mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 15:27:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!  (Prebrano 37349 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
reksi
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #30 : četrtek, 22.01.2004 : 14:08:22 »

Zakaj pa ne? V čem se pa pes razlikuje od drugih živali?  Kiliko inteligentnih prašičkov, konjičkov, koliko luškanih piščančkov, zajčkov,teličkov pojejo vsak dan samo pisci teh forumov, borci za pravice živali. Koliko od nas tukaj in borcev za pravice živali, imamo raje pravo usnje, na pasovih, denarnicah, sedežnih, jaknah.....Aaaaa? Ko krava odsluži svoje, jo predelajo v žensko jakno, torbico...kaj vem..je vse OK. Ko pes crkne, mu naredijo grob, pa spomenik.....Le kje živimo ljudje. Tam ena se zgraža nad krznarji.....pa v čem se razlikujejo od mesarjev, usnjarjev, rejcev kur, krav ..itd?  Večina radi jemo meso, večini so všeč izdelki iz pravega usnja Eche Leder Smiley......in večina se potem  ...malo zaradi lepšega..kao zgražamo .
Malo več realnosti ljudje. Saj je lepo da imamo radi pse Smiley Nič nimam proti usnju, krznu. Lahko je pasje, mačje ali kakšno drugo. Sem pa zato, da se živali gojene v ta namen čim manj boleče ubijajo in zelo proti temu, da se ubijajo ogrožene živalske vrste. Psi in mačke.....pa roko na srce, niso ogrožene vrste. Obratno..preveč jih je
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #31 : četrtek, 22.01.2004 : 14:47:38 »

Kiliko inteligentnih prašičkov, konjičkov, koliko luškanih piščančkov, zajčkov,teličkov pojejo vsak dan samo pisci teh forumov, borci za pravice živali.

Jaz nič od naštetega nepojem, ker sem vegeterijanka. Torej se zaradi mene ne pobija živali!


Citat
Koliko od nas tukaj in borcev za pravice živali, imamo raje pravo usnje, na pasovih, denarnicah, sedežnih, jaknah.....Aaaaa?


Jaz ne maram pravega usnja in ga tudi nimam. Ne na pasu, ne na denarnici, ne na čevljih!

Očitno ti nimaš nobene domače živali, ker drugače ne bi tako pisal. No, če jo pa imaš, ti pa predlagam, da prodaš svojega psa kakšnemu Kitajcu in ti bo naredil super večerjo. Pa še krzno boš lahko uporabil. Te vsaj zeblo ne bo! A se to vse dobro sliši? Če ti je vseeno za tiste lisice, zajce, činčile in ostale živali (ki by the way živijo v resnično nemogočih razmerah), potem pa daj še svojega psa za krzno. Saj je SAMO ŽIVAL. Ampak pri meni pa ni samo žival, je pes boljši prijatelj kot marsikateri človek, ker pes ne premore v sebi toliko hudobije kot človek.

In ja, res niso psi ogroženi in tudi mački ne, ampak to še ne pomeni, da jih moramo kar pobijati. Saj je ljudi tudi preveč! A jih gremo zato pobijat?

Lp jana

p.s. pa zdi se mi, da se s takimi trditvami oglašaš na napačnem forumu in lahk pričakuješ val ogorčenja!
Logiran
reksi
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #32 : četrtek, 22.01.2004 : 15:56:14 »

 Cheesy OK Jana, tebe nisem mislil. Ampak, vegetarijanci ste v manjšini. Kakorkoli obračaš, je večina ljudi mesojeda. Kaj pa mleko? piješ? Pa nerojene piščančke ješ?  Ej se hecam mal. Prav imaš. Na tem forumu bom zelo opljuvan, vem vem. Pa vendar. Forum je za izmenjavo mnenj, mar ne. A naj izgleda kot ena debata iz komunističnih časov, ko so se vsi o vsem strinjali in vse je bilo lepo, da so kar pokali od sreče. Pa sama veš da ni tako. Realnost je drugačna. Mamo psa doma, pa male psičke, pa ribe, pa miške, pa mačka smo mel in ga je avto povozil...veliko žvali.  Pa dva zajčka smo meli in sta res morala od starosti umreti. Tista dva. Druge podobne pa jemo. Seveda je pes včasih dober prijatelj...ampak...zakaj. Ker ima pasji značaj, ker mu je v genih, da mora imeti gospodarja rad..se mu prilizovat. Mačke so bolj samostojne in samosvoje. In še ena prednost psa...da ne zna govoriti  Grin
Ne misli, da sem kak sovražnik živali...samo realen sem. In če bi se znašel na Tajskem...bi sigurno probal tud psa....Domačega...tistega z imenom..pa res ne bi jedel
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 22.01.2004 : 17:58:19 »

Ojej ojej, spet ta Tajska  Grin.
Sem proti krznu, kakrsnemkoli, pa naj bo to pes, macka, cincila. Zdi se mi, da ni potrebno, gojenje zivali izkljucno zaradi kozuha pa mi ne disi. Nisem pa proti usnju, ker itak jem meso, zakaj torej ne bi porabila se koze. Med ljubitelje zivali pa se ne pristevam vec, kajti definicija "ljubitelja" mi ne ustreza; zdi se mi prevec zlagana in napihnjena.

O vegetarijanstvu smo ze debatirali tule.  
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
leder
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #34 : nedelja, 08.02.2004 : 21:39:07 »

 :-XSteinjam se s tistimi ki so proti živalskemu krznu. Če ljudje nosijo krzno potem naj nosiji vsaj umetno :-X
Logiran
Binson
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #35 : petek, 20.08.2004 : 08:17:29 »

Morda taka tema že obstaja, pa vseeno...

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=furfarm

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=chinchilla_mov_final

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=mym2002

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=yadkin_county

http://www.petatv.com/tvpopup/archive.asp

http://www.petatv.com/

 Angry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Angry Lips Sealed
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #36 : petek, 20.08.2004 : 08:40:30 »

Reksi, rahlo se ne strinjam s tvojim razmišljanjem. Res je, da je pobijanje vseh živali za človeško lepoto in modne muhe popolnoma nesmiselno in nečloveško. Vendar pa ni pomembno za katero živalsko vrsto gre- ali so to ogrožene vrste, "odslužene" krave ali pa psi in mačke. Vse živali so živa bitja in jih ne bi smeli pobijati zaradi človekovega prepričanja o njegovi vsemogočnosti (izjema je seveda prehranjevalna navada ljudi), ne glede na to katerih je preveč in katerih je premalo. Sem proti namerni vzreji živali za tako "uporabo" Angry Angry Angry Angry Angry, še posebej, ker je danes tehnologija tako napredovala, da se lahko vse te potrebe zadovolji z umetnimi materiali. Sicer pa pravijo, da bo tudi ljudi na našem planetu kmalu preveč pa se menda ne bomo pobijali med sabo za modne muhe  Huh Huh Huh Angry Angry >:(p.s. Poudarjam, da je izjema prehranjevanje z mesom- tudi živali v naravi se prehranjujejo s pobijanjem druga druge za zadovoljitev fizioloških potreb, nikakor pa ne za modne muhe!!!
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #37 : petek, 20.08.2004 : 09:17:21 »

Sicer pa pravijo, da bo tudi ljudi na našem planetu kmalu preveč pa se menda ne bomo pobijali med sabo za modne muhe

Ljudi na našem planetu je že danes preveč in to mnogo preveč, pa to ne zaradi nekih črnogledih misli ampak nas na to že dolgo opozarja narava. Ljudje, izmed vseh živalskih vrst, obolujemo za največ različnih vrst bolezni na planetu, kar dokazuje, kako zelo se narava trudi, da bi nas zreducirala na okolju primerno število. Zaenkrat se kar dobro branimi vedno pa mogoče ne bo tako. Kaj pravite....en mičken virusek....... Shocked Shocked
O umetnih masah pa lahko odpremo novo poglavje Shocked Shocked
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #38 : petek, 20.08.2004 : 12:48:07 »

Glede na tele klipe..... GROZNO  Cry Lips Sealed Cry
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #39 : četrtek, 02.09.2004 : 09:47:09 »

Sem totalno proti naravnemu krznu, kot oblačila, pasovi, ovratniki, fazone ipd. Sem tudi vegetarijanka, ampak to sem že od rojstva, pač mi ni všeč okus mesa. Pijem pa mleko (zelo malo, samo v kavi) in jem jajca (tudi zelo redko-pirhe ipd.). Vem, da nisem 100% vegetarijanka, se tudi ne trudim, da bi bila, ampak mrtvih živali ne bi nikoli in nikdar jedla. Moj fant pravi, ko mu dostikrat omenim, da je mrtve živali (obožuje svinjino in se vedno ustaviva na prašičku, ko greva mimo te gostilne) , da so samo tako ljudje oz. praljudje postali pravi ljudje, ker so se preživljali z mesom. Pravi, da včasih niso gledali na živali tako kot sedaj, da so bolj gledali na njih kot sredstvo za preživljanje. In prav ima, ampak jaz mu vedno na koncu še dodam, da sedaj imamo pa veliko hrane na izbiro, in da ne bi potrebovali jesti še mesa. Ampak on spet svoje in tako naprej...
Poznam tudi človeka, ki goji činčile za krzno (moj sosed). Velikokrat smo šli kot otroci k njim in gledali činčile v kletkah, ga prosili, da nam da kakšno ven, da se malo poigramo z njo (mi nismo vedeli, zakaj jih ima v kletkah). Ampak kmalu nam je bilo jasno, ko smo se nekega dne zopet odločili, da gremo pogledati naše luškane činčilce, ko so visele z glavo navzdol...ne bom več pisala naprej, ker je bil prizor preveč pretresljiv. Rekel nam je, da bo velik zaslužek od teh činčil.  Angry GROZNO!!!  Cry Prelepe činčile na "lepi" gospej  Angry Roll Eyes  Sovražim takšne ljudi in prosim vse, ki to delajo, naj TAKOJ PRENEHAJO!!!!  Angry
Logiran
mabel
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #40 : nedelja, 19.09.2004 : 15:57:47 »

Mene pa tok razjezi, ko na cesti vidim "dame" vse ovešene v krzno in lisičje ovratnike... takrat bi jo najraj zagrabila za lase in je vlekla, vlekla,...  Angry Angry Nič nimam proti umetnemu krznu, toda če je pravo  Sad
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #41 : nedelja, 19.09.2004 : 16:24:31 »

Strinjam se s tabo mabel!!!
Naj nosijo umetno krzno, samo pravega NE!!

LP Irena
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #42 : ponedeljek, 27.09.2004 : 02:45:26 »

Ojla!

Teta obožuje krzno. Letos se je odločila za plašček iz UMETNEGA krzna. No plašček izgleda kot bi bil iz pravega! Tako da ne vem kje je prednost v pravem krznom pred umetnim Huh Umetno pa je še ceneje!!! Krzno je zaenkrat kar modno in razumem, da si kdo zaželi plaščka... ampak tisti, za katerih plašček mora umreti velikoooo živalic Angry... Za krzna redijo živalice posebej, v neznosnih življenjskih razmerah (da se pač ne umažejo in uničijo kožuščka Cry). Če bi ljudje, ki kupujejo krzno malo pobrskali po netu kako to krzno nastane... ne vem, le okrutni ljudje bi lahko potem oblekli tak plašček!!! Malo pa tu igra tudi nevednost ljudi, saj mislijo (nekateri), da pač npr. činčile redijo za meso, pa potem samo še kožušček "izkoristijo" za krzno... No če bi bilo tako.. ampak ni!
Vsak, ki ima željo po plašču, lisici za okrog vratu (tudi te, ampak brez glave, sem že videla umetne!)- sicer pa, a ni grozno videti celo lisico za vratom neke "gospe" Angry, mene kar spreleti- naj 2X premisli KAJ bo nosil na sebi!

Lp!

Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #43 : sreda, 29.09.2004 : 16:27:52 »

Ojoj, od moje bivše sošolke mama se v avtomobilu niti pripasa ne, ko ima novga 'nerca' gor...tolikokrat sem že slišala ljudi, ko rečejo: sej so itak mrtve, če ne bom jaz kupil/a bo pa nekdo drug -a ni vseeno?...ko bi pa vsi bojkotirali pravo krzno mislim da tudi ne bi več 'priznana imena' ustvarjala 'svoje nadvse lepe plašče'...zato bi bilo najbolje, da bi to prepovedali??? Huh Huh Moje mišljenje: tudi dokler bodo umetna krzna, bo se vedno najdla ena Cruela, ko bo 'boljša kot vsi ostali' in bo imela 'pravi krzneni plašč'...isto sem proti USNJU!!! Ker tudi to je pobijanje živalic... Angry Angry
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #44 : sreda, 29.09.2004 : 17:44:35 »

Ima mogoče kdo izkušnje z umetnim usnjem na sedežni garnituri. Če hitro ne najdem kakšnih dobrih argumentov bomo kmalu na naš trosed dobili pravo usnje. Brrr.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines