mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 13.06.2024 : 05:47:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 351514 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3105 : sreda, 12.03.2008 : 21:29:36 »

Lepo slisati Arieb da si spet doma  Smiley. Verjetno je bila tole zate precej drugacna izkusnja..... me prav zanima, kako bo ko bom jaz zacela razstavljati. Ko bos imela cas, daj napisi o svoji izkusnji!  Smiley

lp
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #3106 : četrtek, 13.03.2008 : 09:04:54 »

Arieb,
vam pa je trajala ta razstava Cheesy, sem že mislil, da si našla po poti nazaj še kakšno ali pa kakšno tekmo iz agility-ja.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3107 : četrtek, 13.03.2008 : 13:25:41 »

Arieb,
vam pa je trajala ta razstava Cheesy, sem že mislil, da si našla po poti nazaj še kakšno ali pa kakšno tekmo iz agility-ja.

Jaaaa, saj sem razmišljaja, tudi o razsatvi v FR. Samo sem bila tako pametna, da sem idejo anulirala. man je bilo res preveč lepo brez tega :-)
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3108 : nedelja, 23.03.2008 : 13:13:57 »

Nasla Westminster 2008  Smiley. Ne vem zakaj, ampak tele Schipperke se mi zdijo kot eni mali kloni. Vsi popolni, vsi disciplinirani.... nimam pojma kako se sodnik odloci.
http://video.westminsterkennelclub.org/player/?id=0#videoid=216578

lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3109 : sreda, 26.03.2008 : 22:55:46 »

Preteklo je skoraj 4 leta od takrat ko sem odprla temo Scipperke in moram reci, da sem bila potrpezljiva bodoca lastnica.  Wink No naj oznanim novico, da bom cez par tednov postala lastnica ene krasne crne punce!  Smiley Je s prejsnega legla (kjer je bila rojena samo ena punca) in vzrediteljica se je odlocila, da mi jo zaupa v lastnistvo. No, kmalu bom pripopala kaksno slikico, da si jo lahko ogledate.


lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #3110 : sreda, 26.03.2008 : 22:58:06 »

Čestitke, Ory. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #3111 : sreda, 26.03.2008 : 23:27:14 »

Zdravo.
Veliko časa je minilo odkar sem nazadnje kaj napisala na forum.
Malo pišem,a vas redno spremljam.
Ory ti si "kriva" da spet pišem,saj ti moram ob taki veseli novici tudi jaz čestitati.
Res si zaslužiš psičko,saj je malo tako vztrajnih. Kmalu pripopaj kakšno sliko. Saj veš da smo radovedni.
Pa še to povej kako boš poimenovala to malo kepico? Koliko mesecev ima?

Vsem drugim pa prijetne pozdrave z morja in upam da ste preživeli čimlepše velikonočne praznike.
Lep pozdrav Nika
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3112 : sreda, 26.03.2008 : 23:37:43 »

Joj hvala obema  Smiley .... njeno rodovnisko ime je Clynalwin Fina, tako da bom verjetno ime Fina kar obdrzala. Slikice bom dala na net, takoj ko jih dobim  Wink.

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3113 : četrtek, 27.03.2008 : 08:19:15 »

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, cestitke! Cheesy Zdaj pa hitro slike, da vidimo kako izgleda.

p.s. prisezem, da ti od zdaj naprej ne bo nikoli dolgcas. Ce kdo zna naredit zabavo je to sigurno siperkica. Grin  Bos videla, da imam prav.... Smiley
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3114 : četrtek, 27.03.2008 : 12:22:01 »


Ajoj, Ory, kakšna lepa novica! Kljub grdemu in deževnemu vremenu pri nas, si mi polepšala dan! Res je bil že skrajni čas, da so se ti uresničile želje! In kaja je prav napisala, ne bo ti nikoli, res nikoli, dolgčas... in če bo vse po ustaljenih poteh, zagotovo ne boš ostala pri enem črnem diamantku Grin

Povej še kaj o mali Fini, hitro, saj vidiš, da smo vsi nestrpni.

Vidim, da ima po mamini strani v krvi svetlo dlako (po mamini strani, in to kar v dveh kolenih); da je pri 15 tednih že prava profi v razsatvni pozi; in da so po očetovi strani kar "pravi angleži", kar upam da ona, kot samička ne bo potegnila (seveda to samo v moj "gušt", da me ne bi napačno razumela). Komaj čakam novejših slikic. Nisem uspela najti, koliko je sedaj stara, mala repata lepotička.

Zakaj pa se je sedaj odločili jo prodati?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3115 : četrtek, 27.03.2008 : 15:00:06 »

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, cestitke! Cheesy Zdaj pa hitro slike, da vidimo kako izgleda.

p.s. prisezem, da ti od zdaj naprej ne bo nikoli dolgcas. Ce kdo zna naredit zabavo je to sigurno siperkica. Grin Bos videla, da imam prav.... Smiley
He,he sem se ze pripravila!  Wink Mislim, da bo Billy po prvem tednu druzbe popolnoma izcrpan..... revez bogi, punce ga spravljajo ob pamet!

Vidim, da je ARIEB ze podrobno raziskala zadevo in odkrila vse podrobnosti, ki so na voljo  Wink.... res je, ima svetlo kri po materini strani in ce me vprasas nimam pojma kako se deduje.  Sad Mislim pa da ce ne bi parila s svetlim samcem, se mladicki ne bi kar tako pojavili v krem barvi (prosim, ce se kdo kaj vec spozna, naj mi razlozi). Njena mama je dokaj majhna, po ocetovi strani pa so nekoliko vecji. Fina je po vzrediteljicinih zagotovilih nekaj srednjega. Jaz osebno upam, da bo zelo dobro odlakana .... taksne so namrec moje preference. Upam, da bo priblizno taksna kot je njena "sestrica" Chloe (ista paritvena kombinacija), ki je bila ze pri 6ih mesecih zelo kosmata.
Stara je 5 mesecev, odlocili pa so se jo prodati zato ker je gospejin moz rekel, da zdaj pa zadosti.  Grin Vzrejajo namrec tudi Nemske Ovcarje in v hisi je kar en mali zverinjak. Je rekla, da jo s tezkim srcem oddaja, ampak da se je pac tako odlocila.... in jo najprej ponudila mane. Drugace bi sla v Rusijo.

Aja pa oceta ste verjetno na Cruftsu videli...... dobil je prvo mesto v eno od skupin (se ne spomnim v kateri).

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3116 : četrtek, 27.03.2008 : 16:16:29 »

Tudi jaz ne vem kako se dedujejo barve, ker se nisem nikoli poglabljala v to. Ceprav so mi svetle siperke vsec, FCI priznava samo crne tako, da ni dileme.... Wink Da niti ne omenim kako je ARIEB okuzila mojega Alesa, ki bi me za usesa obesil, ce bi si omislila rjavo siperko. Grin

Ampak tega bi pa vseeno odnesla domov:
http://www.moj-album.com/slike/54923/oJtM2d7sadEYORvu.v.jpg

En zanimiv link glede barv:
http://www.vetgen.com/sundance.html

pa se en:
http://members.ozemail.com.au/~gentest/schippcolor.html
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3117 : četrtek, 27.03.2008 : 17:23:27 »

Ory:
Res je, očeta Bacchusa smo videli, bil je razredu Post Graduate Dog in je bil prvi v klasi. Ampak... zakaj pa tudi njega prodajajo? A jim je prav vse "dol padlo" glede črnuhcov? Luškan fant, samo za moje okuse malo preveč obilen v telo, in z malce prekratkim smrčkom.
Komaj čakam slikic in poročilca o tvoji Fini (kako lepo ime ima, a ne Cheesy), ko bo mala doma. Le kako bomo sedaj zdržali še par tednov Wink

Kaja:
Čisto prav ima Aleš, in jaz bi te tudi na ušesa obesila.
Citat
In ta slikica, ki si jo "pripopala" zraven je, saj veš, od ge. Posnett; in veš kaj vse je ona povedala? Si pozabila?
Prvo kar je rekla je povedala, da je njen predebel (ne glede na to, da je bil 2. v klasi). Ga. Posnett je razstavljalka, bivša vzrediteljica in sodnica, ki je prav rekla, da jih ne vzreja več, ker da so se pri njih nekako izrodili kot pasma. Ko je potipala kosti naših in se ni mogla načudit pravilnosti kosti, in celo moža, tudi sodnika, je poklicala, da bi mu pokazala (baje da morajo imeti okrogle, in baje da v Angliji sploh ni več takih, da so vse ploščate; mislim da se je to nanašalo na kosti nogic).
Povedala je tudi, da so Angleži nekako "izolirani" in sami sebi všečni. Ona je hodila sodit po Belgiji, Luxu, Franciji, Holandiji in da ve kakšne so "prave" šiperke. Zato da jo tudi ne marajo preveč. Kot "pika na I" pa je rekla, da je prav igra slučaja, da sedaj še ona "kontrira" sama sebi, saj razstavlja predebelega in svetlega, proti čemer se je toliko borila. A pravi, da je od hčerke Grin
In ker mi nekako ni šlo v glavo, da je bil Xox (oče naših, ki je po mojem okusu in prav nič "Cruftsovski") pred leti na Cruftsu 2. najlepši pes (Res. BOB), ki sploh ni njihov tip, sem pogledala sodnika - seveda, bila je ravno ta ga. Posnett, in takoj mi je bilo vse jasno.
Po mojem mnenju je letošni BOB prav parodija na Belgijce in njihovo pasmo - orjak, brezrep in še blond Undecided

Tanja, da te ne slišim razmišljat o blondinkah - se boš raje z njimi pozirala Grin In... kam bova šla z Alešom na izlet in po eno malo kepico, ČRNO? Če bi jaz imela sedaj kaj nabaviti, bi bila v velikih pomislekih. Hotela bi lepo punčko za razstave, zelo poslušno in učljivo za agility, pa majhno, elegantno... ampak seveda črno.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3118 : četrtek, 27.03.2008 : 17:55:16 »

Sem uspela pogledat slikice, a kot vedno, nobene pametne. No, neklaj za spomin iz Cruftsa Wink

To sem jaz Grin, na mizi pa naj bi bila Ira Grin
http://www.moj-album.com/slike/94702/890o6g85fcGbBdZb.v.jpg

Ira
http://www.moj-album.com/slike/94702/RExcwzy1byO8nRU0.v.jpg

Bon (pa recite, da ni polovico manjši od ostalih Wink)
http://www.moj-album.com/slike/94702/lNiT5th2IqHH_85s.v.jpg

tipičen Angleški samček
http://www.moj-album.com/slike/94702/Ej3Oho6Gp5XYoiTB.v.jpg

in še nekaj slikic, bolj slabih, a od "milijon", ki so bile skikane, najboljše Undecided
http://www.moj-album.com/album/11512143/
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3119 : četrtek, 27.03.2008 : 21:33:28 »

Ne, nisem pozabila kaj je povedala. Smiley In se cisto strinjam, vsaj kar se pasme tice. Ampak vseeno mi je bila ta Hugo vsec kot pes, tak simpaticen fant. Prav nic siperkovsko se je vrgel na hrbet pred popolnimi tujci. Bagi se ko je bila pod pomirjevali, vet ni mogel okrog obrnit....hehe, je kazala zobe in poskusala vstat. Grin Grin Res, vsaka cast tistemu, ki mu uspe, da bi Bagi storila kaj podobnega. Zanjo obstajava samo midva in nihce drug! Smiley




Aaaaa! A se vidva kaj menita brez mene? Kaksen izlet? Wink

Sem dodala se nekaj slikv moj album:
http://baguette.moj-album.com/album/11328638/
Logiran

Strani: 1 ... 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines