mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:08:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde  (Prebrano 22398 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #30 : ponedeljek, 11.06.2007 : 12:36:24 »

Res je bibsy, miljonkrat povedat da je nekaj fuj. Tudi pri nas je bilo enako, vsako smet je pobrala, a smo končno pri enem letu(danes ima rojstni dan in je stara 1 leto) tam, da na besedo pusti stvari ne pobere. Če pa jo že pobere jo tudi na besedo spusti izpusti iz gobčka in čaka nagradico. In lahko rečem z veliko truda nam je uspelo.  Wink
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #31 : ponedeljek, 11.06.2007 : 13:03:42 »

Hej, alessa06! Naš je pa včeraj bil star eno leto Smiley Nič več ne pobira stvari s tal - vsaj ne čisto vsega. Ker sem še vedno navajena spremljat vsak njegov gib, ga običajno že predčasno opozorim, če začne kaj preveč od blizu vohat in ko rečem NE, se obrne in gre. Ta NE mora še vedno bit ful glasen, ampak zaleže pa.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #32 : ponedeljek, 11.06.2007 : 13:05:52 »

Aja, še to - mogoče bo pomagalo. Midva sva ga naučila, da tudi svoje hrane ne vzame iz posodice, dokler ne rečeva VZEMI. Do takrat ga sicer mika, ampak jo samo gleda in čaka na ukaz. Verjamem, da je to tudi pomagalo, da se je odvadil špilat smetarja.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #33 : četrtek, 14.06.2007 : 00:14:47 »

bibsy, bi te popravila, če smem in obenem okarala, če si mogoče pozabila kakšen trening sva imeli?!?! Angry Wink   (se ne spomniš sočnih kolbic, nastavljenih z ''rokavicami'' iz polivinila, hehe)

jaz osebno ne bi nastavila salame z golo roko, ampak s kakšno ščipalko ali čem podobnim. Za moje pojme je psu jasno, da kar diši po meni, je dovoljeno.
IN STROGO NE doma!!! ampak nekje zunaj, na travniku npr...

Svoje pesjane sem navadila, da vse kar primejo v gobec na ukaz spistijo in dobijo pri meni kaj boljšega.... (ni pa 100%, sicer pa je kaj 100%? Roll Eyes Grin ) in tudi pri ''treningu'' odvajanja pobiranja vsega živega sta izredno pridna, lahko hodimo dejansko po tistem pa ne bosta reagirala.... (seveda spet vprašanje kaj bi bilo če me ne bi bilo zraven Wink )
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #34 : četrtek, 14.06.2007 : 17:45:34 »

Dobr teja, jst sm misla, da to tako na začetku, da pes na domačem terenu najprej skopča ukaz. Sej veš, da jst mojo najprej doma naučim, pol pa zunaj navajam. Tako ali tako, pa nočem da tudi doma pobira če hrana po nesreči pade na tla ali pa da mi hodi v kanto brskat (tudi doma je treba prakticirat).
Drugače pa se spomnim tvojih kolbic kot tudi slastnih salamic v mali šoli. Je bistvo, da za dosego FUJ/SPUSTI treba s psom mal potrudit in delat.

(tejči kaj mi skoz pod prste gledaš?)
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #35 : četrtek, 14.06.2007 : 19:21:51 »

(tejči kaj mi skoz pod prste gledaš?)
Grin Grin Grin
enmu moram Wink

p.s. a priredimo tekmovanje v ukazu spusti, nastavimo eno sočno kost s še bolj sočnim meskom... Cheesy

lp in čim manj svinjarije v gobčkih
Logiran
astyka01
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #36 : ponedeljek, 25.06.2007 : 08:37:33 »

Moj kuža je tud usako stvar dau v usta pa smo ga z besedo "fuj" s časoma odvadl
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #37 : torek, 04.09.2007 : 12:31:56 »

živjo, no me veseli, da ste me malo potolažili Undecided kogarkoli sem vprašala, njen ali njegov pes ni imel teževe s tem, da je pobiral dobesedno vse kar mu je prišlo pod smrček. naša 3 mesečna ZP zelo rada žveči kamenčke in morm rečt da sm bla kr vesela ko sm enega videla v iztrebku Smiley ker baje je bla oddaja na tv da se vsi te kamenčki nabirajo v želodčku. Sad upam da bo kmal razumela kaj je fuj Tongue lp
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #38 : torek, 04.09.2007 : 13:11:59 »

Ko je naš prvih nekaj mesecev pogosto driskal, sem včasih imela občutek, da bo ploščice razbil Smiley Njegovo blato je bilo vedno polno kamenčkov, ker jih je pobiral s tal in goltal. Nikoli ni bilo nič hudega, ampak me je pa zelo skrbelo takrat... Zdaj tega že dolgo ne počne več.
Logiran
R185
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #39 : sreda, 30.01.2008 : 12:33:22 »

Pozdravljeni,

Prosim, če mi podate vaše izkušnje s problemom žretja s tal.
Pred približno pol leta sem iz zavetišča dobil psičko. Hranim jo izključno z Ardengrange, ProNature in 1st Choise, saj naj bi bila to najbolj kvalitetna hrana za pse. Poleg dobiva tudi pasje vitamine.
Kljub temu zunaj je travo ali posušene konjske iztrebke. Ji probam preprečit a mi ne uspe vedno. Ne verjamem da bi bil problem v hrani saj je zelo živahna in tudi dlako ima zelo lepo.
Ali je morda razlog v tem, da se ne ve koliko časa je bila sama preden je prišla v zavetišče in je v tem času jedla vso mogočo svinjarijo. V zavetišče je prišla z dvema mladičema. Morda se zaradi tega sedaj svinjariji na tleh ne more upreti.

Kaj mislite?

hvala lepa
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #40 : sreda, 30.01.2008 : 15:06:21 »

Naš oskar je prvih par mesec ko smo ga dobili, dal v usta vsako stvar, ki jo je našel. Enkrat je našel celo mrtvo kokoš čeprav je bil na povodcu. Huh Mislim, da to počno vsi mladiči, ko še poskušajo svet okoli sebe. Seveda ji poskušajte preprečiti, da da kaj takega v usta. Naš oskar se je žretja vsega po vrsti, kar najde na tleh odvadil, ko je postal kak mesec starejši.
lp Teja.
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #41 : četrtek, 31.01.2008 : 08:58:05 »

Joj naša Mimi tudi ovohava in nori za vsem kar je na tleh. Pa še tako majhna je, da so ji tla še bližje  Grin. No, NE SME velikokrat pomaga, zmeraj pa ne.
Logiran
Tulka
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #42 : ponedeljek, 14.04.2008 : 11:37:16 »

Opozorilo!

Ce imate kuza, ki rad poje vse, kar vidi, pazite nanj! Nasa labradorka je zal pozrla POVOJ, ki je imel na koncu zavozlano nekaksno plastiko. Ta del se je potem zataknil v zelodcu, medtem ko je ostali del povoja ostal v crevesju in povzrocil vnetje. Ce ne bi bilo genialnega veterinarja (a lahko omenjam imena?), ki je to ugotovil in z operacijo odstranil tujek, bi psicka poginila. Ze tako je bilo grozno, ker je neprestano bruhala in katastrofalno shujsala.

Za namecek je pozrla se vato, ki jo je potem imela cez rano na trebuhu.

Odslej uporabljam nagobcnik. Se mi kuza smili, in tudi neznansko smesen izgleda - labradorec z nagobcnikom, ha ha - ampak nimam denarja za se eno operacijo. Cisto preprosto.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #43 : sobota, 03.05.2008 : 10:23:19 »

Naša mal ne vtakne v usta plastike, temveč le travo, zemljo!?, gnoj, iztrebke konjev... najraje ima doma travo od kosilnice (k kdaj pa kdaj pade kakšen košček iz košare)... Tašča je zagnala cel halo, da psu nekaj manjka in moramo nujno k veterinarju po tablete/injekcije karkoli... sicer sem jo skušala prepričati, da to počno vsi maldiči, pa ne pomaga... ukaza ne in pusti še nekako ne razume (oz. kakor kdaj)....

Bi res morala k veterinarju?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #44 : sobota, 03.05.2008 : 10:44:46 »

Kakor sem jaz slišala, pes je živalske iztrebke, ker ima pomanjkanje neke hranljive snovi v telesu in jo s tem dobi. Lahko pa je pač zato, ker je mladič in kot otroci, da vse v usta kar najde. Ne pusti ji, da to poje. Ko to vidiš, mora biti odločen pusti in vzemi ji iz gobca kar ima.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines