mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 01.05.2024 : 08:39:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 59747 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #270 : sobota, 12.01.2013 : 07:05:41 »

malo sem gledala stran od tele ženske pa nobene študije ne najdem. Samo povezave na njene članke in dve knjigi ali neki takega...  Undecided

Take zadeve so lahko zelo nevarne. Ne se hecat z idejami nekaterih in če se navaja kako študijo, jo je tudi treba prebrat, ker nemalokrat, je v takih in podobnih "strokovnih" člankih na koncu navedena študija ali dve, ko se pa kako odpre in prebere pa ali nima dosti veze z napisanim, ali je celo v članku povzeto sporočilo popolnoma napačno in drugačno v primerjavi z resno študijo. Pa tudi študije same niso kar tako za jemat kot reprezentativne. Je potrebno tudi preverit, kdo jo je naredil. Ker neka "univerza" ki je napisana v naslovu, ki po možnosti ne obstaja... hm... ni ravno verodostojna za moje pojme. ALi neko združenje, ki ga lahko ustanovi vsak, ki ima 5 minut časa in si nadene neko "fensi" ime tudi ne, oz. odvisno od delovanja.

Internet in dostopnost podatkoj je izjemna zadeva, ampak ima tudi dvorezni meč. Vedno težje je ločiti zrno od plevela...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #271 : sobota, 12.01.2013 : 10:01:02 »

Zato se pa isce peer reviewed clanke (za iskanje je najbolj prirocen googlov scholar). Kar se cepljenj tice, je avtoriteta na tem podrocju dr. Schultz, ki se s tem ukvarja od 70ih.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #272 : sobota, 12.01.2013 : 10:27:30 »

http://www.whale.to/vaccine/driscoll1.html

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #273 : sobota, 12.01.2013 : 10:58:48 »

How Often Should You Vaccinate Your Cat or Dog? - intervju z dr. Schultzem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #274 : sobota, 12.01.2013 : 11:37:37 »

Eno je napisat, da lahko pride tudi do stranskih učinkov, kar se dogaja. Logično. Pri vsakem zdravilu, oz. učinkovini, ki deluje na telo, se lahko pojavi. Drugo pa napisat cepljenje ubija (karikiram) in ne bom cepil stekline, ker moj kuža lahko dobi temperaturo in mu je kakšen dan slabo. Življenjska doba cepljenjih je v povprečju daljša, ne povzroča nobenih epilepsij, kot je navedeno v teli povezavi v nekaj več kot 70ih procentih. Vsak veterinar lahko tole demantira. Kje so to pobrali  Lips Sealed  Sicer sem bolj preletela zadevo, ampak mi bolj liči na prirejanje podatkov kot citiranje, ki ga itak ni vsaj sledljivega ne. Malo je omenjeno pa na koncu malo nav edeno pol se pa znajdi, če greš sploh iskat kaj kje kako...

Koliko mladičev in odraslih ne cepljenjih psov umira za boleznimi zaradi brezbrižnosti lastnikov? Očitno bomo kmalu brali, da bodo umirali tudi zaradi takih, ki so paranoični ali kako :/ Samo zavetiško temo lahko spremljaš in vidiš, kako se občasno bojujejo s kako epidemijo. Kar vprašaj kako bi bilo, če nebi bili cepljeni ali jih poskusi prepričat, da ni zdravo.  Lips Sealed

Torej ti raje nikoli ne boš cepila. OK, tvoj pes, tvoje posledice. A boš pa vseeno šla z njim v gozd, po možnosti še čez mejo k našim južnim sosedom in podobno? Ali bo celo življenje izključno v hiši?  
Tudi zaradi bolezni za katere ni obveznega cepljenja psi umirajo.

Nanook, zakon povezava  Afro




Dejmo malo logično razmišljat in dat na tehtnico:   smrt    -    morebitni stranski učinki v manjšem procentu, ki minejo sami od sebe, ali mogoče kaki artritis ali kaj jaz vem na stara leta...

Ob tem, da je steklina 100% smrtna! Ostale bolezni na srečo manj.  Undecided Obvezna je pa itak samo zato, ker je zoonoza in ne zaradi skrbi za pasje zdravje, ker če ne bi bila obvezna tudi ostala cepljenja kot pri ljudeh.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #275 : sobota, 12.01.2013 : 11:43:15 »

Tu ne gre za dilemo cepiti - ne cepiti, ampak predvsem kolikokrat/kako pogosto in proti cemu vse.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #276 : sobota, 12.01.2013 : 11:55:49 »

In to je to!  Cheesy

Zadnje čase pa na vseh koncih promovirajo kako se sploh nebi smelo uporabljat cepiv, kako je to samo industrija oz. denar, da samo škodijo itd. Ošpice dobim... čeprav sem cepljena  Evil
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #277 : sobota, 12.01.2013 : 13:11:15 »

Ma to delajo ze vsaj 10 let. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #278 : sobota, 12.01.2013 : 14:00:50 »

ma ja ja... ampak zadnje čase je pa bum, ali pa imam jaz "srečo"...  Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #279 : sobota, 12.01.2013 : 14:13:06 »

Ne, je kar bum Azn
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #280 : sobota, 12.01.2013 : 14:22:32 »

Meni se ne zdi. Pac kot barf oziroma surova hrana, vsake toliko odkrivanje tople vode. Mene mecejo enkrat v en, drugic v drug kot, ker ocitno ne ena ne druga stran ne zastopi v cem je pravzaprav problem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #281 : torek, 09.07.2013 : 14:01:49 »

Zivjo upam, da to spada v to temo. Pri mojemu psu sem zacutila bulico pod lopatico. Je to mozno, da je reakcija ob cepljenju(proti steklini). Od cepitve je 14 dni. Je imel kdo ze take tezave s psom?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #282 : torek, 09.07.2013 : 14:15:39 »

Je možno, da je reakcija - še sploh, če je približno na mestu cepljenja.  Bulico opazuj in če se ne bo zmanjšala oz. izginila, je najbolje pokazati veterinarju. Ker če je pa kaj drugega, je dobro narediti punkcijo.
LP
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #283 : torek, 09.07.2013 : 15:37:46 »

Bla sem ze pri vetu in mi je reku, da je zih od cepljenja. Mislim, da za psa starega 5 mesecov ne bi smel bit kej hujsega. Je pa res, da je bulica bolj podovgovate oblike in je res lahko od igle. Mal bom opazvala in ce se bo povecala bom ga pa nazaj pelala.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #284 : torek, 09.07.2013 : 15:47:20 »

Moj jo je imel še 1 mesec po cepljenju.
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines