mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 02:57:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"  (Prebrano 96173 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #240 : sobota, 20.03.2010 : 20:32:45 »

Za statistiko: 150 dvoživk, večinoma krotic. Udeležba 18.30 - 20.00.
Veliko jih je bilo na lokaciji na vrhu klančka pri novi kapelici levo med tiste nove bajturine.
Spet je folk lepo bremzal, eden naju je celo povprašal, kaj iščeva.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #241 : sobota, 20.03.2010 : 20:57:32 »

Na, vi jih takole lepo štejete, jaz bom pa spet brez ostala. Pa že toliko let si želim naselit žabjo ali krotovsko družino v svoj ribnik  Cry
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #242 : ponedeljek, 22.03.2010 : 09:31:36 »

Včeraj zvečer smo bile tri navdušene nad žabicami, ki smo jih pridno zbirale v posodo in jih nosile preko ceste.
Dve pomagalki 12-letnici  Kiss Kiss sem komaj okoli 21. ure zvlekla s travnika, ker sta tako zavzeto iskali žabe in kakšno sta si upali tudi sami prijet (na koncu vedno bolj  Cool Wink ) Toliko žabic, tudi različnih vrst, še nisem videla.

A kdo zna opisat, katere vrste se tam nahajajo?

Bilo je super, če bo še treba, pridemo še v torek....  veselje Afro  pevka
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #243 : ponedeljek, 22.03.2010 : 12:36:33 »

Žabice v Dnevniku:
http://www.dnevnik.si/novice/vase_novice/1042346775
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #244 : ponedeljek, 22.03.2010 : 14:40:26 »

V Hrašah pri Smledniku smo v treh dneh akcije prišli že krepko čez številko 4000 dvoživk, s tem da zelene žabe in rege s selitvijo sploh še niso začele! Trenutno je v Hrašah resnično obsedeno stanje in kljub dokaj dobremu odzivu prostovoljcev nam le-teh vsak večer primanjkuje, zato posledično še vedno veliko dvoživk konča pod kolesi. Danes zjutraj so nam dostavili tudi 250m mrež iz Maibacha, ki jih bomo namestili danes. Skupaj z našimi bo to že 500m mrež, ki sicer močno olajšajo delo, še vedno pa nujno potrebujemo pomoč prostovoljcev. Veseli bomo vsakega, ki bo prišel pomagat. Vabljeni v Hraše, vsak dan po 18.30 uri! HVALA!

Pomembno: prosimo vas, da prenešene krastače in žabe vsaj okvirno štejete in si številke zabeležite. Veseli bomo, če nam jih boste tekom akcije redno pošiljali na zabe@zverca.si. Vmesni podatki o številu živali so zelo pomembni za predvidevanje poteka akcije in obveščanje prostovoljcev. Končna številka prenešenih živali pa nam bo dala vpogled v velikost populacije dvoživk v Hrašah, poleg tega pa bo na koncu akcije zanimivo izvedeti, kako pridni smo bili in koliko živalim smo pomagali letos.

Fotke in obvestila o stanju na terenu lahko spremljate tule:
http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Zverca-drustvo-za-pomoc-zivalim/359784951

Obvestila pa redno objavljena tudi tule:
http://www.zverca.si/

Vrste žab: sekulja, rosnica, zelene žabe in zelene rege. Potem so pa še krastače in pupki.
Odsevnih jopičev naše društvo nima, so pa na voljo na vsakem bencinskem servisu za par €.
In sodijo med obvezno opremo vsakega vozila.

LP, Z.
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #245 : ponedeljek, 22.03.2010 : 14:44:38 »

Ponovno link:

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Zverca-drustvo-za-pomoc-zivalim/359784951527?ref=ts

Upam, da zdaj dela. Pač, Žverca FB stran. Fotk z akcije mi redno ne uspe naložit na spletko, zato so zaenkrat samo še na FBju.

LP, Z. 
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #246 : torek, 23.03.2010 : 07:55:53 »

Jaz priletim danes pomagat!  Smiley
lp ostržka
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #247 : torek, 23.03.2010 : 08:00:08 »

Do kdaj pa poteka akcija?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #248 : torek, 23.03.2010 : 10:41:07 »

Dokler bodo žabice Wink Tongue

ostržka, tudi midve z alexx danes prišibava. Se vidimo!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #249 : torek, 23.03.2010 : 12:38:25 »

Upam, da bodo še v petek (nimam nobenega občutka, kako hitro se to dogaja.... sram ), ko bosta moji dve nadebudnici spet pripravljeni na pomoč. A boste povedali tudi tukaj, kdaj po konec akcije?
Sicer pa se jaz primajem jutri v polni bojni opremi.  Smiley Pa želim si videt še zelene regice....  Azn
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #250 : torek, 23.03.2010 : 17:33:06 »

Vceraj (bilo je topleje, je dezevalo) je bil na relaciji Vrzdenec - Dobrova pravi zabji masaker, najvec pred Brezjem. Po domace povedano: ce se peljete cez vasi do zavetisca Horjul ali nazaj.

Ce ima kdo iz tistega konca kako urico casa in seveda potrebno obvezno opremo (odsveni jopic, naglavna svetilka ipd.), bi bile zabice zelo, zelo vesele (dez napovedujejo spet od srede naprej).

Nekaj organiziranih "zabjih" akcij najdete tudi tukaj:
http://dzzz.si/sl/pomagajmo-prebujajocim-se-zabicam.html

Hvala, ker vam ni vseeno Kiss

Lp, Maja
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #251 : sreda, 24.03.2010 : 10:17:58 »

Vceraj (bilo je topleje, je dezevalo) je bil na relaciji Vrzdenec - Dobrova pravi zabji masaker, najvec pred Brezjem. Po domace povedano: ce se peljete cez vasi do zavetisca Horjul ali nazaj.

Ce ima kdo iz tistega konca kako urico casa in seveda potrebno obvezno opremo (odsveni jopic, naglavna svetilka ipd.), bi bile zabice zelo, zelo vesele (dez napovedujejo spet od srede naprej).

Nekaj organiziranih "zabjih" akcij najdete tudi tukaj:
http://dzzz.si/sl/pomagajmo-prebujajocim-se-zabicam.html

Hvala, ker vam ni vseeno Kiss

Lp, Maja

Nekaj nas je (nas bo Smiley), ki smo pripravljeni tem zabicam (na omenjeni lokacji)  bolj organizirano pomagati ampak potrebujemo nekoga iz teh koncev, da javi, ko se selitev pricne. Naceloma poteka v vecernih urah, ko je bolj toplo (torej v tem casu) in sicer se zabice selijo iz zimskih prebivalisc/gozdov v bolj vodnata obmocja - ta pot najveckrat vkljucuje preckanje ceste.

V soboto je napovedano 6-13 stopinj +  popoldanske plohe, tako da se lahko pricakuje selitev zabic v vecernih urah.

Potrebujemo nekoga iz teh krajev (najbolje iz Brezja oz. okolice), ki bi spremljal stanje in nam sporocil, ko se selitev pricne, da se ne vozimo tja zastonj. Plus, da se domenimo za parkiranje, ki je v teh krajih bolj tezavno ipd.

Je kje kdo?
Dobite me tudi na tlf 040 31 00 52.

Lp, Maja
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #252 : sreda, 24.03.2010 : 10:37:38 »

Ta odsek je kar prometen sram. Se pridružim. Zato le sporočite, da ne bom sama in, da me ne bodo odpeljali kam Tongue, ker skačem tam za cesto z ajmerčkom in se cela svetim.
Ne poznam pa nikogar iz tistih koncev...  Sad

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #253 : sreda, 24.03.2010 : 22:31:15 »

Danes zjutraj so nam dostavili tudi 250m mrež iz Maibacha, ki jih bomo namestili danes. Skupaj z našimi bo to že 500m mrež, ki sicer močno olajšajo delo...

A te mreže so skos tam postavljene? Al samo, ko ste na terenu? Jih potem umaknete ali imate namen jih tam pustit kot preusmeritev?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #254 : sreda, 24.03.2010 : 23:49:12 »

Superca ste v prispevku Smiley

http://poptv.si/multimedia/svet-24-3-2010.html od 26:20 naprej
Logiran

Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines