mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 19:46:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435871 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #600 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:54:09 »

Ja če hočeš da bolj vleče kupi oprsnico. Jst sm vidla c MR. Pet-u full dobro in jo bom nabavla. Je iz bolj močnega blaga, podložena, pa 3 rinke za zapet ima... No ful je dobra. Drugače imam usnjeno pa ni tak fajna (prevelika mu je še vedno pa sem naredla že tolk dodatnih luknjic), pa še podložena ni.

Jaz grem z mojim Sky-jom velikrat na rolarje, on tak uživa ob tem. Na kolo gre pa zraven njega samo moj fant (jst si ne upam). Pozimi zelo rad vleče mojega 2 letnega brateca na sankih, najbolj pa uživa ko se jaz pelem s sankim navzdol po hribu pa da še on zraven vleče in me potem vsukne da me razmeče po tleh, potem pa skače po men.

Glede spuščanja: jst sem ga lahko spuščala brez problemov do 1 leta potem je pa prišel v puberteto in je začel hodit po svoje. Tak da zdaj ga ne spuščam več, ga pa spet treniram na poleg, ki ga je prej dobro obvladal, ampak kaseje enostavno ni pa ni hotel nehati vleči in me je že pošteno začela boleti roka od cukanja nazaj. No zdaj nama je pa uspelo priti tako daleč da uboga na poleg. In počasi bova vedno bolj trenirala priklic... In upam da ga bom na koncu ko bo njegove norosti konec lahko spet spuščala na našem travniku. Problem je bil da ko ga je začelo razganjat, ni za treniranje več pomagala nobena igrača, nobena igra... Zdaj pa se je hvala bogu malo umiril. In verjamem da nama bo uspelo.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #601 : ponedeljek, 28.11.2005 : 22:51:42 »

Ne jest imam Albo na fleksiju, ker mi je tako lažje, ona gre malo levo desno, jaz pa tečem v svojem ritmu zraven. Lažje jo obvladam, če ima oprsnico (ima pa čisto običajno). Redko uporabim običajen povodec, ampak me preveč vleče. Vlečna vrv se najbrž dobi v kakšni bolj založeni trgovini, ampak nisem sigurna. Zagotovo pa pri kom, ki se ukvarja z vleko psov (gospod na Rogli).
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #602 : ponedeljek, 28.11.2005 : 22:58:32 »

Tudi jaz imam Larsa na Flexi, kjer ne vleče, če ga imam pa na navadnem usnjenem povodcu mi pa malo da ne roke odtrga Angry. Mi oprtnico uporabljamo že od malega saj z ovratnico se sploh ne premakne 2 koraka, pa tudi ga ne zadrguje ali ga kakorkoli drugače okoli vrata zateguje. No tudi mi smo imeli pobertetniška huda leta, zdaj pa se polagoma že umirja, kolikor se Husky sploh lahko umiri. Wink Alba imaš mogoče tudi ti probleme z vzdržljivostjo flexija, namreč pri meni po letu ali letu pa pol popusti feder v notranjosti. Pa punce če boste kej na našem koncu v bližine Stične se pa oglaste. Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #603 : ponedeljek, 28.11.2005 : 23:18:02 »

Ne s flexijem zaenkrat še nimam problemov, ampak je star 5 mesecev. Pričakujem pa, da bo enkrat škrtnilo notri glede na to kako me dostikrat potegne za sabo.
Imam pa zbirko pregrizenih oprsnic  Grin Cheesy Cheesy.
Se bomo zmenile, mogoče se pa kdaj pripeljemo  Wink.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #604 : ponedeljek, 28.11.2005 : 23:23:07 »

Ja mi s tem sicer nismo imeli problema, nam je samo ena šla na ta način, pa še to je ni on ampak pes, ki je stal v vrsti pred nami, ko smo čakali da ga bomo cepili za steklino. Naš Lars kot Lars ga je mogel spoznat, sej tisti kuža tud k našemi silil, sam pol je blo pa šavs, sicer hvala bogu je zagrabil samo oprtnico, ne pa njega. Smo pa tudi že pasji ugriz dali mimo, in pri tem spoznali kako zna naš Lars izredno dobro igrati "neobogljenčka", še dolgo po tistem ko je bil že zdrav, samo od tkrat ne prenese samčkov pasme nemški ovčar.
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #605 : torek, 29.11.2005 : 11:42:25 »

Ta vikend sem bil v Zagrebu na pasji razstavi. Bilo je tudi nekaj haskijev in sicer največ je bilo rjavih. Moram rečit da mi rjavi ni talko lep kot črn ali siv. Kak pa se vam zdi rjavi haski?
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #606 : torek, 29.11.2005 : 15:24:40 »

Ne obrazna maska se mu ni nč spremenila.a vašim haskijem se je?

moji živi se je obrazna maska zelooo spremenila v njenih petih letih...
evo slikico...
http://majchy.moj-album.com/slike/1328469/RgZVSo4SjUxq7X9V.jpg  Cheesy

kolikokrat na dan pa vi pelete vaše haskije na sprehod?ko js ne vem a ma dovolj da ga pelem enkrat za 5km? Huh zdej sm tk atija prosla,pa je rek da ga bo on tudi kdaj pelal. a vi vaših haskijev nikol ne spustite iz povodcev? men je en enkrat reku,da lahko pes postane napadalen če ne dobi dovolj sprehodov oz. gibanja na dan vsaj 10km a je to res?

pomoje bi bilo 5km kar dovolj, ko pa imaš čas, pa ga pelješ na daljši sprehod (vikendi) Wink jaz živo ponavadi zjutraj samo malo spustim iz pesjaka da gre lulat pa da se malo zlavfa, potem jo dopoldne, ko sem jaz na faxu pelje mami, popoldne ko pa pridem jaz domov pa jo peljem še jaz (2x) Smiley
no vidiš vesna, sedaj pa ti bo še ati kdaj peljal hulka na sprehod in hkrati naredil kaj dobrega za svoje zdravje in boljše počutje Smiley jaz na sprehodu žive ponavadi nimam spuščene, razen v redkih primerih, ko se prepričam da nikjer ni nobene srne, npr.blizu naše hiše je velik travnik in tam jo ponavadi spustim in potem tekava sem ter tja pa se igrava in nabijava kroge... Smiley drugače pa ima husky premočan nagon, da bi ga lahko zadržal ko enkrat zavoha ali srno, zajca ali mačka...takrat mene živa sploh ne sliši.samo ušesa postavi pokonci, se napne in začne vleči ko nora...takrat bi samo švignila v gozd Tongue
pes ne postane napadalen, če ne dobi dovolj sprehodov, je pa zato toliko bolj poln odvečne energije.napadalen pa je če je skozi na verigi.vsaj tako je pri našem sosedovem psu...ko je na verigi je napadalen in skoz laja, ko pa ga spustijo (1x na mesec Sad) pa nikomur noče nič, samo laja...

glede dolžine sprehodov ti pa ne morem povedati in svetovati.tako kot si naučila svojega hulka, toliko pač rabi.npr.moja sošolka ima huskyco pa ima doma vedno spuščeno, na sprehode jo pa pelje 2x na dan, pa ne pretirano dolge, tam nekje 2km, pa je psički to čisto všeč.ko jaz pridem k njej na obisk samo gleda kako živahna je živa in kako vleče na povodcu.... Tongue tara pa mirno hodi in je veliko bolj umirjena...pa je še mlajša kot živa...

Maja na kak način si pa ti Živo naučila da je doma pridna in imaš spuščeno?ko men se Hulk smili,da je skoz privezan,sploh pa še zdej ko je navajen da je prej prosto tekal na okrog.a misliš,da bi se ga še dalo nučit al je že prepozno?
ne vem.pač tako se je navadila.saj mi je kar nekajkrat ušla, pa sem jo takrat okregala, pa malo po riti, sedaj pa ve da tega ne sme. saj zadnjič ko sem jo spustila je spet tekala ko nora po vrtu in nabijala kroge, pa jo je že zamikalo da bi šla k sosedu, samo se je potem obrnila ko sem jo poklicala.in seveda je za nagrado dobila priboljšek - pasji piškotek Wink moraš hulka malo podkupiti in ga tako obdržati doma, na sprehodu pa moraš imeti privezanega, ker je lahko takoj kakšna p****rija (če si brala poste za nazaj, meni je enkrat ušla, še zelo mlada - in ubila srninga mladiča ter srni razparala trebuh, tako da so lovci morali srno ubiti) Sad do 1 leta tudi jaz nisem nikoli imela Žive privezane, ko sva šle na sprehod, sedaj pa skoraj vedno.
na sprehodu ga imej na 5metrskem fleksiju pa bo čisto vesel, imel bo dovolj za tekati sem ter tja pa tudi tebi ne bo mogel uiti za kakšno srno. pa kupi mu oprsnico, da bo lažje vlekel in da ga ne bo ovratnica zategovala okoli vratu Smiley

LP*MAJA
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #607 : torek, 29.11.2005 : 15:27:01 »

Ta vikend sem bil v Zagrebu na pasji razstavi. Bilo je tudi nekaj haskijev in sicer največ je bilo rjavih. Moram rečit da mi rjavi ni talko lep kot črn ali siv. Kak pa se vam zdi rjavi haski?

u zanimivo Smiley imaš kakšne slikice? meni so vsi huskyji lepi, samo še vedno so mi najlepši črno-sivo-beli.ko eni volkci Smiley  Cheesy Cheesy
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #608 : torek, 29.11.2005 : 15:32:04 »

Živjo haskysy  Grin

Citat
tekmovanje pasjih vpreg v Kranjski gori, Ratečah 27.JANUARJA in 3.FEBRUARJA 2006
Cheesy
Vsako leto zamudim in potem šele vidim pri poročilih, kaj se je dogajalo. Če veste še za kakšno srečanje, tekmovanje,... pasjih vpreg sporočite, ker enkrat pa res želim to videti.  Wink

Pa še nekaj. Mogoče je bilo že kje povedano, vendar po tolkih straneh pa res ne vem kje bi našla.
Ali je barva oči za rodovniške huskyje točno določena. Da mora imeti npr. oba rjava, oba svetla,... očesa ali je vseeno?

Pozdravček!
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #609 : torek, 29.11.2005 : 15:32:21 »

Tudi jaz imam Larsa na Flexi, kjer ne vleče, če ga imam pa na navadnem usnjenem povodcu mi pa malo da ne roke odtrga Angry. Mi oprtnico uporabljamo že od malega saj z ovratnico se sploh ne premakne 2 koraka, pa tudi ga ne zadrguje ali ga kakorkoli drugače okoli vrata zateguje. No tudi mi smo imeli pobertetniška huda leta, zdaj pa se polagoma že umirja, kolikor se Husky sploh lahko umiri. Wink Alba imaš mogoče tudi ti probleme z vzdržljivostjo flexija, namreč pri meni po letu ali letu pa pol popusti feder v notranjosti. Pa punce če boste kej na našem koncu v bližine Stične se pa oglaste. Smiley

mhm tudi z živo je enako, na fleksiju se ful dobr počut, sploh ker lahko teče daleč pred mano, na povodcu pa ji sploh ni všeč Smiley oprsnico ima pa tudi že od malega.kar nekaj jih je že razgrizla, sedaj pa jo ima najrajši, ko jo zagleda se kar v krogu vrti in cvili pa skače Tongue
z vzdržljivostjo flekcija pa ni problemov, jaz imam prvega že zelo dolgo, skoraj 5 let... pa je še vedno dober.malo obtolčen, ker je parkrat pristal na tleh, ko me je živa potegnila pa je nism mogla zadržat, ampak še vedno deluje Smiley

ja mormo enkrat narediti mega veliko srečanje huskyjev Smiley  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #610 : torek, 29.11.2005 : 15:34:48 »

Pa še nekaj. Mogoče je bilo že kje povedano, vendar po tolkih straneh pa res ne vem kje bi našla.
Ali je barva oči za rodovniške huskyje točno določena. Da mora imeti npr. oba rjava, oba svetla,... očesa ali je vseeno?

vseeno je Smiley lahko ima obadva rjava, obadva modra, ali modrega in rjavega, ali pa celo enega očesa modrega in pol rjavega... dovoljene so vse kombinacije barv oči Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #611 : torek, 29.11.2005 : 15:37:31 »

Zanimivo, hvala Majchy!  Smiley
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #612 : torek, 29.11.2005 : 21:23:59 »

Tudi meni so všeč vsi barvni odtenki, ki jih premore ta pasma, je bilo pa malo smešno ko sem prišla iskat našega Larsa k lastnikom njegovih starše, oče je bil opečnatorjave bele barve, mama pa črno bela in vseh pet potomcev je bilo črno belih. Sicer našemu so se z leti med črnimi dlakami pojavile rdeče in zdaj ima ob lomu sončne svetlobe ful krasen rdečkast odsev Roll Eyes

Sama sicer nisem tega opazila, bom pa zdej preverila, ampak meni se že od malega zdi da je njegova obrazna maska z leti ostala ista. Namreč ma tisti "volčji" pogled  Cool, tako da me nato vsi vprašajo če je zelo hud, on pa je ena velika maza Grin. Samo trenutno so ga začeli dajati večji psi od njega, še posebaj če je kakšna psička poleg. Cool Enostavno ne more mimo tega da jim ne bi dal vedeti, da je on glavni frajer na tem koncu Grin Cool Vendar dokler ga slednji ne izziva, mine vse brez problemov, pa tudi sama se raje z njim umaknem, na žalost vsi niso po tistem vestni ne glede nato da jenjhiov pes začel in se ne znajo niti opravičiti. Angry
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #613 : torek, 29.11.2005 : 21:25:14 »

satin ali imaš kakšno slikco? Cool
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #614 : torek, 29.11.2005 : 22:39:18 »

http://www.zconcept.net/Ragnar/combat03.html

kako so lahko ljudje postali tako kruti? Cry
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines