mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:43:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 433160 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #30 : nedelja, 11.04.2004 : 16:37:50 »

Hojla! Pri huskijih je značilna bolezen oči-mrena. V tujini dobijo vzrejeno dovoljenje le tisti, ki imajo opravljen test, kar žal v Sloveniji še ni zahtevano!

Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #31 : nedelja, 11.04.2004 : 17:02:25 »

Gre to za sivo mreno?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #32 : nedelja, 11.04.2004 : 17:42:22 »

Haskija ima na seznamu pri 5 ocesnih boleznih: katarakti, glavkomu, PRA in CPRA ter CD (corneal distrophy). O vseh boleznih je ogromno napisanega na internetu. lp
Logiran

mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #33 : sreda, 14.04.2004 : 06:40:10 »

Živjo!

Besedila, priznam, nisem brala, mi je pa noro dobra tista fotka z modrim ozadjem!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #34 : četrtek, 15.04.2004 : 19:01:44 »

Joj super!Res hvala za tele informacije :-*Sem vse lepo preštudirala Grin
Še nekaj me zanima:huskyi imajo na glavi veliko število vzorcev...In ali imajo na razstavah točno določeno,kakšni vzorci morajo bit ali so dovoljeni kakršnikoli (z belo masko)?
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #35 : četrtek, 15.04.2004 : 19:43:52 »

Liza, maska pri huskiju ni določena, lahko je kakršna koli. Res pa je, da so v Evropi bolj popularne svetle maske, se pravi z belim gobcem, pes je obarvan le okrog oči, v Ameriki pa je bolj popularna temna maska, kjer ima kuža obarvan tudi gobček.Kuža pa je lahko rdeče do sive ali črne barve.Prav tako ni važna barva oči, zato lahko vidiš tudi modro oko, z delčkom rjave. Pestra paleta, kajne! Jaz imam dva samčka, en je sivo-bel z modrimi očmi, drug pa črno bel s temno rjavimi, skoraj črnimi očmi. Kiss Kar pa je zanimivo je to, da vsaj sama še nisem srečala huskija, ki ne bi imel bele konice repa! Cheesy
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #36 : četrtek, 15.04.2004 : 19:49:07 »

bajki,hvala za info.Se tudi meni zdi zelo zanimivo,če ima husky naprimer eno oko modre,drugo rjave barve.
Ja,sem tudi jaz že opazovala huskye in imajo res vsi konico repa belo.Sem že razmišljala,da imajo to po standardu določeno...?
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #37 : četrtek, 15.04.2004 : 20:26:30 »

Dvomim, ampak zanimivo, da imajo tudi "čistokrvni" huskiji belo konico.. Smiley
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #38 : torek, 20.04.2004 : 17:24:17 »

lep pozdrav!  Cool

kako kej vaši huskiji? nič ne pišete ... veselo tekajo? jst bi vas pa vprašala s kakšno hrano hranite vaše huskije? in kolikokrat na dan?  

moja Živa ful preteče --> do 10 km na dan (ali z mano na sprehodu, ali ob rojerjih) in tako porabi fuuul kalorij. zato se nikakor ne more zrediti...
ali jim dajete bolj energijsko hrano? pišite!!!  Kiss

LP, Majchy***
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #39 : torek, 20.04.2004 : 17:32:40 »

spomini na zimo in slikica moje huskyce Žive:



LEP POZDRAV VSEM!!! Smiley
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #40 : četrtek, 22.04.2004 : 09:26:53 »

Hello!  Cheesy

Po dolgem času se oglašam tudi jaz.Obljubim da bom od sedaj bolj pridno sodeloval. Cheesy Veseli me da se je tudi na naši temi razvila debata in je vse več ljubiteljev in lastnikov huskijev.

Glede bele konice repa - ima jo tudi Sky - mislim da jo imajo bolj ali manj kar vsi huskiji in da opravlja svojo vlogo pri sporazumevanju s psi ter gospodarjem tako pri vlečenju kot pri vsakdanjem sporazumevanju, tako kot temnejša dlaka na hrbtu pri nekaterih pasmah, kot tudi dvignjen rep - pa še prav lepo izgleda  Grin

Sky-ju ful odpada zimska dlaka, tko da je potrebno kar vsakodnevno krtačenje, ta vikend - ko je končno dovolj toplo pa ga čaka še kopanje. Bi ga že prej pa pri nas sploh ni vremena, samo dež ter oblačno vreme. Sad Drgač se pa kr boji vode, še v potoku si upa namočiti samo noge. Ampak za lepoto  je pa treba malce potrpeti, a ne? Počasi se kar navaja.

Lepo je da so vse bolj popularni, samo upam da se jim ne bo zgodilo tako kot škotskim ovčarjem in zlatim prinašalcem, ki so postali kar preveč popularni in so jih ljudje kupovali množično. Še vedno je husky zelo poseben pes.

LP
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #41 : četrtek, 22.04.2004 : 13:40:49 »



 Še vedno je husky zelo poseben pes.

LP

S temle bi se pa res strinjala.Poseben pes za posebne ljudi :)Ampak so mi huskyji všeč prav zato ker so taki posebni.Imam zdaj zlato prinašalko,ki jo sicer vsak pozna samo jih je tudi res veliko,tako da naslednjič pa mogoče kaj bolj "posebnega" kot je husky Smiley

Kdo pa so kaj vzreditelji vaših huskyev?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #42 : četrtek, 22.04.2004 : 13:59:42 »

LIZA:Jaz se pa ne bi strinjala,da so huskyiji ravno nepoznani psi.Vecina ljudi jih pozna,bi prej rekla,da ne poznajo Aljaških malamutov(mislijo,da so huskyiji) Roll Eyes

Drugace so tudi meni vsec,posebno zato ker spominjajo med drugim malce na volka(vsaj mene) Wink

lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #43 : četrtek, 22.04.2004 : 14:02:13 »

Saj nisem rekla,da so nepoznani ::)Rekla sem,da so posebni :)Drugače pa nekateri res ne ločijo aljaških malatumot in huskyev,jim je vse enako.Samo so si že na zunej precej različni...
Ja se strinjam,mene tudi malo na volka spominjajo sicer ne tako direkt,samo nekako "divji" so še vedno.
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #44 : četrtek, 22.04.2004 : 16:41:07 »


Lepo je da so vse bolj popularni, samo upam da se jim ne bo zgodilo tako kot škotskim ovčarjem in zlatim prinašalcem, ki so postali kar preveč popularni in so jih ljudje kupovali množično. Še vedno je husky zelo poseben pes.


Tudi jaz se kot lastnica huskyja strinjam, da je to zelo poseben pes z zelo specifičnim karakterjem. vendar pa moram reči, da se je husky v zadnjem času zelo razširil. v ponedeljek sem namreč v enem dnevu videla kar 3 huskyje. najprej zjutraj ko sem stopila na glavni postaji z avtobusa, potem ko sem končala s šolo pri nami in nato ko sem se z avtobusom odpeljala domov, sem videla huskyja ob cesti v pesjaku. Smiley

ampak kljub temu, mislim, da huskyja vzame preveč lastnikov le zato ker je tako lep in ima modre oči. Poznam primere, ko je bil husky čisto zavržen in je bil ves čas samo na verigi, kar pa je za huskyja največje trpljenje!!! mislim da bi moral vsak zelo premisliti preden se odloči za nakup takšnega psa, saj res rabi velikoooooo gibanja. moja huskyica živa je tako navajena na tek in vleko na rolerjih, da me začne takoj "klicati" z njenim cviljenjem, ko pridem domov iz šole in mi z njeno pasjo govorico hoče povedati : "Dej Maja greva že spet mal tekat!"

sky, koliko je sedaj star tvoj husky? Smiley in ali se je že kaj umiril? ali ga imaš še vedno privezanega ko greš na sprehod?

moram ti povedati, da se je živa zelo umirila in imam doma sedaj vedno spuščeno pa me ful uboga. ko pa grem na sprehod, tečt ali rolat jo imam vedno privezano, saj vedno ko zagleda srno skoraj znori. začne vleči kot nora in se postavlja na 2 nogi in cvili. tega nagona pa pač ne moreš uničiti... tako da je zaradi lovcev in na veliko srečo srn rajši na povodcu. Smiley

huskyji so res nekaj posebnega! njihov nagon po teku, globoko modre (ali pa tudi ne) oči, poza ko posluša veter, njihov hladen in topel pogled hkrati, divjost in nežnost v srcu, strastna želja po vlečenju in velika ljubezen do gospodarja. zgleda pa res kot volk in jaz moji huskyci včasih rečem kar "volkica" Smiley

mene je že v mladosti navdušil film + knjiga BELI OČNJAK in od takrat naprej sem si vedno želela huskyja... in pred 4 leti se mi je želja uresničila in življenje mi je polepšala Živa Smiley

Huskyji so kot angelčki z modrimi očmi Smiley

Pišite!!!  Cool

LP, MAJCHY

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines