mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:56:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Praskanje
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Praskanje  (Prebrano 26356 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mayasarah
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #60 : četrtek, 25.08.2011 : 11:07:35 »

Lep pozdrav. Tudi nasa novofunlandka Daša ima podoben problem. Ne najdemo pravega vzroka, praskanje mine in se čez čas znova ponovi. Menjava hrane (technical-eukanuba in Bosch) ni nič pomagalo. Kopanje ne pomaga, na koži ni videti ničesar. Kako naj to odpravimo? Hvala za nasvete Cry
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #61 : četrtek, 25.08.2011 : 11:29:39 »

Kaj pravijo pa veterinarji?
Ste poskusili kakšno hipoalergeno hrano (npr. ribo, brez žitaric ... ) ali celo dietetično hrano (kolegici se na primer odlično obnese Royal Canin Sensitivity control, dobi se pri veterinarjih)?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #62 : četrtek, 25.08.2011 : 12:58:19 »

Takih stvari, posebej če so zelo hude in moteče, se brez dobrega veterinarja, po možnosti dermatologa,  ne da rešit.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #63 : petek, 06.04.2012 : 13:57:47 »

Ker so se pri nas težave začele s praskanjem, pišem kar v tole temo. Naša psička je alergična na piščanca in še nekaj drugih stvari, tako da je samo hipoalergeno hrano. Nekako ji je uspelo ukrasti hrano od mačke, ki pa ni hipoalergena, tako da se ji je pojavila alergija v obliki praskanja. Najprej smo mislili, da se bo samo od sebe nehalo, saj je nato normalno naprej jedla le njeno hrano, ker pa se stanje ni izboljšalo smo odšli k veterinarju, kjer je dobila v razmaku nekaj dni dve injekciji kortizona (neki kosteroidi ali kako se jim že reče?). Po prvi injekciji se je praskanje malo zmanjšalo, stranskih učinkov ni bilo, po drugi pa je praskanje popolnoma prenehalo, pojavili pa so se stranski učinki: popila je ogromne količine vode, apatičnost... Ker smo se ustrašili kaj je narobe, smo jo peljali k drugemu veterinarju po drugo mnenje, kjer je bilo rečeno, da se bo to v roku nekaj dni popravilo, prav tako pa je dobila zaradi svoje zgodovine (problemi z želodcem) tudi Ranital tablete (polovico tablete dvakrat na dan dober teden). Trenutno, po skoraj 2 tednih od injekcij še vedno popije zelo veliko vode (se je pa količina malce zmanjšala), kar se mi pa zdi bolj nenavadno je to da stalno globoko diha, kot poleti, če bi prišla iz sprehoda, prav tako se ji je močno povečal tek. Je možno, da je to dihanje povezano s kakšnimi stranskimi učinki injekcij? Veterinar ji je meril srčni utrip in ni odkril nič čudnega, temperatura je bila normalna, kri pa nismo dali, saj naj bi injekcija popačila krvno sliko. Je imel kdo morda podobne stranske učinke od injekcij? Vsak nasvet bi bil dobrodošel
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Praskanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines