mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:17:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Intra
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Intra  (Prebrano 13744 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #30 : torek, 18.03.2008 : 10:24:35 »

Tudi pri meni pali le zdrobljena tbl v surovo mleto meso.
Vem pa, da moja sestra vozi svojo mačko na kliniko, da ji dajo tbl, ker drugače preprosto ne gre.
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #31 : torek, 18.03.2008 : 12:11:39 »

mi damo proti glistam kar pasto
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #32 : torek, 18.03.2008 : 13:42:07 »

Če ne gre prostovoljno, je najbolje da si jo daš v naročje (ker mačka gre 100% rikverc), eno brisačo na noge, da ne boš spraskana, primeš z levo roko gobec (držiž, da ne škljocne), z desno pa hitro vstaviš tableto čim bolj globoko in zapreš gobec in ga držiš. Nato čakaš (jaz ponavadi zraven malo pobožam, da prej pogoltne) in preveriš  Smiley Moraš le pazit, da je čimhitrje (da mačka ne pogrunta kaj jo bo doletelo) in pazit moraš, da se ti ne vleže - mora bit pokonci, ko ji vstaviš tableto, da ne bo šla tam kam drugam kakor v požiralnik. Če ne gre tako, pa h veterinarju.

LP, Maja
Logiran
šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #33 : torek, 18.03.2008 : 14:07:01 »

Pri mojih mačjih puncah pali na manjše kose lomljen tablet zavit v topljen sirček. Pojedo brez problema. Ozzyu pa ne spravim tableta dol na noben način in tudi veterinarki ni uspelo.
Sem se odločila, da ga ne bom več matrala in zanj kupila ampulo proti notranjim zajedalcem, ki jo stisneš na zatilje...
Logiran
MarušaJ
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #34 : torek, 18.03.2008 : 17:09:27 »

Živjo,

hvala za odgovore, jo bom poskusla pretentat upam da uspe, sicer pa tko mormo it k veterinarju po tabletke ker so te vse končale v smeteh.  Shocked

LO MG
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #35 : sreda, 19.03.2008 : 12:43:33 »

kaj pa če zdrobiš tableto, dodaš malo vode, da narediš tako pasti podono zadevo in ji namažeš sprednje tačke, da si poliže dol?
Pri nas je delovalo
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #36 : sreda, 19.03.2008 : 12:55:42 »

kaj pa če zdrobiš tableto, dodaš malo vode, da narediš tako pasti podono zadevo in ji namažeš sprednje tačke, da si poliže dol?
Pri nas je delovalo
Uau, zanimivo. Za kaj takega pa še nisem slišala.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #37 : sreda, 19.03.2008 : 13:12:36 »

Uuuu, TinkaraC, čestitke za kreativnost! Moja dva sta sicer požeruha in pojesta vse, ampak tole idejo si je vredno zapomnit!
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #38 : sreda, 19.03.2008 : 13:37:22 »

Jaz sem pa že ne samo slišala za to metodo, ampak jo tudi uporabila. Roll Eyes Rezultat: en hudo zgrožen mačji pogled, rozasta packarija (synulox + smetana) po omarah in po celi mački in nobenega namena od pacientke, da bo šla vso zadevo polizat. Tako da sem prišla nazaj na to, da se potisne tableto pač v gobček (v primeru, da mački ne moreš podtaknit tablete kar v hrano) - nekaterim se zdi lažje zdrobit, zmešat z vodo in vbrizgat v gobček ali zmešat s kakšno paštetko in namazat mački na nebo. Ko odpovedo vse možnosti, pa kot je bilo že napisano, greš pač priznat poraz k veterinarju. Tongue
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #39 : četrtek, 20.03.2008 : 15:11:01 »

Cheesy
ja, nutella, eni pa so težji oreščki za stret Smiley
Logiran
kuštra
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #40 : petek, 21.03.2008 : 01:34:34 »

En čas nisem čekirala foruma, pa že vse zamudim...
Skratka....ne morm verjet da spet gliste. Mojim sem že dala preventivno, pa tudi drugi dve lastnici sem opozorila na to možnost, ker so muce bivale skupaj, in so mi zagtovile, da bodo dale tabletko proti zajedalcem. Pri nobeni drugi muci ni bilo videti znakov, da bi imele gliste (niti v blatu, bruhale pa tudi niso). Res ne vem kaj je to, da se jih revica ne more znebit.
Upam da se bo kmalu uredilo.....sporočaj
M
Logiran
MarušaJ
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #41 : petek, 21.03.2008 : 11:09:37 »

Živji,

mici sva peljala k veterinarju in ji je zopet dal tabletko, za domov pa nama je dal ampulo ker ji zadnič nikakor nisva moga dat tabletke. upam da bo ampula pomagala in da se znebimo glist.

LP MG
Logiran
kuštra
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #42 : petek, 04.04.2008 : 07:42:13 »

Ojla,

Kako je kej z muco? A so odpravli gliste?
Upam, da je vse kul Wink

m
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #43 : petek, 04.04.2008 : 18:12:42 »

Tole z glistami je bilo pa aktualno tud pri mojemu najdenčku. Vsake 14 dni sva se borila z njimi in res nisem mogla verjet kakšne muke lahko ta bitja povzročijo ubogemu mačkonu. Preizkusila sva 3 različne vrste tablet proti notranjim zajedalcem, pa se je težava še vedno ponavljala. Nato sem zamenjala tudi veterinarja, ki se je malce bolj posvetil mucku. Predpisal mu je Drontal-cat (proti zajedalcem), Ranital (za obnovo sluznice) in neke roza antibiotike. Po teh tabletah je bilo najinih težav konec in poleg glist je pokakal ven tudi trakuljo  Shocked Shocked Shocked.

Sem srečna da se je ta zgodba za naju končala. Tudi vaši mucki želim da se čimprej pozdravi! Kiss
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #44 : petek, 04.04.2008 : 18:38:55 »

Sem pozabila dodat tole...tudi moj muc ne poje tablete in sem res že preizkusila vse možno, edino kar učinkuje pri meni je tole (sicer kruta varianta ampak drugače ne gre) :
tabletke zdrobim z nožem, dodam kapljico ali dve vode da dobim srednje gosto pasto, mačka celega zavijem v brisačo, z eno roko primem kožo na vratu, nato pa mu namažem pasto po gobčku...do sedaj je še vedno vse polizal. Sledi seveda kak priboljšek da popravi okus in voda obvezno.
Se mi srce para vsakič ko moram to nardit ampak če mu hočem dobro je treba malo stisnit zobe.
Ne manjka pa tudi 5-kratna doza crkljanja, da se mu oddolžim za svojo krutost  Cool.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Intra
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines