mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 02:27:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Pirenejski ovčar
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pirenejski ovčar  (Prebrano 14432 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pika
gost
« : torek, 28.01.2003 : 08:04:31 »

Pozdravljeni!
Mene so pa čisto prevzeli psi pasme pirenejski ovčar - Pyrenean Shepherd.
A kdo ve kaj več o tej pasmi? Lahko napišete kakšne povezave do zanimivih strani? Ali je v Sloveniji kakšen vzreditelj? Ali lahko živijo v stanovanju, ker sem brala, da so zelo aktivni?
Vsaka informacija dobrodošla!
Logiran
MAT
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 91


« Odgovor #1 : torek, 28.01.2003 : 08:43:25 »

Pika,Pirenejski ovcar je pasma ogromne moci in mocnega karakterja,navajen ziveti zunaj v vseh vremenskih pogojih,tudi extremnih razmerah.Zaradi mocnega,samostojnega karakterja ni primeren za zacetnika brez znanja kinologije.Mogoce kdaj kasneje,Pika.Pastirje sciti pred volkovi in je neustrasen.V stanovanju bi psihicno in telesno trpel.Obstaja pa moznost in to je-
1.temperatura v stanovanju pod 20 st.C.
2.Vsakodnevni sprehodi  najmanj trikrat na dan po uro,v vseh vremenskih razmerah
3.obvezna zgodnja socializacija do psov in ljudi
Za v stanovanje  si omisli kratkodlako pasmo,ki ne potrebuje toliko gibanja,razen ce si sportnica po dusi in se veliko gibas v naravi.
lp,MAT
Logiran
Nash
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #2 : torek, 28.01.2003 : 09:01:35 »

Oj!

MAT - mislim, da si se tukaj "malce" prenaglil! Pasma, ki jo opisuješ ni pirinejski ovčar!

Pika - če te kaj zanima o pirinejskih ovčarjih se lahko obrneš na gospodično, ki ima v lasti dve psički te pasme in je med najboljšimi (če ne celo najboljša) agilitaši v Sloveniji. Tule je povezava na njene strani, kjer sta opisani tudi njeni "punci":
http://www.geocities.com/sssiaaa/
Kolikor jo poznam - ti bo z veseljem odgovorila na vsa vprašanja!  Wink
Kaj več o pasmi pa lahko najdeš tudi na strani:
http://www2.dogomania.com/breed/breed514/

Logiran
Pika
gost
« Odgovor #3 : torek, 28.01.2003 : 09:20:54 »

Mat, ne govoriva o isti pasmi! A obstajata dve s podobnim imenom? Mene zanimajo "mali" pirenejski ovčarji (Berger des Pyrenees). Manjši kužki, visoki približno 40 cm.

Hvala, Nash, za informacije!
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #4 : torek, 28.01.2003 : 10:41:42 »

Hojla Pika,

V Sloveniji ima pirenejsko ovčarko tudi gospa Leonida Ozimek, ki je v preteklosti vzrejala briarde. Upam, da boš tudi pri njej dobila veliko koristnih informacij o pasmi. Posredujem ti naslov njene internetne strani (poglej tudi med povezave, kjer najdeš še veliko zanimivih strani o pirenejčkih)
http://www.geocities.com/kennelbrin/briard.html

Kvalitetne in značajsko stabilne pirenejske ovčarje že vzreja tudi gospa Monika Janes v Avstriji
http://members.aon.at/janes/

Lep dan in lp,
Nati



Logiran
MAT
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 91


« Odgovor #5 : torek, 28.01.2003 : 11:17:31 »

Pika,se opravicujem.Mislil sem da sprasujes po Great Pyrenees
pasmi,pastirski,ne ovcarski.
lp,MAT
Logiran
nidi
gost
« Odgovor #6 : ponedeljek, 31.03.2003 : 13:16:28 »

Še ena z moje strani...
Pirenejčki so zelo zanimivi in s prve roke lahko povem, da ti ob njih (njej) ni nikoli dolgčas. Včeraj sva bile na CACIB-u v Ljubljani in se kar dobro odrezale. Če bo naslednjo nedeljo na vzrejnem vse OK (ker ni treba slikati kolkov, ni pregleda oči, ocen pa imava dovolj) lahko v jeseni računamo na podmladek.
Vendar še malce hladnega tuša. Tega psa ne smeš gledati samo na sliki, kajti ima precej problematičen karakter. V standardu zapisana nezaupljivost se lahko prevede kot: plašnost. In to do vsega, do ljudi, do psov, do neznanih predmetov, do pokov in treskov, do lastne sence...
Tudi to je treba vzeti v zakup, kdor hoče imeti pirenejca.
Vendar pa moram priznati, da bi njen pogled stalil tudi ledeno goro!!!  Smiley  Wink  Cheesy

Pozdravček, tudi od Carme
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #7 : ponedeljek, 31.03.2003 : 14:02:34 »


Citat

(ker ni treba slikati kolkov, ni pregleda oči, ocen pa imava dovolj) lahko v jeseni računamo na podmladek.


Hja v Sloveniji za kar nekaj ovcarskih pasem, ki imajo probleme s kolki&ocmi ni treba imeti teh potrdil...in se vzreja sam na lepe oci. V tujini se na sreco ze zavedajo problemov in cetudi nimajo uradnih vzrejnih pravil sami poskrbijo, da imajo njihovi bodoci vzrejni kuzki vse OK.

Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 31.03.2003 : 15:48:09 »

Sirtaki, nocem biti zoprna. Ampak tvoj stavek tako zveni, kot da je pirenejcek med temi.
Pa se mi zdi, da je svetovna populcija teh psov tako majhna, da je cisto nemogoce narediti eno pametno analizo stanja. Prav tako jih, kot vem,  ponekod vzrejajo se zelo "prvobitno" in tam prezivi samo zdravo dete.

Nidi - cestitke k pogumu za prvo leglo in upam, da bom male kosmatince kje srecala!

Drugace je pa Siliva napisala v Moj pes en mega clanek o prienejckih. Tako clanek kot fotke so super!
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #9 : ponedeljek, 31.03.2003 : 16:34:48 »


a clovek se pripomb ne sme dajat vec al kaj  Roll Eyes to sem prijavila cisto kot neodobravanje vzrejne politike za ovcarje v Sloveniji (razen redkih izjem to)...praviloma dobis vzrejno dovoljenje sam da ima prav dobro telesno oceno...po drugi strani pa zdravje sploh ni pomembno, vsaj vtis dobis tak...

kaj pa pirenejcki imajo in kaj ne pa nevem, ker to ni moja pasma, ceprav spadajo med najoozje prednike moje pasme Smiley
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #10 : ponedeljek, 31.03.2003 : 20:52:35 »

Živjo!

pirenejci nimajo tok probleme z očmi in kolki ampak imaje večje probleme z epilepsijo.Kar se pa tiče plašnosti je res da je to zelo dedno ampak je tudi odvisno kako z njim delaš kot mladiča.

lp
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Pirenejski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines