mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 16:54:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?  (Prebrano 55782 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #120 : nedelja, 02.04.2006 : 08:16:24 »

hm, tu pa se krog tako kar zmanjša.... sram kar nekaj je takih pametnih, ki pač mislijo, da lahko delajo po svoje!  Angry pač annie ne bodo nekaj časa videli, četudi je morda noro? je pa par tudi zelo pridnih!  Wink
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #121 : nedelja, 02.04.2006 : 11:33:56 »

Saj je pametno, da ji ne pustiš blizu takih, ki ji zaenkrat škodijo. Saj bo, le  nekaj dela bo potrebno Wink.
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #122 : sobota, 15.04.2006 : 11:18:01 »

 sram
Tudi jaz imam isti problem. Naša Aya želi poljubčkati vsakega, ki jo samo lepo pogleda. Bog ne daj, da se ji še nasmehne ali pa kaj reče.
Probala sem jo že zlepa odvaditi, pa podkupiti, pa nagovoriti ljudi, da jo skregajo, ko skoči, pa nič ne pomaga. Ima vsakega rada. Da pa ni ravno mali kuža, se vidi na sliki.
 Kiss
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #123 : nedelja, 16.04.2006 : 13:12:40 »

Jaz sem mela isti problem. Imam bokserko. Sem pa pogruntala kaj pomaga. Preden začne skakat oz., ko vidim, da namerava skočit jo začnem čohat po riti oz pač nadrepom. Pehtici seveda to zelopaše in pozornost je preusmerjena na čohanje ne pa na skakanje. Smo pa tudi rabili eno leto, da smo to ugotovili. Prej pa... bolj si jo odrival vstran, bolj  je skakala, pa tudi ignoriranje ni nič pomagalo.

Lp, pija in pehta
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #124 : nedelja, 16.04.2006 : 15:40:10 »

 Smiley
Funo, da ste pogruntali kako preprečiti skakanje. Verjetno bomo mi morali Ayo imeti kar nekaj časa na povodcu, da se bo odvadila skakanja. Sedaj namreč lepo gre in teče okoli, pa si naenkrat spomni, ko gre kdo mimo, in že je pri njem. Včasih mi uspe preprečiti, če pa jo tisti samo lepo pogleda, pa ne.    Undecided Cry. Je pa izredno živahna.
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #125 : nedelja, 16.04.2006 : 15:45:39 »

Smiley
Fino, da ste pogruntali kako preprečiti skakanje. Verjetno bomo mi morali Ayo imeti kar nekaj časa na povodcu, da se bo odvadila skakanja. Sedaj namreč lepo gre in teče okoli, pa si naenkrat spomni, ko gre kdo mimo, in že je pri njem. Vèasih mi uspe prepreèiti, èe pa jo tisti samo lepo pogleda, pa ne. Undecided Cry. Je pa izredno živahna.
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #126 : ponedeljek, 17.04.2006 : 15:17:23 »

Ja saj moja pehta tudi, ampak se žepočasi umirja. Je pa tako navihana, točno ve česa ne sme, ampak ko tako zašviga z očkami točno vem, da se pripravlja k oslariji Roll Eyes Cheesy
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #127 : ponedeljek, 17.04.2006 : 22:01:42 »

pri meni je pri prejšnih psicah vžgala tale taktika (pa tudi pri sedanji se za zdaj dokaj dobro obnese): ko ste na sprehodu in vidiš, da se pri srečanju z določenim človekom (ki jo vsekakor mora pobožati ko pa je tako cockana) pripravlja na skok, samo zategni z povodcem da se usede in odločno reci ¨NE¨. katero koli taktiko ubereš moraš biti samo vstrajna in ne obupavati.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #128 : torek, 18.04.2006 : 08:33:46 »

jaz poskušam z bolj milimi metodami, pa se je po dolgotrajnem mučenju končno obrestovalo. annie je že precej bolj ravnodušna do ljudi. jupi!  Grin
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #129 : torek, 18.04.2006 : 09:30:32 »

In s kakšnimi milimi metodami poskušaš ti varja?
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #130 : torek, 18.04.2006 : 12:02:39 »

mislila sem bolj milimi, kot je cukanje, da pes sede. če vidim, da kdo prihaja, sem jo klicala. vabila s priboljškom ali igračko. nekako mi grobo cukanje ravno ni všeč, pa annie niti ne prenese grobosti, je preveč občutljiva. pa dosti bolj sem vztrajala pri tem, da je drugi ne božajo, če skače ali cvili. pa tudi precej odločno sem ji rekla ne. sicer priznam, da sem jo na začetku tudi sama cukala, pa sem raje to opustila. to s čohanjem pri meni ne bi šlo, je annie premala jaz pa imam prekratke roke.  Grin
pa še ena kolegica mi je povedala metodo, ki pa pravzaprav temelji na prej omenjenem.

kaj sem slišala malo ironije v tvojem vprašanju, Pehta?  Wink

pač ima vsak svoje metode, jaz sem malo pomešala vaše nasvete in sestavila nekaj, kar ustreza mojemu psu in meni.

heeh, samo še ni perfektno, še vedno se kdaj zažene v koga in še vedno se najdejo ljudje, ki pozabijo, da je naj ne božajo, če skače!  Grin
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #131 : torek, 18.04.2006 : 21:09:24 »

to cukanje ni tako nasilno kot se sliši. saj jo ne zategnem da pade na rit. me veseli, da ti je uspelo. v bistvu menim, da je skoraj vsaka metoda uspešna, če le vstrajaš pri njej. psi bojo že pogruntali kaj hočemo.
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #132 : torek, 04.12.2007 : 15:08:11 »

Moja metoda pa je, da ko skoči mu stopim na zadnje tačke, da zacvili. Zaenkrat še ne skače, je pa že poskusil pa to nardim. Se mi smili amapak sem mogla to nardit. Če pride še kaj hujšega na vrsto, bom pa še druge metode uporabljala
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #133 : torek, 04.12.2007 : 15:21:52 »

Shocked

Pa misliš, da ne gre drugače kot tako, da mu stopiš na tačke? In kakšne bojo te druge metode?
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #134 : torek, 04.12.2007 : 15:46:02 »

to so meni tudi predlagali, samo jaz bi psu tako polomila tačke, ker je bolj male rasti.... pa meni ni všeč, potem se mi že zdi bolje kratko cuknit... no, različni psi, različni lastniki....   Smiley

pri nas je skakanje skoraj super.  Wink  do določenih ljudi, ki jih pozna in vedo, kako "morajo" z njo, jer dokaj ravnodušna.

so pa nekater, ki ji vse pustijo, po tistih pa skače in cvili....  Roll Eyes   Angry   
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines