mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 07:59:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225 226 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 350866 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3300 : nedelja, 12.10.2008 : 21:20:54 »

Ne vem, no...ce bi meni avto s psom ukradli bi verjetno vedela cela Budimpesta. Angry Sigurno bi me kap. Cry Sicer pa ne bi psa pustila v avtu, jaz pa bi sla spat v hotel. Ni govora. Sem pa videla dva iz nasega hotela, ko sta zjutraj odhajala, pse pa sta imela v avtu. Vem tudi, da se jih veliko tako odloca. No, zame to ne pride v postev. Smiley

Arieb, jaz se še zaradi marsicesa drugega sprasujem zakaj sem sploh rinila v Budimpesto. Grin No, saj psi so bili OK, pa druzba tudi. Wink Zdaj mi je zal, da nisem v soboto zvecer srecala Barbke...verjetno bi mi bilo v nedeljo cisto vseeno kaj se dogaja okrog mene. Grin Grin Upam, da bo naslednji vikend bolj uspesen. Wink Cheesy
Logiran

Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #3301 : nedelja, 12.10.2008 : 21:22:38 »

hehehe - sej si mi ti povedala za hotel - valjda si vedela, da bomo tam  Grin.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3302 : nedelja, 12.10.2008 : 21:28:08 »

Ja, seveda sem vedela.  Grin Nisem pa vedela, da imate zur v restavraciji. Midva sva bila itak nekaj casa zunaj, potem pa sva dol padla. Grin
Logiran

Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #3303 : nedelja, 12.10.2008 : 22:02:50 »

Kaj schipperkeji lahko imajo tudi kratek rep? Al imajo kupiranga? Te pasme ne poznam toliko pa me zanima, ker sem na Kajinih slikcah vidla. Kako pa se potem ti s kratkim repijom odrežejo recimo na agilityju? Se kaj pozna?
Čestitke Bagijini družinci za tako lepe rezultate. Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Hej, Kaja, kaj še imaš kej več fotk iz Budimpešte-sej veš katerih Wink Wink Wink?

Lepo bodite črne kepice...
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3304 : torek, 14.10.2008 : 09:38:47 »

Izvleček iz standarda:
Citat
TAIL :
Missing but if there has been no docking the tail will be long, broad at its base, tapering towards the tip and reaching at least to the hock. In repose, preferably hanging down, the tip slightly curved back level with the hock. Can be raised when on the move, in line with the topline, but preferably carried not higher than this. The tail set must never destroy the line of the croup which must blend into a harmonious roundness with the thigh and give the impression of a Guinea pig rump. Curled tail tolerated but not desired.

Tudi jaz sem opazila dva iz Finske, ki sta imela rep... ali pa to niti ni bil... Tak "štrcelj", dolg nekaj cm Undecided Standard pravi, da rep je, oz. za tiste pse, ki so bili kupirani pred spremembo standarda ga ni, niti cm.
Logiran
Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #3305 : torek, 14.10.2008 : 09:53:10 »

Arieb, hvala za odgovor.Čedalje bolj zanimivi so mi tile črni škratki. Nikoli nisem dajala toliko pozornosti na njihov repek, mi je bilo nekako samoumevno, da je dolg.

Upam, da ne zameriš preveč. Sem pasji začetnik in moram priznat, da se sam standard schipperkejev še nisem pogledala, razen seveda karakter me je zanimal, zunanjost sem pa kr po slikcah in razstavah gledala. In mi na kraj pameti ni prišlo, da so brez in jih zato niti nisem v rito gledala.

In danes bomo brskali za slikce od schipperkejev od vzadi. Kak luštno.

Pa kaj so že od vedno ali se je to oblikovalo skupaj s samim standardom?
Res mi je zanimivo, ker kolikor sem se do zdaj naučila ima večina ovčarjev repka, pa tudi kupiranje pri njih ni ravno običaj.Niti sama nisem še nobenega opazila.

Lep pozdrav
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3306 : torek, 14.10.2008 : 16:18:24 »

Baskia, samo zate  Wink sem na hitro poiskala dva primerka šiperkinih »ritk«

To je zadek brez repa (kupiran leta 1997)
http://www.moj-album.com/slike/94702/d2R19rwQU4Z4lJzO.v.jpg

in tak mora biti z repom, tako naj bi ga tudi nosil
http://www.moj-album.com/slike/94702/Xupogc21plt1GB_Q.jpg

Še povezava do standarda: http://www.schipperke.be/breed_standard.htm
Logiran
Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #3307 : torek, 14.10.2008 : 19:04:36 »

Morm reč, da sta mi obe varianti všeč. Ta njihov repek zgleda ful nagajivo.
Lepi so ti črnuznli mali. Ful lepo glavčko imajo. In zares lepo črno barvo. Moja šeltika nima tako temne, na koncu poletja ji pa itak sonce že tudi malo posvetli.
Kako je pa kaj z lajanjem? Glede na to, da so ovčarji in so verjetno čuječi in dobri čuvaji in pa majhni.
Arieb, vidim, da tekmuješ v agilityju? Kaj si bila mogoče na tekmi v Ložnici?
Hvala za informacije.

Lep pozdrav
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3308 : torek, 14.10.2008 : 19:12:36 »

Pa se ena varianta (malo manj zazeljena, vendar se vedno v standardu) nosnje repa.  Smiley

http://baguette.moj-album.com/slike/54923/NJi2p3B4Ggcm5y42.v.jpg

Ga znamo pa tud cist po standardu nosit, ce je ravno treba.... Grin
http://baguette.moj-album.com/slike/54923/QCV59EjGcFPq4q8q.v.jpg

Ce pa mene ali pa Alesa vprasate je pa itak Bagi najlepsa, Bon in Ira pa ji tesno sledita. Wink

Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3309 : torek, 14.10.2008 : 19:25:59 »

Kar pa se cuvanja tice...ja, so cuvaji, izredno cujeci, tudi lajajo radi. Vendar se jih po mojih izkusnjah z Bagi, da nauciti, da je lajanje nesprejemljivo. Tako Bagi v hisi brezveze nikoli ne laja. Ce kaj zunaj slisi, samo naspici usesa in renci, laja pa le ce kdo pride, pa se to kmalu utihne. Jaz namrec ne maram, da psi lajajo kar nekaj v tri dni.  Smiley
S Kajo sem prej zivela v bloku in tudi njej smo dopovedali, da se ne laja. Zato tudi nimam tezav ko ju dam cuvat k mami. Sta ful pridni. Cool
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3310 : torek, 14.10.2008 : 22:11:38 »

Hja, glede lajanja je tako, kot zgoraj napisano - radi opozorijo, a nikoli "kar-tako-brez-veze-tja-v-en-dan".

Jaaaiiiija, rep navzgor, ta je najbolj simpatična varianta, in v 99% ga vsi nosijo tako (pa saj s tem res izražajo eno veselje in dobro voljo). Mislim, da so v zapisu standrada, ob spremembi, imeli kar malo premalo izkušenj... ni dvakrat reči, da ga ne bodo spremenili... Grin

Naj vam povem veselo novico? Uspelo mi je, in novembra grem v Belgijo (Kortrijk) na Eurodogshow. Kako sem srečna in vesela. Po dveh letih bom spet videla nekaj lepih in pravih šiperk Wink

Za lahko noč se pozdravček od aktualne EU VET PRVAKINJE  Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3311 : torek, 14.10.2008 : 22:13:57 »

Aha, še to smo pozabili odgovoriti
Arieb, vidim, da tekmuješ v agilityju? Kaj si bila mogoče na tekmi v Ložnici?
Ja, tudi v agilityu se zabavamo in to na veliko :-) Tudi v ložnici smo bili, in ta tekma mi bo zagotovo ostala v spominu - po agilityu sva bila prvič v A3 prva.... in potem.... v jumpingu.... disk :-(
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3312 : torek, 14.10.2008 : 22:15:40 »

Kaja, pa še to Wink Na tisti tvoji zadnji fotki, ko Bagi drži rep dol... ej, pa ta je fenomenalna... kot ena iz ene knjige o šiperkah. Pa ti rečem, Bagi je (po Iri) zakon Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3313 : sreda, 15.10.2008 : 09:09:29 »

Taksna je, ane?
Logiran

Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #3314 : četrtek, 16.10.2008 : 14:58:43 »

Aha, še to smo pozabili odgovoritiJa, tudi v agilityu se zabavamo in to na veliko :-) Tudi v ložnici smo bili, in ta tekma mi bo zagotovo ostala v spominu - po agilityu sva bila prvič v A3 prva.... in potem.... v jumpingu.... disk :-(
Arieb, no js sm bla pa tista, ki ti je ta nč kej hvaležen rezultat v knjižco napisala. Grin

Meni so ful luštni s tem kot prašiček zavitim repkom.  Shocked
Aja, Arieb, čestitke za tako lep dosežek. Lepo je vedet, da imamo tako kvalitene shcipperke v Sloveniji.

Po slikcah človek nikoli ne bi reku, da so to majhni kužki.

Hej,,Kaja, kdaj bom js lahko vidla Bagi? Pa Kajo? Pa Dona? Huh

Lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 ... 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225 226 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines