mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:25:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?  (Prebrano 55765 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #135 : torek, 04.12.2007 : 16:25:45 »

Meni se zdi vecji problem odvadit ljudi kot pa pse. Saj psi ze zastopijo, da to ni fajn, ampak ljudi prepricat, da naj psa ne vzpodbujajo k temu... No, to je pa cisto nekaj drugega. Zato sem jaz obupala (nad ljudmi)-moji psi (tanovi) pac skacejo. Ko je mela Shenzi 6kg in je bila majhno zgubano dete, je bilo skakanje srckano. Zdaj, ko ima 20kg, pa ni vec. Sam dopovedat ljudem, da iz malega zraste nekaj vecjega, to pa ze presega njihove sposobnosti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #136 : torek, 04.12.2007 : 17:35:51 »

Citat
Meni se zdi vecji problem odvadit ljudi kot pa pse. Saj psi ze zastopijo, da to ni fajn, ampak ljudi prepricat, da naj psa ne vzpodbujajo k temu... No, to je pa cisto nekaj drugega. Zato sem jaz obupala (nad ljudmi)

točno tako!!!! pod to pa se podpišem, podčrtam, odebelim!!!  Smiley Pri nas je bil to največji problem.... ljudje....
Logiran
d3n1s21
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #137 : nedelja, 20.01.2008 : 11:49:39 »

Jst mam priblizno 9 mesecov starega zlatega prinasalca.Problem je v temu, da zelo rad skace in grize in ko ga kaznujem me zacne se bl grist pa se bl skace vame, ubistvu postane bl agresivn   Undecided

Prosm pomagite mi ker res ne vem kva nej nardim  Cry Cry
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #138 : nedelja, 20.01.2008 : 12:54:56 »

Jst mam priblizno 9 mesecov starega zlatega prinasalca.Problem je v temu, da zelo rad skace in grize in ko ga kaznujem me zacne se bl grist pa se bl skace vame, ubistvu postane bl agresivn Undecided

Prosm pomagite mi ker res ne vem kva nej nardim Cry Cry
verjetno ne postane ravno agresiven, tvoje vedenje (kaznovanje) vzame kot odziv na njegovo igro.
rešitev- ignoriranje skakanja in grizenja, če tebi ni do igre.
in nagrajevanje ko ne počne tistega česar ti ne želiš

Logiran
Rozalka
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #139 : četrtek, 10.04.2008 : 13:30:07 »

Pozdravljeni!
Imamo 7 mesecev in pol starega srednjega šnavcerja, ki je pri nas šele od petega meseca svoje starosti. Naš problem je prav tako skakanje po ljudeh. Obiskujeva tudi malo šolo, vendar sam inštruktorica pravi, da je  težko vzgojljiv.
Pisanje nekaterih se mi zdi zelo neresno in nespoštljivo Potrebno je upoštevati dejstvo, da skrb za psa dejansko nemalokdaj zahteva veliko časa, ki ga je v času v katerem živimo vse manj. Nekateri smo na našo srečo, žal pa ne na srečo psa, zaposleni. Tudi ne noremo biti vsi študenti, ker se to obdobje vsakemu zaključi, slej kot prej. Ocenjujem, da je potrebno pripravljenost prevzemanja skrbi za psa, spoštovati.
No, verjetno bo se  kdo našel in rekel, ja zakaj si ga pa vzel. Morda tudi za to, ker mu je že bilo dano življenje in  je potreboval dom.
Lep pozdrav vsem.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #140 : torek, 17.06.2008 : 08:47:45 »

Jaz sem odvadila skakati svojo psičko na tak način...vedno ko je hotela skočiti name ali pa na fanta sem jaz odšla korak ali dva nazaj, tako da je svoje tace spustila/padla na tla...parkrat to narediš in končno dojame da ni fajn za njene komolce. No ko smo to dosegli potem smo ji dali povelje sedi in sedaj ko pridemo domov ona pridno sedi in čaka da jo pobožaš.
Samo povelje sedi smo izgovorili vsaj 300x na dan - čisto resno in brez popuščanj. Za vsako pasjo figo smo jo poveljevali na sedi, npr. ko smo ji dajali hrano se je morala usesti, preden smo šli ven se je morala usesti,, smo dali priboljšek se je morala usesti...seveda smo vsa dejanja nagradili, brez nagrad seveda ne gre.
Ko smo to osvojili smo šli na naslednjo stopničko. Grin
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #141 : sreda, 06.08.2008 : 12:59:18 »

Naša psička stara je 4,5 meseca na vse skače dokler jo ne pobožaš pol pa da mir
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #142 : sreda, 06.08.2008 : 12:59:46 »

Otrok, pojdi s psom čim prej v pasjo šolo!
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #143 : sreda, 06.08.2008 : 16:25:21 »

sej v jeseni gre
Logiran
nasaliza
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #144 : nedelja, 24.08.2008 : 08:08:59 »

jaz sem svojega psa odvadila skakanja tako, da ko je skočil name sem se mu odmaknila in rekla ne skakat oz. sem ga opazovala in ko sem videla da namerava skočit rekla ne skakat in roko položila na njegovo glavo. Seveda pa brez priboljškov ali pohvale ni šlo...
Logiran
senejika
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #145 : sreda, 17.12.2008 : 14:46:47 »

moj tut zlo skace..to je se najbolj motece, ko pridem domov (samo za vikend, tako da ga je vedno ful vesel) in skace na mojega 4letnega bratca, in ga grize, v igri...brat se pa ustrasi, in bezi, in pes misli da se igrata  Undecided

kako ga pa tega odvadit? to, da po meni skace ga bom ze...
Logiran
dugi
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #146 : sreda, 05.08.2009 : 13:00:59 »

Pozdravljeni,

imam2,5 meseca staro čistokrvno boksarko. Rad bi jo odvadil, da takoj ko vidi človeka steče k njemu in se muza. Takrat ne uboga nič, tudi ce jo klicem z zelo globokim glasom. Drugače je kar pridna in se odziva (vcasih) na glasovne znake. Prosim za pomoč. Hvala.

P.S.
Kako jo naj navadim da ne bo tulila v stanovanju, ko je sama
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #147 : sreda, 05.08.2009 : 16:54:46 »

Dugi upam, da psičko zamotiš ko te ni doma, z kakim kongom, kostko, ipd. Ker psi bi bili zelo radi v naši družbi in ker vedno ni tako, jih lahko daje tesnoba, v tem primeru znajo delati škodo (uničevanje pohištva,...). Naša je lajala, ko smo odhajali od doma vendar je kmalu dojela, da če samo laja nič ne pomaga, ker nas ni. Mi smo ji dali v kongo kako kost in se je s tem zamotila. Ti pa si odšel mirne volje v službo...s časoma je nehala s takim početjem.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #148 : sreda, 05.08.2009 : 19:34:22 »

senejika,
ce je psu dovoljeno skakati po vseh, potem tudi tvoj bratev pac ni izjema. Najprej psa odvadi skakati po tebi. Za zacetek uporabi metodo odmika, ki je opisana nekaj postov nazaj. Ce to ne bo slo, probaj s tem, da se ti sklonis k psu (seveda preden prileti v tebe) in ga z roko pobozas po glavi. Roka v tem primeru pomeni vec reci in sicer: ustvaris prepreko med seboj in psom, s tem, da jo das na njegovo glavo mu preprecis skok in mimogrede pomeni pozdrav, pohvalo in tvojo nadvlado.  Smiley Jaz ponavadi uporabljam to metodo in se je do sedaj pri mojih psih se vedno obnesla. Najbolje pri tem pa je, da delas s pozitivno motivacijo brez prisile in kazni.
Bratec naj v prostor pride za teboj oz. drugo odraslo osebo. Psa umiris in gre lahko do bratca sele, ko mu ti dovolis in se to brez divjanja. Bratcu pa dopovejte, da ne sme brezglavo bezljati naokrog. Drugace povedano... oba bo treba umiriti pred snidenjem.  Wink

dugi,
 Grin Grin zakaj mislis, da te bo pes bolje razumel, ce ga klices z globokim glasom?  Grin Grin
od 2,5 meseca starega mladica je nesmiselno pricakovati, da se bo logicno odzival na vasa povelja (pa ceprav so izrecena z globokim glasom  Roll Eyes ) in da bo ze imel izdelan odpoklic. Najprej ga je treba navaditi na novo okolje, na vas in ostale novotarije. Pri vzgoji se najprej osredotocimo na ucenje osnov, ki med drugim zajema tudi razumevanjeosnovnih besed "ne", "priden", njegovega imena ipd. Vse ostalo pride na vrsto kasneje. Sicer pa je tako, da ce boste mladica pravilno navezali nase, potem se vas bo drzal brez nekih povelj. Konec koncev je to mladic, ki nagonsko isce varno zavetje odraslega clana krdela.
Po drugi strani pa imas bokserja, pri katerih sem velikokrat videla, da so jim ljudje zelo zanimivi in pocnejo tocno to, kar pocne tvoj ze sedaj. Seveda bos moral to obnasanje s casom spraviti pod kontrolo (verjetno povsem prepreciti ne bos mogel  Wink ), ce sam ne bo nehal.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #149 : sreda, 05.08.2009 : 21:05:31 »

Pozdravljeni,

imam2,5 meseca staro čistokrvno boksarko. Rad bi jo odvadil, da takoj ko vidi človeka steče k njemu in se muza. Takrat ne uboga nič, tudi ce jo klicem z zelo globokim glasom. Drugače je kar pridna in se odziva (vcasih) na glasovne znake. Prosim za pomoč. Hvala.

P.S.
Kako jo naj navadim da ne bo tulila v stanovanju, ko je sama

Glede ne to, da je čistokrvna boksErka bo najbolje vprašati vzreditelja, kajne ? Wink
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines