mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 02:11:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435913 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1275 : sreda, 12.04.2006 : 10:47:07 »

Ja ko jaz jem puding me prosi zanj, pa dobi žličko in jo poje, če mu dam pa cel puding se pa stran obrne.
Pri nas ima sedaj pri skoraj 10ih mesecih že 22 kil, sam se vseeno čutijo rebra in vse ostale kosti. Pa tut zadaj se mu vidi medenica (sicer samo na vrhu, ampak men vseeno zgleda mršav in presuh).
Pri nas briketov iz sklede ne je, zdej sem ga mal učim da si sam najde hrano in mu brikete zaprem v maxi kinder jajce(ene 7x večje od običajnega kinder jajčka) in ko se z njim igra, ga poskuša odpreti in ko mu uspe odpreti, poje vse brikete znotraj, če mu pa zraven postavim skledo z briketi jih pa noče jest. Ribe obožuje, odojka bi tut celega pojedel, ampak vsega ostalega pa ne. Repe recimo poje 2x tok kot jaz, pa mi je to ena izmed ljubše hrane.
Logiran
*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #1276 : sreda, 12.04.2006 : 18:08:17 »

Moram priznat da nama gre prav fajn.hulk mi že lepo teče ob kolesu,moti me samo še to da ful vleče ko vidi kakega psa tk da se morama takrat ustavit in it lepo peš ob kolesu. :)sam je pa vedno bol napadalen do drugih psov stepe se z vsakim ki ga vidi pa še z psicami se je začel tepst ko ponavadi se psi pa psice nebi tepli sam hulka to nč ne zanima.
Logiran
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1277 : sreda, 12.04.2006 : 19:19:13 »

vesna, a se ti nič ne bojiš za svojega psa? jst vem, da bi pes, ki bi napadel mojo psičko LETEL po zraku.
a ga maš na fleksiju, oprsnici a zatezni? pa ne mislim takrat ko ga maš na kolesu, tko ko greš na sprehod po mestu/vasi.
Ko bo naslednič napadu, ne tečt proti njemu in se dret njegovo ime, ker bo on mislu, da mu prihajaš na pomoč, ampak se obrni in zalaufi u drugo  smer. sej bo smešn zgledal, sam če te ma tvoj kuža za alfo bo šu za tabo. če te pa nima za alfo, boš mogla pa tuki začet delat. nč igračk, nč pribolškov, tut futra ne kšn dan. pa nam ti zdej nabiju, k maš tko al tko vse napisan tuki: http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,124.0.html.

Zdaj bom tk vrjetno poklicala enga gospoda, ki se tudi ukvarja z šolanjem psov pa ga bom vprašala če bi se dalo kaj naredit da ne bi bil več tako napadalen do drugih psov.
kaj pa to?

jst mam pa ta problem, da se enya nobenga psa ne boji. oni bi se sam igrala, in ko ma drug pes že dost, ona še zmeri skače okol njega in na njega in v njega in ne vem kaj še. tut renčanje drugega psa ne pomaga kej dost. ponavad na koncu al bežijo od nje, al pa tko zarenčijo, da jo kr odnese za mene   Grin




Logiran
*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #1278 : sreda, 12.04.2006 : 20:10:51 »

ja se bojim zanj zato sm mu pa kupla tako šroko ovratnco da ga nemore kak pes za vrat ugriznat! no sej vedno hulk premaga vse pse sam vseen.ko grema na sprehod ga mam na oprsnici pa fleksiju. ja onga gospoda sm tud že poklicala pa sm šla z hulkom k njemu pa je on svojga psa prpelu pa se je hulk takoj zagnal u njega pa ga začel grist.
   lep pozdrav Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1279 : sreda, 12.04.2006 : 20:42:43 »

jst mam pa ta problem, da se enya nobenga psa ne boji. oni bi se sam igrala, in ko ma drug pes že dost, ona še zmeri skače okol njega in na njega in v njega in ne vem kaj še. tut renčanje drugega psa ne pomaga kej dost. ponavad na koncu al bežijo od nje, al pa tko zarenčijo, da jo kr odnese za mene Grin

Počaki, da tvoja Enya  malce odraste in boš mogoče imel tud kdaj kak problem renčanja ipd.. Wink  Grin
Logiran
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1280 : sreda, 12.04.2006 : 21:48:15 »

Počaki, da tvoja Enya  malce odraste in boš mogoče imel tud kdaj kak problem renčanja ipd.. Wink  Grin

dokler bo sam renčala bo še kul, k bo pa enkrat
takoj zagnal u njega pa ga začel grist.
se mo pa verjetno drugač zgovarjal.  Wink ampak dokler pa ne odraste pa res ne bom vedu  Wink
name je zarenčala samo enkrat (to je bilo edinkrat, da sem jo slišal zarenčat nasploh), ko sem ji hotu vzet njeno zobno ščetko (kost) in sem ji dal hitro vedet, da tega pri meni  ne bo. moram pa tud potrkat, da je zaenkrat spoznala samo prijazne pse (tud če so bli 30 kil težji od nje in so jo skor poteptal med igro, še zmeri prijazne) in upam, da bo tko tut ostal.

vesna super, da tvoj pes premaga vse ostale pse in, da si mu kupila široko ovratnico, da ga ne bi kdo ugriznu v vrat  Roll Eyes (wtf?), mene pa vseen zanima reakcija lastnikov psov, ki jih tvoj hulk napade. A mirno gledajo al kaj? morš pa žvet v prijazni soseski  Grin. če ti hulk vleče z oprsnico (kar je men logično, glede na to, da je oprsnica namenjena temu), probi z zatezno ovratnico.


btw: a še koga nonstop sprašujejo, a je to "tavelk a tamau haski"? in ko jim razložiš, da "tavelk", bi bil verjetno malamut, še zmeri trdijo, da obstajata 2 vrsti haskijev. A jst česa ne vem?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1281 : sreda, 12.04.2006 : 22:31:45 »

dokler bo sam renčala bo še kul, k bo pa enkrat se mo pa verjetno drugač zgovarjal. Wink ampak dokler pa ne odraste pa res ne bom vedu Wink
name je zarenčala samo enkrat (to je bilo edinkrat, da sem jo slišal zarenčat nasploh), ko sem ji hotu vzet njeno zobno ščetko (kost) in sem ji dal hitro vedet, da tega pri meni ne bo. moram pa tud potrkat, da je zaenkrat spoznala samo prijazne pse (tud če so bli 30 kil težji od nje in so jo skor poteptal med igro, še zmeri prijazne) in upam, da bo tko tut ostal.

Moja za razliko od tvoje se je na začetku bala vsega, tako avtomobilov, psov, raznoraznih pokov,....Pazila sem kakor se je le dalo, da sem jo spuščala samo med prijazne pse, da ne bi dobila kake slabe izkušnje. Čisto brez te ni šlo, a nič hujšega Wink Smiley.  Rine pa sedaj prav k vsakemu pesjanu/ki, no ja počasi mi ratuje, da vedno ne rine k vsakmu, samo bo treba še ogromno vaje Wink.  Se pa sedaj pusti sprovocirati, je sicer prijazna tako do ljudi kot do drugih psov, samo napada nanjo pa ne bo mirno prenesla, bo kaj zabevskala nazaj. Zato moram biti na to bolj pozorna. Ko malce mlajša pa je znala to ignorirati. Glede kosti ali pa česa drugega pa ni nikoli renčala še dosedaj name. Ko ji daš kost ji jo večkrat vzemi in daj nazaj, da bo videla, da tudi, če jo vzameš jo dobi nazaj, da ne bo še kdaj renčala, je to kar dobra vaja.

btw: a še koga nonstop sprašujejo, a je to "tavelk a tamau haski"? in ko jim razložiš, da "tavelk", bi bil verjetno malamut, še zmeri trdijo, da obstajata 2 vrsti haskijev. A jst česa ne vem?

tole mi je pa dobro znano, samo v obratni obliki - kako , da nima modrih učk ali pa da je pes ali pa, da je mešanka, ker je večja Wink Grin Marsikaj boš še srečal oz slišal, jaz se za te opazke ne zmenim več, včasih no redkokdaj še razložim , drugače pa naj si mislijo kar hočjo Grin Grin

lp
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #1282 : sreda, 12.04.2006 : 22:45:20 »

hmm moj pa vedno renči k norc na mene če mu hočm uzeti hrane, samo se mi zdi da bol zaradi tega ker je tok požrešen in se mu  hrana zatika v grlu... Seveda pusti meni in moji sestri, da vzameva hrano brez problema, druge ljudi bi pomoje ugriznil. Glede dominance nad drugimi psi je pa tako, da v igri kaže dominance ampak v zelo majhni meri, ker sem ga že od majhnega učil da se podreja v igri, velikokrat sem ga obril na hrbet in tako pokazal, da ne sme bit preveč dominanten. Že od majhnega sem ga navajal na agresivne in prijazne pse, ker je le tako spoznal pse in se naučil od njih. Pomoje je za psa večji šok če spozna agresivnega psa kar nenadoma pri enem letu kot pri 4 mesecih... Zdaj bo star 9 mesecev in se še ni nobenega psa napadel, čeprav je bil že ene 5 napaden tako da je zaenkrat vse vredu. Upam samo da ne bo kakih večjih problemov zdaj, ko je v puberteti. Vesna glede tvojega hulka, ki praviš da je nepremagljiv,zakaj mu pol kupuješ debelejšo ovratnico in zakaj sploh dopuščaš da pride do pretepov...
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1283 : četrtek, 13.04.2006 : 08:00:01 »

Gala smo naučil da se vedno uleže, če prihaja do njega kak pes ki ni pripet ali je brez lastnika. To pa zato da imam manevrski prostor za našutirat drugega psa, če bi slučajno kazal znake agresije, ali pa celo napadel gala. Sicer sedaj to že sam oceni in če je pes prijazen tudi gal hitro vstane, če je pa pes napadalen pa kr na tleh ostane in čaka kdaj bom nadrl tistega psa, da ga bo potem še on nalajal. Se pa zna pri 10ih mesecih orenk branit. Smo bili na enem pikniku, pa je dobil kos pečenega mesa iz žara. Lepo ga je oblizoval, ko je do njega prišel dolgodlaki NO, ki je bil 2x večji od njega in je začel renčat na gala in mu hotel vzet hrano. Takrat je gal na hitro skočil vanj in ga zagrabil za goltanec, ga obrnil na hrbet in mu spustil goltanec ter začel renčat in lajat na NO. No-ju se sploh ni zjasnilo kaj se mu je naredl, pa je samo še cvilt začel in se trest. Gal ga je potem takoj spustil in šel nazaj k hrani. Samo je NO takoj spet napadel zahrbtno, samo takrat mu je pa že dobronamerjena brca z gojterjem preprečila nizkotno dejanje in je potem samo še od daleč cvilil, jokal in se slinil, ko je gledal kako gal je svojo hrano.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1284 : četrtek, 13.04.2006 : 08:02:58 »

gojterjem = noja napaka gojzerjem(orenk težkim) sem mislil, mi sploh ni žal brcat take napadalne in zahrbne pse - pokažejo značaj svojih lastnikov, najraj bi takrat še lastnika parkrat okol kepe.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1285 : četrtek, 13.04.2006 : 10:26:47 »

Vesna glede na to da veš da ima Hulk probleme z svojo dominantnostjo mu probaj še tisti moment ko vidiš drugega psa preusmeriti njegovo pozornost nase. Poleg tega ga v okoljih kjer lahko srečaš veliko sprehajalcev s psi ne spuščaj, še posebaj ker praviš da se spravi tudi na psičke, kaj pa s šolo sta poskusila. Poleg tega mu ne smeš dopustiti da bi prvi udaril, spremljaj njegovo govorico telesa in ko boš ugotovila kaj ima za bregom ga daj na poleg, da bo hodil ob tebi, ves čas mu usmerjaj pozornost nase in ne pojdi proti drugemu psu, temveč se mu raje ogni. Ker če mu ne boš pokazala kdo je alfa v vajinem odnosu, si bo tvoj Hulk vsakič dovolil nekaj več in potem bo samo še huje. Tudi sama sem imela z Larsom podobne probleme, zdaj greva lahko mimo NO brez problema. Težava nastane samo še če drug pes nanga zarenči, vendar je na poleg se umaknem na stran in ima povelje prostor in z njega ne sme dokler mu jaz ne dovolim. Sicer ti bo tole težko, vendar če ne bo šlo drugače bo moral Hulk tudi kakšno zaušnico požreti. 

Nebivedu poznam take zadeve, naš jo je nazadnje od NO kar lepo pokasiral, vendar hvalabogu ima vsaj lastnike normalne, imam pa tudi take kaveljce okoli mene ki jim je hud in napadalen pes v ponos in v takih primerih se je dostikrat zgodilo da je samo malo manjkalo da jih ni fizično fasal tudi lastnik ne samo pes, ker verbalno jih je.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1286 : četrtek, 13.04.2006 : 20:47:02 »

Vesna jaz Albo ne spuščam v bližino majhnih psov, ker pri vseh ne glede na spol začne renčati. Povodec na kratko, ukaz poleg, če ne drugače pa malo s povodcem po riti. Pa kar gre, včasih ji mogoče po nesreči pohodim kako tačko, ampak nič hujšega.
Vsekakor mu daj vedeti, da si ti capo di banda, pa bo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1287 : petek, 14.04.2006 : 11:00:16 »

Eh... za vse ki mate take pse, ki rinejo v druge, sploh če so dominatni...

Naučite jih da vas na ukaz gledajo v oči in potem naknadno počasi vpeljite dražljaje iz okolice.

Vesna, ti si pa veliko zamudila pri vzgoji in boš morala konretno zavihat rokave. Po vsej verjetnosti ne boš nikoli dosega to, da bo tvoj kuža prijazen do drugih, ampak ignoriranje tudi ni slaba stvar. To bi morala početi že prej...

Ko je mojo prejšnjo psičko napadla ena debela labradorka (kakih 35 kg bi ji dala), sem jo zagrabla za kožo in je letela kaka dva metra sigurno. Toliko sem bila besna... Pol je pa samo črto naredila. Dejte svojim psom, ki za zabavo malo grizejo druge nagobčnik. Ali pa začnite špartat. Ugriz psa je 50.000 sit.

Pa seveda pripravite se na odziv lastnikov napadenih psov... Znajo bit nevarnejši od psa. Sploh taki ki jim ni vseeno kaj se z njihovim dogaja.

Se mi zdi zelo neodgovorno od tebe tako ravnanje. Široko ovratnico ja... Pa daj še bodice gor Roll Eyes Angry
Logiran
*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #1288 : petek, 14.04.2006 : 17:28:17 »

Hvala za odgovore.
večina lastnikov psov pokliče pse ko jim js rečem če bi ga lahk poklicali da nebi blo kakih problemov,sam je pa na žalost tudi kar nekaj psov spuščenih v bližini pa ni nobenga njegovga lastnika da bi ga prijel.spuščam ga  tk ne v šoli sma tud bla.sej js se tk poskušam izognat drugim psom sam če so pa njihovi lastniki tk neodgovorni pa majo spuščene odzuni ni pa nobenga Angry!pa js grem z hulkom vedno po cesti negrem nikol mim hiše pa se drugi psi zaženejo na cesto pred hulka tk da ga bo hulk itak npadu!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1289 : petek, 14.04.2006 : 19:54:11 »

Ampak če se voziš s kolesom s psom, ki te lahko kadarkoli povleče je nevarno tudi zate.
Nauči vajo "glej me" in bo lažje.

Sem pa prej razumela, da maš tvojega spuščenega... Se opravičujem...

Sicer je tvoj kuža pogruntal, da je močnejši od drugih psov in prav uživa v tepežu. Sigurno bo pa srečal tudi močnejšega od sebe zato je treba čimprej začet trenirat pozornost.
Logiran
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines