mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:51:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje  (Prebrano 33555 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bugoslav
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #15 : petek, 16.06.2006 : 19:44:12 »

Hojla!
Živim v bloku, v eno in pol sobnem stanovanju, tako da jo je problem zapreti samo v eno sobo, ker bi ji s tem še bolj omejil gibanje. Zanimivo je to, da ko grem zjutraj v službo (moja punca je še doma), tudi cvilli, saj jo slišim do avta. Punca je večji del doma, gre pa včasih tudi ven za kakšno uro ali več. V začetku ni cvilila, sedaj pacvili že če grem v klet. Ko pridem domov in je bila psička sama spi v svoji postelji in je čisto pridna, me pozdravi in je čisto nora, me liže... Ko grem ven je samo v enem prostoru, v tistem kjer ima posteljo, kjer bi morala spati, čeprav ne, ker izsiljuje.
lp Bugy
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #16 : petek, 16.06.2006 : 20:49:22 »

Z navajanjem na "samoto" zacni postopoma...zapri jo v sobo (takrat, ko si doma)...ko bo kuzka recimo 5 min tiho, jo spusti iz sobe in pohvali...potem se igrajta in cez recimo par ur spet ponovita, jo zapres, ko je tiho pohvalis...

Cez noc bi ji jaz na tvojem mestu vsekakor omejila prostor...Gany (kitajski goli pes) je spal v boxu do 6 ali se celo 7 meseca (khm...se ne spomnim tocno)...ko je bila ura okrog 21.30, sem ga zaprla v box in je bil mir do jutra (ob 7.00 sva hodila lulat)...problem je bil prve dve ali tri noci, je cvilil (enkrat debelo uro skupaj med 2.00 in 3.00), vendar je prej kot v enem tednu skapiral, da nima smisla niti da cvili, kaj sele, da tuli inrazgraja, ker mu ni "pomoci"...vendar nisem popustila niti 1x...

Tudi sedaj, ko ga pustim samega, mu omejim prostor na eno sobo...v kolikor ima vec prostora razgraja in cvili...sem pa ugotovila, da ko me ni, on itaq prespi, tako da soba je vec kot dovolj prostorna...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 17.06.2006 : 08:26:26 »

Pa nič nič nič tolažbe... Prej ni cvilila, ko si šel od doma, zdaj pa, vmes je bila pa z njo še ena oseba?
Da je ni ta oseba "tolažila" in s tem še poglobila to obnašanje?

To je treba absolutno ignorirat, nič tolažbe in niti enega pogleda. Ko odhajaš nikakeršnega pozdravljanja psa!
Pa dobro bi jo bilo malo bolj utrudit na jutranjem sprehodu, da bi prej zaspala  Wink

Pa navajat posebej na samoto... Pes je lahko brez problema v boksu nekaj ur, če je mel dovolj dolg in aktiven sprehod prej, soba je pa večja od boksa in sploh ni problemov, če psa not zapreš.
Logiran
Habba
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #18 : sobota, 06.10.2007 : 15:31:21 »

Pozdravljeni,
Pet mesecev stara zlata prinašalka (dobil sem jo pri štirih mesecih) mi neprestano laja ali joka ko zapustim prostor in zaprem vrata v kateren je z mano.Sem kužka preveč navezal nase in sedaj ne more biti sama ali pa se boji da bo ostala sama.Ko pridem nazaj je spet tiho in veselo maha z repom dvakrat ali tikrat zabrunda naposled pa se uleže na dekico in grizlja svoje igrače.Ko zapustim prostor je spet ista pesem.Lajež do onemoglosti.Pravijo da naj jo kar pustim lajati ampak mi srce ne da in se zlomim ter grem k njej.Sedaj po mesecu dni bi se menda že lahko navadila,da bom slej ko prej prišel nazaj.Ali se motim in je to dolgotrajen proces navajanja na samoto.

L.P. Mare
Logiran
_SabIncHek_
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #19 : četrtek, 07.02.2008 : 11:53:46 »

Pozdravljeni!
Imam psa mešančka ( rottweiler-nemški ovčar).
Ime mu je Rocky in star je 4 mesece.
Zadnje čase me Rocky ne uboga skoraj nič.Ko ga zaprem u pesjak samo cvili ( NE LAJA ), sliši se kot bi ga kdo udarjal.
če je odprt,je na balkonu .
Ko pa smo z družino na balkonu, postane pes nervozen ( takšen občutek smo dobili) in potem samo še grize... ga hočeš pobožati, te ugrizne. Bojim se da bo komu kaj naredil, saj mu ugriz postaja močnejši. Je mogoče zato ker je bil v zavetišču?
Prosim za nasvet,kako ga odvaditi, predvsem grizenja, saj Rockya nočem na noben način poškodovati( s tem da bi ga udarila)

 Cry Cry

Hvala za odgovore!!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #20 : četrtek, 07.02.2008 : 12:31:50 »

Čim prej v pasjo šolo, to naj bo vodilo. Pes je dojenček in ne razume zakaj mora bit zaprt v pesjak, bivanja v pesjaku ga je treba naučiti in ga nanj postopoma privajati. Glede grizenja pa je bilo ze toliko napisano, dajte si malo prebrat ustrezne teme.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #21 : četrtek, 14.02.2008 : 05:51:42 »

Čim prej v pasjo šolo, to naj bo vodilo. Pes je dojenček in ne razume zakaj mora bit zaprt v pesjak, bivanja v pesjaku ga je treba naučiti in ga nanj postopoma privajati. Glede grizenja pa je bilo ze toliko napisano, dajte si malo prebrat ustrezne teme.
Se podpišem pod to.

lp
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 01.04.2010 : 17:00:30 »

No glede cviljenja ponoči je potrebno psička ignorirat. Kaj pa v drugih primerih, ko cvili ... npr. ko hoče k tebi v naročje ali nekam kamor ne sme.. pa cvili in laja. Kaj je tudi v tem primeru pametno uporabit ignoranco??
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #23 : četrtek, 01.04.2010 : 17:13:48 »

Ja, vsekakor. Dokler ti pleza po kolenih, cvili, fehta,... ga ignoriraš. Ko obupa in se usede, TAKOJ pohvališ in počohaš - tako, čisto navdušeno, kot da je ravnokar zmagal na Slovenija ima talent. 
Pri takem fehtanju lahko nastopi tudi pravilna uporaba ukaza "Ne!" ali "Fuj!", ampak pes mora vedeti, kaj to pomeni (pa ton glasu mora psu dati vedet, da resno misliš). Kar ne pomeni, da se na psa dereš - če ukaz "Ne" obvlada, mora zadostovati en kratek, oster Ne. Če to ne gre, raje samo ignoranca (in NUJNO pohvala, ko je vedenje zaželjeno). Sprobano deluje. Wink
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 01.04.2010 : 18:50:23 »

Ja, vsekakor. Dokler ti pleza po kolenih, cvili, fehta,... ga ignoriraš. Ko obupa in se usede, TAKOJ pohvališ in počohaš - tako, čisto navdušeno, kot da je ravnokar zmagal na Slovenija ima talent. 
Pri takem fehtanju lahko nastopi tudi pravilna uporaba ukaza "Ne!" ali "Fuj!", ampak pes mora vedeti, kaj to pomeni (pa ton glasu mora psu dati vedet, da resno misliš). Kar ne pomeni, da se na psa dereš - če ukaz "Ne" obvlada, mora zadostovati en kratek, oster Ne. Če to ne gre, raje samo ignoranca (in NUJNO pohvala, ko je vedenje zaželjeno). Sprobano deluje. Wink

hvala ... ja besedo fuj uporabljam če ne želim da kaj naredi ali kam gre .. pač kadarkoli ne sme .
ampak ne odreagira na to besedo . učasih samo pogleda ali celo preneha, učasih pa veselo naprej ...
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #25 : četrtek, 01.04.2010 : 19:17:51 »

hvala ... ja besedo fuj uporabljam če ne želim da kaj naredi ali kam gre .. pač kadarkoli ne sme .
ampak ne odreagira na to besedo . učasih samo pogleda ali celo preneha, učasih pa veselo naprej ...
Potem "fuj" uporabljaj zaenkrat samo takrat, ko že vnaprej veš, da bo delovalo. In čim preneha z nezaželenim vedenjem, POHVALA.
Če gre pa za nevarno vedenje (recimo grizenje el. kablov), pa kombiniraš strogi FUJ s tem, da psičko fizično odstraniš.
Logiran
điny
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #26 : torek, 06.04.2010 : 20:08:34 »

žiwjo

tudi jaz imam doma psičko- shoh tzuja, staro skoraj 3 mesece. in imam tudi probleme z navajanjem na samoto. živim v enosobnem stanovanju. ko jo zaprem v sobo začne cvilit ful. sem jo pustila pou ure samo in ko sem prišla nazaj in poslušala pred vrati je še kar cvilila. sam jo pa vedno ko pridem domov pohvalim in ji dam priboljšek. danes pa sem morala u službo in sem jo pustila pri babici, baje ni htela nič jesti. pol sem pa prišla domov pa je prvo šla jest. nevem, grozno mi je ko jo slišim cviliti.....sam vem da se bo morala navaditi. nevem, kaj še naj naredim?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #27 : sreda, 07.04.2010 : 07:37:29 »

Pohvališ jo šele, ko utihne. Če prideš domov in še vedno cvili, si pohvale ne zasluži Wink
In imam občutek, da se ti grozno smili, ker mora biti sama. Pes to čuti in se smili še sam sebi.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #28 : sreda, 14.04.2010 : 17:38:51 »

Zanima me nekaj glede mladičev. Ne vem, če je to prava tema, bom pa vseeno vprašala.
Kaj to pomeni, če 10 tednov star mladič renči in poskuša ugrist odraslega psa? Nimam pojma kako se obnašajo mladiči v tem obdobju, če je to normalno, da tako odreagirajo ob srečanju s tujim psom. Pa tu ne gre za strah, ker gre mladič proti psu, se repenči, renči in potem šavsne. Kaj to pomeni?   
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #29 : sreda, 14.04.2010 : 17:42:59 »

Verjetno ti bo kdo kaj bolj pametnega svetoval, kot jaz. Bi pa samo napisala, da opisujes mojo Bagi in ce bi se enkrat sla cez njeno mladickasto obdobje, bi ji to precej bolj dosledno POPOLNOMA prepovedala. Tongue Nima kaj savsat! lp
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines