mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:12:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!  (Prebrano 37101 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #60 : sreda, 22.11.2006 : 10:06:32 »

55, a lahko kopiram tvoj post, pa seveda napišem zraven vir, da bo udeležba čim večja?
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #61 : sreda, 22.11.2006 : 19:08:53 »

Iz DPMŽ SEŽANA se vam bomo pridružili.
http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=fur_farm&Player=wm&speed=_med
http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=stella-fur-psa&Player=wm&speed=_med
http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=persia&Player=wm&speed=_med
Logiran

Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #62 : sreda, 22.11.2006 : 22:33:00 »

Slisi se lepo,vendar se mi zdi hudo sporen naslov "Otroski shod".ali se Vam ne zdi malo pretirano,da se otroci za katere itak vemo,da imajo radi zivali vpletajo v zadeve, katerim tudi starejsi niso dorasli in jim nismo kos?Doma imamo dva mulca katerima se niti sanja  ne o tezavah, ki jih imamo odrasli in bi radi spremenili ta svet glede zivali.Kaj,ali naj pridemo gledat in poslusat kako mucijo,ubijajo......in kaj bodo protagonisti  poceli ?Tako se ne vpliva na male in malo starejse otroke, ki so v fazi odrascanja in dozorevanja.Kako vpliva na mladoletnike vsi vemo in smo se zgrazali.ali naj gledajo in...
Nimam nic proti zborovanju,shodu odraslih, samo ne vpletati otroke na tak nacin in za dosego ciljev, ki niso mali.
Rad bi videl otroke v kaj bodo obuti?Obcudujem starse in sodelujoce, ce obuvajo te male nezne nogice v sintetiko in plastiko.Vsi vemo in svetujejo in celo najvecji proizvajalci otroske opreme uporabljao NARAVNE surovine za svoje izdelke.In taksne sem,jih'  in jih bom v bodoce zahteval za svoje otroke.Ko boste imeli svoje otroke boste pozabili iz cesa so cevlji, ker boste hoteli zdravo in udobno obutev,plascek ali kaj podobnega.Pozabili boste ali pa ste ze na kaksen nacin je proizvajalec dobil surovino, samo, da bo zdravo in udobno.
Kaj je boljse;naravno ali umetno, smo zolcno razpravljali kar nekaj cas nazaj.Zanimivo je bilo, vendar jih malo bere in  se manj razmislja.
Kaj je za nekoga mucenje in kaj ne, je zelo relativno.Za enkrat ni uspelo prepricati vecine.Niti veliki multinacionalki,ki je stavila vse na sinteticne sportne copate, vendar se je ustela.Ljudje se vedno zahtevamo usnje.In komu mar,kako pride do usnja za svoje drage copate?

Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #63 : četrtek, 23.11.2006 : 19:07:59 »

Dajmo malo ločit krzno od usnja. Vsak razmišlja malo po svoje. Če prav razumem, tukaj ne gre za usnje za čevlje, ki ga pridobimo iz klavnic. Gre za pobijanje nedolžnih živali, katerih koža pride damam prav za okoli vratu,(lisica). Gre za poboje bobrov, lisic, kun, kač, polhov, rakunov, itd, itd, itd,.... Mnoge od teh živali nikoli ne poskusijo življenja v prostosti.
Jaz osebno nimam nič proti sodelovanju otrok na takih shodih.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #64 : četrtek, 23.11.2006 : 22:01:14 »

Marca sta tak shod organizirali učenki Enya Belak in Danaja Marinšek. Tudi jaz nimam nič proti sodelovanju otrok, nasprotno, to dokazuje, da se zavedajo problematike in razmišljajo o rešitvah - pohvalno. Jaz sigurno pridem, s svojo hčerko.
Klaus in ostali podobno misleči pa lahko svoje mulce zavijete v vato dokler ne bodo polnoletni. To je pač vaša odločitev. Do takrat jim pa lahko razložite, da lisica teti visi za vratom zato, ker se slabo počuti.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #65 : četrtek, 23.11.2006 : 22:40:57 »

Se strinjam z ARTI-jem in arončko.

Pa resno no - a bomo spet primerjal neprimerljiva usnje in krzno, na koncu pa pristali pri poskusih na živalih? Roll Eyes

Klaus a nisva midva že enkrat davno imela to debato?  Cool Samo se mi zdi, da smo takrat še hrenovke ven povlekli ali nekaj takega Wink

In tudi jaz podpiram sodelovanje otrok - dajmo jih nehat podcenjevat. Zakaj pa naj ne bi vedeli kaj in zakaj podpirajo, kar pač podpirajo? 
Logiran
Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #66 : četrtek, 23.11.2006 : 23:27:28 »

Starš, ki želi pozitivno vplivati na svojega otroka in mu prikazati svet v realni podobi ter mu hkrati podajati zavest o tem, da naj misli in počne dobro, pravilno in ozaveščeno, je starši, ki misli na priodnost in na dejtvo, da spodbuja otroka razmišljati s svojo glavo... Poznam nekaj takih primerov in vedno znova me presenetijo misli teh otrok, ki presežejo marsikatero odraslo osebo. Vzgoja staršev je bistvena in bistveno je tudi pripraviti otroke na seznanjenost z dogajanjem (četudi manj prijetnim) po svetu. Le tako bodo lahko spoznali, da jim je v primerjavi z marsikatero osebo ali živaljo pravzaprav lepo. Le kaj je bolje: poučiti otroka o svetovnih katastrofah (seveda s primernim podajanjem vsebine) ali mu denimo kupovati računalniške igrice, polne nasilja in sovraštva, ki le-to spodbujajo?! Otroci so piedestal človeštva, mar ne?? In na zdajšnjih korakih se gradi nove zgodbe...
Nisem pogost uporabnik tega foruma, saj mi delo in tudi aktivnost pri pomoči živalim vzameta precej časa (proste trenutke pa raje preživim s sebi ljubimi 2nožci in 4nožci), a občutek imam da od uporabnika Klausa vedno znova vre kup nejevolje in ne ravno pozitivne nastrojenosti. Se opravičujem - nič osebnega in slabo-namernega! Mislim le, da je temu podobne projekte treba spodbujati, saj bi le tako lahko bil naš "jutri" lepši.

Da ne ponavljam že napisanega: pridobivanje krzna se v veliki meri razlikuje od pridobivanja usnja. Prvo je glavni produkt, drugo pa stranski...

Veliko uspeha pri projektu in srečno!  Smiley
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #67 : petek, 24.11.2006 : 07:50:45 »

Pridružujem se zadnji misli Echa:
Veliko uspeha pri projektu in srečno!
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #68 : petek, 24.11.2006 : 07:53:53 »

Echo
Podobno razmisljava, skoraj enako.Samo,da jaz ne dajem v oklepaj (
Citat
seveda s primernim podajanjem vsebine
,ampak razmisljam ravno in sejem gnev ravno o tem.NACINU.Pustimo kaj je prej kokos ali jajce,krzno ali usnje oz. prispodobe s katerimi si pomagam, katere jih nekateri, nocejo ali ne razumejo.NACIN je pomemben, kako odrascajocemu otroku,mladoletniku predstaviti.Mordana nacin javnih zborovanj,shodov, protestov, ..  ali na nacin obiska azila, izletov v naravo,zivalskega vrta, delavnic, pripovedovanja i.t.d V obeh pristopih je namen enak , razlika je samo v agresivnosti nacina.
Osebno podpiram akcijo v vrtcu,kjer so otroke nalozili v avtobusek in jih odpeljali v Podutik, kjer so jim predstavili svojo dejavnost - vzgojo sluzbenih psov.Pohvalno in brezdvoma poucno ter pozitivno.
NIkakor  ne bi dovolil, da bi mojega otroka nalozili v avtobusek in peljali na nek shod ali  kaj podobnega.Tisti piskotek ali reklamni baloncek proizvajalca hrane in opreme,ki ga otrok dobi na taksni prireditvi ni nic drugega kot.......zastojn oglasevanje....naredi  nanj vecji vtis kot sama prireditev (mlajsim)

Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #69 : sobota, 25.11.2006 : 15:26:19 »

šE EN PODATEK:
http://strasbourgcurieux.free.fr/fourrure/fourrure%20de%20luxe.htm
Logiran

Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #70 : nedelja, 26.11.2006 : 08:40:32 »

Pridem...takoj ko najdem svoj novi krzneni plašč...  Shocked



Just kidding! Cheesy
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #71 : nedelja, 26.11.2006 : 11:03:41 »


Pridem...takoj ko najdem svoj novi krzneni plašč... Shocked
Just kidding! Cheesy

Tetameta,nisem dobro razumel, ali se hecaš, ali kaj Huh?
Tudi če je hec, se mi ne zdi niti najmanj okusen!!
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #72 : nedelja, 26.11.2006 : 11:50:45 »

Pridem...takoj ko najdem svoj novi krzneni plašč... Shocked



Just kidding! Cheesy

Ti je kdo že rekel, da imaš slab smisel za humor?  Roll Eyes
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #73 : nedelja, 26.11.2006 : 19:43:09 »


Tetameta,nisem dobro razumel, ali se hecaš, ali kaj Huh?
Tudi če je hec, se mi ne zdi niti najmanj okusen!!

Mal heca nikoli ne škodi... Pa zgleda, da nimate smisla za humor... Ker vas preveč skrbi za uboge živalice... Lepo... Ampak, kaj pa tisti, ki bodo tja prišli v usnjenih čevljih, hlačah jaknah in z usnjenimi torbami... Kaj pa to? To pa ni pomembno... Samo lušne kosmate živalice si zaslužijo živeti, koga briga grda krava...al kaj?
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #74 : nedelja, 26.11.2006 : 19:55:02 »

Moje mnenje, če dovolite. Nihč od nas ni popolnoma nedolžen, zato je kakršnokoli obsojanje odveč. Ne vem, kako je z vami, mlajšimi generacijami, ampak tudi mi starejši smo si kakšno desetletje   nazaj privoščili lisico, pa krzno za v dnevno sobo, zato si je pred tem brezveze zatiskati oči. Da o usnjeni obutvi, ledrastih hlačah ipd. sploh ne govorim. Pa geli, kozmetika in vse, kar tudi mladi daste na sebe. Ali ni vsepovsid nekaj živalskega? Pa hrana?
Zdaj smo odrasli in pošteno premislimo, kaj kupiti za dekoracijo sebe ali stanovanja. Zato si želim, da bi shod uspel in da bi zbrali čimveč novcev proti brezveznemu mučenju živali. Le tako naprej!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines