mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:04:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: STAFFORDSHIRE BULLTERRIER - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: STAFFORDSHIRE BULLTERRIER - čvek  (Prebrano 98365 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fleka
novinec
*
Sporočil: 30


« : četrtek, 12.09.2002 : 09:15:32 »

Ojla!Želela bi,da vsi,ki imate kakršne koli informacije,veste linke za to pasmo,mi prosim odgovorite na to temo.HVALA-Barbi
Logiran
diva
gost
« Odgovor #1 : nedelja, 22.09.2002 : 20:55:57 »

LP!
Kaj konkretno te pa zanima o STB? No, njihova najbolj opazna lastnost v SLO je to ,da so zelo redki! Celo na razstavah komaj katerega vidiš. Na razstavi CACIB v MB (21.09.02), sta bila samo dva.
Linke do strani ljubiteljev dobiš, če boš v kakšen iskalnik vpisala "Staffordshire bull terrier" - brez skrbi ne boš ostala brez odgovorov! Obstaja tudi STB web circle v katerega je vključeno veliko ljubiteljev s svojimi stranmi.
Države z najkvalitetnejšimi psmi so (po mojem skromnem mnenju) . Velika Britanija, Južna Afrika in ZDA. Dosti psov je tudi v Avstraliji. V SLO je mogoče 20 psov, od tega večina v LJ z okolico, V MB so 3, V MS je eden, ...
STB je eden od redkih rodovniških psov, ki je lahko zelo različnih barv. Od črne, z ali brez beline, tigrastih, belih, rjavih, flekastih (z prej našteimi barvami), lahko res dobimo barvo kot si jo želimo.
Obstajajo tri tipi znotraj pasme:
- terier tip (nekoliko manjši , lažji, okretnejši psi ,z ogromno energije)
-tipičen staf (skladni, mišičasti psi, velike moči za svojo velikost, glava je velika vendar še v skladu s telesom)
- bul tip (velikost podobna kot pri tipičnem stafu, le da so malce bolj čokati, glava pa je večja - zgleda skoraj kot, da ne spada na to telo).
Stafi se izredno navežejo na svoje gospodarje, prev tako pa veselo pozdravijo vse dobrodošle obiskovalce. Zelo dobro se razumejo z otroci (imajo visoki prag bolečine in potrpljenja), vendar tudi tu velja, da nikoli ne puščaš otroka samega s psom! Nekoliko težje je z drugimi živalmi - ne zato ker bi STB začel izzivat, ampak zelo težko prenašajo dominantnost drugih psov. Zato je potrebna dosledna socializacija in absolutna poslušnost na odpiklic!!!!!
Žal, se je skoraj nemogoče izogniti negativnim izkušnjam psa  - govorim iz lastnih izkušenj. Sem pa opazil, da so nemški ovčarji "čudežno" alergični na STB.
Za konec pa še cene: V Avstriji si psi od 1000 EUR naprej
Na Madžarskem od 600 (psi staršev popolnoma brez nazivov) pa do 1500 EUR , v Hrvaški jih sploh ni, v Italiji so od 1000 do 1500 EUR, v SLO pa po 750 EUR. Torej cene niso njihova "boljša"  stran.
Upam, da sem vsaj malo zadel z informacijami in ti odgovoril. Če te zanima kaj specifičnega vprašaj!
LP!
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #2 : ponedeljek, 21.10.2002 : 08:10:36 »

Tudi mene zanima vse o tej pasmi, predvsem ujemanje z drugimi živalmi(mačkami, psi, konji,...). Imam namreč odraslega mešanca med labradorcem in verjetno to pasmo(zunanje značilnosti), zelo mirnega in prijaznega značaja, le k hrani ne spusti nobene živali(takoj napade). Rada bi dobila psičko te pasme, ki bi jo sterilizirala, tako da bi imel samec družbo. Zanima me, če je to pravilna kombinacija, da ne bo prepirov med njima. Predvsem bi rada vedela, kako ta pes prenaša druge domače živali, saj jih je pri nas doma kar precej.
Hvala za pomoč.
Logiran
diva
gost
« Odgovor #3 : sobota, 26.10.2002 : 23:19:16 »

LP Karmen!
Pri nas doma sta dve psici : Staffordshire bull terrier in West Highland terrier - ka. Razumeta se čisto v redu, vendar pa pri določenih stvareh previdnost ni odveč. Po mojem mnenju kombinacija samca in samice sploh ni problematična. Drug problem je ,kako preprečit ljubosumje pri psu, ki je dalj časa pri hiši. Po mojih izkušnjah ju je najbolje za nekaj časa ločiti - seveda ko sta sama! Drugače pa ju je treba - vsaj v začetku - nadzirat. Navadno pa se hitro navadita drug na drugega. STB je potrebno dosledno vzgajat , pri vsakem znaku agresije ali dominantnosti skregat. Verjela ali ne to so zelo nežni psi, in že malo povzdignjen glas je dovolj da pes ve  - nekaj ni  v redu. STB bo skušal ustreči svojemu gospodarju v vseh njegovih željah - ne zaradi straha pred njim - ampak zaradi ljubezni do njega!!! Kar se tiče drugih živali : mi imamo okoli hiše vedno pet, šest mačk in STB jih tolerira brez problema. Včasih celo sedijo pred pragom skupaj in se "sončijo". Ima celo "svojo" muco, ki jo od časa do časa tudi očisti (poliže). Problem je pa z Westijem. Ona pa nikakor ne more sprejeti mačk in je vsa ipična, če že katero  vidi skozi okno. Seveda pa se stvar spremeni, če se prikaže "tuja" mačka, takrat se pa prebudijo nagoni,... Sicer pa STB po naravi ni "trouble maker" (ob pravilni vzgoji). Nikoli pa ne mara : -dominantnosti drugih psov (če si ga hoče podrediti);
- če kdo renči nanj
-če kdo skače po njemu!!!
Torej, kar se tiče drugih živali : od malega z njimi ne sme predstavljati nikakeršen problem!! Je pa to pes , ki ne more biti na prostem in sicer je zelo nesrečen, če ni zraven gospodarja in ima kratko dlako, brez poddlake in ga hitro zebe. Prav tako ne marajo dežja!
LP!
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #4 : četrtek, 11.12.2003 : 08:26:27 »

fleka, lep pozdrav
doma imam sbt-ja, no sicer pa to tudi sama veš- majorček je ok, evo zdajle ravno spi v svoji posteljici.
za vse, ki vas ta pasma zanima, pa naj povem, da je to moj prvi kuzek, ki je res čisto moj in najbrz nikoli več ne bom menjala pasme. Wink
naš major ima rad otroke, najbolj srečen je, če smo okrog njega vsi domači. je zelo pameten pes, hitro se uči, seveda za nagrado, kar tako brez nagrade povelja ne bo ubogal Grin
doma imamo tudi mačko, s katero sta velika prijatelja, imamo zajce, nič jim noče, pri sosedu imajo kokoši, se pridno spoznavamo z njimi.
spodaj ima tašča srninega pinča, to je najbolj zivčen pes na svetu Roll Eyes, pa je major kljub temu prijazen z njim.
no, v njem je le nekaj trme, poskuša kakšno stvar narediti po svoje. ampak je tako, biti moraš dosleden, niti enkrat ne smeš popustiti, pa gre tudi z lepa in kaj hitro pokapira, kaj hočeš od njega.
ma še in še bi lahko pisala o njem.. same dobre stvari
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #5 : sreda, 24.12.2003 : 19:31:54 »

Na Gmajnicah imajo SBT-ja ali pa mešanca z njim.
Logiran
mattie
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #6 : nedelja, 18.01.2004 : 11:05:03 »

Mene pa zanima, koliko so ti psi veliki in kako se razumejo z ljudmi.
Logiran
fleka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #7 : četrtek, 22.01.2004 : 11:27:23 »

Ojla!Stafordshire bull terrierji ali SBT-ji so psi veliki 35-40 cm,težki med 15 in 20 kg.Podobni so ameriškim staffordom,le da so precej manjši in bolj čokati.Imajo bolj umirjen značaj,noro so zaljubljeni v svojo družino in otroke,dobro se razumejo z doma živečimi živalmi,tujih pa ne marajo preveč.So zelo inteligentni psi,katerim je zelo pomembno,da so veliko skupaj z lastniki.
Logiran
Janči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #8 : četrtek, 15.04.2004 : 07:23:33 »

fleka:
Mene zanima okvirna cena, saj imajo vse papirje, a ne? Je razlika med ceno samice in samca?
Thx
Logiran
mol
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #9 : sreda, 07.07.2004 : 10:37:21 »

Pregledal sem spletno stran, pa imam eno vprašanje. Od kdaj imajo SBT-ji kupirana ušesa? Ali imajo vaši psi sploh rodovnik?
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #10 : petek, 10.09.2004 : 18:52:03 »

sbt ji imajo lahko kupirana ušesa, ni pa priporočljivo. če jih ne nosi lepo, je vseeno bolje, da ima kupirana, mislim jaz.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #11 : torek, 14.09.2004 : 14:20:02 »

LP!
Afrodita, kje se da videti SBT s kupiranimi ušesi? Sem malo brskala, pa nikjer ne najdem.
Logiran
amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #12 : petek, 17.09.2004 : 11:34:08 »

V veliki večini SBT-ji nimajo kupiranih ušes,to je bolj v navadi pri AST-jih in APBT-jih,pa vendar če lastnik ima željo imeti SBT-ja z kupiranimi ušesi zakaj pa ne,moja dva jih nimata in sta mi taka ušeč.                                                                                                         Zanima me ali Slovenski lastniki SBT-jev kaj sodelujejo na forumih,ker jih neopažam Wink
Logiran
mol
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #13 : ponedeljek, 20.09.2004 : 12:42:02 »

sbt po standardu NE SME imeti kupiranih ušes. Če ima kupirana ušesa, potem ni SBT oz. nima rodovnika.

Drugače pa slovenski lastniki SBT-jev ne sodelujemo na tem forumu, zakaj ne, pa ne vem.
Logiran
mike
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 35


« Odgovor #14 : torek, 12.10.2004 : 08:56:30 »

Živjo, zanima me ce je mogoce v sloveniji kupiti sbt-ja vrhunskih starsev ali pa vsaj na koga naj se obrnem?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: STAFFORDSHIRE BULLTERRIER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines