mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:03:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!  (Prebrano 37085 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #120 : petek, 16.02.2007 : 09:51:03 »

Ker je jutri pustna sobota, se bo shod priključil pustni povorki. Tako bo nase osnovno sporocilo prikazati, kako nekatre tradicije skozi cas ohranjajo svoj znacaj, kot je to pust, nekatere pa, ki temeljijo na izkoriscanju, izgubijo svoj kontekst in niso vec potrebne, kot je to s krznarsko industrijo.

Dobimo se ob 11. uri na KREKOVEM TRGU. - sprememba začetka shoda!

Upam, da nas bo cim vec.

Se vidimo!

lp,
Diana

P.S. Lahko me kontaktirate in se skupaj dobimo na shodu
 
 
 
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #121 : nedelja, 18.02.2007 : 17:24:40 »

Takole...včerajšnji shod je za nami Smiley

Mislim, da je bila akcija vredu, čeprav je res škoda, da smo bili priključeni pustni povroki in je tako vse skupaj na trenutke izpadlo malo dvoumno. Ampak, žal so se stvari tako obrnile, da ni šlo drugače. Sicer je bil osnovni namen kar vredu zastavljen: ena tradicija, kot je pust, ki ostaja še naprej tradicija in druga, krznarska industrija, ki je povsem nepotrebna, škodljiva in bi jo morali, po zgledu naših sosednjih držav ukiniti tudi mi! Bi pa morala biti celotna povorka tako zastavljena, da bi to delovalo in tudi zato, se je na trenutke zdelo zelo dvoumno, nekateri komentirajo celo, da posmehljivo...ampak, dejstvo je, da se nas je videlo, da je šlo sporočilo naprej in, da ne glede na pust sporočamo svoje mnenje jasno in glasno, kar smo včeraj potrdili z mednarodnim shodom.

Bila sem res prijetno presenečena nad našimi sosedi Hrvati, ki se mi zdijo neverjetni v teh akcijah. So zelo angažirani, zelo organizirani in prav čutila sem, da so s rcem pri stvari. Temperament je naredil svoje in upam, da bomo tudi mi Slovenci, v svojih akcijah, takrat, ko ne bo mednarodne udeležbe sledili njihovemu zgledu.

Sem pa razočarana nad mediji, ki so včeraj le z enim stavkom opozorili na shod. Govorili so o pustni povorki, izgubili pri tem premnogo nepotrebnih besed in na koncu le z enim stavkom omenili: sodeloval je tudi shod proti krznu.  Roll Eyes  Kot da bi tekmovali v skoparjenjz z besedami. No, na tv slo1, so shodu celo namenili prispevek.

Naše sporočilo je bilo: http://www.ljudmila.org/merc/ljudjeza/koledar/2007/17feb07/vec_informacij.pdf

Upam, da se nam boste v naslednjem shodu pridružili tudi ostali in, da bomo kmalu tudi mi sodelovali v večjem številu, kot je to videti na Hrvaškem.  Smiley

lp,
Diana
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #122 : petek, 13.07.2007 : 17:29:47 »

ne vem če se je že kje pojavil ta filmček...

spet nekaj za zjokat...
ŽALOSTNO, ŽALOSTNO....
ob vsem tem se zavedam kakšno SREČO imajo naši kužki...

čim manj trpljenja tem ubogim natrpanim pasjim dušam Cry

http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=jcruel_china_dog_UK&Player=wm&speed=_med
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #123 : petek, 13.07.2007 : 17:48:13 »

Pravkar sem pogledal ta filmček in ostal sem brez besed S V I N J E pa še to ne smem reč ker ubogo žival žalim. Povem sam in vas moram upozoriti ni za slab želodec ali živce, po eni strani bi prepovedal take filme vrtet po drug strani pa naj vidijo kakšni smo ljudje.Upam da takih posnetkov več nebom videl.

l.p.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #124 : petek, 13.07.2007 : 19:18:20 »

Pravkar sem pogledal ta filmček in ostal sem brez besed S V I N J E pa še to ne smem reč ker ubogo žival žalim. Povem sam in vas moram upozoriti ni za slab želodec ali živce, po eni strani bi prepovedal take filme vrtet po drug strani pa naj vidijo kakšni smo ljudje.Upam da takih posnetkov več nebom videl.

l.p.
pa niti ni tako krut...
očitno nisi videl dokumentarca EARTHLINGS, to je šele kruto...
pa razni filmčki testiranih živali...
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #125 : petek, 13.07.2007 : 19:45:47 »

Ne hvala raje nebi,ker sem rar slabe volje ratal zaradi tega.

l.p.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #126 : petek, 13.07.2007 : 21:10:20 »

pa zakaj bi bila samo jaz slabe volje, ne?!
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #127 : sobota, 14.07.2007 : 12:41:35 »

Res dober argument hvala.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #128 : sobota, 14.07.2007 : 15:56:23 »

hja no...
živali pač trpijo, ane...
očitno niso vredne ogleda in sočustvovanja...

res me zanima, zakaj bi si samo jaz in še nekateri zagrenili dan...
oglejte si filmčke, ozaveščajte ljudi, podpišite peticije...
NIKOLI se mučenje živali ne bo prenehalo...
pa vendar... če že rešiš enega kosmatinčka imaš občutek, da si rešil cel svet...
seveda do nadaljnjega dokumentarca/filma...

lp
teja
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #129 : sobota, 14.07.2007 : 16:17:33 »

glej Teja take ljudje ko to delajo mučijo živale jih ne moreš spreobrnit jest mam občutek da je to za njih normalno, je pa logično da nas to zaboli ko vidimo kaj takega saj smo vendar ljubitelji živali.To ti dam tudi prav če rešiš samo enega,si rešil cel svet in to s ponosom.

l.p. ajka
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #130 : sobota, 14.07.2007 : 16:55:15 »

glej Teja take ljudje ko to delajo mučijo živale jih ne moreš spreobrnit jest mam občutek da je to za njih normalno, je pa logično da nas to zaboli ko vidimo kaj takega saj smo vendar ljubitelji živali.To ti dam tudi prav če rešiš samo enega,si rešil cel svet in to s ponosom.

l.p. ajka

ajka11831, z zgornjim se nikakor ne strinjam.

Veliko ljudi sploh ne ve, da delajo kaj narobe in ko jim argumentirano razlozimo, da pes ali macek ni kos mesa, marsikdo sprejme nase argumente in marsikdo tudi spremeni svoj odnos do nasih malih kosmatih prijateljev. Bom dala nekaj primerov:

- Celo nekateri predpotopni veterinarji znajo povedati, da je dobro za psico, da ima kaksno leglo, kar je v resnici povsem skregano z logiko. Zal veterinarjem veliko ljudi se vedno slepo verjame, ne glede na to, kaksne bucnice vcasih prodajajo.
Ko cloveku, ki je pac takega misljenja, poves kaj o psicah in o tem, da legel in mladicev ne potrebujejo, da se s tem izognejo skrbi kam z mladici, pa se marsicemu, se bo morda odlocil, da njegova psica ne bo imela mladicev. S tem bos morda tudi preprecil kaksno pasjo ali macjo utopitev, mlatenje po zivalih s topimi predmeti, mladice v smetnjakih in podobno. Psica bo pa se vedno psica in ji ne bo nic hudega.

- Ce poves ljudem od kod prihajajo psi v trgovine z zivalmi in na nase tako priljubljene oglasne strani, ce jim pokazes kaksno sliko ali film o pasjih farmah, bo morda kdo spregledal in se odlocil za nakup psa pri dobrem vzreditelju, kjer psice niso samo produkcijski stroj za proizvodnjo mladicev, kjer psice zivijo z lastniki polno pasje zivljenje in od koder prihajajo mladicki, ki so zdravi, socializirani in ustrezno negovani. Za razliko od psic iz pasjih tovarn, ki ne vidijo drugega kot ograjo svoje kletke, ki so breje in kotijo ob vsaki gonitvi, ki ne uzijejo cloveskega bozanja, pogleda, stiska ali tople besede ... ki so samo do tedaj, dokler lahko kotijo zive mladicke. Nakup takega mladica daje samo nov zagon pasjim izkoriscevalcem. Ce preprecis en tak nakup, si naredil veliko dobro delo.

- Ce sosed prasicku pred prazniki veselo pri zavesti kri spusca, ti pa poslusas prasickove smrtne krike, je najmanj, kar lahko storis, da mu poves, da je tako pocetje kaznivo in se ga da kazensko preganjati. Zivali se tudi za ceno tako dobrega in z adrenalinom polnega mesa ne ubija vec na starodavne nacine, temvec humano, da smrt nastopi v hipu.

- Ce pokazes ali poves ljudem, da se grozodejstva dogajajo tukaj in zdaj in ne samo nekje v Ameriki ali na Kitajskem, da to ni prav, da zivali niso ustvarjene zato, da na njih ljudje izzivljamo svoje frustracije, se bo morda kdo vec ob pogledu na povozeno macko ustavil in jo odpeljal na veterino, morda prijavil soseda, ki pretepa in maltretira svojega psa, odpeljal izgubljenega psa v zavetisce ...

Ce pa bomo govorili, da se ne da narediti nicesar vec ... nam pa bog pomagaj.
Vsak mora pri sebi razcistiti, kaj je zanj sprejemljivo ravnanje z zivaljo. Vsak s pozitivnim odnosom do zivali bi moral poskusiti vplivati na svojo okolico, v kateri morda kdo nima pravilnega odnosa do zivali, da le-tega spremeni. Ne ustrezajo vsi prijemi v vseh primerih, je pa tezko govoriti o necem, o cemer ne vemo veliko. Ce nismo gledali slik in filmov o tem, kaj se zunaj nasih sten dogaja, bomo tezko koga prepricali, kaj je prav in kaj ne. Ce mu uspemo povedati, da je zanj dobro, da kaj "hudega" tudi sam vidi, bo morda spregledal, kaj v njegovem odnosu do zivali "ne stima".

Kar pogumno. Slikce in filmcki ne grizejo Smiley, ceprav bi mi sami ob gledanju vcasih najraje "pozrli" vse mucitelje po vrsti.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #131 : sobota, 14.07.2007 : 17:06:17 »

Aja, da ne bomo govorili kar tako, je za zacetek na voljo tema Dilema - res ne zmoremo ali.... Tam je ze odprta debata o tem, gledati take posnetke ali ne.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #132 : sobota, 14.07.2007 : 17:11:04 »

http://www.strasbourgcurieux.com/fourrure/

kdor si bo tole ogledal do konca...


 Cry Cry Cry Cry
sicer zelo neprikladno, da sem vsa omrtvičena, objokana, povrhu še z vrtoglavico ravno na šihtu...
ko bi jih vsaj enkrat pošteno kresnili, da bi takoj umrli...
priznam, za tale film sem pa tudi jaz molila, da se že enkrat konča...

PREKLETO KRZNO!!!
fertik sem...
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #133 : sobota, 14.07.2007 : 17:54:13 »

Jana dam ti čisto prav, hotel sem sam povedat da je treba prvo doma uredit, kajti z tako zakonodajo ne bo nič. Ti ga boš prijavil oni mu bojo izročili pogojno kazen, pa ne vem kje sem izsledu na forumu da inšpekcija pride takrat ko je že prepozno. Bom šel na forum dilema res nezmoremo... pa bom tam videl.

P.S. ne me narobe razumet je sem ZA reševanje te problematike.

l.p.
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #134 : sobota, 14.07.2007 : 19:01:42 »

Teja kar filma tiče kar vrem še mal pa sem kuhan, komaj čakam da se mi konča služba da pridem domov in da objamem našo Ajko, ki me vsakič počaka na terasi


l.p.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines