mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:36:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"  (Prebrano 95673 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
matejči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 124


« Odgovor #75 : sobota, 01.03.2008 : 15:20:33 »

Prav! Ti samo zvrcni Wink.
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #76 : sobota, 01.03.2008 : 16:22:04 »

Punce jaz sem vam tudi definitivno pridružim, če le dobim "zeleno luč" dohtarjev  Wink
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #77 : ponedeljek, 03.03.2008 : 20:16:34 »

Žabe v grosupljem so pričele z masovno selitvijo...odsevni jopič in svetilka obvezna!

Lp, Maja
Logiran
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #78 : torek, 04.03.2008 : 10:45:37 »

A bo na Gorenjskem tudi akcija?  Roll Eyes
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #79 : torek, 04.03.2008 : 11:10:24 »

Klicala sem Katjo Poboljšaj s Centra za kartografijo favne in flore Slovenije. Pravi, da brez postavitve zascitnih mrez ob celotni dolzini kriticnega odseka ceste akcija ni smiselna. V primeru mrez se pride samo vsak vecer in manjse stevilo ljudi prenese "nabrane" zabe cez cesto. Ce pa mrez nimamo pa pravi, da ne bomo naredili nic in menda s tem popolnoma nic ne pomagamo... In da je bila akcija v Grosupljem zgolj za preverjanje populacije dvozivk in ne ohranjanje njihovega stevila. Huh

Menda se je ze fuuuul ljudi bunilo zaradi Hras, vendar dokler ne bo nekdo res zatezil na Direkcijo za ceste, ne bo nic. Ce je se katera od Gorenjk se vedno za to, da resimo nekaj zabic, se pa se vedno lahko domenimo Smiley Do zdaj smo "za" Monka, Zmagica in jaz, in zgoraj Alexx in Dominika. Bom popoldne klicala se Miso in vprasala kaj in kako.

Jst bi pa komentirala samo tole (sem razmisljala nekaj casa, ali naj se vtaknem ali ne). Katja Poboljšaj je biologinja, ki kot vecina biologov gleda samo na prezivetje populacije in ne na posamezen osebek. Njih nic ne briga ena zgazena zaba gor ali dol - zanima jih, ce bo populacija prezivela ali bo slovenija ostala brez ene ogrozene vrste.

Mislim pa, da vecini na tem forumu pomeni nekaj tudi dejstvo, da resis eno zival, da preprecis trpljenje ene zivali in mogoce se komu odpres oci.

Moram povedat, da se meni tale akcija zdi predvsem iz izobrazevalnega vidika zelo smiselna in celo do "navadnih" ljudi prijazna (ne me narobe razumet, kot nasprotje "navadnih" so misljeni strokovnjaki). Punce ste itak zlate, ker ponoci lazite s svetilkami in jopici ob prometni cesti in prestavljate posamezna bitja na drug konec njihove poti.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #80 : torek, 04.03.2008 : 11:22:48 »

Ja, glej, jaz sem se pac obrnila nanjo, ker je bla nekje napisana kot koordinatorka tega projekta. Sva tudi midve z Monko rekli par krepkih cez njen "itak je brez veze" odziv. Je pa Moni za razliko tak biolog, ki razmislja drugace kot "vecina" Smiley

Dominika, sem ravno hotela napisat- vceraj popoldne je bilo v Hrasah povozenih manjse stevilo zabic, danes pa ze vec. Sva ze z Zmagico debatirali vceraj in danes z Moni, kaj nam je danes storiti... Lahko se zmenimo za danes zvecer, vendar ne vem kako bo, ce bo na tleh sneg? Ce ima katera vec znanja o obnasanju zab v tem primeru, bi vas prosila za kaksne informacije. Ce je T okoli 0, kot jo napovedujejo, ali se zabice kljub temu selijo???

U glavnem, ce ste za to se pa lahko za danes nacelno zmenimo za ob 6h zvecer (oz. kadar predlagate) in jaz sporocim situacijo, takoj ko pridem domov, to bo okoli pol 5h. Zdej, ce bo zapadlo ful snega, pol verjetno nima smisla? Jaz imam ze vse pripravljeno drugace, odsevni jopic, novo baterijo, voljo, itd Smiley 
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #81 : torek, 04.03.2008 : 12:08:52 »

Ja, glej, jaz sem se pac obrnila nanjo, ker je bla nekje napisana kot koordinatorka tega projekta. Sva tudi midve z Monko rekli par krepkih cez njen "itak je brez veze" odziv. Je pa Moni za razliko tak biolog, ki razmislja drugace kot "vecina" Smiley


Sej ni bila kritika nate. Ampak na biologe. Je nekaj svetlih izjem, seveda.

Drugače pa, da si ne bi mojih besed kdo narobe razlagal - Katja Poboljšaj je v slovenskem prostoru strokovnjak za dvoživke (tudi).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #82 : torek, 04.03.2008 : 12:27:21 »

Rozalija, sem ravnokar govorila z eno "žabarko" iz Grosuplja. Pravi, da bi bilo najbolje, da se pogleda, kaj delajo. Zdajle so malo zmešane, ker je en dan toplo, drug dan hladno. Pravi, da če lezejo čez cesto, se jih nese pač proti vodi, se je pa dogajalo včeraj, da so se zakopavale nazaj.
Trenutno je  v LJ dež, pri vas pa verjetno že sneži.

Predlagam naslednje: če greš lahko pogledat, kaj se dogaja tam, pa nam sporočiš oziroma pošlješ SMS. Če so aktivne, jih jaz sigurno pridem pobirat.
Če jih ni, potem se zadeva prestavi za kak dan - jaz lahko sicer samo še jutri, ker potem za par dni službeno odpeketam.

Sporoči!
LP
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #83 : torek, 04.03.2008 : 13:26:50 »

Velja! Se bom ustavila in sla pofirbcat pa sporocim. Smiley
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #84 : torek, 04.03.2008 : 17:10:23 »

Hm, bi rekla, da so šle (žabice) nazaj spat! Roll Eyes
Pa vseeno še mal' po-čakam...

Rozalija - en vprašanje, mogoče malo mimo - pa vseeno:
a vemo na katero stran jih moram prenesti?

Zadnjič namreč žabci (MOŠKI!!!) niso bili čisto prepričani kam bi raje šli!!!  Wink
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #85 : torek, 04.03.2008 : 20:46:56 »

Ojla,

jaz se vam opravicujem- popoldne doma nisem mogla dostopat do tegale foruma!!! Dominiki sem sporocila po smsju, ostalim po mejlu, alexx tvoje cifre pa nimam.... zabic ni bilo videt, niti povozenih ni bilo nobenih "svezih". Sem se ustavila tam in pocekirala se okoli pa ni bilo nic videt. Sneg je bil na travnikih ob cesti in itak je ocitno premraz. Bomo ocitno morale se kak dan pocakat. Drugace pa vemo, v katero smer jih moramo nesti, brez skrbi! Smiley
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #86 : torek, 04.03.2008 : 22:46:09 »

alexx tvoje cifre pa nimam....

'maš, 'maš!  Wink

Žabice naj pa še malo počivajo, potem jih pa preselimo v spomladanski jakuzzi, kajne?!?

Kako je pa v Grosupljem? Spijo, fletkani mali žabončki?
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #87 : torek, 11.03.2008 : 08:32:08 »

No, a ste za to, da gremo v akcijo? Smiley Skakanje cez cesto v Hrasah sicer se ni na vrhuncu, je pa ze kar nekaj povozenih. Povejte, kdaj bi vam ustrezalo? Lahko se zmenimo za danes zvecer, verjetno pa lahko tudi jutri? Kdaj bi se nas lahko zbralo vec? Kaj pravte, gorenjska zabja naveza??? Smiley
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #88 : torek, 11.03.2008 : 08:50:38 »

Zala, ali bi lahko jutri.  Undecided  Jaz grem danes v Grosuplje.
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #89 : torek, 11.03.2008 : 08:53:15 »

Kamot, tudi jaz bi raje videla jutri, da se nas vsaj nekaj zbere in da se mal zorganiziramo. Itak me mal skrbi, da ne bomo prezgodnje...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines