mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 20:56:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435881 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #150 : sreda, 03.08.2005 : 07:33:43 »

Moram ti povedat da je šolanje haskija čisto drugače kot z katerim koli drugim psom. Jaz sem z mojim Aikom že naredil izpit A. Pes je bil pripravljem sigurno za BBH, vendar je dobro vedel da vzdušje ni enako kot v šoli. Vaje na povodcu sva naredila brez problema, nato je sledila vaja skupina brez povodca. Vse je bilo dobro dokler ni ugotovil da se povodec ne drzi ovratnice. Potem pa je z takim veseljem tekal okoli mene da sem skoraj izgubil živce. Ti psi vedno tekmujejo za vodjo kardela tako da te bo vedno zvova preizkušal. Priporočam da si malo odrobneje prebereš form, saj živlenje z haskijem še daleč ni takošno kot z katerim drugim psom. Eno pa drži, zraven haskija ti res ni dolgčas. No moj Aik ima sedaj počitnice, jeseni pa ga ponovno čaka nadaljno šolanje saj je sposoben narediti BBH. Je pa res da je pri tem psu najtežje dobiti odpoklic. Tega ti do sedaj še verjetno ne poznaš, vendar haski je najsrečnejši ko leti, zato ga je takrat tudi najtežje ustaviti. So zelo veliki trmoglavci, saj ko se enkrat nekaj odloči bo tisto tudi naredil. Skratka peseka probaj čim bolj zaposliti z raznimi dejavnostmi, saj drugače ti bo naredil ogromno škode. Kar te tudi čaka je srečanje haskija z divjimi živali. Zato ga probaj že od malega navajat na zajce in kure. Jaz sem mojega odvadil napadati na kure, vendar ko pa vidi divjega zajca ga z veseljem strosi. Odkar je bil star eno leto mu ni ušel niti eden zajec za katerim je letel. Podobno kot sem sedaj napisal tebi sem tudi povedal mojemu sovaščanu, vendar je on vse vzel preveč neresno, tako da ima sedaj hakija večino časa v boksu.  Pes  se je razporedil na svoje mesto, kar pomeni da ne uboga nikogar razen njega, pa še njega bolj tako za silo.

Skratka moj nasvet tebi je da prebereš forum, in verjemi 90% tega kar piše tukaj se bo zgodilo tudi tebi. Jaz nisem verjel dokler nisem tega videl sam pri svojem Aiku. Ti psi so si po karakterju zelo podobni, in več ali manj imamo vsi enake težave z njimi.

Drugače pa je živlenje z haskijem zelo zanimivo. Smiley
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #151 : sreda, 03.08.2005 : 10:31:52 »

Jutri bo star 7 tednov, pa že vsak dan pretečemo 2 kilometra(poleg mene in psa še boljša polovica teče zraven). Za sedaj lepo teče ob naju in se en ustavlja, razume pa že na besedo fuj(če se mu pa tega ne da razumet imam pa pri sebi copat in ko ga dobi v glavo točno razume). Ta pesek ne bo videl ovratnice in štrika - vsaj sam ne maram štrika in sem rad svoboden in ko se ustavimo pa gre naokoli šnofat zaenkrat še ne pride nazaj, ampak se usede in čaka, če pa počepnem in ga pokličem se pa priteče pocrkljat. V stanovanju tut že dobro ve da nekaj ne sme delat, drgač ej pa fuj al pa copat in se potem preusmeri na kaj drugega. Bomo pa videli v prihodnje - za sedaj recimo zelo rad steče še h komu drugemu, da se še mal pocrklja.

Hrana je zjutraj briketi, popoldne malo konzerve ali pa kuhana hrana, zvečer pa frutolino(al pa čokolino).

Zadeva z umetno travo se je obnesla, nikjer drugje se ne polula, tako da bo sedaj počasi prestavljena pred vrata.


Zanima me pa tole - Kako malega haskija prepričat, da spi celo noč in da ponoči ne raziskuje okol in da ponoč nima moje noge za igračo in da me ponoči pusti spatm, ne da vsake 10 minut skočim v trak ko mi zapiči svoje čekane v nogo?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #152 : sreda, 03.08.2005 : 10:44:24 »

nebivedu, se podpišem pod Andrejev post. Upoštevaj ga.Nevem, meni osebno se ne zdi preveč pametno, da bo kuža ves čas brez povodca...Ljudje se lahko precej pritožujejo, zadavljeni petelini stanejo in konec koncev, če se pes sam potika po gozdu ga kakšen lovec lahko še ustreli. Zdaj je še mladiček, kriza pa bo, ko bo prišel v puberteto. Za primer (ki verjetno ni najboljši, pa vseeno) bom dala mojega Aarona, zlatega prinašalca:ko je bil star pet mesecev je imel lahko rečem 95% odpoklic. Ko je s približno enajstimi meseci vstopil v puberteto, se je da odpoklic zmanjšal na približno 85% (kar je še vedno precej). Ampak smo delali na odpoklicu (tudi s štrikom, tako, da ni mogel odit po svoje) in sedaj ima odpoklic lahko rečem da nazaj na 95, če ne še več...V vseh okoliščinah. Lahko se igra s psom, pa bo prišel, lahko teče za zajcem, pa bo prišel, lahko pozdravlja človeka, a bo na klic prišel. Tako da svetujem, da se mladička čimprej navadi na odpoklic (ampak resnično tapravi odpoklic, tako da bo on prehodil celo pot do tebe in ne še ti pol do njega) in ta odpoklic utrdita kolikor se da.
Glede spanja pa: zvečer na daljši sprehod ali igranje, da bo utrujen in šel direkt spat. Saj sčasoma se bo navadil spat in mir dat, ampak nekaj časa mu bodo pa noge kar precej zanimive Smiley
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #153 : sreda, 03.08.2005 : 13:52:49 »

nebivedu, se podpišem pod Andrejev post. Upoštevaj ga.Nevem, meni osebno se ne zdi preveč pametno, da bo kuža ves čas brez povodca...Ljudje se lahko precej pritožujejo, zadavljeni petelini stanejo in konec koncev, če se pes sam potika po gozdu ga kakšen lovec lahko še ustreli. Zdaj je še mladiček, kriza pa bo, ko bo prišel v puberteto. Za primer (ki verjetno ni najboljši, pa vseeno) bom dala mojega Aarona, zlatega prinašalca:ko je bil star pet mesecev je imel lahko rečem 95% odpoklic. Ko je s približno enajstimi meseci vstopil v puberteto, se je da odpoklic zmanjšal na približno 85% (kar je še vedno precej). Ampak smo delali na odpoklicu (tudi s štrikom, tako, da ni mogel odit po svoje) in sedaj ima odpoklic lahko rečem da nazaj na 95, če ne še več...V vseh okoliščinah. Lahko se igra s psom, pa bo prišel, lahko teče za zajcem, pa bo prišel, lahko pozdravlja človeka, a bo na klic prišel. Tako da svetujem, da se mladička čimprej navadi na odpoklic (ampak resnično tapravi odpoklic, tako da bo on prehodil celo pot do tebe in ne še ti pol do njega) in ta odpoklic utrdita kolikor se da.
Glede spanja pa: zvečer na daljši sprehod ali igranje, da bo utrujen in šel direkt spat. Saj sčasoma se bo navadil spat in mir dat, ampak nekaj časa mu bodo pa noge kar precej zanimive Smiley

Rotvajlerko, ki sem jo sam učil 1,5 leta 3 do 4 ure na dan sem lahko spustil za srno, pa ko je bila 100m stran od mene in je bila samo 10m stran od srne, sem jo lahko poklical, pa se je ustavla in če sem se na tako razdaljo zadrl da naj sede, se je usedla in me počakala, da sem prišel do nje. Tko da tut tega bomo tok zdresiral. Mamo pa doma farmo kur, tko da ni problema kako sosedovo "ubogo" kuro nadomestit z drugo, če pa vse sosedove peteline pobije bom pa bolj vesel - vsaj kikirikal ne bodo ob 5ih zjutraj, da bo mlahko še kako urco dalj spal.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #154 : sreda, 03.08.2005 : 13:54:28 »

A na tole pa noben ne zna odgovort?

Zanima me pa tole - Kako malega haskija prepričat, da spi celo noč in da ponoči ne raziskuje okol in da ponoč nima moje noge za igračo in da me ponoči pusti spatm, ne da vsake 10 minut skočim v trak ko mi zapiči svoje čekane v nogo?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #155 : sreda, 03.08.2005 : 14:00:49 »

A na tole pa noben ne zna odgovort?

Zanima me pa tole - Kako malega haskija prepričat, da spi celo noč in da ponoči ne raziskuje okol in da ponoč nima moje noge za igračo in da me ponoči pusti spatm, ne da vsake 10 minut skočim v trak ko mi zapiči svoje čekane v nogo?

Saj sem že dala namig, da se psička zvečer dobro sprehodi oziroma, da se kužek naigra Smiley Pri mojihdveh obeh je pomagalo in še zdaj pomaga... Sem pa napisala en post nazaj malo več.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #156 : sreda, 03.08.2005 : 14:06:08 »

Najprej spravi svoje noge na posteljo in pod odejo (vcasih je treba malo potrpet, pa ceprav samo zaradi peklenske poletne vrocine)  Grin Potem pa je treba sprejeti dejstvo, da veliko mladicev ponoci pac pohajkuje, raziskuje in naredi kaksno luzico ali kupcek, ce se mi ne odlocimo, da bomo imeli rahel spanec in trznili takoj, ko se malo zmene prebudilo.
Mi smo se zbujali, mladicka takoj odnesli ven, da je naredil potrebo, potem pa nazaj na njegov prostor. Ce je kaj se tecnaril, je zadostovalo, da sem malo zarobantila, naj da mir in smo lahko spali do naslednje budnice. To se je vcasih lahko zgodilo tudi do 3x na noc. Za tolazbo naj ti povem, da je teh nocnih alarmov kmalu konec.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #157 : sreda, 03.08.2005 : 14:27:55 »

No jst grem vsak večer 2 kilometra pretečt z njim, pa še vedno pol celo noč okol skače, zjutraj ko bi pa moral ven it, pa spi(tak je kt sm bil jst k sm biu mulc).

Drejči težka bo spat pod deko, ko pa spim samo na postli tko da sploh nisem pokrit. Mene tut ugrizne pa mal zacvili in to je znak, da ga moram ven odnest, ampak pol k ga nazaj prnesem pa  to počne iz zabave.
Logiran
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #158 : sreda, 03.08.2005 : 17:49:07 »


Pozdravljeni, lastniki huskyev!

Sem lastnica 11 tednov starega huskya in me zelo skrbi sledeče: moj psiček je, kot je za huskye značilno izredno trmoglav.  Zadnje dni pa je začel name renčati, kadar mu kaj ni po volji, npr. ko ga skušam zvleči od kakšne gnusne stvari na tleh ali pa mu vzeti kaj iz gobčka, nptr. copato. Poskusila sem že marsikaj, ko voha kaj sumljivega na tleh mu kažem njegove igračke, ga kličem, pa ga nič ne zanima, celo priboljšek ne, zato ga pač moram fizično odvleči. Pri tem kot sem že rekla renči, poskuša tudi šavsniti, zato  ga kaznujem z udarcem s časopisom po gobčku. Bojim se, da sem se mu že tako zamerila, da ga ne bom obvladala, ko bo zrasel. Ali z njim morda ne ravnam pravilno, ali ima morda to v značaju? Ali so tudi vaši mladički renčali na vas ? Je to znak, da lahko postane napadalen?

Prosim pomagajte!
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #159 : četrtek, 04.08.2005 : 08:05:11 »

Primi ga za kožo na vratu zadaj(tako kot ga prime psica(mama) in ga nese) in ga dvigni pa stresi kr močno prvič ko bo spet zarenčal - če cvili, naj se ti nikakor ne smili - ti si njegov gospodar in to mu moraš tudi pokazat.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #160 : četrtek, 04.08.2005 : 08:52:17 »

Annie,
takoj v malo šolo z njim. Tam te bodo naučili kako in kaj je treba narediti v primeru neželenega obnašanja.
Kazen s časopisom je zelo neprimerna. Kar ti je svetoval nebivedu pa je treba znati, ker lahko narediš več škode kot koristi, če ti ni povsem jasno kdaj, kako in kako močno.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #161 : četrtek, 04.08.2005 : 09:38:18 »

Annie,
takoj v malo šolo z njim. Tam te bodo naučili kako in kaj je treba narediti v primeru neželenega obnašanja.
Kazen s časopisom je zelo neprimerna. Kar ti je svetoval nebivedu pa je treba znati, ker lahko narediš več škode kot koristi, če ti ni povsem jasno kdaj, kako in kako močno.

Res je. Če si močno jezna lahko preveč stisneš že za malo napakico, pa bopes potem zmeden. Sam probam bit čibolj miren ko to delam in gledam na to da ga ali malo pocukam za malo napako, ali pa primem in dvignem za veliko napako.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #162 : četrtek, 04.08.2005 : 11:23:03 »

Citat
Zanima me pa tole - Kako malega haskija prepričat, da spi celo noč in da ponoči ne raziskuje okol in da ponoč nima moje noge za igračo in da me ponoči pusti spatm, ne da vsake 10 minut skočim v trak ko mi zapiči svoje čekane v nogo?
Pri meni je vedno delovalo to, da sem mladička čez noč zaprla v boks (takšen, kot jih vidiš na razstavah). Boks je bil zraven postelje, tako da se ni počutil osamljen. Na začetku je seveda protestiral, ampak sčasoma se pes navadi na vse (pa še prav pride v primeru da kam odpotujete in boks vzamete s sabo). Seveda se je treba kdaj pa kdaj sredi noči zbuditi in hitro ven na travo lulat  Smiley, kar pa ti psiček sam pove. Ponavadi se zbudi in malo zajoka...... jaz sem vedno imela pripravljene cokle ob postelji in potem hirto laufala ven.
Citat
Ta pesek ne bo videl ovratnice in štrika - vsaj sam ne maram štrika in sem rad svoboden
Včasih ne gre samo za to kaj hočemo mi, pač pa se je treba ozirati tudi na druge  Wink. Vsi ljudje niso veseli, če pes prosto priteče do njih in njihovih kužkov. Morda je vaš prijazen in ima rad pasjo družbo, kakšen drug pa ne.
Citat
Mamo pa doma farmo kur, tko da ni problema kako sosedovo "ubogo" kuro nadomestit z drugo, če pa vse sosedove peteline pobije bom pa bolj vesel - vsaj kikirikal ne bodo ob 5ih zjutraj, da bo mlahko še kako urco dalj spal.
Boste kakšno razmesarjeno srnico v gozdu tudi nadomestili?  Shocked

lp
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #163 : četrtek, 04.08.2005 : 12:29:40 »

Ne vem, če bi ponoči dajal psa v box - saj je celo leto odprt balkon, pa lahko teče ven, tko da ga bo treba kr navadit, da sam zalaufa na ograjen vrt in se tam podela.

Pes bo vzgojen tok, da bo ubogal in zato ne bo na štriku.

Na tvoje vprašanje kaj bo z "ubogo" srnico pa raje nebi odgovarjal, ker bi se pomoje začel kreg.
Probal ga bom ustavit da tega nebi delal, če pa že bo raztrgal srno jo pa pač bo, bo pa nekaj časa srnin golaž na domačem jedilniku - je zlo okusen.
Lahko pa povem še to - v sloveniji je srnjadi mnogo preveč in že delajo škodo - pr nas so vso letino fižola pojedle srne v dveh dneh, pa ni bilo malo fižola. Velikansko škodo delajo tut kmetom v okolici. Pa se noben noče o tem pogovarjat, kaj šele da bi kej naredu.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #164 : četrtek, 04.08.2005 : 15:08:19 »

Ja pri nas tud srnice škodo delajo,pa mam jaz vedno v gozdu kužota na štrikcu Tongue.Samo ne pritožuj se kdaj,ko bo tvoj pes napadel človeka (kar upam,da ga en bo Wink )
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines