mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:53:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde  (Prebrano 22399 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« : torek, 31.10.2006 : 17:43:59 »

Imam maltežana starega dobre 3 mesece in, ko ga peljem na sprehod da v usta čisto vsako smet k jo najde razno razne papirčke... zelo rad pa tudi da v usta čigumije, ki jih najde zunaj in jih prežvekuje Cry Kako naj mu dopovem da tega ne sme Undecided Učasih pa tudi prežvekuje mačje ali pasje kakce Undecided saj ga kregam pa nič ne pomaga to se zmeraj ponavlja. Ali ima morda kdo kakšen predlog kaj naj storim da bo nehal početi takšne bedarije

P.S. Se opravičujem ker sem to temo odprla v tej kategoriji samo nisem vedela kam naj jo uvrstim
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #1 : torek, 31.10.2006 : 18:51:49 »

Ce imas v zepu kaj boljsega, bo prav hitro ugotovil, da lahko svinjarijo zamenja za priboljsek; ce spusti packarijo, ki jo najde, mu ga das - pa se prav hitro navadijo, da so tvoji zepi vedno polni in nehajo iskat Wink
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #2 : torek, 31.10.2006 : 19:04:57 »

Ali pa nosi s sabo malo vodno pistolo in vedno ko povoha ali hocem pobrat kaj ga malo spricnes, pistolo pa takoj skrijes. Smiley
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #3 : torek, 31.10.2006 : 19:16:28 »

Mladički so radovedni, svet raziskujejo z usti in navadno se s to težavo srečujemo vsi novopečeni lastniki. Ta fora s pištolico je dobra, dokler ni pes tak, da obožuje vodo in špricanje.  Wink  Odsvetujem, da dirkate za mladičkom, ko ima kaj prepovedanega v gobcu, ker se jim zdi to grozno zabavno. Bolje, da se stvar res zamenja za kaj boljšega (žogico, hrano). Potem se je pa treba narediti bolj zanimive od tistega, kar je na tleh. Treba je ful paziti, kam vtika gobček in, če opazite, da ima namero, da bo kaj dal v usta, preusmerite njegovo pozornost (pa kakšen "fuj" je dobro uporabiti)  in, če pusti pri miru zadevo, ga ful pohvalite. Večinoma jih pa takšno početje mine, ko so malo starejši.  Wink
Logiran
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« Odgovor #4 : torek, 31.10.2006 : 19:25:30 »

Najlepša hvala usm za odgovore bom poskusla z vašimi nasveti upam da bodo deloval. Smiley
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #5 : torek, 31.10.2006 : 19:36:19 »

Varianta je tudi papirnat robček namazan s Tabascom. Bolje da ga peče gobec eno uro, kot da ti požre nekaj kar ga lahko stane življenja.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #6 : torek, 31.10.2006 : 19:57:44 »

Ja, jaz sem pri mojem že skoraj obupala, ko mi je nekdo dal idejo, naj nastavin na tla nekaj pekočega. Tako sem spekla hudo pekočo pleskavico (verjetno več feferonov kot mesa) in prijateljico prosila, da je koščke nastavila po najini standardni poti (prijateljica pa zato, da ni bilo mojega vonja gor, ona jo je v bistvu tudi pekla). Po drugem koščku v gobcu se je odpovedal pobiranja svinjarije po tleh in to velja še danes.

Lp, Tina
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #7 : sreda, 01.11.2006 : 15:53:14 »

Vse to zna bit zelo tricy in pomoje treba kr pazit kako psa ucimo. Pri moji recimo odpade ta varianta da bi ji polagal koscke hrane po tleh in jo potem popravljal, in to zaradi preprostega razloga-sled. Sled ucimo tako da "pot" zacrtas s koscki hrane, ki jih pes nato isce in seveda tudi poje. Tu se lahko pojavi problem Smiley
Ce pa se s sledjo ne in se ne mislis ukvarjat pa problema ni Smiley

Lp, Marko
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #8 : petek, 10.11.2006 : 23:05:23 »

Sled ucimo tako da "pot" zacrtas s koscki hrane, ki jih pes nato isce in seveda tudi poje. Tu se lahko pojavi problem Smiley
Sled se uči lahko tudi tako, da nek kos "mesa" vlečeš po tleh in nek majhen košček čaka le na koncu sledi kot nagrada. Je malo drugače kot če pes išče od koščka do koščka.

Sicer se pa da psa naučit, da nekaj ne pobere na ukaz. In sicer pustiš da pes stvar povoha potem pa mu moraš preusmeriti pozornost nase. In ko te pogleda, takoj dobi nekaj zanj zelo zanimivega.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #9 : torek, 20.02.2007 : 11:38:51 »

tudi sama imam težave s tem, da moj pes rad pobira po tleh stvari, ki niso za v gobček
poskusila bom tole z briketi- da ga bom vedno poskušala preusmerit na to, samo upam, da pes ne bo razumel tega kot pohvalo, ker je pobral tisto prejšnjo stvar s tal, ki je nebi smel :S
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #10 : torek, 20.02.2007 : 15:24:36 »

Tukaj pa imva tudi me težavo. Drugih težav ni razen kakci, pa naj so mačji ( ti so najslajši)    Undecided  Shocked Undecided       konjski, kurji.
Pasjih ne, te samo povoha in gre stran.
 Probala sem že vse sorte in do sedaj ni še nič zaleglo. Od FUJ do cukanja stran, dajanja priboljškov, za katere ve da jih je moj žep vedno poln  .....pa nič bolje. Pa kako dobro ve, da jo bom potem kregala in se jezila, pa nič ne pomaga.

Res bom pa probala tole s pekočo  rečjo, kot je napisala Felina, sem že sama razmišljala o tem.

 Enako sem naredila, ko je grizla box, pa sem rob, kjer je grizla  namazala s feferonom in je nehala.

Upam, da bo kaj pomagalo. Hvala bogu, da se vsaj ne povalja po taki nesnagi. Grin Cheesy
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #11 : torek, 20.02.2007 : 21:15:59 »

Jaz mam enega, ki nesnago poje, in eno, ki se povalja v njej  Cheesy

Mladičku pa jaz raje ne bi dajala nič fejst pekočega. 
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #12 : torek, 20.02.2007 : 21:50:58 »

Stara je 8 mesecev in pol.  Cheesy Cheesy
A misliš, da je bolje da še poskušam s FUj in drugimi stvarmi? Pa, če res do 1 leta tega ne odpraviva, potem nekaj pekočega?? Ali kaj drugega. Tongue
 Namreč, nimam več ideje, kaj reči ali narediti, da pusti take stvari na miru.
Bojim se, da mi ne bi pobrala kaj škodljivega.
Logiran
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #13 : sreda, 21.02.2007 : 00:28:26 »

Tudi jaz imam podoben problem... moj razgrajač krade liste z rož in jih veselo prežvekuje Cheesy rože verjetno ne morem namazati s tabascom? Skrbi me, ker ne vem katera roža bi bila lahko zanj nevarna, strupena... Tudi če bi vedela, bi jo požrl preden bi mu uspela spuliti list iz gobca Smiley
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #14 : sreda, 21.02.2007 : 08:54:31 »

alessa06, kaj pa vem. saj mogoče ne bi bilo nič narobe s temi pekočimi zadevami, to je samo moje osebno mnenje.
midva sva imela prave akcije s tem žretjem - poskusila sem vse, od podkupovanja, nagrajevanja, kreganja, na koncu pa sem samo imela oči non stop na pecljih in poskusila že vnaprej preprečit, da bi do česa takšnega prišlo. zdaj sicer ne dela več tega, zadnjič enkrat je samo neko jabolko našel in sem mu rekla 'ne sme', pa me je malo užaljeno pogledal in šel stran. čez minutko pa sem mu že iz ust vlekla tisti ogrizek.
zdaj doma intenzivno vadiva 'pusti' in 'ne sme' - nastavim mu priboljšek, ki ga lahko pobere šele takrat, ko jaz rečem. upam, da bo to potem tudi zunaj veljalo.
je pa res tako kot si rekla - kakšen drekec še ni kritičen, ampak če bo kje kakšna huda svinjarija na tleh, je pa dobro, če popolnoma uboga. upam, da vama uspe, ker vem, kako je, ko pogoltne kakšno stvar še preden ugotoviš, kaj to je, potem pa čakaš... mene je na primer strah, da bo gobe jedel, zato zdaj to strogo vadiva.

chilly, naš listke pusti pri miru, ima pa toliko raje zemljo - zato imam zdaj vse rože visoko na policah Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines