mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 05:00:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435926 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1635 : sreda, 20.06.2007 : 11:55:25 »

Pri nas je tako, da ker imamo klimatiziran vikend 100m od obale, gre pes vedno zraven na morje. Seveda ima obilo sladke vode in na morju imamo zraven vikenda še potok in izvir, kjer se lahko okopa v slatki vodi in se napije te vode(pitna je tako da jo tudi sam pijem). Vozimo pa se na morje vedno ponoči, da ni vročine v avtu. Hodimo pa na Krk v soline, kjer je sama globina morja prav primerna za psa - prvih 500m vode je do globine metra, prvih 200m pa do haskijevega trebuha, na dnu pa je mivka, tko da haski skače in uživa tukaj. Lovi rake, ribe preganja in nori po vodi.

Kar se tiče pa slane vode. Gal jo obožuje, sladko pa bolj malo, tako da pri nas psa nikoli ne skopamo, ko pride iz slane vode. Že prejšnji psi tega niso marali (da bi jih potem skopali) in ta je to še posebej pokazal, na vsak način se je hotel ubranit temu in je celo grist začel zaradi tega. Kr na vsak način hoče ostat slan in očitno mu to paše. Niti se ne praska in nič, ker nekateri psi so se potem praskal, tako da smo jih potem na silo skopali. In tako Gal ostane po cel teden ali 10 dni slan, potem pa ko pridemo domov, pa se počasi sčisti v kakem potoku. Pa še to bolj na silo.

 

Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #1636 : sreda, 27.06.2007 : 14:51:33 »

Hja, smo ta vikend ugotovili, da se Ice zelo rad kopa  Cheesy. Sicer sta s pasjim prijateljem skočila v sladko vodo (in potem bila čisto črna, haha) in res uživala. Tako, da ga bova en vikend peljala še na morje (samo moram še pogruntat, kako plavat z njim na povodcu)  Tongue. Ampak ni bojazni, da ne bi plaval ali vsaj čofotal  Wink
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #1637 : sreda, 27.06.2007 : 14:56:02 »

Aja, še eno vprašanje. Dela kdo z huskyjem agility??
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1638 : sreda, 27.06.2007 : 17:46:30 »

merrii, če te zanima agiltiy, kar pojdita, bo tvoj Ice sigurno užival Cheesy. Mogoče bo rabil en čas, da bo  sprejel ovire, a ko jih bo, bo užival. Samo rabila bosta verjetno več časa kot drugi z drugimi bolj primernimi pasmami za to. Aska prav uživa v agilityju.  Kar oglasita se v kakšnem klubu in pridita vsaj probat. 
O super, da se rad kopa Cheesy. Tega še do danes mi ni pri Aski uspelo. Po vodi zelo rada čofota, da bi šla prav plavat, o to pa ne Undecided

lp
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #1639 : četrtek, 28.06.2007 : 12:57:57 »

V bisvtu ne zanima mene, ampak mislim, da bi Ice užival, ker komaj čaka, da kaj preskoči ali se pod čem splazi, hodi ritensko, postrani, he he prav smešen je včasih. Malo me edino skrbi, kako bo kaj delal, če bodo zraven drugi psi  Undecided verjetno malo ali nič Tongue. Malo bom še počakala, da se bolj nauči nekaj ukazov, potem bom pa probala, saj me nič ne stane, če probam  Wink. Pa še jaz bom mela malo rekreacije, pa še sprehod do vadbišča, ki niti ni tako daleč Smiley. V glavnem, o tem premišljujem, samo ne smem prehitevat.....
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1640 : četrtek, 28.06.2007 : 13:14:44 »

Merrii, če se ne motim, si iz Trbovelj?

V Trbovljah dela mlad inštruktor Denis, ki ima tudi sam huskyja in z njim  trenira agility. Poleg tega uporablja zelo  pozitivne metode in je za svoja leta zelo dobro podkovan inštruktor. Splača se stopiti do njega. Wink
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #1641 : četrtek, 28.06.2007 : 14:43:29 »

o Kalsang hvala.
 Če bo vse posreči, grem to nedeljo gor pogledat kako to izgleda.
lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1642 : četrtek, 28.06.2007 : 22:57:58 »

Če bo vse posreči, grem to nedeljo gor pogledat kako to izgleda.
O super Cheesy. Ti kar pojdi pogledat Smiley

Lp
Logiran
robertodee
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1643 : torek, 10.07.2007 : 02:21:38 »

lep pozdravcek  vsem ljubiteljem husky-jev in njihovim 4 nožnim prijateljem!!!
sam sem ponosni lastnik psičke sibirskega husky-a ki je bila aprila stara cca 1 leto in 3 mesece Cheesy

imam pa par uprašanj ki se glasijo;

-1. je moja psička ze prestara da bi jo kaj se ucil...?....nekja malega sem jo kot mladicka  ampak  takrat  je bilo pomanjkanje casa....ampak sem pa bil skoraj vecinoma.....na pohodih,  teku....da se je  razgibala Wink

-2. katere  brikete uporablajte za prehrano svojih husky-jev???   jaz  uporablajam  ze od vsega zacetka brikete od NUTRO COICE  in sem zelo zadovoljne  z to hrano Tongue

-3. na  zalost morem priznat da NIma rodovnika...sem pa ponosen na to da sem jo rešil oz jo odkupil...od  nekoga ki predvidevam da se ukvarja samo z vzerjo  zaradi denarja...(to je samo moje mislenje in predvidevanje) sicer pa me zanima  ce  ima kdo od vas samca in bi se dalo dogovorit...da bi se lahko parila....koliko mora bit v povprečju stara za prvo prjenje Huh

psicka je bila ceplejne proti steklini in se nekim bolenim nevem  tocno vsega ...tako da je  zdrava ko ribica in polna energije ter  zivljenja saj  skrbim dobro za njo...ker mi je ze od malega vsec ta pasma !!  Cheesy

prosil bi vas da mi daste glede tega cim vec informacij !!!....


to bi bilo zaekrat  ..... sicer pa ce se me bo kaj zanimalo bom povprasal Tongue .....

lep pozdravcek  se enkrat Cheesy              ///  Robert
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1644 : torek, 10.07.2007 : 05:18:44 »

robertodee dobrodošel na forumu Smiley
Psička ni nikoli prestara za šolanje, samo malo več dela boš sedaj imel. Nikoli ni prepozno! Ti jo kar lepo pelji v kakšno šolo. Od kod pa si?
Asko sem jo in jo še hranim z Arden Grange in Biomillom. Sedaj par mesecev je bila na dietni hrani od Eukanube Dermatologies zaradi suma na alergijo (ni bila hrana kriva za to).ji tidve hrani odgovarjata.
Kot odgovor na tretje vprašanje pa takole. Tvoja psička ni rodovniška in nikar je ne daj parit. Daj jo sterilizirat ali pa pazi tiste dni ko se goni, da ne pride do madičkov. Res priporočam ti sterilizacijo. To, da mora psička enkrat mlade imeti ni res. Res nikar je ne pari. Moja AM-jka je tudi sterilizirana in ni nobenih posledic zaradi tega.

Kaj več bodo pa drugi lastniki SH-jev napisali.

lp
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1645 : torek, 10.07.2007 : 07:38:35 »

Robert pozdravljen  Smiley Psičko lahko še veliko naučiš, samo malce bolj potrpežljiv boš moral biti pri učenju in pa poišči si kakovostno pasjo šolo, kjer naj vsaj malo poznajo specifiko polarcev Wink
Parjenje psičke bi ti odsvetovala glede na to da nima papirjev in od kje si jo dobil, kajti ne veš ničesar o preteklosti njenih prednikov, kolkov predvidevam tudi nimata slikanih, vidiš vse to je potrebno če želiš zdravo leglo s pravim temperamentom  sibircev.
Poleg tega pa je z leglom tudi veliko dela! Kot je že Aska omenila, je ta mit da mora imeti psička 1x mlade že zdavnej strokovno ovržen Wink
Če pa si res želiš imeti kdaj leglo, raje počakaj na čas ko boš imel psičko s papirji Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1646 : torek, 10.07.2007 : 08:17:47 »

robertodee, dobrodosel med nami.
Zelim te samo opozoriti glede parjenja svoje nerodovniske psice, da si se znasel na spletnem portalu, kjer:

- je prepovedano objavljati take zelje po partnerjih za nerodovniska parjenja, posebej s kaksnimi kontaktnimi podatki,
- smo proti parjenjem psov brez rodovnikov, oz. proti vsakrsni "produkciji" mladicev brez rodovnikov.

Prosim, da si pred morebitnim prepricevanjem o tem, kako je treba psico vseeno pariti, preberes nekaj sledecih zadev, ki smo jih tukaj ze spisali:

- Rodovniški ali nerodovniški? (celotna rubrika o tej problematiki)
- clanki o nakupu psa, kjer je vse polno argumentov proti parjenju in nakupom "cistokrvnih psov brez rodovnikov", predvsem pa Nerodovniški, zakaj pa ne?.
Logiran

robertodee
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1647 : torek, 10.07.2007 : 23:29:03 »

Lep pozdravcek !

aska2005; zahavljeujem se ti za podane informacije.  sem iz okolice PTUJA.

satin; tebi se tudi zahavljujem za podane iformacije in menenje

janja OPRAVIČJEM SE ZA OBJAVO (kot si mogoce sama opazila ni bilo podanih nobenih kontaktnih  podatkov)  to je bilo zgolj vprašanje, ter  povpraševanje za mnenje !!!....

po prpiporočilu aske2005 in satina, bom dal  psičko kastrirat,  ter na slikanje  kolkov,  ter pregled oči !!


zanima me se njaslednje;

- pozna mogoce kdo kaksno zelo dobro solo za to pasmo v okolici ptuja ??

- kaj  use nja se dam pri psicki v pregled pri veterinarju da  potem ugotovin da je  vse ok z njo ??  (moj vetirinar ki jo je cepil je rekel da je  zdrava in ji cist nic ne majnka....(ampak verjetno se zna zgotid ta bi slike pokazale kaj  drugega  sram )

ce se ima kdo kakrsne koli  zanimive informacije zame bi prosil da mi jih posreduje Wink

najlepsa hvala  za odgovore in te ki  ki se mi jih boste podali !!!

Lp  ///  Robert
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1648 : sreda, 11.07.2007 : 05:00:01 »

robertodee dobrih šol z tvojega konca ravno ne poznam preveč dobro. Sem pa slišala,da to Mariborsko kinološko društvo kar pohvalijo. Tako grozno daleč pa to ni od Ptuja.
Super, da si se odločil za sterilizacijo Smiley. A proti klopom jo redno zaščitiš s kakimi ampulami. Ti to močno priporočam. Je vsaj tako manj verjetnosti, da dobi klopa. jih je žal preveč že okuženih. Jaz ji dajem ampule Advantix. So pa še druge.

lp
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1649 : sreda, 11.07.2007 : 07:40:22 »

Za vaš konec vama teško svetujem katere šole so dobre, ker sva midva na drugem koncu Slovenije - Dolenjska Wink
Če je psička živahna in ješča, potem ni potrebe po ne vem kakšnih preiskavah, edino mogoče če želiš biti miren zaradi kolkov, da ji daš slikat kolke,  vendar pa glede na to da ima ta pasma skorajda nima težav zaradi displazije, mislim da glede na to da si se odločil psičko sterilizirat  tudi to ni potrebno. Edino kot pravim zaradi lastnega miru Wink
Logiran
Strani: 1 ... 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines