mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 13:45:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"  (Prebrano 96421 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #165 : četrtek, 05.03.2009 : 10:23:21 »

Rozalija - a krote in žabe štejemo skupno, a vsake posebi?
Če posebi, rabim še kratek tečaj, kega je kera. Tongue
Svašta, RES sm blont. Roll Eyes
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #166 : četrtek, 05.03.2009 : 10:35:05 »

Skupej, skupej... Smiley

Na naši spletki maš slike od lanske akcije, na slikah so tudi vse dvoživke, ki smo jih meli čast srečat. Krote so ful velike in počasne, žabice so pa manjše in ful skačejo okrog. Smiley

Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #167 : četrtek, 05.03.2009 : 10:38:46 »

A je treba nujno prej povedat, da pridemo? Namreč videla sem, da se javiš na mail, pa nisem čisto ziher, če mi bo uspelo priti.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #168 : četrtek, 05.03.2009 : 11:03:14 »

Včeraj je bil na TV lep prispevek o pomoči žabicam, predvsem zakaj se to dela. Upam, da bodo ljudje pozorni in se bodo morda tudi priključili tej akciji.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #169 : četrtek, 05.03.2009 : 11:51:06 »

Bom tukaj prilepila še vabilo z datumom in uro:

Krajinski park Radensko polje (v ustanavljanju)
                                                                                                                   
vas vabi na    AKCIJO  "POMAGAJMO ŽABICAM ČEZ CESTO"
petek, 6.3.2009 ob 20 uri
zbor: Galerija Grad Boštanj
Veliko Mlačevo 59
Grosuplje
 
Narava se je začela »prebujati« iz zimskega počitka ter z njo tudi žabice. Začele so  zapuščati svoja zimska bivališča tako, da že veselo skakljajo čez cesto do bližnjih mokrišč. Tudi pri nas, na Radenskem polju, je tako. Zato smo se odločili, da bomo tudi letos nadaljevali s projektom »Pomagajmo žabicam čez cesto!«.

V ponedeljek, 2.3.2009, smo predstavniki  različnih organizacij (Krajinski park Radensko polje - v ustanavljanju  (Center Grajski vrt Boštanj) , Zavod Symbiosis, TD Boštanj  ter Zavod za gozdove  Slovenije , OE Ljubljana ) postavili 500 metrov zaščitne ograje za žabe in sicer na  dveh  odsekih, kjer prihaja do množične selitve teh živali čez regionalno cesto Veliko Mlačevo – Račna.

Žabe, ki se lovijo, v za ta namen postavljena vedra. bo potrebno dvakrat dnevno (zjutraj in zvečer)  prenašati čez cesto ter popisovati njihovo število in vrsto.  Za akcijo, ki bo predvidoma trajala do sredine aprila  bomo potrebovali pomoč čim večjega števila prostovoljcev, ki bi bili pripravljeni nositi žabe.  Zato vabimo vse, ki bi nam bili pripravljeni pomagati, da nam svoje podatke pustite na zabice@radenskopolje.si.

Že ta petek, 6.3.2009, pa organiziramo UVODNO akcijo, h kateri vabimo vse prostovoljce. Ker so žabice ponoči bolj aktivne in se selijo največ ponoči, se bomo zbrali  ob 20.00  uri, najprej v galeriji Grad Boštanj, na Velikem Mlačevem 59, pri Grosupljem, nato pa se bomo lotili nočnega prenosa žabic čez cesto.

Seznanili vas bomo z vrstami dvoživk, s katerimi se boste srečevali, nato pa bo predstavljen tudi sam operativni potek popisa in prenosa žab.  Prostovoljci, ki bi radi sodelovali v večkratnih akcijah oz. akcijah v naslednjih tednih, se boste lahko tudi vpisali v tedenske sezname ter tako pomagali, da bomo lahko dnevno praznili vedra, kamor se žabice lovijo.

Obvezna oprema:

•        Odsevni jopič
•        Svetilka (najbolj priročne so tiste za na glavo)
•        Vedro
•        Zaščitne rokavice (po želji)
•        Dobra volja

Starši pozor! Vaši otroci so lahko navzoči le ob spremstvu odraslega.

Za vse dodatne informacije kontaktirajte Mišo Pintarič preko telefona 040 655 795 ali pa preko elektronskega naslova zabice@radenskopolje.si.


Projekt poteka v soorganizaciji z Zavodom Symbiosis, TD Boštanj ter Krajinskim parkov Radensko polje - v ustanavljanju (Center Grajski vrt Boštanj d.o.o.).
Projekt podpirata Ministrstvo za okolje in prostor in Občina Grosuplje
 
__________________________________
.Krajinski park Radensko polje - v ustanavljanju
CENTER Grajski vrt Boštanj d.o.o
Veliko Mlačevo 59
1290 Grosuplje
 GSM: +386 40 655 795, +386 40 655 796, +386 40 655 797
www.radenskopolje.si
www.grajski-vrt.si
 
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #170 : četrtek, 05.03.2009 : 22:11:44 »

Akcija v Hrašah je od danes naprej v polnem teku... danes nas je bilo 6 in nas je bilo že premalo.  Se vidimo spet jutri  Smiley

http://www.zverca.si/obvestila/369-pomagajmo-abicam-v-hraah-akcija-v-polnem-teku.html

Zala: 240 žabic  Smiley
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #171 : petek, 06.03.2009 : 06:46:33 »

oaza88 in _Tadeichek_: 185  Smiley
Sm bla tko ponosna na tale rezultat, zdej pa vidim,  da naju je Rozalija ornk našibala -  ja nonč, se bova pa donc bolj nje držale, ona je "stara mačka" pri žabicah in bolj ve, kje se nagrmadijo. Wink
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #172 : petek, 06.03.2009 : 08:38:23 »

Oaza, nič se ne sekiraj.
Rozalija šteje vsak krak posebej... zato nas pa vedno VSE našiša!  Tongue Grin
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #173 : petek, 06.03.2009 : 08:44:12 »

Ana, boš dons z nama z Moni okol hodila Smiley

A nam še kdo pride pomagat danes zvečer?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #174 : petek, 06.03.2009 : 21:30:24 »

Pravkar berem o Žvercah v Žurnalu Cheesy Cheesy
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #175 : petek, 06.03.2009 : 22:40:54 »

Jutri se vam zlo verjetno pridružim še jaz. Namen imam, upam da ne pride kaj vmes! Smiley
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #176 : sobota, 07.03.2009 : 14:08:06 »

Včeraj so se odločile, da ne bi one kej preveč hodile okrog... prostovoljcev polno, žab pa nikjer. Res je zanimivo, kako se odločijo en dan ja, en dan ne... OK, sej je bil en dan prej res dež, sam lani so 1 teden čez skakale, pa ni bilo nobenega dežja... 

Jaz sem jih včerej pobrala le okrog 70. Pa še to čisto na začetku, okol 7h, potem jih je blo pa vedno manj... Včeraj so nam na pomoč priskočili tudi gasilci PGD Smlednik, ki so totalni carji s svojim "nič ni nemogoče" odnosom. So nam potem pomagali razsvetljevati cesto z reflektorjem in eno super baterijo, ki ima vgrajen radio  Grin Res so face.

Včerej smo tako imeli malo več časa za druge stvari... 

http://picasaweb.google.com/mackoncki/Hrase2009#

Akcija se nadaljuje, midve z Moni bova danes spet tam, tko da se vidimo. Jaz bi zvečer tako ali tako za PCjem visela, se mi prav paše mal sprehodit... Taja, upam, da bodo danes spet navalile, da ne boš brez veze hodila. Še vedno gremo pa lahko na pir, če žab ne bo Smiley LP, Zala.

Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #177 : nedelja, 08.03.2009 : 00:43:18 »

Ni blo ne žab ne pira!  Grin  No ja, pa kdaj drugič!  Wink
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #178 : ponedeljek, 09.03.2009 : 14:09:18 »

Ja, sobota in nedelja jim nekaj nista ustrezala... v nedeljo smo jih pobrali samo 50. Danes dežuje in gremo ponovno v akcijo, samo so temperature malo nižje in spet ne vemo, kaj točno pričakovati...  Undecided
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #179 : ponedeljek, 09.03.2009 : 14:27:01 »

žabe smotane....so si vzele frej vikend!  Wink Grin
Mene in tamale danes očitno ne bo, za jutri se pa zna zgodit, da dobiva prevoz in prideva  Smiley (če nas kšn sneg ne preseneti - brrrrr.....) Sad
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines