mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:27:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 431831 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #15 : ponedeljek, 26.01.2004 : 20:15:45 »

Živjo vsem srečnim lastnikom huskijev in vsem ljubiteljem psov!

Sva lastnika dveh huskijev in vsaj zame sta to moja prva psa v življenju. Če je kdo bral članek v januarski številki Moj pes,se verjetno strinja.Res so nekaj posebnega in vedno presenetijo!Najina sta na vrvici samo v mestu, drugače sta spuščena.Oba obožujeta druge pse in ljudi predvsem otroke in vsaj en prav tako kot na snegu, uživa tudi na soncu in v vodi. Poleti smo na dopustu ves čas s sabo nosili sončen dežnik, potem pa je pod njim ležal moj fant, pes je bil zraven mene, na soncu..

Veliko užitkov z vašimi ljubljenči še naprej!
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #16 : nedelja, 08.02.2004 : 18:57:43 »

Sky, ne boš verjel, ampak včeraj smo imeli tudi mi bližnje srečanje, ki je potekalo nekako takole. Kot vsak dan smo šli na travnik, ko se Whisky kar naenkrat ustavi in našpiči uhlje. in črta v gozd. In ni pomagalo ne vpitje, nič..Čez nekaj minut prileti iz gozda ...zajec!In ko ga vidi Biky, črta za njim čez cel travnik in v gozd na drugi strani!. In ostala sem sama sredi travnika! Sad Potem sem imela priliko videt še srno oz. samo njen repek in mojega zbeganega psa, ki ga je lovil. No, čez nekaj časa se je iz gozda pojavil Biky, kmalu za njim pa še Whisky.  Smiley
In nauk? Huh
Zdaj pri ta velkem utrjujemo (predvidevamo, da je kriva puberteta Undecided), ta malega pa učimo odpoklic. Pa za vsak slučaj gremo kupit ploščice, da bomo napisali tel.številke! Roll Eyes
Pa še to! Ima še kdo težave s svojim pubertetnikom-ico in kako jih rešujete? Grin
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #17 : torek, 06.04.2004 : 19:32:59 »

živjo!

BAJKI, vesela sem da si izbrala haskija za ljubljenčka! haskiji imajo zares trd karakter, a se ga da omiliti s trdo vzgoji in VELIKO potrpljenja in ljkubezni...  Smiley

koliko sta stari tvoja haskija?

tudi jaz sem imela velike probleme z mojo haskijco. doma smo imeli že šarplaninca in jaz sem na vsak način hotela haskija, ker mi je to najlepši in najbolj čudovit pes in bo to za vedno ostal. skratka, videla sem oglas in staršema toliko časa težila, da sta mi kupila haskija --> bilo je presenečenje... vendar je bil pogoj da dobim psa, da bom sama skrbela zanj. takrat sem bila stara 15let in moja vzgoja psičke se je začela...

živa (moja haskijca) je bila na začetku vedno spuščena, tudi ko sva šli na sprehod... ko je malo odrasla, je nakajkrat pobegnila za kakšnih 10-20min v gozd in nato vsa vesela prisopihala nazaj do mene, kot da me ni videla že 5oo let. sprva me to ni motilo, nato pa se je to zgodilo že na vsakem sprehodu. vedno se je amo ustavila, našpičila ušesa, in čez par sekund je že ni bilo več. moje kričanje: Živa, sem! ni pomagalo...

žive nisem hotela privezati, saj je vedno neznansko uživala ko je tekla ob meni. vendar pa se je nekoč le zgodilo nekaj, kar nisem pričakovala... živa je kot ponavadi udarila svojo dirko v gozd. toda takrat je ni bilo več kot 1uro. klicala sem jo kot nora in hodila gor ter dol po gozdni poti... žive pa nikjer. zato sem se odločila, da odidem domov... predvidevala sem, da se bo živa vrnila domov.

imela sem prav. toda živa je prišla domov vsa krvava... ustrašila sem se, kaj se ji je zgodilo, toda kmalu sem izvedela od nekoga iz vasi, da je moja haskijca ubila srno + mladiča. GROZA! vaški lovec mi je zabičal, da bo naslednjič ubil mojega psa, če se zgodi še kaj takega. od takrat naprej je bila živa na povodcu. kupila sem ji fleksi (najdaljši) in na sprehode sva odhajali privezani. živi najprej ni bilo všeč, a se je navadila.

Haski ima zares močan nagon, ko zavoha žival (srno, zajca, ptiča, kokoš, mačka) sledi nagonu in lastnika sploh ne posluša... to je haskijev značaj. to vem šele sedaj.

Bajki, svetujem ti, da tvoja haskija vodiš na sprehode privezana. vsaj zaenkrat --> dokler bosta v puberteti in vsa navihana, otročja...  Cheesy

VENDAR so se stvari sedaj čisto obrnile. po 3-4letih se je Živa čisto umirila. na sprehodih je še vedno privezana, a to je že čisto sprejela. velikokrat greva ven tudi z rolerji, živa pa je na oprsnici+povodcu in me vleče --> neznansko uživa Smiley

Živa pa je doma vedno spuščena. včasih, ko je bila mlajša je vedno smuknila v bližnji gozd. sedaj pa ve da tega ne sme in vedno teka samo po vrtu. točno ve, kdaj greva tečt, saj čisto ponori, ko me zagleda s fleksijem in oprsnico. ko pa pridem do nje brez povodca in jo samo spustim iz pesjaka, ve da ne bove šle peš. takrat teka sem ter tja, opravi svojo malo in veliko potrebo in nato me ponavadi prosi, da bi šla v mojo sobo. to naredi tako, da se usede pred garažna vrata in me lepo pogleda Smiley Smiley Smiley in tako ponavadi dobi piškotek, poslastico...
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #18 : torek, 06.04.2004 : 19:43:08 »

na tujem forumu o haskijih sem prebrala : ČE IMAŠ ZARES RAD SVOJEGA HASKIJA, POTEM GA NE SPUŠČAJ S POVODCA!

to deloma res drži, kajti haski ima močno željo po teku, tek je njegova strast! poleg tega pa je zelo nevaren za divje živali in poleg tega je sam v nevarnosti zaradi lovcev...

vedno me ljudje sprašujejo: "Ali je tvoj pes hudoben?" "Pa kako mrzle in hladne oči im!"    jaz pa jih vedno prepričujem, da je to čisto prijazen pes --> vsaj do ljudi in psov. moja živa vedno liže tujce po obrazu in se dobrika. s tujimi psi bi se pa igrala, ali pa se jih celo boji.

to je res, toga do divijih živali, je haski neusmiljen. v njih vidi svoj plen, kajti to mu govori njegov nagon --> ujemi kar beži pred tabo.

lastniki haskijev, napišite svoje izkušnje z divjimi živalmi in sprehodi (na ali brez povodca) ... Smiley


VELIKO ZABAVE S PSIČKI IN VELIKO TEKANJA PO NARAVI!!! Smiley


LP, Maja***
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #19 : četrtek, 08.04.2004 : 15:10:07 »

Majchy, pri huskijih pa trda vzgoja ne pali, vsaj pri naših ne. Enega kazni sploh ne ganejo, lepo pa reagira na pohvalo in igro, ta drug je pa itak taka nežna dušica, da je ves šokiran, če jih dobi po smrčku (kadar se spomni renčat na ljudi). Če pa si mislila DOSLEDNOST, pa vsekakor! Čeprav je včasih težje govoriti, kot se tega držati.. Grin
Ja, čudovita pasma, ki vsak dan preseneti in ob kateri ti nikoli ni dolgčas!
Ko se bova odločala za novega družinskega člana, bova iskala le primerne starše, ker imava pasmo že zbrano!  Cheesy
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #20 : sobota, 10.04.2004 : 09:51:12 »

VESELE VELIKONOČNE PRAZNIKE Z VELIKO PIRHI!!!  Grin

(izbrisana povezava na fotografijo; krsenje avtorskih pravic; Jana)

Baski, nisem mislila da huskyja dobro vzgojiš s trdo vzgojo dobesedno, ampak z močno voljo in veliko vztrajnosti. Koliko sta stara tvoja huskyja Huh Osebno mislim, da se pes močno spremeni ko pride iz pubertete! Smiley

Kajti če se odločimo za SIBIRSKEGA HUSKYJA se moramo zavedati, da je to pes z močno osebnostjo, ki se je razvil v zelo svobodnem in hladnem okolju. Res, da ima husky rad otroke in ljudi, potrebuje pa določeno hierarhijo. Husky uboga le ljudi, ki jim zaupa, drugim se ne podreja. Ker je včasih zelo vihrav,, živahen ali celo divji, potrebuje skrbno vzgojo.  Wink

(izbrisana povezava na fotografijo; krsenje avtorskih pravic; Jana)

LEP POZDRAV, Majchy***

p.s. pišite še drugi lastniki Sibirskih Huskyjev!!! Smiley
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #21 : sobota, 10.04.2004 : 09:59:17 »

še par vprašanj?

*Kolkokrat na dan savoje huskyje vodite na sprehode oz.se z njimi rekreirate? Kajti znano je, da hisky rabi zelooooooo veliko gibanja?

*Kako dolgi so sprehodi (km)?

*Ali jih peljete tudi ob kolesu, ob rolerjih,...?

LP, Majchy***

(izbrisana povezava na fotografijo; krsenje avtorskih pravic; Jana)
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #22 : sobota, 10.04.2004 : 12:40:07 »

Hojla!
Moja dva sta stara 6 in 12 mesecev, oba samčka.Izhajata iz dveh popolnoma različnih linij in sta povsem različna tako po videzu kot po karakterju. Vlogo vodje midva utrjujeva tako, da si morata psa hrano zaslužiti, ne smeta biti na kavču (čeprav, kadar naju ni doma sta Grin), v spalnico prav tako ne smeta, če nista povabljena, midva greva prva skozi vrata, itd.
Oba psa poznava od njunih prvih dni, pasje mamice pa že od prej. Veliko veva tudi od očetov, čeprav ju nisva videla, saj sta oba iz tujine. Tako, da sva vedela, kaj lahko pričakujeva od malih mrcinic. I ;)premljava tudi razvoj njunih bratcev in sestric.
Seveda pa se oba spreminjata. Predvsem postajata malo bolj mirna, manj neučakana..Skratka čedalje bolj zlata..
Živimo v bloku in nimamo vrta, zato gremo običajno zjutraj na WC (in za sabo počistimo  Wink), po službi pa gremo na kak travnik, kjer se pošteno zdivjata. Zvečer pa na sprehod ali na travnik (odvisno, če je fant doma in od vremena). Čez vikende pa gremo v hribe (zbiramo krajše in bolj položne ture)ali pa do kakšne vode, ker sta oba, oz. smo vsi nori nanjo!
Ob kolesu ali na rolerjih še nismo tekli, ker so mi svetovali, naj počakam do enega leta. Whisky bo konec meseca dopolnil prvi rojstni dan, kolo je pripravljeno, rolerji tudi, pa adidaske imam tudi nove.
Le kondicije mi manjka.. Grin
lp, Lili
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #23 : sobota, 10.04.2004 : 20:42:13 »

BAJKI
Slučajno sem šla gledat pod tvoj profil in sem ugotovila, da si iz Trbovelj. Veš, da sem jaz iz Moravč in da si sploh nisve tako daleč stran... Smiley Zanimivo...

Drugače pa mam jaz Živo v pesjaku. Zjutraj jo ven pelje mami, kajti jaz sem takrat v šoli. Popoldne pa jo jaz peljem ven na dolg sprehod ali pa dva daljša. Med vikendom pa ponavadi udariva daljše ture ali pa greva z rolerji tudi do 14km daleč.  Cool

Bajki, a tvoja haskija imata modre oči? Morata biti FUUUUUL srčkana... Smiley Smiley Smiley Kako pa to, da sta se s fantom odločila ravno za sibirskega huskyja? Iz kje sta ga pa dobila? Ali imata rodovnik?

Ful dobr da imaš kar dva huskija!!! Jaz bi ju imela takoj, če bi imela več časa in seveda če že ne bi doma imeli dveh psov. Tako imamo Bernskega planšarskega psa + Sibirskega huskyja... Že za mojo huskyjco sem se morala zeloooo boriti, da sem jo sploh dobila --> pa še polnoletna nisem bila!!!

Baski, veliko užitkov s tvojima huskyjima!!! Smiley

LP, Majchy***

(izbrisana povezava na fotografijo; krsenje avtorskih pravic; Jana)
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #24 : sobota, 10.04.2004 : 21:06:58 »

Se še jaz malo oglašam,so mi tudi huskyji zelo všeč.
Sem že prebrala večino vaših izkušenj,samo nikjer pa nisem zasledila nič o boleznih huskyev.Imate kakšne izkušnje s tem?
Majchi:kje dobiš take lepe slikice?
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #25 : sobota, 10.04.2004 : 21:38:24 »

Pozdravljena LIZA!  Wink

Sibirski huskyji so res zelo ljubki in prijazni psi, in mislim da so zadnja leta postali bolj popularni kot so bili prej...

Glede slikic, dobim jih z interneta. Veliko se dopisujem tudi na tujih pasjih forumih in veliko brskam za slikami... tako si samo skopiraš lokacijo in jo nato vstaviš kot sliko v sporočilo. moraš pa dati v oglati oklepaj in poslati kot IMAGE. okence pod DODAJ KODO. in tako ti sliko prilepi zraven. Smiley Osebno mi je forum zelooooo lepši s slikicami, ki poživijo forum in polepšajo dan mnogim obiskovalcem foruma... Smiley

Glede bolezni sibirskega huskyja bolj nisem seznanjena, oz. moja Živa še ni bila bolna. Vendar je Sibirski husky pes, ki je zelo odporen na vsakršne razmere, saj je odrasel v trdem, mrzlem okolju in je tako zelo odporen. Glede specifičnih bolezni res ne vem. Glede na to, da je Živa moj prvi lastni pes in da sem stara šele 18let, moram priznati da posebnih bolezni pri huskyjih še nisem srečala. Ker pa imamo doma še enga psa --> bernski planšarski pes, vem da je zanj značilna kolčna dispanzija...
Moja huskyca je stara že 4 leta in moram povedati, da je bila do sedaj zdrava kot ris (upam da bo tudi tako ostalo Smiley )

Katere pasme psov pa imaš ti, Liza?

Lp, Majchy***

(izbrisana povezava na fotografijo; krsenje avtorskih pravic; Jana)
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #26 : sobota, 10.04.2004 : 21:48:16 »

evo še ena slikca od moje huskyce ŽIVE... tale slikica je stara eno leto, ko je bila Živa stara 3 leta, tako da se je Živa malo spremenila Smiley

MOJA LEPOTIČKA :


I LOVE MY HUSKY!!! Smiley


[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #27 : sobota, 10.04.2004 : 21:52:25 »

Joj na tejle sliki je pa Živa res prava lepotička Cheesy :-*Prav pozira Grin
Hvala za info. o boleznih,sem pri moji prvi psički,zlati prinašalki,ki sem jo dobila skoraj tri leta nazaj pozabila na možne bolezni (začetniški koraki pač Roll Eyes)in sem dobila ravno psičko z alergijo,tako da sem sedaj veliko bolj previdna pri tem.
Drugače pa kot sem že rekla imam zlato prinašalko Lizo,razmišljam pa tudi o huskyu,tako da zbiram malo informacije pa izkužnje Smiley
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #28 : sobota, 10.04.2004 : 22:07:38 »

Men so tud haskiji fuul všeč. Sam pri nas ne pridejo v poštev...



Lp
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #29 : nedelja, 11.04.2004 : 13:01:21 »

*************************************************

ravnokar sem prišla v sobo, potepala sem se z rolerji in huskyco. res smo lahko veseli, da imamo takšne prijatelje kot so psi, ki nam delajo družbo v tako lepih sončnih dneh!!! Smiley

moja Živa neznansko uživa v tekanju, čofitanju po vodi in vedno je tako navdušena, ko ji to omogočim - pa četudi je to 5x na dan Smiley

I LOVE MY DOG!!!  Wink

še ena fotka od moje Žive:

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]

 Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley  Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines