mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 14:08:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!  (Prebrano 37008 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #15 : ponedeljek, 24.11.2003 : 07:31:28 »

Hm, ko sem se ponoci stiskala h Gali, sem se spomnila na tole temo  Grin Grin. Kako prijetno toplo je bilo... No, pesjanka je se kako veselo dihala in brcala in se obracala...

LP
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #16 : ponedeljek, 24.11.2003 : 08:27:01 »

ne odobravam nobenega krzna, ga ne bi nosila za noben denar. mi je ravno zadnjič povedala prijateljica, da sta šli s kolegico po mestu in je srečala zensko, ki je imela plašč, okrog vratu pa ovito lisico. moja prijateljica, ki je velika ljubiteljica zivali, ni mogla biti tiho in ji je rekla: a je lepo imeti mrtvo zival na sebi.
zenska jo je samo grdo pogledala in šla naprej.
čeprav sem ze dosti stara,27, najbrz tudi jaz v takih primerih ne bi bila tiho, pa če bi šlo za ne vem kako vplivno osebo.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #17 : ponedeljek, 24.11.2003 : 19:45:13 »

XveganX:Tisto s cebelam se ne strinjam popolnoma.Veliko ljudi je,ki so res predani svojemu delu s cebelami,ceprav jih nikoli ne bom razumela so cebele za njih kot nekaksnih hisni ljubljencki.Vecino cebelarjev jih ima za svoje veselje ob tem pa se pridelajo med.Sama se nikoli nisem videla,da bi delali stvari,ki si jih opisala zgoraj.Ponavadi cebelarji pustijo nekaj medu za cebele+dajejo jim tsti neki sladkor.so pa seveda tudi tisti,ki poskusajo pridelati cimvec cimhitreje se strinjam... Roll Eyes


Glede krzna pa....
Seveda ga ne odobravam,vendar ce pogledas malo drugace.Lisice so na nek nacin podobne psom in ce imajo ljudje za vratom lisice kot ze vrsto let ni nevem kaksne panike ko pa slisis,da bi imeli pasje krno,to je pa najstrasnjesa novica na svetu...
Razumem,da je grozno je tudi meni,samo ce stvar malce zasukas...


lp,pia
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #18 : ponedeljek, 24.11.2003 : 19:51:58 »

JA tole z lisico je res. Nekoč sem gledala da gojijo činčile za krzno. GROZA, ko pomisliš, da je činčila tudi hišni ljubljenčekin da ji zlomijo tilnik! Najbolj je pa GROZNO, ko so v neki reviji objavili sliko lisice, ki so jo že "ogulili" in je bila še živa. To se pravi, da je morala zelo,zelo trpeti...podrobnosti raje nebi govorila Cry Cry
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #19 : sreda, 26.11.2003 : 00:31:04 »

Zdaj ko tole berem........in to kako činčili zlomijo tilnik..... Shocked >:(Mi glih moj Pepito-činčila,skače po meni,po kavču,........ Wink
Saj vem Liza,kaj si hotela povedat tisto o činčilah......Ja res grozno!!Baje da rabijo 30 činčil za en ovratnik!! :'(Jaz pa nikoli nisem mislila,da znajo te živalice,biti tako pametne!Super so,res!!To bi mogli videt,ko jo moj kuža čisto do mokrega poliže!! Grin
No,z mačkom pa sta v družbi samo v moji prisotnosti. Wink
Nisem glih pristaš živali v kletkah!Nisem imela sploh namena imet žival v kletki.Ma ko sem vidla kje so imeli mojo činčilo in me je tako pogledala z unimi črnimi učkami,sem že vedla da gre z mano v domov. Grin Grin
Da bi te živali ki jih pobijajo za krznene izdelke,vsaj dokaj humano pokončali Lips Sealed........če že morejo to počet Huh


                                                  Lep pozdrav,Sian & co.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : sreda, 26.11.2003 : 09:26:59 »

Sian, moj Pedro, polizan po desnem uhlju, pozdravlja tvojega Pepita! Imas prav cincile so krasni hisni ljubljencki in prav grozno je, da nosijo tako krasen kozuh, da bi si ga vsak rad prisvojil! Imela sem ze moznost videti cinciljo farmo in vse kar lahko recem je GROZA! Groza me je ljudi, ki so sposobni cincili zlomiti vrat, jo zapliniti ali se kaj bolj krutega! Popoln nesmisel, tudi glede tega, da se porablja le krzno, meso pa se vrze stran! Gre za navaden prestiz! Velja za vse vrste zivali, ki se uporabljajo v te namene, ne zgolj za cincile! lp
Logiran

Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #21 : petek, 28.11.2003 : 22:34:40 »

Kaja!Pepito vrača cmok tvojemu Pedru! Grin
Prav  grozno je ko pomislim,da pobijajo te nedolžne živalice za krzna! Angry
Še posebaj v Italiji so ženske mahnjene na prave krznene plašče in podobno.Pa niti pod razno ne sme biti iz umetnega krzna!! Huh
Jaz ne razumem zakaj pravo krzno in ne umetno?? Roll Eyes
Zaaaakaaj?HuhHuh


                                        Lep pozdrav,Sian.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #22 : četrtek, 11.12.2003 : 19:46:57 »

tudi jst ne razumem ljudi...italjanscina mi je ze tko grd jezik k se jo morem u soli ucit (grr) pol pa so se italjani tko grozni.najhujse pa je,da mi ne moremo nardit nic da bi to ustauli  Cry Cry in cincile...res bi jih lahko najprej ubili (pa ne tko da jim zlomijo tilnik ampak recimo z inekcijo) in sele potem oskubli.jst bi vsekakor lahko nardila plasc iz dlak od moje srecke  Grin pa ne mislim tko kruto.v enem tednu bi bil ze ovratnik iz njene odmrle dlake ki jo pocesem  stran Grin Grin
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #23 : nedelja, 14.12.2003 : 20:38:33 »

Majchi! Ko sem imela Bobteila mi je ena gospa naredila "poušter" iz njegove
dlake.Veš kako super je bil!Nažalost mi ga je pol sedanji kuža razstrgal. Sad
P.s.Se priporočam za vrečo dlake od tvojega kužka,da si lahko naredim nov
poušter! Grin


                                      Lep pozdrav,Sian.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #24 : ponedeljek, 15.12.2003 : 10:08:43 »

Tole so res krute zadeve  Sad

Pa da ne bi kdo mislil, da so naši kreatorji kaj boljši... Pride zadnjič sestra z neke modne revije, čisto zgrožena, da je videla torbico znane ljubljanske kreatorke modnih torbic, narejeno iz psa!!! Nisem mogla verjet. Informacija je preverjena, pasja koža je bila uvožena iz Italije. Grdo!!!  Očitno so nekateri pripravljeni naredit čisto vse, samo da vzbudijo pozornost  Angry

Sian, tudi jaz sem imela včasih blazinico iz dlak mojih perzijskih mačkonov. Mehkoba, da je ni večje! In pridodobljena na čisto koristen način (s česanjem naših mrcin)  Grin

Lepo pozdrav,
Tina
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #25 : ponedeljek, 15.12.2003 : 14:21:50 »


Žal se vse vrti SAMO okoli denarja, pravzaprav dobička.

Ja, moda. Vrag naj jo vzame.

Ni dolgo tega, ko so imeli v modnem svetu celo gonjo proti ubijanju živali zaradi krzna in mode.
A se spomnite, kako so gledalce na modnih revijah polivali z rdečo barvo, ki je ponazarjala kri živali, ki so morale umreti zaradi tega, da so bile "guspe" IN ?
Rekla sem, KONČNO!!!!  Cheesy  Cheesy In res, nekaj časa so "dame", ki dajo kaj nase, nosile izključno umetno krzno.
Ja, ja itak. Eden ali pa dva sta morala zaslužit, samo to je bilo in nič drugega.

Ampak tole je zdaj OUT in pravo krzno je spet na 1. mestu. FUJ in FEJ !!!  Angry  Angry
Ja, krznarska industrija mora spet malo zaslužit.

Niti v prvem primeru, v drugem pa itak ne, na živali nihče niti pomislil ni. Dobiček, to je edino vodilo teh ljudi. Mislim na tiste, ki iz tega kujejo denar.

To je sicer moje mnenje, vendar mislim, da nisem daleč od resnice.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Beatlka
gost
« Odgovor #26 : petek, 19.12.2003 : 21:36:38 »

Jaz se s pasjim ali drugim živalskim krznom ne strinjam,zato,ker se mi zdi to grda zloraba živali.
Pravijo,da predem komu želiš slabo moraš pomisliti kako bi bilo,če bi on to naredil tebi.
Kaj če bi malo zamenjali vloge,in bi živali ljudi imele za krzno,...

Saj vem,da malo pretiravam,a skušam si misliti kako je grozno če nekdo tako grdo muči živali...

lp Taja
Logiran
bagaroo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #27 : torek, 30.12.2003 : 12:48:29 »

glede te teme bi dodal eno misel, ki sem jo zasledil na letaku borcev proti mučenju živali in sicer gre takole :

"It takes up to hundred animals to make a fur coat, but only one dumb to wear it!"

in ravno ta neumna žival kroji usodo vseh drugih!
Logiran
Sarika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #28 : petek, 02.01.2004 : 22:19:06 »

 Shocked Shocked Angry Angry Angry Angry

JAZ SE TUDI ČISTO SESTRINJAM!
Kako morajo biti eni takšne "BUDALE" (oprostite na izrazu ampak res) ! Angry Angry Shocked
že na pogled na umirjajoče pse Undecided in druge živali, Cry ali pa mučenje živali npr. želva v pralnem stroju ali pa konj s cigareto ali pa ko psa oblačijo v tesne pajacke , da jih potem vse tišči, in , da se potem ljudje celo norčujejo iz njih, kaj šele te nore fotke na tem forumu so ene čisto bedaste (oprosti JANA) Sad ,ko psičke napravijo v pajacke in jih potem obesijo na verigo za obesanje oblačil in ostale krute slike, ne rečem če enim živali m to paše ampak , da to trpijo!!!!!!!
PA EN FOLK JE ZMEŠAN!!!( OPROSTITE ZA IZRAZ Angry, AMPAK NIMAM KAJ ZA REČI ČE JE PA ČISTO RES)
pri vsem tem mi gre vedno na jok ko pa po televiziji vidim na ANIMAL PLANET,da prodajajo krzno živali  :'(in da celo ubijajo ogrožene živali Lips Sealed Cry pa jaz bi se najraj sesedla!!!!!!!!!!! Čisto pobesnim ,IN REKLA SEM IN UPAM ,DA SE BOM TEGA TUDIDRŽALA ,DA BOM BILA VETERINARKA ALI PA BOM ŠLA DELATI V KLUB ZA OGROŽENE ŽIVALI ALI KAJ PODOBNO, VAŽNO ,DA BO NEKAJ , DA BO V KORIST ŽIVALI!!!!!!!!!!

In zdaj pa če nimam prav pa tudi ne vem kam bi se dala!!!!!!!!!! Angry Angry Huh Undecided

lp SARA
PROSIM ZA KOMENTAR
Logiran
Marulek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #29 : torek, 13.01.2004 : 21:38:48 »

Vsem ljubiteljem krzna:
Pred kakšnimi 25 leti sem bil na predavanju, kjer nam je o krznu razlagal tudi starejši gospod s skoraj 40-letnim ukvarjanjem s krznarstvom. Povedal nam je, da so že takrat izdelovali umetno krzno, ki ga on organoleptično ni mogel prepoznati, pa je bil vrhunski strokovnjak. Verjamem, da sedaj lahko izdelajo še kvalitetnejše ( pa kaj, če ni ekološko razgradljivo- manj škode kot ubiti žival).
Zato predlagam vsem finim gospem s krznom, naj si omislijo umetno, pa ne bodo nikomur v škodo in napoto.
 LP
Marulek
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines