mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 14:37:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 436047 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1200 : torek, 21.03.2006 : 09:40:49 »

Aska2005; polarce se najlažje uči, ko so zmatrani. Tko da prvo ga gonit ene 15 kilometrov ali več s kolesom, potem pa mu ne pustit spat, ampak ga učit ukaze. Takrat mu tut samo enkrat pokažeš in že točno ve kaj si hotu, ker hoče čimprej nadoknadit izgubljeno energijo in it počivat, zato se takrat res hitro uči. Vsaj pri našem je tko.

kje boš psa starga 3-4 mesce gonu 15 km?

pa za folk k je svoje pesjane nabavu na rogli:
men se zdi, da ko kupuješ psa (kar je isto kot če kupuješ novega družinskega člana), je najmanj kar loh nardiš to, da se vsaj mal pozanimaš iz kje, kako, kdo, zakaj....

jst ko sm iskal, mi je tut najprej padu v oči oglas na *****, kjer ponujajo luštne temne haskije z modrim učkam za 40k. dej mal kliknte folk na vsi oglasi prodajalca ***** pa vm bo kuj jasn da ta človek to počne bl k ne za denar, ker ob takem številu živali, ne verjamem da lahko kar kol od tega kvalitetno gor sprav. potem pa še tukaj na forumu berem, kako nekdo prinese domov psa s pasjo kugo, drug 3 kile prelahkega in pogriženega....  Sori, ampak tok ogromna razlika v ceni med temi in rodovniškimi pa spet ni.  Angry
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1201 : torek, 21.03.2006 : 10:50:16 »

kje boš psa starga 3-4 mesce gonu 15 km?

pa za folk k je svoje pesjane nabavu na rogli:
men se zdi, da ko kupuješ psa (kar je isto kot če kupuješ novega družinskega člana), je najmanj kar loh nardiš to, da se vsaj mal pozanimaš iz kje, kako, kdo, zakaj....

jst ko sm iskal, mi je tut najprej padu v oči oglas na *****, kjer ponujajo luštne temne haskije z modrim učkam za 40k. dej mal kliknte folk na vsi oglasi prodajalca ***** pa vm bo kuj jasn da ta človek to počne bl k ne za denar, ker ob takem številu živali, ne verjamem da lahko kar kol od tega kvalitetno gor sprav. potem pa še tukaj na forumu berem, kako nekdo prinese domov psa s pasjo kugo, drug 3 kile prelahkega in pogriženega....  Sori, ampak tok ogromna razlika v ceni med temi in rodovniškimi pa spet ni.  Angry

Men je vseno kje ga kupim, če mi je pes všeč in če ni bolan(kar pa pri majhnem psičku takoj opaziš). Sploh pa mi ni do rodovnika, ker mi en kos papirja nič ne pomeni. Mi pomeni pa nekaj drugega. Ta človek iz rogle se preživlja s tem ko prodaja pse (ima svojih 8 komadov) in pozimi z pasjimi vpregami ter vpregami konjev, poleti pa z jahalno šolo ponijev in z vleko vozov po rogli. Nobeden od njegovih psičkov še ni bil bolan(zelo veliko priporočilo) in še vseeno je cena mnogo nižja kot od ene firme, ki vzreja psičke z rodovnikom. Poleg tega ti mali haskiji niso v boxih, ampak so spuščeni naokoli.

Mali psički so nekateri vedno pogriženi, ker so malo manjši od ostalih in jih vedno bratci pa sestrice pogrizejo - to se dogaja tudi v rodovniških "familjah".

Kar se tiče majhnega psa in gonjenja 15km. Majhen pes 3 do 4 mesece bo zdržal 2 do 3 km hoje in bo potem tok zmatran, da ga lahko učiš. Seveda s starostjo to dolžino poti ustrezno večaš. 2 leti star samec naj bi pretekel 30km v eni uri in potem naj bi bil zmatran(ni pa nujno, ker je lahko še bolj vzdržljiv). Naš je pri šestih mesecih in po 15ih kilometrih hoje na pokljuki odločil da mu gre nabiranje robid bolje od hoje in se usedel zraven malin in robid pa jih jedel. Ko se je najedel je pot nadaljeval(samo še en km do avta). Imela sva pripravljen ruzak v katerega bi ga dala, če bi bil zmatran, pa se ni hotel spraviti vanj, je raje hodil in probal nagajat kravam.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1202 : torek, 21.03.2006 : 11:21:20 »

nebivedu, predlagam, da zakljucis z reklamiranjem doticnega rejca in reje nerodovniskih psov. Na tem forumu je tako reklamiranje nezazeljeno, oz. ce gre predalec, ga sankcioniramo z brisanjem.

Predlagam, da se ne razburjas ob tem mojem pisanju, dokler ne preberes vsega, kar je v rubriki Rodovniški ali nerodovniški? in iz prebranega vides, na kaksnem forumu si se znasel.

Za kratko pojasnilo, ker dvomim, da bos v resnici kaj od predlaganega bral: mojpes.net je proti razplodu, prodaji in nakupu nerodovniskih psov, se posebej takih, ki jih propagiras tukaj, torej "cistokrvnih psov brez rodovnika". Zakaj? To bos pa ze moral poiskati v omenjeni rubriki.

Tukaj nadaljujemo s huskyji, vsako nadaljevanje pisanja v zvezi z gospodom z Rogle ali nerodovnisko vzrejo, bo izbrisano.
Logiran

magic
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1203 : torek, 21.03.2006 : 11:33:33 »

...Mogoče kake mačje brikete še poje, pasjih pa ne mara(razen če je res lačen jih poje tok mal, da si malo opomore, potem začne pa prosit za kej boljšega kot so briketi. Konzerv sploh ne je in namesto tega je tisto, kar imamo mi za kosilo....

moja psička tud noče jesti pasjih briket, raje je mačje (maček pa spet raje je pasje), dal sem ji jabolko in je jedla tako, da sem se sedaj odločil da ji bo dajal kuhano hrano če jo že rada je. Wink

....pa za folk k je svoje pesjane nabavu na rogli:
men se zdi, da ko kupuješ psa (kar je isto kot če kupuješ novega družinskega člana), je najmanj kar loh nardiš to, da se vsaj mal pozanimaš iz kje, kako, kdo, zakaj....

ja moja psička je prišla z Rogle, je polna energije se rada igra, ni bila pogrižena je fajn debela, tako da mislim da je psička zdrava in dobro rejena in meni je vseeno za papirje in mislim da njej tudi. verjetno če bi kupil psičko z papirji bi se enako zabaval z njo kot se sedaj
Logiran
magic
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1204 : torek, 21.03.2006 : 11:54:05 »

 ja hotel sem še dodati, da ko sem iskal novo psičko je že bila na svetu in je bolše, da sem jo vzel jaz, ki sem se pozanimal o pasmi , kot nekdok ki bi jo vzel samo zaradi tega ker je lepa...  ja cena z rodovnikom je zame previsoka            uživajte
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1205 : torek, 21.03.2006 : 13:10:19 »

nebivedu, predlagam, da zakljucis z reklamiranjem doticnega rejca in reje nerodovniskih psov. Na tem forumu je tako reklamiranje nezazeljeno, oz. ce gre predalec, ga sankcioniramo z brisanjem.

Predlagam, da se ne razburjas ob tem mojem pisanju, dokler ne preberes vsega, kar je v rubriki Rodovniški ali nerodovniški? in iz prebranega vides, na kaksnem forumu si se znasel.

Za kratko pojasnilo, ker dvomim, da bos v resnici kaj od predlaganega bral: mojpes.net je proti razplodu, prodaji in nakupu nerodovniskih psov, se posebej takih, ki jih propagiras tukaj, torej "cistokrvnih psov brez rodovnika". Zakaj? To bos pa ze moral poiskati v omenjeni rubriki.

Tukaj nadaljujemo s huskyji, vsako nadaljevanje pisanja v zvezi z gospodom z Rogle ali nerodovnisko vzrejo, bo izbrisano.

JANA, oprosti za reklamo. Mi sploh ni do reklamiranja. Gre mi samo zato, da če je živalca tam bila na razpolago in mi je bila všeč, sem jo vzel domov z ali brez papirjev, mi je bilo takrat in mi je še danes(pa upam da tudi v bodoče) irelevantno. In sedaj je ta živalca ob meni in uživa, ima topel in prijeten dom, vsak dan sprehode in velikansko teraso, kjer lahko dirja gor in dol. Je vpisana v register, ima čip in je bila cepljena po vseh procedurah ki so poleg tega obvezne. Edino česar nima(in mene to ne moti) je to da nima lista papirja, kjer pišejo gor njeni predniki.

Brez skrbi da nebi prebral - prebral sem že vso tematiko v temi rodovniški in nerodovniški. Motijo me sicer stvari, ki jih pojmujete pod rodovniški, vendar se ne bom kregal in ne bom sodeloval v tisti temi. Lahko ti pa za primer(sicer iz računalništva) en stavek napišem - Linux je kot nerodovniška pasma, windowsi so pa rodovniška pasma - in okoli tega je stalno kregarija in vsi se eden čez drugega derejo kaj je boljše, sam pa vem da če uporabljaš oboje in da če oboje obvladaš, veš da sta vsak na svojem področju boljša - in ravno tako je med psi.

Na živce mi gre pa izjava da nekdo dela samo za denar - mar ne delamo vsi samo in izključno za denar? Kdo sploh še kaj naredi zastonj(razen tega foruma in še par ostalih)?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1206 : torek, 21.03.2006 : 15:38:40 »

Talyn oziroma Grega se opravičujem. Pač je bolj ženski nick - najbrž bo tako ime psički. Iz kje pa bo psička?
Glede teka ob kolesu - mislim, da ni priporočljivo do enega leta starosti, ker se rado zgodi, da je pes tako hiter, da te na koncu vleče. Mene Alba tako vleče, da niti ne poganjam  Cheesy.
Midve vadiva poslušnost v zagrajenem prostoru in morem rečt, da tam uboga prav vse. Zunaj pa jo učim le na povodcu - s pomočjo priboljškov. Vendar je nagon močnejši kot vse drugo  Sad.
Logiran
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1207 : torek, 21.03.2006 : 15:51:06 »

nevem če smem delat reklamo, tko da bom reku, da je psička iz Loga pod Mangartom, je črno-bela (edina iz legla), za očke še ne vemo (trenutno so sivo-modri, vzreditelj pa pravi da bodo verjetno rjavi), ime ji je pa Enya.   Cool
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1208 : torek, 21.03.2006 : 19:46:11 »

Aska2005; polarce se najlažje uči, ko so zmatrani. Tko da prvo ga gonit ene 15 kilometrov ali več s kolesom, potem pa mu ne pustit spat, ampak ga učit ukaze. Takrat mu tut samo enkrat pokažeš in že točno ve kaj si hotu, ker hoče čimprej nadoknadit izgubljeno energijo in it počivat, zato se takrat res hitro uči. Vsaj pri našem je tko.

To velja tudi za vse ostale pasme, da naj bi bolje bolje delali, ko so zmatrani Wink Grin Samo so so Am vseeno malenkost bolj umirjeni kot huskyji. Vsekakor, pa za mladičke še daleč ni priporočljivo kar 15 km (to je daleč prehudo) in še to s kolesom povrhu. Čeprav je moja ravno včeraj dopolnila eno leto, jo še ne mislim vozit s kolesom. Naredi pred tečajem nekaj njenih tipičnih krogov po vrtu, ker za kaj več časa tudi zaradi šihta pred začetkom tečaja nimam Sad


nevem če smem delat reklamo, tko da bom reku, da je psička iz Loga pod Mangartom, je črno-bela (edina iz legla), za očke še ne vemo (trenutno so sivo-modri, vzreditelj pa pravi da bodo verjetno rjavi), ime ji je pa Enya. Cool

Lepo ime si ji izbral Smiley Imaš kako slikco od tvoje lepotičke?


lp

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1209 : torek, 21.03.2006 : 20:28:38 »

O poznam to psarno, definitivno dobra odločitev Smiley. Moja je siver iz druge psarne, pa ma rjave učke. Eden je četrt moder. Zelo lepo ime  Grin. Od kod pa prihajaš?
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1210 : torek, 21.03.2006 : 21:12:02 »

Grega in Enya pozdravljen med nami, tek ob kolesu ni priporočljiv do enega leta tudi zaradi odrščanja psa. Naš Lars pa je isti kot je Alba zgoraj omenila za svojo psičko, namreč tudi jaz poganjam samo kakšen meter dva, ko pa on prevzame ritem, se samo lepo prepustim vožnji. Tudi naš ima en uček sinje plav, drugega pa ima pol rjavega pol pa sinje plavega, no njemu je tako ostalo od dne ko je vstopil v naš dom Smiley
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1211 : sreda, 22.03.2006 : 08:04:43 »

Saj sem lepo v enem postu prej opisal. Ko je star 3 ali pa 4 mesece hodiš 2 do 3 kilometre in je zmatran pri 6 mesecih greš lahko že na sprehod za 10km, ko je star pa 2 leti pa lahko na uro preteče 30km.
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #1212 : sreda, 22.03.2006 : 09:09:53 »

No moj Aik je rabil dve leti da je dobil lepo postavo. Kar se tiče rodovnika ga moj nima (si želim da bi ga imel), vem pa da ko bom kupil drugega psa ga bo zagotovo imel.
Če koga zanima vam lahko povem da treningi z Aikom grejo zaenkrat super, sedaj delama ogromno na pozornosti kar mi kar lepo uspeva zaenkrat. Prej sem bil mnenja da je kaj takiga pri mojem Aiku nemogoče, ugotovil pa sem da lahko tudi midva doseževa to kar vidim pri drugih tekmovalcih. Potrebno je samo pravilno delo (pomoč inštruktora). Dobro pa je to, da je moj Aik zelo podkupljiv, saj bo za kosček hrenovke naredil vse  Grin pa čeprav ni lačen. Je pa res da imam probleme pri umirjanju psa, saj ima enostavno preveč energije, kar je lahko dobro ali slabo. Določene vaje so veliko boljše če je pes exsploziven, problem se pojavi ko od takiga psa zahtevaš disciplino. Takrat maraš nekako umiriti psa (mirna pohvala po vsaki uspešni vaji).
Skratka tako jaz kot moj Aik se imava še ogromno za naučit  Wink ,z malo sreče pa se mogoče čez nakaj mesecev lahko že pojavima na kaki tekmi. Grin
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1213 : sreda, 22.03.2006 : 09:50:30 »

Super Andrej, me veseli, da vama gre dobro. Tudi sama razmišljam o kakšnem treningu z Albo, mogoče bi šlo nama tudi dobro, ker za hrano naredi vse, tudi če se je ravno najedla.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1214 : sreda, 22.03.2006 : 09:54:34 »

Vesna kaj pa šolanje? Tudi če Hulk ni več mladič, bi mogoče lahko dosegla vidno izboljšanje. Ali pa mogoče kaka druga oblika treninga s pomočjo inštruktorja.
Meni pomaga tudi to, da opazujem bližnjo in daljno okolico in se izognem vsem stvarem, ki bi Albo utegnile pretirano zanimati.
Poskusi ga mogoče nagraditi za vsakič, ko tega ne naredi.
Logiran
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines