mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 08:49:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?  (Prebrano 55747 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
karazz
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« : četrtek, 03.04.2003 : 17:31:03 »

pozdravljeni..

mam eno leto starega čistokrvnegalabradorca in ga ne morem odvaditi skakanja po ljudeh...


lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1 : četrtek, 03.04.2003 : 20:12:52 »

Pri tako velikem psu je najučinkovitejša ''brca'' med rebra! Grin Grin Ne se ustrašit: tista ''brca'' ni prava brca (da ne bo kdo res brcal psa!!!! Angry) ampak ne znam drugače poimenovat. :-/
Ok, sedaj pa resno:
ko vidiš, da bo pes skočil nate dvigni koleno, tako da se pes z rebri (prsnimi)sune vanj. Kmalu bo spoznal, da je skakanje neprijetno in bi moral odnehati.
Dobra metoda je tudi ignoriranje, ampak se bolj obnese pri mladičih po mojih izkušnjah.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #2 : četrtek, 03.04.2003 : 21:03:24 »


Citat

pozdravljeni..

mam eno leto starega čistokrvnegalabradorca in ga ne morem odvaditi skakanja po ljudeh...  


Torej, skakanja po ljudeh se da psa odvadit na različne načine. Mladiča s pravilnim pristopom zelo hitro naučimo tega, pri starejših psih pa ne gre tako zlahka. Izogibajmo se načinov, kjer uporabljamo prisilo (suvanje s kolenom, stopanje na zadnje tačke, odrivanje psa,..).

Seveda tudi samo ignoriranje skakanja pri vašem pubertetniku ne bo dovolj. Metodo imate podrobno opisano v knjigi TEŽAVE S PSOM - avtorica Celine del Amo (stran 141) - dobite jo v knjižnicah.

Sicer pa se skakanje učinkovito odpravlja tudi s pomočjo klikerja. Poglejte na www.clickerlessons.com

Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : četrtek, 03.04.2003 : 22:36:34 »

Suvanje s kolenom se meni ne zdi ''huda vrsta prisile'', saj ne rineš ti v psa. S stopanjem na zadnje tačke se tudi jaz ne strinjam (sploh to prvič slišim Shocked), če pa psa odrivaš od sebe bo to sprejel kot igro in bo še bolj skakal.
Enostavno ko vidiš, da ima namen skočiti nastaviš koleno... Sicer pa je to samo moj nasvet in ne ukaz Wink Wink
lp  Smiley
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #4 : petek, 04.04.2003 : 10:09:09 »

Jaz tudi mislim, da je koleno, najboljša rešitev, ker je že star eno leto. pri mladičkih tega ne bi priporočal.
Imam 10 mesecev starega huskyja in je do nedavnega skakal po ljudeh. Marca sva začela hoditi v šolo in tam mi je pokazala inštruktorica, samo dvakrat je bilo potrebno, pa ne skače več. Fora je v tem, da ga ne brcneš, ampak samo nastaviš (dvigneš ) koleno, da se sam nasadi na prsnico - slišati je kruto, ampak deluje in po mojem se bo kmalu naučil.
Druga možnost, ki sem jo prebral je ta, da ko skoči, ga primeš za šape in ga stisneš, dokler te ne ugrizne v roke. Takrat ga spustiš in izrečeš ukaz (dol) .
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #5 : petek, 04.04.2003 : 11:17:54 »

Se opravičujem, popravljam metodo za odpravljanje skakanja psa na ljudi; gre pa takole:

1) ko pes skoči nate, najprej psa zagrabiš za ušesa
2) mu jih spuliš
3) nato mu stopiš na tace
4) ga suneš pod rebra
5) in na koncu mu daš še šus s pištolo v glavo (natančno med oči) - oh, pozabila sem na začetku omeniti, da imejte vedno nabito pištolo za pasom - lahko tudi mesarski nož.

Uspeh te metode 1000% ZAGOTOVLJEN!  Angry

In to samo zato, ker se je pes vzpenjal, da bi vam prišel do obraza. Zakaj se psi sploh vzpenjajo??  Koga pa to briga, a ne!


Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #6 : petek, 04.04.2003 : 11:44:42 »

Sploh ne vem, zakaj bi si najprej mazal roke in bi te bolela kolena, ce mu lahko enostavno porezes noge in ne skace vec Cheesy
Logiran
yo
gost
« Odgovor #7 : petek, 04.04.2003 : 12:30:21 »

Flufi, glede na to, da si tako strasno dobro razvila metodo odpravljanja skakanja po ljudeh, bi te vprasala samo nekaj - v cem je smisel vseh korakov pred susom v glavo Huh Ce pes namrec odneha s skakanjem preden ga ustrelis, je pri tebi itak nesposoben za solanje - klikerja namrec brez uses ne more vec slisati..............................

Yo
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #8 : petek, 04.04.2003 : 13:33:52 »

ampak ga pa vidi, da je v rokah!!!!! Grin Grin Grin
Logiran
yo
gost
« Odgovor #9 : petek, 04.04.2003 : 13:41:13 »

Ja, sej to imas pa prav simi. Sam ce si enkrat na stopnji, da te pes gleda, pol si itak ze pol naredil, a ne?

Yo
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #10 : petek, 04.04.2003 : 14:10:27 »

Zdele si me pa neki spomnila. Kaj pa ce pes, ki skace na ljudi ne vidi dobro in zato skace, da bolje vidi?  Huh Huh Huh
Logiran
yo
gost
« Odgovor #11 : petek, 04.04.2003 : 14:13:15 »

Citat

Zdele si me pa neki spomnila. Kaj pa ce pes, ki skace na ljudi ne vidi dobro in zato skace, da bolje vidi?  Huh Huh Huh


To potem pomeni, da moji dobro vidijo  Cheesy Cheesy Cheesy Nobeden namrec ne skace po ljudeh!!!
Samo sem pa res koza, da sem pri oftalmologu pustila toliko denarja za pregled oci pri skotu (PRA in kaj jaz vem kaj se vse)  Wink Wink Wink

Lp, Yo
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #12 : petek, 04.04.2003 : 14:22:02 »

Joj, kakšna huda debata.  Roll Eyes Ne vem, moj pes je še mal večji od labradorca, pa se ga je dalo čist lepo odvadit skakanja. Saj vidiš, kdaj pes namerava skočit, ne? Jaz sem mojega opazovala in ko sem videla, da bo skočil, sem bila na to pripravljena. Ko se je pognal gor oz. se je hotel, sem ga zadržala ali pa rahlo odrinila, pri tem pa mu dala ukaz "ne skakat". Zdaj ga čisto dobro razume in tudi uboga, pa čeprav nisva uporabljala nobenega kolena. Pa vse skupaj je treba narediti z malo občutka, da ga ne prevrneš na hrbet ali pa suneš kam drugam. Res je, da sva se midva to učila precej kmalu, čeprav ne vem, zakaj se ne bi dalo tudi starejšega psa tako naučit.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #13 : petek, 04.04.2003 : 14:32:24 »


Citat

Flufi, glede na to, da si tako strasno dobro razvila metodo odpravljanja skakanja po ljudeh, bi te vprasala samo nekaj - v cem je smisel vseh korakov pred susom v glavo Huh Ce pes namrec odneha s skakanjem preden ga ustrelis, je pri tebi itak nesposoben za solanje - klikerja namrec brez uses ne more vec slisati..............................

Yo


...zato pa uporabljajo za šolanje gluhih psov namesto klikerja žepno svetilko, hehe.

Ampak, dovolj te "zafrkancije"! Me pa resnično segrejejo razni sunki v rebra, stiskanje tac,.. ipd.

Učenje s klikerjem je krasna nadgradnja učenja psov s pozitivnimi okrepitvami. Ker pa mora lastnik pri tem razmišljati, se težje uveljavlja kot splošno znane metode z uporabo aversivov (=stvari, ki so za psa neprijetne in se jim pes trudi izogibati).

Karazz, upam, da boš/si razumel poanto - psa moramo biti sposobni vzgajati in šolati na načine, ki NE POVZROČAJO PSU BOLEČINE ALI STRAHU (USTRAHOVANJA)!

Kdor čuti, da tega ni zmožen, se mora sam toliko potruditi, da poišče navodila oz. literaturo oz. vedenjske strokovnjake, da z njihovo pomočjo spozna učenje psov na pozitiven način.

Če pa koga zanima, kakšne posledice pušča učenje s fizično prisilo, mu rade volje naštejem, kje dobi info o tem.

Lp
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #14 : petek, 04.04.2003 : 14:39:27 »

Ja, sem pozabila napisat, da pohvala, ali pa kakšna nagrada, zelo pozitivno vpliva na hitrost dojemanja.   WinkGrin
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines