.scarlet.be/sbenooit/images/Stuiver/Hond2_200.gif

Zdaj vidim, da mu je sin BON res podoben Shocked
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #13 : sreda, 18.08.2004 : 16:49:56 »

Tudi nasa Bagi ni ravno navdusena nad vodo.  Roll Eyes Razen, ce je treba s tacko brskati po skledi in politi vse naokrog ali pa tacati po luzah. Tudi med tusiranjem te hodi gledat (verjetno preverja, da se ne bi utopil  Grin) in lovit kapljice, ki spricajo naokoli.

Ory, kaksnega kuzka imas? lp
Logiran

Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #14 : sreda, 18.08.2004 : 17:16:24 »

Jaz imam 2 leti staro mešanko, ki sem jo kot mladička rešila iz dokaj neugodnih razmer (ampak to je dolga zgodba....sm pač človek, ki želi rešit vsakega kužka Smiley ). Je neverjetno hiperaktivna in neizmerno uživa v Agilityju. Pred tem smo imeli 12 let labradorko, tako da sm se mogla kar neki časa privajat na Ory-jin hiper tempo...... ampak moram rečt, da ko enkat postaneš lastnik izredno aktivnega kužka si nekako ne moreš več predstavjat česa drugega.
Poležavanje pač ni več opcija....  Cheesy

p.s.: hotla sm pokazat kakšno slikco, pa sem očitno rahlo nepismena na tem forumu, tako da je ne znam pripet..... kakšen nasvet?  sram
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines