mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 06:17:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Petkrat rotvajler-pitbull mix
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petkrat rotvajler-pitbull mix  (Prebrano 27221 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : ponedeljek, 28.01.2008 : 12:50:07 »

Najdeni v gozdu v Brestu, občina Ig, stari dobre tri mesece, tri samičke, dva samčka.













Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:25:01 »

Zelo obetaven mix. Pa še petkrat. Huh Undecided

lp, Katarina
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #2 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:30:34 »

U P.M. Nimam izkušenj, ampak se ne sliši ravno privlačno za posvojitelje, sploh ne take, brez izkušenj. Upam pa, da se motim...

Sam so pa luštni...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:32:22 »

Zna biti zelo obetaven mix. Mislim resno, brez kakšnih podtonov.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:36:14 »

Zna biti zelo obetaven mix. Mislim resno, brez kakšnih podtonov.

Ja, če VEŠ, kaj imaš.

lp, Katarina
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #5 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:40:42 »

Ja, imaš psa, ki bo rabil veliko socializacije in nekoga s časom in znanjem; zelo inteligentnega psa, ki bo hitro pametnejši od tebe, če ne boš pozoren. In zaradi te inteligence tudi psa, ki se ga bo dalo brez večjih težav vrhunsko izšolati. In to pet takih komadov... Sranje.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #6 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:44:07 »

Ja, če VEŠ, kaj imaš.

Ja sej piše zgoraj: roti-pit mix  Tongue
 

Škoda, ki zgledajo ko rotiji, če bojo pa zato po karakterju pitki bojo pa prav kul psi  Smiley
Si samo malo težje predstavljam 5 primernih posvojiteljev.... al pa vsaj tri al kolko je že samčkov.

P.S.
Ej, sem misnla da nočeš takih  Skrajni čas, da si dodatno baterijo za telefon nabaviš, pa skladišče živcev menda tudi. 

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:48:46 »

Se opravičujem, ampak tile konkretni mi ne delujejo niti najmanj intiligentni. Predvsem so povsem nesocializirani, kaj so briketi, jim ni jasno, so shirani in polni parazitov, najmanjši med njimi napada ostale in misli povsem resno, ena od samičk je na drugi strani zagledala pse in namesto da bi začela bežat (ker se je v resnici "živa usrala"), je začela kričat, kot da jo kdo iz kože daje in hkrati grist ograjo itd.
Mi je zelo žal, ampak izkušnje so prinesle tudi mojo reakcijo: od sprejetja do zdajle še nisem nehala klet kot furman, res. Tisti, ki običajno na Gmajnicah za takšne v "vrsti stojijo", jih tule od mene zagotovo ne bodo dobili. Ostali si takšnih običajno ne želijo ravno.
Prosim za pomoč pri oddaji.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #8 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:58:00 »

Točno to sem tudi jaz takoj pomislila - ne bo jih problem oddat, samo na tiste neumnosti s pogodbo, pa s/k pa takimi zadevami pozabi. Pa ne hodi jih preverjat potem, pa bojo šli za med. Za okoli se frajarit bojo super. Pa za pitbule štancat. Lips Sealed (beri sarkastično, preden mi kdo glavo odšraufa tle).  Angry
Če pa kažejo agresijo že pri tej starosti... Ok, vem, da je šok za njih ogromen, ampak vseeno.  Huh

Sicer pa ni kaj, zdaj so pri tebi, torej ni druge, kot da začnemo z akcijo iskanja primernih posvojiteljev...   Undecided
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #9 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:59:17 »

Večina od njih v živo izgleda bolj pit kot rot.

Meni je zelo zgovorna že njihova drža telesa, pogledi, ušesa, repi.....(pri tej starosti!)... skratka nisem optimisitčna.

lp, Katarina
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : ponedeljek, 28.01.2008 : 14:18:13 »

Auč. Kaj za vraga so pa počeli z njimi?
Ali se ne pojavlja tam okrog Iga nekam sumljivo veliko pit mixov? Drugače pa...samo še nekaj mastifom ali dogam podobnega vključiš notri pa imaš "bandoga".
Tudi v bližini moje znanke se je naselil en "wannabe bandog breeder". Zaenkrat ni naredil še nič takega, da bi ga lahko čopnili po buči. Samo pesjake in kotilnice ureja. Ima pa baje pite, argentince in bohve kaj še. Videli jih še niso.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #11 : ponedeljek, 28.01.2008 : 15:33:30 »

Ah, dajte no. Jaz sem pred leti imela takšnelo pitbulko, kot je tale na 6. slikci. Še vedno se jo spominja cela žlahta in tudi sosedje - po krasnem karakterju namreč. In se sploh ne hecam. Ni imela nobene šole, a je ubogala, bila izrednega karakterja in je slovela po tem, da je pazila vse otroke v okraju. Ni se sicer igrala z njimi, a takoj, ko je npr. pripeljal kakšen avto se je postavila pred otroka in ga "zapustila" šele ko je avto peljal mimo. Praktično nikoli ni bila na povodcu - ni preganjala drugih psov, ni preganjala kokoši na travnikih, ni bila izbirčna, ni skakala po ljudeh, ni bevskala za poštarjem...... po karakterju definitivno najboljši pes kar sem jih imela!!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 28.01.2008 : 15:57:22 »

Ah, dajte no. Jaz sem pred leti imela takšnelo pitbulko, kot je tale na 6. slikci.

Potem pa kar... predlagam, da prevzameš telefonske razgovore z morebitnimi posvojitelji, če že za socializacijo ni časa in za ostalo (sterilizacija, kastracija) ni denarja.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #13 : ponedeljek, 28.01.2008 : 16:01:55 »

Meni se tudi zdi strah pretiran gelde bodočega karakterja. če so res ta mix ko piše- ampak kako pa veste? A se ve starše al kaj?
Vsekakor ni nič nenavadnega kazanje agresije pri tej starosti, če je pes dominanten in ima tak odgovor prirojen. Če jo pes ima, jo ima, takoj in pri vsaki starosti. In jo pokaže ob obremenitvi- če je to bilo pogled na psa in strah s tem povezan, pač pokaže tam. starost nima nič s tem.
En moj pes je bil tak- pri 7 tednika čist aktivno agresiven v primeru občutka ogrožanja (na ljudi tudi)- kot odrasel, nič mladičkasto.
In iz negovega legla 2 taka.  In vsi trije so bili obvladljivi kot odrasli.

Je pa bistveno, da so to dominantni z dobrimi nagoni. Niso za "na kavč" v smislu za nič delat. Kje spijo je vseeno- lahko tudi na kavču, čeprav ne razumam čist dobro, zakaj bi bilo to v tem primeru tako nujno. Osebno bi s emi zdel tu dboks čist v redu- ampak sej vem ,d asem mal čudna in nenormalna.
In čist odkrito- ni jih treba šparat po najnovejših nenasilnih metodah. Če mala napada brate ji kakšna krepka ne bo škodila.
Drugače je z onim, ki napada iz strahu- no pa kaj čem pametnjačit, saj je Smetka že videla vse polno takih značajev.
Mislim, da bi se obnesli kot psi za freesby in za vleko ( ski joring in tako). In nikakor ne bi smeli bit bolj težavni kot kakšni navadni roti iz slabe vzreje.

Da pa je za posvojit na splošno materiala preveč je pa dejstvo- želim jim čim več uspeha in nič ne zavidam da jih imate še pet več, ne glede na poreklo.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #14 : ponedeljek, 28.01.2008 : 16:16:07 »

Ja, imaš psa, ki bo rabil veliko socializacije in nekoga s časom in znanjem;
aj asamo ne posvojiteljem svetovat ne vem kolk socializacije, bi lahko to narobe razumeli, kot neskončno sdruženje s prijaznimi kužki. Telim bo najbolj koristilo čim več socializacije  brez stikov. Na način , da so psi samo ozadje v prostoru.
In če smem bi še mal pametna - jaz bi jih čim prej razdelila iz legla in po enega mladiča dala k odraslemu , velikemu, tumpastemu težkemu psu, ki bi čim bolj ignoriral poskuse nadvlade in iz čiste prijaznosti in nerodnosti mal hodil po njem , če bi bil slučajno v napoto. Tako, da greben ne bo imel možnosti zrast, ne da bi sploh prišlo do priložnosti nadvlade v konfliktu- ker ge pač ne bi bilo z druge strani zaznanega.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Petkrat rotvajler-pitbull mix
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines