mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:13:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Krvni strdek?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Krvni strdek?  (Prebrano 3793 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« : četrtek, 07.02.2008 : 16:52:54 »

Danes mi je moja tamala priredila največji šok do sedaj. Kar naenkrat jo je začelo zanašati v levo oz. je zgledalo kot da ji je odpovedala kompletna leva stran telesa in jo je kr vrtelo po sobi. Dvakrat se je vzdignila nazaj, tretjič je potem obležala. Imela je čist zmeden pogled, čez dve tri minute je pršla spet k sebi in me začela noro lizat in se stiskat k meni. Poklicala sem prijatelja, ki je veterinar in ta mi je rekel da bi znal bit krvni strdek, da to niti ni tako redko. Tamala je bla po petih minutah že čisto ok, je že letala gor dol, je dobila vmes že za jest (pomazala z užitkom). Trenutno počiva, kar je zanjo ob tej uri bolj kot ne nenavadno, ker po navadi je hiperaktivna nekje do šestih in šele potem počasi začne "komirat".
Ampak mene zanima kaj zdaj? Kakšna je verjetnost da se to ponovi, kako preprečiti, če se ponovi kaj storiti (sama nimam avta in sem glede tega odvisna od dobre volje družine ali znancev, kar pomeni, da včasih traja da nekdo uspe priti do mene)? Je to lahko posledica kakšnih zdravil (cca. eno leto jemlje zdravilo Propalyn)? Kakršnihkoli infomacij bom zelo vesela.

Hvala, Barbara.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1 : četrtek, 07.02.2008 : 17:57:06 »

Koliko je pa stara? Katera pasma je?

A ji je glavico krivilo?
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #2 : četrtek, 07.02.2008 : 18:03:49 »

Stara je štiri in pol, je mešanka med PB in Staford. Za glavico ne bi mogla rečt (preveč šoka) ampak se mi zdi da ne, bi si najbrž zapomnla. U bistvu je najprej zgledal tko k da šepa in sm tut najprej na to pomislila, ker ima potrgane vezi na eni nogi, samo, potem sm se hitr spomnla da je to na desni nogi, njo je pa na levo dol vleklo. Zakaj pa glavica?

B.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #3 : četrtek, 07.02.2008 : 18:17:35 »

Nič, sem na nekaj pomislila ....  Wink upam, da se nikoli več ne ponovi, verjamem, da mora biti grozno.
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4 : četrtek, 07.02.2008 : 19:01:36 »

Grozno ne opiše... Pa je pol to res lahko krvni strdek? Se da te zadeve kako preprečit?

B.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : petek, 08.02.2008 : 18:54:25 »

Je to lahko posledica kakšnih zdravil (cca. eno leto jemlje zdravilo Propalyn)? Kakršnihkoli infomacij bom zelo vesela.

Predlagam ti, da se zakoplješ v brskanje po netu in prebereš vse o stranskih učinkih.
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #6 : petek, 08.02.2008 : 19:38:03 »

Ok, hvala  Smiley.

B.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #7 : sobota, 09.02.2008 : 10:32:23 »

Pozdravljena barbarko,

ne vem, če kaj pomaga, pa vseeno. Prijateljica ima stafforda, ki ga na sprehodu občasno začne zanašati in  pade po tleh. Stanje naj bi bilo posledica težav z notranjim ušesom, oz. s centrom za ravnotežje, ki se tam nahaja. Sicer je pes ok, le včasih ga zanese in pade.
Mogoče lahko pogledaš po netu še v zvezi s tem...
Lp,ada
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #8 : sobota, 09.02.2008 : 10:36:29 »

Mel, če veš kaj več o propalinu je moje vprašanje v rubriki o zdravju- zdravila Wink

lp
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #9 : sobota, 09.02.2008 : 18:24:21 »

Binulja, na to pa sploh nisem pomislila. Hvala, bom preverila tudi za to Smiley.

B.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #10 : sobota, 09.02.2008 : 19:22:15 »

Mel, če veš kaj več o propalinu je moje vprašanje v rubriki o zdravju- zdravila Wink

lp

Zaenkrat nimam paketa midi, tako, da v tisto rubriko ne morem.

Nikoli nisem sicer pretirano brskala po stranskih učinkih Propalina, tisto, kar pa sem, pa mi je zadostovalo, da vem, da Propalin-a svojemu psu ne bi dala. Vse informacije so sicer na netu  Wink, zgovoren pa je že podatek, da je bil umaknjen iz humane medicine, zaradi hudih stranskih učinkov. Pri živalih pa se seveda uporablja še naprej, verjamem tudi, da je za mnoge "čudežno" zdravilo, saj zelo pomaga, ampak ... 

Prijateljica ima stafforda, ki ga na sprehodu občasno začne zanašati in pade po tleh. Stanje naj bi bilo posledica težav z notranjim ušesom, oz. s centrom za ravnotežje, ki se tam nahaja. Sicer je pes ok, le včasih ga zanese in pade.


Na to sem tudi že jaz pomislila, ja, samo glede na to, da je napisala, da mu je odpovedala cela desna stran, se mi je zazdelo, da to ni to. Vem pa ne, samo razmišljam na glas  Tongue Kaj pa so pri tvoji kolegici ugotovili?
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #11 : sobota, 09.02.2008 : 20:39:40 »

Mhm, sm si pogledala še za stranske učinke pri človeku. Sem sicer vedela, da naj bi to uporabljali tudi pri človeku, nisem pa vedela, da so ga umaknili. Je pa res še nekaj. Nazadnje so pri veterinarju ugotovili, da ima tamala zelo nizek srčni utrip (baje tam nekje med 60 in 70), kar naj bi bilo za takega psa absolutno premalo, sploh ker je bila v "psu neprijaznem okolju"  Wink. In kar sem uspela do sedaj prebrat na internetu je to, da Propalin vpliva na srčni utrip (ne piše sicer konkretno kako) in tudi zvišuje krvni pritisk. Ne vem sicer kako je blo z njenim utripom prej oz. nikoli niso opazili, da bi bilo karkoli narobe.  Se pa sprašujem, če je Propalin narejen tako, da vpliva na gladke mišice (se pravi na tiste, ki delujejo avtomatično), ni potem možno da vpliva tudi na žile, da se zožijo? Jst se ne spoznam lih no, če kdo kaj boljše ve, naj me popravi oz. pouči. Ker sem se tudi pozanimala pri prijatelju (veterinarju Smiley) in je rekel da je bolj težko verjetno, da bi se posledice Propalina pokazale šele po enem letu. Samo, jaz sem vseeno mičkn skeptična.
Sicer pa, ko bereš o tem Propalinu v povezavi s psi na netu in na pakungi je itak oh in sploh najboljši.

B.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #12 : nedelja, 10.02.2008 : 10:03:50 »


Na to sem tudi že jaz pomislila, ja, samo glede na to, da je napisala, da mu je odpovedala cela desna stran, se mi je zazdelo, da to ni to. Vem pa ne, samo razmišljam na glas  Tongue Kaj pa so pri tvoji kolegici ugotovili?

Meni je ta podatek o odpovedi cele desne strani zvenel kot neke vrste kap (strdek). Podobno kot pri človeku. Vendar je čudno, da je psica potem takoj vstala. Če bi šlo za strdek in s tem za paralizo, bi najbrž ostala taka kar nekaj časa...tole je samo moje laično razmišljanje Roll Eyes
Kar se  tiče stafforda od kolegice pa moram priznati , da nisva nikoli prav poglobljeno govorili o tem.  sram  Vem samo, da ga začne zanašati  na eno stran, nato pade. Doma, na sprehodu... potem spet vstane in nadaljuje sprehod. Veterinar je baje ugotovil, da je tako stanje posledica okvare centra za ravnotežje v notranjem ušesu. Mislim, da niti ni zdravil za to , ampak pač živi s tem. Lahko jo podrobneje povprašam in javim na forum, če bom dobila kake podrobnejše informacije.
LP,a
Logiran

barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #13 : ponedeljek, 11.02.2008 : 08:46:49 »

Citat
Meni je ta podatek o odpovedi cele desne strani zvenel kot neke vrste kap (strdek). Podobno kot pri človeku. Vendar je čudno, da je psica potem takoj vstala. Če bi šlo za strdek in s tem za paralizo, bi najbrž ostala taka kar nekaj časa...tole je samo moje laično razmišljanje

Baje da grejo včasih tut mimo brez posledic, ni sicer najbolj pogosto... sram.

B.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Krvni strdek?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines