mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 01:01:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435906 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #180 : sobota, 06.08.2005 : 08:56:41 »

Nebivedu je nekaj postov nazaj napisal, da s svojim vsak dan prehodi 2 km...Kaj pa kolki oziroma zdravje na splošno?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #181 : sobota, 06.08.2005 : 09:38:25 »

Jutri bo star 7 tednov, pa že vsak dan pretečemo 2 kilometra(poleg mene in psa še boljša polovica teče zraven).

Imaš ti namen ubiti svojega psa ali je to samo butasta nevednost? Se opravičujem za oster ton ampak halloooooo?Huh?
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #182 : nedelja, 07.08.2005 : 18:50:08 »

Dej človek malo prosim pazi na psa. Sej lepo da si vesel ker imaš tudi ti huskyja ampak ni še dost star za take podvige. Uničil boš psa!!! Tolko kot on sam prehodi oz preteče ima čisto dost ne pa tek 2 km. Pri 4 mesecih ga še ne moreš tako trenirat. (smeš) Sploh pa kdo ga je dal pri tej starosti že iz legla? Hudo!

P.s. imam huskyja, tako da vem kaj govorim. Pa tudi vsi drugi, ki so obsodili tako ravnanje.
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #183 : nedelja, 07.08.2005 : 19:00:15 »

Zdajle sem prebral malo nazaj temo in mam odgovor zate nebivedu. Ne primerjat rotvajlerko z huskijem, ker je to čisto drug tip psa z drugačnim razmišljanjem. in ko bo prvič videl srno bo potegnil za njo, pa četudi bo na povodcu. Pa isto s kuro, pa se s kaksnim mišem pa mački bi lahko imeli probleme. Kar se crkljanja tiče, bolj kot ga boste sedaj razvajali, bolj bo razvajen tudi ko bo odrasel. Ti psi so tako igrivi, da ne rečem otročji, da lahko to postane celo moteče. Lahko si malo preberes temo za nazaj, pa probaj upoštevati kaj ti ljudje pravijo. Ker govorimo iz lastnih izkušenj. Če pa ga res ne misliš imeti na povodcu pa ti želim lepe dni, dokler bo pač trajalo. Pa preberi si še kakšno knjigo o huskijih, ne le enciklopedije psov.

btw: vsi opisi huskija se začnejo s temi besedami: Husky je čisto poseben/drugačen pes...
Logiran
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #184 : nedelja, 07.08.2005 : 21:31:09 »

Hey!

Dragi moji, še eno vprašanje prosim. Ali lahko mladiček husky pri skoraj 3h mesecih že spi zunaj v pesjaku? Jaz sem svojega dala poskusno spat v pesjak (prej je spal v hiši ), pa je bilo vse ok, ni nič jokal.
In še druga stvar, ko vsi tako napadate nebivedu-ja, noben pa ne napiše kdaj lahko psa vzameš s seboj na tek, moj je strašno živahen,da ne rečem zdivjan, se mi zdi, da mu kakšen tek ne bi nič škodil.. Torej, kaj pravite?

Pozdravček ,Annie
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #185 : nedelja, 07.08.2005 : 22:12:22 »

Na tem forumu je tudi podforum Vzgoja, tam bos nasla veliko odgovorov na tvoja vprasanja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #186 : nedelja, 07.08.2005 : 22:39:50 »

Annie: Mislim, da bi bil kuža tudi zelo zadovoljen, če bi se smel zdivjat s kakšnim prijaznim pasjim prijateljem, seveda pod skrbnim nadzorom, da ne bo igra postala pregroba ali predivja. Drugače pa je moj Aaron izredno rad plaval...Če tvoj rad plava in če že zna plavat, zakaj nebi plaval? Sklepi ne trpijo, kužek pa se bo kar precej zmatral. Samo je pa res treba pazit, da se ne utrudi preveč.
Ja, če bo ko bo večji spal zunaj, gre seveda lahko že zdaj v pesjak. Jaz sicer nisem neka zagovornica pesjakov pa tudi nasprotnica ne (mojadva oba spita v hiši), ampak se mi zdi, da najboljše, da se kuža čimprej navadi na mesto, kjer bo kasneje spal. Drugače pa res tako, kot je že Drejči rekla, na podforumu Vzgoja je precej koristnih nasvetov...
Logiran
yan
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #187 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:55:27 »

Pri nama sta doma dve husky-ce. Starejsa je stara dve leti in pol in sva jo dobila pri starosti dveh let. Pri prejsnjih lastnikih je bila samo v pesjaku, brez sprehodov ali karkoli podobnega (sele vceraj se je prvic igrala z igracko). Pri njej smo morali iti vse od zacetka, pa se sedaj je vedno na povodcu, ker ko vidi kaj kar je bolj zanimivo enostavno gre. Ta mala je pa stara leto in pol in je pri nama od zacetka. Z njo sva se intenzivno ukvarjala tako da sedaj razume in uboga, vendar pa je odpoklic se vedno kriticna tocka, tako da jo imava skoraj vedno na povodcu. Nebivedu tudi jaz ti svetujem, da si vzames k srcu opozorila ostalih, ker bos drugace ostal s psom, ki te bo nadvladal in delal po svoje. To so zelo pametni in svojeglavi psi in ce ne bos ze sedaj pravilno vzgajal si opravil. Za tek je pa sedaj absolutno prezgodaj. Midva sva zacela s tekom, vlecenjem in podobno sele pri starosti enega leta (takrat naj bi se kosti do konca razvile in naj ne bi bilo vec nevarnosti za poskodbe). Vzami v roke kaksno knjigo o vzgoji in zivljenju s huskjem, prezivi najprej z njim kaksno leto in sele potem deli svoje nasvete naokoli.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #188 : sreda, 10.08.2005 : 20:15:13 »

Husky išče nov dom:

Star je tri leta, vec pa zaenkrat ne vem. Informacije na 040 531 717

http://baguette.moj-album.com/album/54925/?os=862366

LP
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #189 : nedelja, 14.08.2005 : 08:27:26 »

Husky išče nov dom:

LP

Dodajam še tale Kajin post:

Danes smo obiskali Hakija, kot je huskyju ime. Imeli smo interesente zanj, ki pa so se izkazali za popolnoma neprimerne, zato kuza se vedno isce nov dom. Lastnik je povedal, da mu ze dalj casa grozijo z zastrupitvijo psa, enkrat so ze celo poskusili. Pes namrec v pesjaku laja in v tako strnjenemu naselju je to precej motece.
Pes je precej aktiven, vendar dokaj lahko vodljiv na povodcu. Na svojem teritoriju je bil malce nezaupljiv na zacetku, tudi otroke je malo grdo gledal, vendar se je po nekaj minutah sprostil in pokazal prijaznejso plat svojega znacaja. Smiley Tipicen husky, po mojem mnenju. Zanj iscemo aktivne ljudi, ki zivijo dovolj na samem, da njegovo lajanje ne bo problem ali pa ljudi, ki ga bodo imeli v hisi. Seveda ne mara pernatih zivali in je ze izkusil kako sladek je lov nanje. Wink Psa moramo oddati do torka ali pa mu najti vsaj zacasen dom. Lastnik ga ima drugace zelo rad in mu zeli najti topel dom, vendar zaradi "visje sile" zeli, da gre cimprej od hise. Potrebujemo pomoc za tega sibirca! 040 531 717
Logiran
jurel
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #190 : torek, 16.08.2005 : 17:18:43 »

Živjo, sem nov na tem forumu, zato najprej pozdrav vsem skupaj.

Tudi v našo družino je prišel novi član - husky. Pravzaprav ni povsem čistokrven (oče je husky, mama pa križanec med zlatim prinašalcem in huskyjem), ampak ga zaradi tega ne bomo imeli nič manj radi  Wink. V kratkem ji na vrtu naredimo še pesjak, kjer bo imela svojo hiško. Tudi gibanja ji pri nas prav gotovo ne bo manjkalo. Tukaj pa se začnejo moja vprašanja.

Torej Taja je 10 tednov star mladiček, ki je poln energije. Zanima me koliko naj bi se tak kužek gibal. Ali obstaja kje kakšna "tabela" kjer piše koliko ur na dan pri kakšni starosti?
...
In še druga stvar, ko vsi tako napadate nebivedu-ja, noben pa ne napiše kdaj lahko psa vzameš s seboj na tek, moj je strašno živahen,da ne rečem zdivjan, se mi zdi, da mu kakšen tek ne bi nič škodil.. Torej, kaj pravite?...

Na tem forumu je tudi podforum Vzgoja, tam bos nasla veliko odgovorov na tvoja vprasanja.

Sem prebral vse poste, pa na moje vprašanje nisem dobil odgovora  Huh

Hvala za odgovore.

lp
jure
Logiran
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #191 : torek, 16.08.2005 : 20:33:02 »

Hey!

Pozdravljen na forumu, Jure. Jaz sem se medtem še malo pozanimala , tudi pri veterinarju. Psu se nekje do enega leta še razvijajo kosti. Mladičko že lahko pelješ na krajši sprehod, vendar toliko, da je ne preutrudiš, kar pomeni, dokler je sama še voljna hoditi. Tudi če malo teče ne bo večje škode, celo koristno je za mišice, vendar ne v galopu. Tudi kakšne stopnice niso priporočljive. Moj Toy je star tri mesece, pa ga kljub vsem priporočilom včasih ne morem umiriti, ko nori po dvorišču in skače naokoli:)

Veliko veselja s psičko in lep pozdrav!

Anja
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #192 : torek, 16.08.2005 : 21:27:00 »

Dodajam še tale Kajin post:

Danes smo obiskali Hakija, kot je huskyju ime. Imeli smo interesente zanj, ki pa so se izkazali za popolnoma neprimerne, zato kuza se vedno isce nov dom. Lastnik je povedal, da mu ze dalj casa grozijo z zastrupitvijo psa, enkrat so ze celo poskusili. Pes namrec v pesjaku laja in v tako strnjenemu naselju je to precej motece.
Pes je precej aktiven, vendar dokaj lahko vodljiv na povodcu. Na svojem teritoriju je bil malce nezaupljiv na zacetku, tudi otroke je malo grdo gledal, vendar se je po nekaj minutah sprostil in pokazal prijaznejso plat svojega znacaja. Smiley Tipicen husky, po mojem mnenju. Zanj iscemo aktivne ljudi, ki zivijo dovolj na samem, da njegovo lajanje ne bo problem ali pa ljudi, ki ga bodo imeli v hisi. Seveda ne mara pernatih zivali in je ze izkusil kako sladek je lov nanje. Wink Psa moramo oddati do torka ali pa mu najti vsaj zacasen dom. Lastnik ga ima drugace zelo rad in mu zeli najti topel dom, vendar zaradi "visje sile" zeli, da gre cimprej od hise. Potrebujemo pomoc za tega sibirca! 040 531 717

Kuža je našel nov dom Smiley
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #193 : torek, 16.08.2005 : 22:21:20 »

lepo  Smiley je ful bogi zgledal.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #194 : sreda, 17.08.2005 : 14:14:56 »

Hvala za nasvete

Do zdaj se je skoraj vse spremenilo na bolje, bi rekel. po mojem ga je takrat, ko sem to pisal, mučila puberteta. No ja, imam ga še vedno zmeraj na vrvici, včasih ga na travniku spustim, ampak takrat se vedno igram z njim, ali pa tečeva. Če pa bi ga spustil kar tako in se ne bi ukvarjal z njim, bi pa takoj odlutal po svoje. Pa miše lovi, če mu tega ne prepovem-žal je pri tem zelo uspešen.

Ko je bil star 4, 5 mesecev, sva v gozdu splašila zajca (takrat sem ga še spuščal) in se je takoj pognal za njim, prišel pa je šele čez kakih 5 minut, čist zlajhan  Wink ; sam je blo mal hecno videt, ker je bil zajec večji od njega.

Včasih gremo pa na sprehod s sosedovo labradorko, ki je 1 mesec starejša, tako da se igrata, ampak mu ni dorasla, saj je ona kmalu na smrt utrujena. Drgač je pa ful kavalir: kadar beži pred njo, jo vedno počaka in se vrže na tla, da zgleda, kot da ga ona prevrne, potem pa se grizeta (smo kar nekaj časa ugotavljal, če ga ona, ali se sam vrže na tla)

Po  ljudeh pa res ne skače več, in mu tudi niso več toliko zanimivi, razen otroci, pri katerih moram paziti, če ga hoče kdo pobožati, ker se čist razneži. Sem ga pa ful vodil med ljudi, tako da se je kar popravlo.

Vožnja s kolesom:

Jst držim navaden povodec v desni roki in ga imam čist na kratko, da ga potegnem, če se hoče ustavit, drugač bi me še stresel s kolesa. Zdaj se je že tolk navadil, da tud če vidi psa, gre lepo naprej, razen če je to sosedova labradorka - takrat pa začne vlečt kot husky Grin Wink  Midva tečeva vglavnem po asfaltu, oz. on po bankini, ker žal ni nobenega makadama v bližini. Kadar greva v šolo ga prej zmatram s kolesom, sicer je  full tečen, ko je treba sedeti pri miru ali na prostoru.
Na rolerje se pa ne upam, ker ne znam tako dobro bremzat, in se mi zdi preveč nevarno, se pa bom naučil. Z rolerji ga pelje ponavadi brat, če mene ni doma.

Lanabela: Zanima me s kakšno kremo jim namažeš blazinice, in kje se jo kupi? 


Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines