mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 20:44:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Praskanje
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Praskanje  (Prebrano 26439 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« : sreda, 13.02.2008 : 20:55:43 »

Pozdravcek vsem,
medve  s Tesi pa imava tezavo...Tesi je nemska ovcarka, zelo zdrava psicka, stara 3 leta in pol, zivahna, igrava, skratka brez problemov, a se ves cas praska  Undecided hm...ne odkar je pri meni, se pravi od malega, a v vsem tem casu je imela obdobja, ki sem jih povezovala s toploto, menjavo dlake in vedno je slo mimo...potem pa se je zadnje poletje spet zelo praskala, a potem sem jo jeseni sterilizirala, ker sem jo morala...in je pila antibiotike in in se neke tablete proti vnetjem, alergijam, itd... vetaraxoid (te je pila samo nekaj dni) in praskanje se je cudezno ustavilo. cez kak teden ali dva pa se je vse ponovilo. zamenjale sva hrano, ukinile vse pasje priboljske, a ni nic pomagalo. potem so nam svetovali naj ji pregledamo analne vrecke in res...zelo je imela zamasene, a tudi po ciscenju ni bilo nic bolje. nato sem opazila nek izcedek v usesu, nic kaj lep in seveda takoj k veterinarju. imela je mocno vnetje uses...in baje je tudi to povezano s praskanje. spet antibiotiki in spet iste cudezne tabletke. praskanje je ponehalo, usesa so se pozdravila in cez kak teden spet...

naj povem, da je prej tesi zivela v pesjaku in sem  vcasih pomislila, da pridejo do nje kaki posebni zajedalci, ker ziviva na podezelju in tako. zdaj je z nami v hisi in si mislim, da bi moralo biti bolje, ce bi slo za kake posebne zajedalce. kakorkoli...sem zelo zaskrbljena in nihce mi ne zna svetovati. dlako ima lepo in cisto, tudi koza je lepa in cista, brez kakrsnih koli sprememb, bolhic ni ... jih nikoli ni imela... tabletke proti notranjim zajedalcem, kot tudi kapljice proti zunanjim zajedalcem redno stavim, ker sva veliko v naravi in je vcasih vsa polna klopov.

ali je kdo od vas imel podoben problem? ali mi kdo svetovati...? ce jo peljem spet k veterinarju, se bojim, da bo dobila le spet nove tabletke in ne bi je rada s tem mucila, ce to ni neobhodno potrebno in ce bi to bila le zacasna resitev...hvala za vase nasvete, obe sva vam zelo hvalezni
Logiran
m_tejch
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #1 : sreda, 13.02.2008 : 21:44:27 »

živjo
Po moje gre za tipične znake alergije. Nimam pa ti kaj svetovati, ker se tudi sami ubadamo z alergijo(hvalabogu sicer nimamo problemov s praskanjem) in nismo še prišli do nobene pametne ugotovitve. Veterinarji so mi dosedaj svetovali krvni test, ki ga sicer ne zagovarjajo vsi, ponekod iščejo baje alergijo iz vzorcev urina, sline,....
Ne vem, jaz bi na tvojem mestu poskusila s kuhano hrano. Jaz mojemu sedaj dajem že 3 tedne le riž in ribe( vmes je še česen, peteršilj, korenček, namesto riža bo danes prvič dobil proseno kašo,....). Zavedaj pa se, da bo trajalo kakšen mesec preden bodo vidni rezultati in seveda ni rečeno, da gre za alergijo na hrano, lahko so zunaji dejavniki( pršice, trave,.....).
lp
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #2 : sreda, 13.02.2008 : 22:13:46 »

hm...hvala za tvoj odgovor...mogoce bi res mogla naredit kak test...na karkoli pomislim, je problem  Sad verjetno kot za vse ostale s podobnimi problemi.
tesi je izkljucno brikete, ker je zelo izbircen pes in bi ji s kuhano hrano ne mogla zagotoviti vseh hranil. poleg tega sva  tudi zares zelo aktivne in najini sprehodi so zeelo dolgi 15-30km dnevno (pa tudi vec ob prostih dnevih) in vmes se se s frizbijem igrava, pa se kak sprehod, pa spet igra... in s tega vidika sm si mislila, da z briketkami dobi dovolj...

pozabila sem omenit, da se ne ves dan praska, ponavadi ko se umiri, pred spanjem in ponoci
Logiran
m_tejch
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #3 : sreda, 13.02.2008 : 22:32:23 »

če bi ji z ribami zagotovila kakih 25% beljakovin bi bilo pomoje čisto vredu, ker jaz mu pač ne računam toliko, vendar si lahko na najine aktivnosti pomoje lahko privoščim tudi če jih slučajno dobi malo manj. Saj ta dieta nebi trajala celo življenje, le da probaš, če je kakšen rezultat po njej. Drugače pa tudi pri veterinarju ponavadi za začetek priporočajo hillsove d/d brikete z ribo ali raco, ki tudi vsebujejo zelo malo beljakovin, mislim, da celo pod 20%, tako, da če kuhaš lahko sama saj malo povečaš beljakovine.
To ti svetujem zato, ker (vem za topolščico in prebrala sem, da je tudi v Ljubljani tako) ponavadi za začetek ugotavljanja alergije veterinarji svetujejo dijeto in če že prej sama to poizkusiš prihraniš kar nekaj nepotrebnih stroškov, in če ne bo nič bolje lahko saj z gotovostjo trdiš, da ni od hrane in potem že začnete z naslednji korakom ugotavljanja alergije.
Naprimer jaz osebno sem jim pustila 200 evrov za popolnoma nič, ker so po enem mesecu dietnih briketov rekli da očitno ni od hrane. Razmisli malo....
Upam,da bo še kdo drug kaj pametnega svetoval.
lep pozdrav
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #4 : sreda, 13.02.2008 : 23:09:02 »

hvala za tvoje nasvete ... in res, imas prav, najprej bi mi svetovali dieto, kar mi ti zdaj pravis - poskusila bom prav to, saj nama prav veliko ne preostane, ce ji zelim pomagati. in se mi res smili.

a bi bila tako prijazna in bi mi povedala kaksne kolicine hrane pripravljas, ker nimam najmanjse ideje, koliko naj ji skuham recimo riza Sad tvoje izkusnje bi mi veliko pomagale

lepo pozdravljena
Logiran
m_tejch
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #5 : četrtek, 14.02.2008 : 15:55:32 »

hm, to ti pa ful težko svetujem, lahko potem edino pogledam kakšno prostornino ima njegova posodica. Jaz vzamem eno izmed večjih posod doma in notri dam skoraj kilogram riža, na to pa pol kilograma osliča, vendar je to pomoje kar malo beljakovin. Ima pa to za 5 obrokov, se pravi 2 dni pa pol, ker dobi 2krat na dan. Jaz delam to po občutku, če bi se pa začel rediti bi malo zmanjšala, če bi bil pa extra sestradan bi pa dobil več. Kadar pa nimam priložnosti kuhati osliča pa skuham samo riž in dodam ''piksno'' sardel(približno 100g jih je notri), ali pa taveliko ''piksno'' tune, se pravi, da dobi za zajtrk pol posode riža + ene ribe, zvečer pa isto. Kakšna je pa prostornina njegove posodice pa ti sporočim ko se spomnim zmeriti  Tongue
Aja pa moj ima 35 kilogramov, tako, da boš mogla sama prilagoditi za svojo kužo Smiley
Upam, da je razumljivo napisano, če te pa še kaj zanima pa vprašaj
lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 14.02.2008 : 16:01:40 »

Tesi, kolikor toliko zdrav pes (zato, ker pac za psa, ki ima alergije vsaj jaz ne morem reci, da je super primerek zdravja) 6-8 tedenska izlocevalna dieta (en vir oh in en vir mesa) ne bi smela biti problematicna. Moras biti pa res striktna in ne sme dobiti NIC drugega kot samo (primer) krompir in konjsko meso.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #7 : četrtek, 14.02.2008 : 16:41:58 »

hvala obema, zelo mi pomagajo taki nasveti.... in upam, da bova uspele vse to izvesti Smiley kajti tesi je po sterilizaciji neskončno požrešna, za razliko od prej, ko je bila skrajno neješčna in sem jo morala včasih namerno rediti, ker je bila tako suha. hočem reči, da bom težko presodila, kdaj je izstradana Smiley a bova poskusile. Striktne sva bile že zdaj nekaj mesecev, ko sem izločila vse priboljške (prej jih je kar nekaj imela), včasih ji dam kot priboljšek košček prepečenca, ker se mi to zdi najmanj škodljivo.

pa še nekaj bi rada vprašala - tesi ne mara ne zelenjave, niti sadja...občasno kak grižjaj jabolka, banane se ji upirajo, kar me neznansko čudi, saj je moja prejšnja nemška ovčarka bila nora nanje, itd. a če ji dam solato, ki je okisana, jo poje brez problema. v bistvu se temu izogibam, ker ne vem, kakšen učinek ima kis na psa. a mi vesta o tem kaj povedati?

lep pozdravček in vsak vaš nasvet bo zame zelo dobrodošel, saj se doslej nisem ukvarjala s kuhano hrano in ne vem, kako naj se lotim Smiley

PS: vsem pa želiva veselega Valentinčka-naj bo vaš dan perfekten  Cheesy
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #8 : četrtek, 14.02.2008 : 16:53:18 »

vprašanj pa imam še kar nekaj:
1. najprej me zanima vaše mnenje za konzervirano tunino, ker sem ji to večkrat dajala, velikokrat so mi to svetovoali in tako. malo sem razmišljala, da to ni najboljše, pa sem ji kupila konzervirano tunino - naravno, ne v olivnem olju. kaj vi menite o tem
2. drugo, kar je bolj pomembno me zanima, ali lahko kar takoj preideva na recimo riž z mesom, ali naj jo postopoma privajam-malo briketov in malo riža, itd.
3. dodatki v rižu-seveda ne soli, kaj pa olje? povsod priporočajo olivno olje, zanima pa me, kako je z bučnim oljem, če je tudi v redu za psa

hvala Smiley
Logiran
m_tejch
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #9 : četrtek, 14.02.2008 : 17:37:11 »

Gremo lepo po vrsti
Glede kisa ti ne znam svetovati, imam pa jaz nekako odpor mu devati nakisane stvari in se tega izogibam.
1.Glede tune jaz ne kompliciram, ker bom že tako bankrotirala, brez da bi gledala da mu dajem rio mare, jaz kupim najcenejšo tuno v olju, je pa vsekakor boljša z olivnim oljem, olivno olje vsebuje omega 3 maščobne kisline ki ugodno vplivajo na srce in kožo. Je pa verjetno boljše da kupiš kilogram zmrznjenega osliča in to skuhaš, konzerve daješ ko nimaš časa kuhati ali ko si ne moreš privoščiti, da ti smrdi cela hiša  Roll Eyes Tongue. Ampak v zmrznjenem osliču(čeprav je file) je prisotnih nekaj kosti in jaz jih čimveč poberem ven, vendar vseeno pomoje kakšna še ostane, če imaš možnost je najbolj, da kuhano ribo še zmiksaš.
2. Če psička ni navajena na kuhano hrano potem svetujem, da postopoma, če je pa navajena lahko takoj.
3. Jaz k rižu ne dodajam nobenega olja, če dobi zraven osliča mu dam 3 brizge olja za kožo(grizli salmon oil), ko dam pa konzervo pa nič, ker je že tam dosti olja. Dodam pa k rižu ful peteršilja, česen, malo korenčka, včasih tudi malo špinačke, čeprav najbolje je, da dodajaš čim manj, ko ugotavljaš alergijo.
Prepečenec ni vredu, ker vsebuje pšenico(kot tudi testenine, kruh,...)
koliko kilogramov pa ima tvoja psička?
lp
Tudi midva želiva vsem veselo valentinovo Wink
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #10 : četrtek, 14.02.2008 : 17:49:22 »

m_tejch, tvoje informacije mi tako zelo pomagajo...malo mi je žal, ker ji prepečenca ne morem več dajat Sad če praviš, da ni v redu...umisliti si bom mogla kaj drugega-le zakaj se mi zdi, da brez priboljškov ne gre? ojej, kaka gospodinja Sad

tesi ima zdaj 26kg, se pravi je kar v dobri formi, a so mi poznavalci rekli, da kak kg več lahko še dobi, več pa ne Smiley
(nepoznavalci me strašijo, da je presuha, a se zanašam malo na lasten občutek Smiley)
v bistvu mislim, da se ona s to težo najbolj počuti. ko je imela manj, je bila prav grozna, če pa kak kg več (pred sterilizacijo, npr), je že postajala bolj lena. sicer pa je velika - približno 61cm in dolga 75cm (tik nad mejo za nemške ovčarke)

pozdravčke Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 14.02.2008 : 17:55:19 »

Eni prisegajo na kis, ces da izboljsa enkup zadev-od dlake do mehurja. Jaz ga ne dajem, se mi ne zdi nic posebnega. Mislim da sem ga pred par leti dodajala, pa ni bilo kakega vidnega ucinka in sem prenehala.

1. Nerada dajem tuno psom, predvsem zaradi tezkih kovin. Ce jo ze dam, jo dam tastaremu, ker jo obozuje. Dobi pa tisto v lastnem soku, ne v olivnem olju. Rastlinska olja niso najbolj primerna za pse, veliko boljsi vir omega 3 je npr. lososovo olje (NE polenovkino!).

2. Tako kot je napisala m_tejch.

3. Ne, nicesar. Nobenih dodatkov na zacetku, ti pridejo kasneje. Pri izlocevalni dieti se da striktno (primer) krompir in konjsko meso. Ne daje se niti mineralov, vitaminov, olj, nicesar.

PS: Bolje presuh kot predebel pes. Wink Ce se tvoja psicka pri tej tezi ok pocuti, se ne sekiraj kar pravijo ne/poznavalci. Saj ni njihova. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
m_tejch
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #12 : četrtek, 14.02.2008 : 18:00:46 »

za priboljše sem jaz v k9 v ljubljani dobila krispije ki naj bi bili samo iz riža in ribe, so pa v takšnem vedru pakirani, cena je pa okrog 8 evrov, se mi zdi. Vprašanje pa če ji bodo všeč, ker so skoraj brez vonja in tudi moj, ki je prava kanta za smeti jih nekam previdno vzame...
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #13 : četrtek, 14.02.2008 : 23:17:27 »

ja, povsem jasno mi je, da ne sme nobenih dodatkov pri dieti, me je zanimalo, da bom vedela za naprej. Hvala obema. Včeraj sem prebrala tudi vse tvoje prispevke o prehrani, Nanook, zelo informativno in predvsem se bom morala še marsičesa naučiti.
Ker Tesi ne je kuhane hrane, sva tako danes začele s privajanjem-riž čist, kuhan na vodi in v trenutku ga je pospravila, kar pred pol leta ne bi bila opcija niti po večtedenskem stradanju Sad potem pa so sledile še briketke . Zares bi bila vesela, da bi se bolje počutila....

malo se bojim, da je ne bi izstradala, kajti na njen občutek lakote se zdaj ne morem zanesti (ali se mogoče motim?) ...doslej je bilo vse zelo enostavno-vedela sem, kolko briketkov naj poje, da bo imela zagotovljene vse sestavine....
hvala za vse Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #14 : petek, 22.02.2008 : 16:14:58 »

živijo,
tudi moja bella ima probleme s praskanjem. kadar se začne praskati po ušesih kar hitro ugotovimo da zaradi vnetja ušes (uneta so bila že 4x Sad) ko smo jih prejšnič pozdravili se je začela drgniti praskati in grizljati. zdaj ima manjše hrastice po telesu ki nemorejo biti od katerih koli zajedalcev ker ji redno dajem ampule (stronghold in advantix).
se mogoče komur koli sanja kaj bi lahko bilo?? Huh tole res postaja že nadležno Sad

LP nezzek&Bella
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Praskanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines