mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:19:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: izpadanje dlake, vnetje ušes - alergija?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: izpadanje dlake, vnetje ušes - alergija?  (Prebrano 14516 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #15 : ponedeljek, 10.11.2008 : 20:19:49 »

In  kaj ste naredili?
Ne vem, možno. Kako ste ugotovili, da je to to?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #16 : ponedeljek, 10.11.2008 : 20:22:25 »

Joj, ne vem. Sedaj razmišljam ali so to sploh antibiotiki. To so tablete, ki jih jemlje na nižanje doze. Dobimo jih pa vedno določeno število v belem zavitku.
Pred dobrim mesecem se ji enaka zadeva ponovila, vendar v blažji obliki, zato ji je tudi tablete dal z manjšo vsebnostjo kortizona. Vendar se 100% še ni pozdravila. Dobila je tudi kapljice za oči, ki so ji pa kar pomagale. Imela je namreč otečene veke, rdeče in dlaka ji je s tega predela kar pošteno odpadla.  Sad
Zdaj jo vsaj na 14 dni skopam v Clerexiderm 4% šamponu, ko pa vidim, da ji spet nagajajo očke, ji nekaj dni  dajem kapljice. 


Jaz sem jo mazala s clorexyderm spot gelom, pa ni nič pomagalo. Ma saj ni tako ful očitno na prvi pogled, ampak jaz opazim, da to ni to. Ne praska se ful, ampak se pa sem pa tja popraska.

Ali lahko pogledaš na tablico katere tablete ji daješ? Ker me zanima?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 10.11.2008 : 20:28:45 »

Midve sva delali alergijske teste na Vet. fakulteti. Sedaj ima 3 mesecno dieto (Eukanuba dermatosis konzerve in kuhano hrano - od mesa samo ribe, konja, divjacino ali kunca), potem pa se prideva nazaj pokazat. Aja, pa neporasceno mesto ji mazem z antibioticnim mazilom.

Zaenkrat se stanje izboljsuje, tudi nic ji ne tece iz oci (prej je non stop imela vnete ucke), pa tudi praska se skoraj nic.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #18 : ponedeljek, 10.11.2008 : 20:31:19 »

Naša je na eucanuba dermatosis briketih in konjsko/divjačinsko/kunčje meso. Drago za znoret, pa še ves čas bi žrla in poje 2×toliko kot piše in je vseeno shujšala.

Koliko bi me prišle konzerve za 40kg psa, si tud predstavljam ne.

Kako hudo pa je bilo pri vas? Znaki?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 10.11.2008 : 20:36:32 »

En prst ima cisto neporascen. Izgleda nekako takole:



Potem sem opazila, da so se ji se na parih prstih zaceli pojavljati taki predeli brez dlake. V bistvu sva zaradi tega sle k dermatologinji. Je bilo pa se precej znakov, ki so bili povezani z alergijo, pa meni ni kapnilo da je to to..npr. velikokrat je imela vnete oci, non stop se je nekaj praskala, blato je bilo bolj mehko,...

Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #20 : ponedeljek, 10.11.2008 : 20:44:10 »

Aha. Mah jaz je na te teste nočem peljati, ker je treba dati pod narkozo psa ane. Pa tudi baje ne pokažejo alergije na hrano in lahko pokaže 100 alergij, pa ji v bistvu nobena od teh ne dela težave..tako kot pri človeku.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #21 : torek, 11.11.2008 : 07:04:22 »

Ne, testira se samo zunanje dejavnike. Za hrano pa je izlocevalna dieta. Nama je pokazalo samo prehranske in hisne prsice, golobji epitelij in plesen. Se pravi 4 pozitivni od 54..

Je pa dobila blago pomirjevalo, je bila budna in vse, tudi premikala se je malo, tako da ni bilo nobenih tezav, pa tudi zbudila se mi je v parih minutah in zacela takoj laufat okol Smiley
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: izpadanje dlake, vnetje ušes - alergija?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines