mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 04:26:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?  (Prebrano 55773 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #90 : nedelja, 25.09.2005 : 21:27:14 »

dej ga na sedi , če noče ga pravočasno primi in umiri , če bo še skakal pa eno klofuto pa se bo 100 % umiru !
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #91 : nedelja, 25.09.2005 : 21:43:42 »

Prej bom dal obiskovalcu klofuto kot pa psu oz. nikoli ne bom dal psu klafute. Saj zdaj ga pac privezem za minutko, da se malo umiri pa je vse vredu(ce je obiskovalec resnicno vreden tega).
Logiran
Alka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #92 : četrtek, 29.09.2005 : 15:29:27 »

Prej bom zaprl obiskovalca v pesjak...

Prej bom dal obiskovalcu klofuto...

Mislim, da s takimi postopki kmalu ne boš več imel problemov z obiskovalci, ker jih ne bo več. Wink Šala mala!

Mala čudežna besedica "fuj" je še kako dobrodošla pri vsakem šolanju. Če jo pes razume iz vaših ust, jo bo razumel tudi iz ust obiskovalcev. Z dobršno mero odločnosti v glasu pa bo pes hitro razumel, da se po ljudeh pač ne skače.

Seveda pa je potrebno, kot pri vsakem šolanju, biti dosleden. Pes, ki po nekaterih obiskovalcih lahko skače, ne bo nikoli razumel, zakaj pa po fini gospe ne sme skakat.
Logiran
Alka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #93 : četrtek, 29.09.2005 : 15:40:42 »

Še to: Ko nekdo pride, se seveda pes razveseli in od veselja skače. Moj Natz od začetka pač ni mogel razumeti, da ne more skakati po meni, ko pridem iz službe. Zato sem najprej uporabila besedico "fuj", se sklonila k njemu  in ga malo umirila. Če pa se ni dal umiriti, sem mu preusmerila misli s: "Kje je žoga?" Potem sva se malo požogala, pa je že pozabil, da bi skočil name.

Tudi pri obiskih sem uporabila: "Kje je žoga?" Sem pač med žoganjem s psom izmenjala pozdravne besede z obiski. Natz je bil nor na žogo, vi pa ugotovite, kaj imajo vaši psi radi.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #94 : četrtek, 29.09.2005 : 17:44:00 »

Alka1, s tvojim načinom pa se ravno ne strinjam. Če ma pes rad žogo, pa mu jo omenjaš, ko dela nekaj nezaželenega, to zanj pomeni nagrado. "Če bom skakal, bom dobil žogo." -pasja logika ...
Če pa mu to omeniš oz. mu recimo vržeš žogo, ko se že umiri, pa je v redu, saj začne počasi sklepati, da ko se umiri, dobi nekaj, kar mu je všeč in da s skakanjem ničesar ne doseže.
Logiran
Alka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #95 : četrtek, 29.09.2005 : 21:52:03 »

Saj nisem rekla, da dobi žogo takrat, ko skače. Seveda je najprej fuj in dopovedovanje psu, da se pač ne skače. Najprej mora pes to osvojiti.

Natz je bil tudi pri desetih letih še "celi nori", ko me je videl. Takrat je v svojem navalu veselja včasih kar pozabil, kaj se sme in kaj ne. Zato sva uporabila igro (žogo), da se je sprostil.

Seveda pa je veliko odvisno od pasme in od vsakega psa posmezno. Kot ljudje, tudi psi niso enaki (k sreči Wink).
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #96 : sreda, 23.11.2005 : 16:08:25 »

torej, tudi jaz imam problem s skakanjem.
imma 11 tednov staro psičko in bi jo rada odvadila  skakanja na ljudi.
zaenkrat sodelujejo pri tem vsi domači ( torej, če pridem k staršem ali prijatelju na obisk). in psička dejansko ne skače ampak lepo sede. problem pa je, ko greva na sprehod in srečava koga. takrat pa seveda zopet skače, ljudje se raznežijo, j božajo, dvigajo, in zadeva gre od začetka... Angry saj sem tudi že prosila druge, naj je ne upoštevajo, če izsiljuje, pa so ali užaljeni, ali rečejo, da oni pa jo bodo božali, ali kaj podobnega...  kaj lahko takšni pripetljaji precej upočasnijo vzgojo, ali ne škoijo? meni se namreč dozdeva, da po takem kar pozabi vse in sva znova na začetku! ( saj ljudi ne srečava vsak dan).

ali pa jo naprimer ignoriram, ce cvili. pa pride kdo na obisk, in jo tako dvigne in požuli. pa ista zadeva od začetka. prosim, da tega ne počne, znova užaljenost,....
 Undecided
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #97 : sreda, 23.11.2005 : 16:29:24 »

Pa si jim povedala zakaj je to potrebno? Reci, da jo lahko pobožajo šele takrat, ko se bo umirila. Mogoče so užaljeni, ker mislijo, da nočeš, da jo oni božajo.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #98 : četrtek, 24.11.2005 : 14:15:42 »

eh, sa sem razložila. pa ponavadi ne pomaga.... ne vem, kako ne razumejo. saj moram jaz z njo živeti, ne oni! jaz nikoli ne pobožam psa, ne da bi prej vprašala, če lahko. in če kdo ne pusti, bo že vedel zakaj!
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #99 : četrtek, 24.11.2005 : 14:19:31 »

varja pri tvojem primeru bi moral biti najprej malo drugačen naslov: Kako odvaditi skakanje po psu.  Grin  Wink

Potem bi se pa lahko vrnila nazaj na naslov: Kako odvaditi skakanje po ljudeh

 Tongue
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #100 : četrtek, 24.11.2005 : 14:22:51 »

ja, samo res  Cheesy !!!

ma saj se ji je kar težko upreti, saj vem.  Grin

Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #101 : ponedeljek, 02.01.2006 : 15:24:46 »

hm, zadeva se ni izboljšala, razen, da sem se malo s sosedi skregala... tako da mala še vedno skače, jaz še vedno prosim, a vseeno jo vsi božajo, dvigujejo...  ker je baje tako ne bom nikoli odvadila skakanja, in kot kaže, je res ne bom... Cry
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #102 : ponedeljek, 02.01.2006 : 15:44:05 »

Varja, pri nas smo imeli isti problem. Imamo pekinezko in na sprehodu se je skoraj vsak ustavil jo pobožal, dvignil ona pa je seveda vsa navdušena skakala po njih. Sedaj je stara 6 mesecev in je kar sama od sebe nehala skakati Shocked. Kar naenkrat. No ja, včasih mora še malo ponagajati, da obudi spomine kako lepo je skakati, vendar to zelo poredko. Verjetno ti nisem ravno kaj dosti pomagala Undecided, toda upanje še obstaja Wink!
lp, leni
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #103 : ponedeljek, 02.01.2006 : 15:51:48 »

uf, si mi pomagala, dala si mi upanje!
joj, kako sem to lepo povedala  Grin

upam, da bo annie tudi minilo.....
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #104 : četrtek, 09.02.2006 : 21:12:39 »

Kako je kaj z navdušeno skakačico? Je že spoznala, da to ne prinaša nič dobrega, razen izsiljene doze božanja ljudi, ki ne razumejo kaj pomeni vzgoja psa, pa če še tako srčkanega Grin Wink?

lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines