mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:10:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"  (Prebrano 95652 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #45 : petek, 29.02.2008 : 06:49:06 »

Rozalija, z'j k smo že "stručkoti" (  Roll Eyes ) bomo pa ja še naš konec "poštimali".  Grin  Grin
Akcijo je pa potrebno (če se ne motim) prijaviti in označiti... policija, gasilci...

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #46 : petek, 29.02.2008 : 07:11:20 »

Bravo prostovoljci! Cheesy

Pred leti je tudi na cesti med Litijo in Kresnicami bilo pravo morisce. Zdaj odkar so uredili ta odsek (nova cesta) zab ni vec videti. So spodaj naredili nekaj tunelov in ocitno so zabe tako brihtne, da se selijo tam skozi.  Smiley
Logiran

šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #47 : petek, 29.02.2008 : 07:28:42 »

Super, res, da so mislili tudi na žabice, ko so obnavljali cesto. Sem se tudi jaz spomnila na ta odsek včeraj...
Drugače je bilo včeraj res super. Prenesli smo okol 300 žabic. Akcijo pa naj bi ponovili ob prvem dežju  Wink
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #48 : petek, 29.02.2008 : 08:59:08 »

Rozalija, z'j k smo že "struèkoti" (  Roll Eyes ) bomo pa ja še naš konec "poštimali".  Grin  Grin
Akcijo je pa potrebno (èe se ne motim) prijaviti in oznaèiti... policija, gasilci...

A, tako to gre... a bi mi bila katera pripravljena pomagati? Zabice namrec se niso zacele hoditi cez. Ima katera kontakt od punce, ki je to rihtala pri tej akciji, da ne bi odkrivali tople vode... Cez cesto pa zabice skakljajo nekje od tistega konjeniskega kluba (no, kakih 50 m prej) v Hrasah do zacetka Vodic. Jaz bi bla takoj za akcijo.
Logiran
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #49 : petek, 29.02.2008 : 09:27:45 »

Pokliči za kontakt: 040 655 795 - gdč.Miša.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #50 : petek, 29.02.2008 : 11:11:52 »

Takole: akcija bo v naslednjih dneh ponovljena (predvidoma takrat, ko bo dež), tako da boste vsi, ki ste se že javili, ponovno povabljeni preko sms-a. Vsi tisti, ki bi se radi še prijavili lahko to storite na e-mail naslov Centra Grajski vrt (info@grajski-vrt.si). Včeraj smo morali tele žabice kar ven bezati Smiley

Drugače pa vsaj osebno pripročam vsem, ki se boste pridružili v naslednjih dneh 2. akciji, da vzamete eno fajn svetilko. Z Maso sva se vceraj matrali z navadno rocno svetilko, ki je osvetlejvala cca 30 cm tal Grin Naslednjic prinesem reflektor Cheesy Drugace pa jih je bilo kar tezko najti...se skrivajo pod listjem, pa Masa je ene parkrat morala v razna grmovja in šavja plezat, zgodilo se je tudi, da so žabice (že prenešene na drugo stran) nazaj plezale. Vsekakor pa hvala ne vem komu za zvončke, ki so še najvčekrat razkrili, kje se kakšen žabon premika  Smiley Se pa strinjam z Dominiko - res so zanimiva mala bitja, zelo mehka in predvsem se res fajn oglašajo Smiley

Še malo statistike: Ga. Miša je na koncu povedala, da je bilo prenšenih cca 300 žab (nekaj jih je končalo že na cesti pod kolesi...), povprečno je en prenesel 15 - 20 žab. Drgače pa smo vsi skupaj pokrivali cca 1.5 km, na koncu in na začetku so bili policisti in gasilci, ki so upočasnjevali promet.

Takole vesoljčkasti smo izgledali Smiley


Krasotica  Cool


In še zmagica, ke je takole ponosno pozirala z zaljubljenim žabjim parčkom Wink



Lp, Maja
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #51 : petek, 29.02.2008 : 11:15:30 »

Klicala sem Katjo Poboljšaj s Centra za kartografijo favne in flore Slovenije. Pravi, da brez postavitve zascitnih mrez ob celotni dolzini kriticnega odseka ceste akcija ni smiselna. V primeru mrez se pride samo vsak vecer in manjse stevilo ljudi prenese "nabrane" zabe cez cesto. Ce pa mrez nimamo pa pravi, da ne bomo naredili nic in menda s tem popolnoma nic ne pomagamo... In da je bila akcija v Grosupljem zgolj za preverjanje populacije dvozivk in ne ohranjanje njihovega stevila. Huh

Menda se je ze fuuuul ljudi bunilo zaradi Hras, vendar dokler ne bo nekdo res zatezil na Direkcijo za ceste, ne bo nic. Ce je se katera od Gorenjk se vedno za to, da resimo nekaj zabic, se pa se vedno lahko domenimo Smiley Do zdaj smo "za" Monka, Zmagica in jaz, in zgoraj Alexx in Dominika. Bom popoldne klicala se Miso in vprasala kaj in kako.
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #52 : petek, 29.02.2008 : 11:17:05 »

Aja, se to- na tem odseku v casu enega prehoda precka cesto od 3.000 do 5.000 zab. Groza.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #53 : petek, 29.02.2008 : 11:22:51 »

da je bila akcija v Grosupljem zgolj za preverjanje populacije dvozivk in ne ohranjanje njihovega stevila. Huh

akcija je namenjena predvsem tudi osvescanju, torej da lahko vsak naredi kaj v tej smeri, ni nujno, da pomaga le pri selitvi v Grosupljem. Predvsem naj bi se tudi s tem opozorilo na njunost prehodov pod cesto.

Lp, Maja
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #54 : petek, 29.02.2008 : 11:33:18 »

Če se boste kaj zmenili za Hraše, sem jaz tudi za. Pa fanta bom prepričala, da pride tudi pomagat. Wink
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #55 : petek, 29.02.2008 : 11:34:26 »

Ja, se opravicujem, pozabila napisat. Saj je ona tudi to rekla.
akcija je namenjena predvsem tudi osvescanju, torej da lahko vsak naredi kaj v tej smeri, ni nujno, da pomaga le pri selitvi v Grosupljem. Predvsem naj bi se tudi s tem opozorilo na njunost prehodov pod cesto.

Lp, Maja

Ja, se opravicujem, pozabila napisat. Saj je ona tudi to rekla.
Logiran
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #56 : petek, 29.02.2008 : 11:40:14 »

Klicala sem Katjo Poboljšaj s Centra za kartografijo favne in flore Slovenije. Pravi, da brez postavitve zascitnih mrez ob celotni dolzini kriticnega odseka ceste akcija ni smiselna. V primeru mrez se pride samo vsak vecer in manjse stevilo ljudi prenese "nabrane" zabe cez cesto. Ce pa mrez nimamo pa pravi, da ne bomo naredili nic in menda s tem popolnoma nic ne pomagamo... In da je bila akcija v Grosupljem zgolj za preverjanje populacije dvozivk in ne ohranjanje njihovega stevila. Huh
Menda se je ze fuuuul ljudi bunilo zaradi Hras, vendar dokler ne bo nekdo res zatezil na Direkcijo za ceste, ne bo nic. /quote]

Ja, tistim, ki sedijo v pisarnah je zmeraj vse brez smisla.
Podatek: od ene žabice ostanejo povprečno štirje odrasli potomci. To mi da misliti, da pa spet ni tako brez veze, če prenašamo živalice preko ceste brez tega, da čakamo, da se ustavijo pri zaščitni mreži.  
Ne morem pomagat, ampak meni so se vsedle v srce in vsekakor bi rada sodelovala v akciji, ki se bo mogoče izvajala na Gorenjskem. Pa mi je čisto vseeno, kakšen bo namen: osveščanje, štetje populacije ali zgolj prenašanje.  Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #57 : petek, 29.02.2008 : 11:58:54 »

Živjo,
prišla sem z mojo 8 letno varovanko in, ko sem ji povedala, kaj bova počeli, je bilo na začetku malce groze v njenih očeh. ŽAAAAABEEEEE!   Shocked Tongue
Ampak potem, ko pa sva začeli iskat žabice in jih zlagat v vedro, pa se je opogumila in jih z veseljem iskala in celo sama zlagala na drugi strani ceste ven Wink. Najhujše pa je bilo, ko je videla povožene reve na cesti. Takrat se skoraj zjokala. Potem pa je še bolj natančno gledala in iskala žabice. Na žalost sva morali prej nazaj.

Mislim, da je bil namen dvojno dosežen.   Cool

Vsem en super pozdrav in še kakšno takšno akcijo!

Lp polonak
 
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #58 : petek, 29.02.2008 : 12:17:27 »

Dodala bi morda le se to (ker me je vceraj kar fajn "pogrelo", pa verjetno tudi alexx Wink), da se je prav na koncu nasel nekdo, ki je znal na glas povedati, da je ogromno ljudi na socialnem robu in da se slisi "dokaj neumno", da ob tem problemu nekateri nosimo cez cesto zabe. Mislim...
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #59 : petek, 29.02.2008 : 13:25:18 »

Taki se pa itak vedno najdejo. Pa zakaj pomagat brezdomim mackam, ce je pa toliko brezdomih ljudi v Ljubljani, itd...
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines