mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:19:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde  (Prebrano 22401 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tiasheek*
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #45 : četrtek, 24.07.2008 : 20:00:55 »

imam 7 tednov staro zlato prinešalko! doma ko teka po drorišču, na vrtu ipd. da vse v usta karkoli ji pride pod njo: blato, cvetovi rož, polži, kamenje, listje... bojim se, da ne bi pojedla česa takega kar ji bi zaškodilo!!! imate morda kakšen predlog kaj lahko ukrenem glede tega prooblema?? vem da je še mladiček in, da še ne ve česa ne sme...samo skrbi me zanjo...
LP Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 24.07.2008 : 21:16:02 »

Hmm, kot prvo ne vem, kaj dela pri vas sedem-tedenski mladic, ko pa je pravilnik o zasciti hisnih zivali jasen - mladic lahko gre od pasje matere pri dopolnjenih 9. tednih starosti.

Kot drugo, psa je treba imeti pod nadzorom, pa ne bo zrl tistega, cesar ne sme. Strupi na dvoriscu nimajo kaj delati, torej se ni kaj bati, da mu bo kaj skodilo, ce poje malo zemlje, ne bo hin, za roze pa ga vzgajajte tako, da jih bo pustil pri miru. Pac imate pasjega dojencka, ki ga je treba vzgojiti. O vzgoji je posebna rubrika, zato tam kaj preberi in kar ni jasno, tam vprasaj.
Logiran

Tiasheek*
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #47 : petek, 25.07.2008 : 10:55:23 »

Dom kjer smo kupili mladičko smo jo hoteli v bistvu iti samo pogledati..ampak oni so rekli da jp lahko že uzamemo!! v leglu jih je bilo 7 mladičkov ! 4 mladički so že prej šli...zdaj sta ostala samo še dva...torej so še drugi malce prej šli... Undecided
LP
P.S. hvala za nasvet!
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #48 : petek, 25.07.2008 : 12:45:02 »

Tiasheek, žal ti ljudje kjer si kupila mladiča očitno niso kaj prida vzreditelji. Upam, da je mladič vsaj cepljen in razglisten?
drugače pa bi bilo najbolje take šteparje prijaviti veterinarski inšpekciji, a ker tega nihče od kupcev ne naredi, bodo to počeli še naprej, veselo kot do sedaj.

Logiran
Tiasheek*
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #49 : petek, 25.07.2008 : 13:09:17 »

Tiasheek, žal ti ljudje kjer si kupila mladiča očitno niso kaj prida vzreditelji. Upam, da je mladič vsaj cepljen in razglisten?
drugače pa bi bilo najbolje take šteparje prijaviti veterinarski inšpekciji, a ker tega nihče od kupcev ne naredi, bodo to počeli še naprej, veselo kot do sedaj.



Imajo potni list, so cepljeni, razglisteni...tako da mislim, da je vse vredu razen tega da smo dobli spičko malo prekmalu!
LP Cheesy
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #50 : petek, 25.07.2008 : 13:29:32 »

Kaj pa rodovnik?
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #51 : petek, 25.07.2008 : 14:01:41 »

Najbolje, da psičku preprečujete, da dobi kaj v gobček. Ali pa ga naučite, da stvari pušča pri miru. Če ne sam od sebe, pa vsaj na ukaz.
Logiran
Tiasheek*
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #52 : sobota, 26.07.2008 : 09:06:54 »

Kaj pa rodovnik?
Rodovnika pa nima..sicer je pa čistokrvna!
LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #53 : sobota, 26.07.2008 : 09:19:01 »

Ah, ja, zagotovo ima cisto kri Tongue

Daj, Tiasheek*, preberi si na tem forumu kaj o rodovniskih in nerodovniskih psih ter nakupu psa, potem sele pisi o cistokrvnosti svojega mesanca.
Logiran

Tiasheek*
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #54 : sobota, 26.07.2008 : 11:55:00 »

Imajo potni list, so cepljeni, razglisteni...tako da mislim, da je vse vredu razen tega da smo dobli spičko malo prekmalu!
LP Cheesy
psičko*
Logiran
Tiasheek*
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #55 : sobota, 26.07.2008 : 12:45:23 »

Ah, ja, zagotovo ima cisto kri Tongue

Daj, Tiasheek*, preberi si na tem forumu kaj o rodovniskih in nerodovniskih psih ter nakupu psa, potem sele pisi o cistokrvnosti svojega mesanca.

Oprosti! ampak njena straša obadva imata rodovnik! naša psička ga pač nima. zato še ne pomeni da ni čistokrvna!

LP
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #56 : sobota, 26.07.2008 : 12:53:00 »

Ma ja no. Ne že spet.
Tvoja psička ni čistokrvna. Je samo zelo podobna zlatemu prinašalcu. So čistokrvni psi z rodovnikom ali pa mešanci. Ostalih ni.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #57 : sobota, 26.07.2008 : 12:59:25 »

Tiasheek*, oprosti, ker sem napisala mesanca namesto mesanko. V celotni zadevi to niti ni pomembno, vendar, ce si malenkostna, prosim, sprejmi moje opravicilo.

Torej, imas mesanko, ki pac izgleda kot zlata prinasalka. Ce bi hotela imeti zlato prinasalko, bi morala kupiti psico z rodovnikom iz ustreznega legla pri dobrem vzreditelju.

Vse skupaj je sranje in si z nakupom pomagala do konca izkoristiti psico, ki je tvojo psicko skotila in to se vedno pocnes z zagovarjanjem takega nakupa in z vztrajanjem na neki "cistokrvnosti", ki dejansko prav nicesar ne pomeni. Preberi, kaj pise na linkih, ki sem ti jih navedla v prejsnjem sporocilu.

Svinjarija je parjenje dveh rodovniskih psov z namenom produciranja nerodovniskih. Imata pasja starsa kaksni rodovniski imeni? Ce se nimata vzrejnih prepovedi, jima ju lahko uredim jaz s prijavo na vzrejno komisijo ali s totalno stalo po internetu in vseh mogocih medijih, v kolikor je tudi vzrejna komisija za retrieverje skorumpirana in ne ukrepa v takih primerih.

Sram naj bo lastnika psice, lastnika psa in tebe, ki psa iz take reje kupis, potem pa nakup in izkoriscanje se zagovarjas.
Nevednost ni opravicilo za morebitno protizakonito ravnanje.

Zakon o zaščiti živali

II. ZAŠČITA ŽIVALI
1. Reja živali
7. člen
Skrbnik živali mora živali zagotoviti:
– bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;
– svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;
– dovolj prostora, če je privezana ali zaprta, glede na njene fiziološke in etološke potrebe v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;
– svetlobo, toploto, vlažnost, kroženje zraka, zračenje, koncentracijo plinov, higieno in intenzivnost hrupa v prostoru, kjer je žival, ki ustreza njeni vrsti in stopnji razvoja, prilagoditvi in udomačitvi, fiziološkim in etološkim potrebam ter predpisanim higienskim pogojem;
– ločeno nastanitev nezdružljivih živali.
Skrbnik živali mora preprečevati napake v reji, ki povzročajo tehnopatije in motnje v obnašanju.
Če je opustitev iz prvega in drugega odstavka tega člena storjena naklepno in nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.

15. člen
Prepovedana ravnanja so:

[...]
reja vretenčarjev, ki kažejo sami ali njihovi potomci dedne napake, ki povzročajo trpljenje živali; ta prepoved ne velja za rejo gensko spremenjenih organizmov v zaprtem sistemu, če reja poteka v skladu s predpisi, ki urejajo ravnanje z gensko spremenjenimi organizmi;
[...]
Če je ravnanje iz prvega odstavka tega člena storjeno naklepno in zaradi tega nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.


Sprasevala si o pasjem pobiranju nesnage - moj odgovor je enak, kot sem ga ze zgoraj napisala - odgovorno skrbnistvo, kar pomeni nadzor nad psom.
Odogovre na vsa vprasanja, povezana z zdravjem, prehrano, nego in vzgojo, ti naj da rejec, ki ti je pobral denar. To je njegova dolznost. Tvoja dolznost (tudi zakonska) pa je, da za psa maksimalno poskrbis v vseh pogledih.
Logiran

Tiasheek*
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #58 : sobota, 26.07.2008 : 13:05:18 »

Tiasheek*, oprosti, ker sem napisala mesanca namesto mesanko. V celotni zadevi to niti ni pomembno, vendar, ce si malenkostna, prosim, sprejmi moje opravicilo.

Torej, imas mesanko, ki pac izgleda kot zlata prinasalka. Ce bi hotela imeti zlato prinasalko, bi morala kupiti psico z rodovnikom iz ustreznega legla pri dobrem vzreditelju.


Da nebo pomote...mi psa nismo hoteli kupiti z rodovnikom za raztave ipd.! hočemo imeti samo družinskega psa! SEVEDA pa za njo skrbimo 24 ur na dan in mislim da ji nič ne manjka..pa na zdravniškem pregledu je že tudi bila-  bila je cepljena, razglistena...vse kar je potrebno!
seveda bomo za psa skrbeli MAKSIMALNO v vseh pogledih! Cheesy

LP
Vse skupaj je sranje in si z nakupom pomagala do konca izkoristiti psico, ki je tvojo psicko skotila in to se vedno pocnes z zagovarjanjem takega nakupa in z vztrajanjem na neki "cistokrvnosti", ki dejansko prav nicesar ne pomeni. Preberi, kaj pise na linkih, ki sem ti jih navedla v prejsnjem sporocilu.

Svinjarija je parjenje dveh rodovniskih psov z namenom produciranja nerodovniskih. Imata pasja starsa kaksni rodovniski imeni? Ce se nimata vzrejnih prepovedi, jima ju lahko uredim jaz s prijavo na vzrejno komisijo ali s totalno stalo po internetu in vseh mogocih medijih, v kolikor je tudi vzrejna komisija za retrieverje skorumpirana in ne ukrepa v takih primerih.

Sram naj bo lastnika psice, lastnika psa in tebe, ki psa iz take reje kupis, potem pa nakup in izkoriscanje se zagovarjas.
Nevednost ni opravicilo za morebitno protizakonito ravnanje.

Zakon o zaščiti živali

II. ZAŠČITA ŽIVALI
1. Reja živali
7. člen
Skrbnik živali mora živali zagotoviti:
– bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;
– svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;
– dovolj prostora, če je privezana ali zaprta, glede na njene fiziološke in etološke potrebe v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;
– svetlobo, toploto, vlažnost, kroženje zraka, zračenje, koncentracijo plinov, higieno in intenzivnost hrupa v prostoru, kjer je žival, ki ustreza njeni vrsti in stopnji razvoja, prilagoditvi in udomačitvi, fiziološkim in etološkim potrebam ter predpisanim higienskim pogojem;
– ločeno nastanitev nezdružljivih živali.
Skrbnik živali mora preprečevati napake v reji, ki povzročajo tehnopatije in motnje v obnašanju.
Če je opustitev iz prvega in drugega odstavka tega člena storjena naklepno in nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.


Sprasevala si o pasjem pobiranju nesnage - moj odgovor je enak, kot sem ga ze zgoraj napisala - odgovorno skrbnistvo, kar pomeni nadzor nad psom.
Odogovre na vsa vprasanja, povezana z zdravjem, prehrano, nego in vzgojo, ti naj da rejec, ki ti je pobral denar. To je njegova dolznost. Tvoja dolznost (tudi zakonska) pa je, da za psa maksimalno poskrbis v vseh pogledih.
Logiran
Tiasheek*
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #59 : sobota, 26.07.2008 : 13:07:28 »

oprosti! pisala sem nekje na sredini. pa psa seveda nismo hoteli izkoriščati v nobenem pogledu!

Da nebo pomote...mi psa nismo hoteli kupiti z rodovnikom za raztave ipd.! hočemo imeti samo družinskega psa! SEVEDA pa za njo skrbimo 24 ur na dan in mislim da ji nič ne manjka..pa na zdravniškem pregledu je že tudi bila-  bila je cepljena, razglistena...vse kar je potrebno!
seveda bomo za psa skrbeli MAKSIMALNO v vseh pogledih! Smiley

LP
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines