mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 23:09:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Praskanje
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Praskanje  (Prebrano 26445 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Izis
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #30 : sreda, 27.08.2008 : 10:50:41 »

Mi imamo tudi probleme s praskanjem (bolh nima-frontline), verjetno alergija, pri osem let stari psički. Smo praznili vrečke in je blo malo bolje pa se je spet pojavilo. Hrano smo menjali, zdaj ima tehnical lamb&rice pa se je praskanje zopet ponovilo. Bomo poskusili še z izločevalno dieto.
To s kostanjevimi listi se mi zdi dobra ideja, ampak me zanima, kje se bi še dalo dobiti liste (razen v naravi Smiley)?

Hvala za odgovor, lp
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #31 : sreda, 27.08.2008 : 10:59:49 »

liste samo v naravi, pa še to ne vsepovsod. pri nas so samo v parku in pri eni šoli (kolikor se jih spomnem). pa ne vem kaj je letos, da je ful kostanjev že čist posušenih.
Logiran
Princes11a
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #32 : sreda, 15.04.2009 : 09:44:55 »

Pozdravljeni,

Mi imamo doma skoraj šest mesečno psičko, ki se je začela praskati. Prej se ni nikoli prasakala, no morda sem pa tja kdaj, zdaj pa se zbudi tudi sredi noči in se praska. Bolh in klopov nima, dajemo ji ampule, večkrat pa jo sama pregledujem. Hrano imava isto kot prej (najprej je imela hills potem pa royal canine-med menjavo hrane ni bilo opaziti sprememb). Praskati se je začela pred kakim tednom, je mogoče zaradi tega, ker se je zunaj ogrelo?
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #33 : sreda, 15.04.2009 : 10:11:21 »

Možno je da se praska zaradi pelodov (alergija). Zdaj je ravno obdobje, ko drevesa pričenjajo cveteti.
Ste ji dali kakšne priboljške? Kdaj pa si ji zamenjala hrano?
Kako pogosto dobiva ampule in kadaj si ji pričela dajat?

Logiran
Princes11a
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #34 : sreda, 15.04.2009 : 20:41:35 »

Hrano smo ji zamenjali že več kot mesec dni nazaj, seveda postopoma. Priboljški so ostali enaki, no razen kar uide mojim pogledom (kdaj jo kdo pocrklja s kako salamco, koščko mesa Smiley), sama pa se izogibam takim priboljškom. Res se je to pojavilo zdaj ,ko je bolj toplo in je začelo vse cveteti. Saj se ne praska non stop, večinoma doma, ko se umiri, včasih malo ponoči ali pa se na sprehodu kar naenkrat usede, se praska kake pol minute in gre naprej. Upam da je res samo kaka pomladna alergija.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #35 : četrtek, 16.04.2009 : 07:15:16 »

Ne upat, da je sploh kakšna alergija.  sram Z alergijami se ni za hecat.
To ne morete kar tako spregledat, češ ja zdej, ko je pomlad je pač tako.
Psičku sigurno ni prijetno v njegovi koži, če ga non stop srbi. Skrbno opazujte kako je s tem čohljanjem in če se bo vleklo še kakšne 14 dni se oglasite pri veterinarju.
Če sumite, da je to res od pelodov, potem vam priporočam da se obrnete na dermatologinjo za živali na vterinarski fakulteti. Znala vam bo pomagati.

Iz tega nedolžnega čohljanja lahko preraste v resen problem, pišem iz lastnih izkušenj.

Upam, da se vam zadeva uredi brez kakšnih zapletov.  Smiley
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #36 : sreda, 20.05.2009 : 09:57:25 »

Živjo!

Pri nas se je zopet pojavil problem...

Od četrtka se Tosh (višavec) praska kot nor. Na tačkah si je že tako hudo zgirzel, da mu je odpadla dlaka in so se mu pojavile krastice.
V ponedeljek sva bila pri veterinarju, kateri pa mi nekega konkretnega odgovora ni podal.
Dobil je antibiotike in pa tekočino PLIVASEPT s katero mu moram tačke spirati, po vsakem sprehodu. Praskanje se še ni nič zmanjšalo. Ponoči mu moram tačke poviti in mu nadeti nogavičke, da se ne spraska do krvi.
Počakala bom še kak dan, dva, potem pa bova šla nazaj h veterinarju.

Zanima pa me, če ga lahko okopam s šamponom za mladičke. In oz. s čim mu še lahko olajšam srbenje? Skušala sem že dobit liste divjega kostanja, ampak mi ne uspe  Sad

Hvala za kakršenkoli nasvet!

rasta& Tosh
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #37 : sreda, 20.05.2009 : 10:17:19 »

Rastalove, od kod pa si?
Malo poglej po okolici, gotovo je kje v kakšnem bližnjem parku kakšen divji kostanj...
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #38 : sreda, 20.05.2009 : 10:41:07 »

Kocka, iz Zasavja... Jst sm bolj po gozdu gledala. In ker nisem glih ekspert za drevesa, nism nič našla...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #39 : sreda, 20.05.2009 : 13:12:08 »

Moraš gledat bolj po parkih in drevoredih, to so taka ogromna drevesa, ki cvetijo z belimi cvetovi v obliki grozda, samo da so obrnjeni s konico navzgor.
Morda pa kakšnega najdeš...
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #40 : sreda, 20.05.2009 : 14:03:15 »

Sem že organizirala iskalno akcijo  Cheesy

Zanima pa me, če ga lahko skopam oz. umijem s šamponom za mladičke.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #41 : sreda, 20.05.2009 : 14:54:21 »

Tudi jaz sem zaradai praskanja dobila plivasept. Pa je pomagal, a ne samo po 2 dneh. To se malo dlje časa zdravi.
Moram pa vprašat, če ga prav uporabljaš? Ker če ti veterinar reče da ga umij potem res ni učinka.
Plivasept moraš nanesti na "prizadet" predel in pustiti 20 min, da začne učinkovati. Psu pa preprečiš kakršno koli lizanje.. Po 20 min izpereš.

Pa je Bella imela prav tako kravave rane, le da so te bile na vratu.. Tongue
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #42 : sreda, 20.05.2009 : 15:08:54 »

Živjo!

Plivasept razredčim z vodo in mu ga s brisačkem fajn vtrem po koži, pustim nekje slabih 10 minut (ker me že nestrpno gleda kdaj ga bom dala z bane) in sperem.
Verjamem ja, da se učinek še ni pokazal. Delam na tem da se bo Wink 
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #43 : sreda, 20.05.2009 : 18:00:41 »

No saj potem pa samo potrpežljivost pa bo Smiley
Jaz imam še zdaj tist plivasept doma, za nujne primere.  Wink
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #44 : ponedeljek, 25.05.2009 : 08:32:45 »


sem pa izvedela za super ˝žavbo˝ pri alergiji. listi divjega kostanja se prekuhajo v vodi, se ohladi, odstranim ilste, pretočim v plastenke in jo vsak večer spiram s tem po celem telesu, najbolj po prizadetih delih. ta mešanica najbolj pomaga proti srbenju, da se mi ne praska več (ker si zna res do živega) in pa lepo celi in blaži alergijo.
pri nas je bila razlika očitna že po 1-2 spiranjih.

Živjo!

Tudi jaz sem sprobala tolo žavbico, vendar za enkrat še ni učinka. Me pa zanima, če liste daš kar cele kuhat ali jih kaj zmečkaš (da pride več soka) in pa kako ga je najbolj uporabit. Umit prizadete dele, namazat in neki časa pustit ali namakat...?

Hvala!
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Praskanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines