mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:49:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kolikokrat ponoči ven???
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat ponoči ven???  (Prebrano 28072 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #90 : petek, 19.01.2007 : 08:01:18 »

In da se vrnemo k lulanju in kakanju ponoči. Pes se bo vsekakor prilagodil na ritem, ki mu ga boste postavili, odvisen je pa seveda od tega, kdaj ga boste hranili. In če bo imel slučajno izven tega ritma opravljanja potrebe kakšno nepredvideno nujo (lahko je to tudi bruhanje, ali driska ali lulanje), bo to jasno pokazal.
Moj prejšnji samec je ponoči izsiljeval. Ker ni bi kastriran je hotel na vsak način tudi ponoči preverjati, kako je na njegovem teritoriju.
Zdajšnja psica je šla zaenkrat zelo malokrat ponoči ven (za noč štejem čas od 22.00 do 06.00 ure). Če se dobro spomnim je bila enkrat ali dvkarat kriva driska, pa bruhanje (enkrat sva požrli nekaj nepredvidenega). In preden je hotela ven ponoči, je to jasno pokazala in ni človeka, ki se ne bi zbudil.
Res pa je, da  mi je še kasneje velikokrat naredila kakšno majhno lužico čez dan , tudi po opravljeni potrebi zunaj. Vendar to ni bilo povezano s potrebo temveč s stresom (na psihični bazi)  ker ni bila navajena, da bo ostala sama.
Logiran
karlina
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #91 : nedelja, 26.08.2007 : 06:39:27 »

Mi imamo 2 meseca starga pekineza-samčka in ni še čisto navajen.Kak dan gre na nepremočljivo podlogo 6x, drug dan 2x. :'(Imamo nekaj vrta tako da ga res po vsakem spancu nosim ven po vsakem obroku itd.In že hodi na  določeno mesto opravljat potrebo.Ponoči se vsak dan pokaka pod otroško mizico, po novem pa lula na tepih, kjer se lužice ne opazi Shocked.Ker je bil vedno okregan zaradi lužic, si mislim da gre zaradi tega na tepih.Kaj vi mislite.Obroke dobi 3x na dan , vodo pa ima non stop .se pravi naj mu ponoči umaknem vodo.Tudi briketov ni zvečer vseh pojedel pa sem jih kar pustila.Verjetno je tudi to napaka?
Boks upor. kot kaznilnico, v plastični posodi z blazino pa ne želi spat, gre vedno na tepih  h kavču.Pa tolko denarja smo zapravli Undecided.Naj povem da ga ponoči nismo dajali nikoli ven ( razen no ja , mož gre kasno spat, pa ga da res sredi noči malo ven),drugače niti pomislit.Prve dni je cvilil, zdaj ne več.
Zanima me, če je čas odvisen tudi od pasme?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #92 : nedelja, 26.08.2007 : 12:52:46 »

Vsakega kužka je treba navadit na lulanje in kakanje zunaj.Nikakor to ni odvisno od pasme. Na začetku ga malo več vozite ven. Kolikokrat ga zdaj?
Ponoči je tudi vsaj na začetku dobro.Drugače pa zvečer in potem zjutraj.
Logiran
karlina
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #93 : ponedeljek, 27.08.2007 : 06:43:38 »

Saj pravim da ga zdaj zelo pogosto, ne vem nekje na pol ure do ene ure, pa tudi dlje časa smo pred hišo.res smo veliko zunaj, če le ni prevroče.Včeraj ko nas ni blo 6 ur popoldan, je šel ene 3x lulat na podlogo, kakal pa je pod jedilno mizo.Upam da se bo čim prej navadil.Ponoči ga pa da 2x ven.
Treba je dat času čas.Včasih mi deluje inteligenten, drugič spet ne.
Koliko bomo še čakali?
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #94 : ponedeljek, 27.08.2007 : 14:39:24 »

V sosednji temi sem vam napisala, da oddajte psa ljudem, ki imajo občutek za živali, odgovornost in še kaj. Vi ga nimate.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #95 : ponedeljek, 27.08.2007 : 15:06:00 »

Kako hitro se bo pes navadil lulat in kakat zunaj, je (med drugim) odvisno tudi od lastnika. Kaznovanje pri tem ne pride v postev. Po jedi, po igri, po dremanju,... ven, da se polula in morda tudi pokaka, ob tem tudi pohvalimo. Ce se polula/pokaka notri, pac pocistimo, kaj pa cmo.

Moja je stara kaka dva meseca in pol, ze pri vzrediteljici je lulala in kakala zunaj. Pri meni samo izjemoma kaj opravi notri, pa se takrat sem kriva sama, ker prepozno slisim njene klice (predvsem ponoci). Spi v kletki, tudi cez dan jo dam za par ur v tja. Je 3x na dan, vodo ima nonstop na voljo. Ce ne poje, pa pac ne poje, skledo spuca tastarejsa, tamala pa potem njej mal ukrade.

Prve tedne je pac potrebno malce vec truda kar se tice lulanja in kakanja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #96 : torek, 04.09.2007 : 21:44:07 »

No, da še jsz povem svojo izkušnjo.
Moj 3 in pol mesečni Lou, je pasme čivava. Po skoraj treh tednih, odkar ga imam je popolnoma sobno čist in navajen na samoto. Ponoči ga NIKOLI nisem vozila ven, da ponoči ne hodi lulat sem ga navadila tako, da ga ponoči zaprem v transporter zraven moje postelje. Ven greva okoli 6h-7h, okoli 1h-2h, ko pridem iz šole, potem spet oboli 4h, pa po večerji okoli pol osmih in še zadnjič okoli 10h zvečer. Sepravi kjub svoji majhnosti zdrži okoli 7 ure brez lulanja in kakanja. To je ob "deževnih dneh", če je lepo vreme greva vmes šena kako malo večjo turo (s tem ne mislim nekih pohodov..pač greva malo v mesto...). Je tudi zelo lepo navajen, da gre takoj ko prideva ven lulat in kakat, vedno na isto "travo, 5 metrov od vhoda v blok.

Karlina, svetujem vam, da ga ko vas ni zaprete v nek prostor, da nima na voljo celega stanovanja. Tja mu dajte podlogo, njegov box (če ga ima) vodo in razne igračke, pa je to to.

Glede na to, da je moj pes čivava, po moje nebi smelo biti velikih problemov z ostalimi pasmami, je pa res, da je vsak pes individualna osebnost in je to pri vsakem drugače...

Še to, da sem stara 11let, živim v bloku, pa mi je vseeno uspolp psa naučiti sobne čistoče brez nočnega lulanja v pičlih 14 dneh. Mislim, da bi moralo biti za tiste, ki živite v hišah to še lažje. Je pa res, kot sem že rakla, da so nekateri psai pač bolj prioblematičnim nočejo lulet zunaj... Jaz sem na srečo imela srečo. Grin
Logiran
lyraa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #97 : četrtek, 07.02.2008 : 14:13:43 »

kak odvadim psa lulanja ponoči?Huh
okoli 3-4 zjutraj začne cvilit da hoče ven! pa ga peljem preden gre spat ampak on še vseeno hoče ven! včasih gre lulat všasih pa se samo igra! kako ga odvadit???
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #98 : četrtek, 07.02.2008 : 14:24:27 »

Koliko je pa star?
Logiran
lyraa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #99 : četrtek, 07.02.2008 : 15:29:13 »

star je 4mesece
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #100 : četrtek, 07.02.2008 : 16:05:14 »

Moja 5 mesecev stara labradorka gre tudi se enkrat ponoci lulat in kakat ven.. Je to normalno? Smiley
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #101 : četrtek, 07.02.2008 : 18:42:30 »

Mislim, da je to normalno. Mi smo našega ZP tudi ko je bil še mladiček vozili ponoči ven okrog 5ih zjutraj, če pa ga kdaj nismo je bila zjutraj lužica na tleh. Toda se je kar hitro navadil, da ima zvečer še okrog 10ih čas da gre lulati potem pa do 7ih zjutraj ne.
S kakšno hrano ga pa hranite? Konzerve vsebujejo več vode, tako, da je tudi to lahko še eden od dejavnikov zakaj pes še ne more zadržati lulanja tako dolgo. Poskusite s briketi, pa še bolj so zdravi za zobe.
lp Teja.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #102 : petek, 08.02.2008 : 11:59:18 »

Moja je samo brikete Smiley

Je pa danes zdrzala od 23h do 5.30 brez vmesnega lulanja in kakanja Cheesy
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #103 : ponedeljek, 21.04.2008 : 09:55:45 »

kak odvadim psa lulanja ponoči?Huh
okoli 3-4 zjutraj začne cvilit da hoče ven! pa ga peljem preden gre spat ampak on še vseeno hoče ven! včasih gre lulat všasih pa se samo igra! kako ga odvadit???

Jaz bi bila previdna s tem, da vztajaš in ga pelješ ven. Lahko, da te že pričakuje. Naša Mimi (5,5 mesecev) spi v kopalnici in ko me sliši, da grem ponoči na WC Roll Eyes, včasih zacvili. Takrat grem do nje, jo pobožam in jo odpeljem do košarice. Zaprem vrata in gremo spat.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #104 : ponedeljek, 21.04.2008 : 14:06:04 »

Ponoči se ne hodi lulat  Wink vsaj ne na sprehod ven. Razlog, zakaj tako, tiči v tem, da se mali kužončki potem naučijo sprehajanja v tistem času, ko bi morali spati  Wink

Ven se gre samo v primeru, če gre za prebavne motnje in to hitro vemo kdaj je, torej samo v nujnih primerih.

Mladičku pa damo (določimo prostor v stanovanju) plenično podlogo in ga naučimo, da, če ga že ponoči zgrabi, gre tja. Sicer se ponoči spi. Ura med 5 in 6 zjutraj pa ni več noč  Grin in takrat lahko malčka mirno peljete ven. Počasi bo podaljševal svoje spanje in ga uskladil z vami  Smiley

Pa še nekaj, da bo kuža lažje "pretrpel" noč brez opravljanja potrebe se mu da jesti nazadnje tam okrog 18-ih in se z njim opravi še en sprehod tik preden se gre spati  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kolikokrat ponoči ven???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines